Cordelia 2013 szept. 28. - 14:50:05 Előzmény BLM
(208/288)
Meryl Streep-nek sok arca van. Neki nem is kell szépnek lenni, bár tud szép is lenni. A Mamma Mia-ban nagyon szépnek láttam:)
És még énekelni is tud :)
BLM 2013 szept. 27. - 16:22:26
(207/288)
Meryl Srteep annyira jó színésznõ/szakember, hogy minden filmet (amiben szerepel), érdemes megnézni! :) Nem kifejezetten "szép" nõ, mégis tökéletes. :)
1/10
B.B.Gunns 2013 júl. 26. - 06:29:41 1/10 Előzmény gigi7
(206/288)
Práda? Nem ismerek olyat. Prada. Olyat ismerek, van is. Ha kinõttem a tied lehet.
Cordelia 2013 jún. 23. - 10:57:12 Előzmény napraforgó
(205/288)
OFF
Svédországban 15.30-ig tart a munkaidõ, az ebédidõt mindenki betartja, az ebédhez bárki ihat egy deci bort, évente kétszer elmehetnek a tengerpartra nyaralni, fizeti a TB :)
napraforgó 2013 jún. 22. - 06:28:57
(204/288)
OFF
Errõl a nagy teljesítménycentrikus munkamorálról eszembe jutott, hogy 20-30 éve a japánokat említették meg, mint olyanokat, akik látástól mikulásig dolgoznak a cégük érdekében, alig van magánéletük, annyira minden a munkáltatónak, a munkahelyüknek van alárendelve (ráadásul képesek egy egész életet ugyanott végigdolgozni).

A mikulásról meg az jutott eszembe, hogy az amerikaiakra valaha nem volt jellemzõ ez a munkastílus. Még a II. Világháború alatt is - akkor, amikortól '41-ben beléptek a háborúba, Amerikában úgy álltak hozzá a háborúhoz, hogy hétfõtõl-péntekig háború, szombat-vasárnap weekend, vagyis elmentek haza a családhoz, meg golfozni, baseballt nézni, stb.
Ezért is történhetett meg az, hogy amikor a Pearl Harbouri támadás elõtt az amerikai Nidway szigeteken észlelték a Japán flotta felbukkanását és a japán repülõket, hiába próbálták jelenteni a feletteseiknél, azok nem voltak a hivatalban, mivel szombat volt, vagyis megkezdõdött a víkend. Senki nem fogadta a jelentést, így aztán dec 7-én meglepetésszerûen, gyakorlatilag ellenállás nélkül le tudták bombázni Pearl Harbourt, az USA legnagyobb csendes-óceáni támaszpontját.
napraforgó 2013 jún. 22. - 06:08:19 Előzmény napraforgó
(203/288)
Aztán azt már nem látjuk, hogy alakul a hõsnõ élete, lehet, hogy esetleg egy ugyanilyen ördögi körbe kerül be ---> itt arra gondoltam, hogy hallhattuk Miranda odaszólt a cégnek, "vegyétek fel, ha jót akartok", ami igencsak arra mutat, hogy Miranda keze messzire elér. Lehet, hogy most hagyta Andiet eltávozni, de egyszer, egyszer majd kérni fog valamit... (mint Virág elvtárs...). És szegény Andie nem tudja, hogy az ördög bizony nem engedte ki a markából...
offtopic
Nira1900 2013 jún. 21. - 22:48:42
(202/288)
Ja, nem úgy kell offolni, ahogy eddig tettük :)
Nira1900 2013 jún. 21. - 22:40:12
(201/288)
off

Nem, mint munkatárs én mindig távol tartottam magam tõlük, ösztönösen. :-) Egyszer egy magyarországi (relatíve vagy az akkori idõkben multinak számító) céghez kerültem véletlenül (eladták a lap tulajdonjogát, ahol én is dolgoztam). Az elejétõl fogva a zsigereimben éreztem, hogy ez nem nekem való. Lehet, hogy most már, idõsebb fejjel másképp kezelném a helyzeteket, nem tudom (amúgy a cég nem maradt fenn). :-)
Hát igen, nem lehetett könnyû, ha valaki ekkorát vált, az emberek meg sokszor irigyek is. De ahogy "kiveszem" nemhogy nem bántad meg, sõt. :)
Cordelia 2013 jún. 21. - 22:20:14
(200/288)
OFF
férjhez mentem másodszor és vidékre költöztem, itt meg nem igen van multi :)
érdekes, hogy az elsõ év rettenetesen nehéz volt, meg kellett tanulni kitölteni az idõt, meg kellett tanulni vigyorogni, amikor az ismerõsök köszönés helyett megkérdezték "még mindig nem csinálsz semmit?" (az otthon dolgozás az az emberek szemében "semmi".)

szintén kipróbáltál multikat? :)
Nira1900 2013 jún. 21. - 22:02:52 Előzmény Cordelia
(199/288)
Off

Nahát, ez nagyon érdekes. A P&G most is egy szemét cég. Mint a legtöbb multi, port hint az ember szemébe.
És hogy sikerült kikerülni ebbõl a(z ördögi) körbõl, ha megkérdezhetem?
Cordelia 2013 jún. 21. - 10:15:51
(198/288)
a Procter and Gamble-nél a 90-es években behegesztették az ablakokat, hogy ne lehessen egyáltalán kinyitni, mert több dolgozó öngyilkos lett, nem bírták a nyomást.
Emlékszem, amikor egy multinál napi 12-14 órát dolgoztam. Iszonyú örömöt okozott a napi munka, nem tudtam leállni, este izgatottan mentem haza, a napi teljesítményemet úgy növeltem, hogy teendõ listákat készítettem és csak akkor éreztem elégedettséget, ha teljesítettem a listám 90 százalékát. Vasárnap is bejártam. Most már tudom, hogy akkor nem éltem.
napraforgó 2013 jún. 21. - 07:20:36
(197/288)
Szerintem ebben a filmben nincs jelentõsége annak, hogy divatról van szó. Lehetne akár gyógyszergyártás, számítástechnika, vagy akár kapanyélgyártás. Mindegy. És a fõnök lehet halkszavú zsarnok, mint Meryl Streep, vagy üvöltözhetne napszámra a beosztottaival, ez sem annyira fontos.
Az, amire rá akart mutatni - szerintem - az, hogy eladjuk a lelkünket a CÉG-nek. Nem napi 8 órát dolgozunk, hanem 10-et, 12-õt, vagy akár öbbet. A fõnök még éjjel 2-kor is felhívhat, mindegy hol vagy, mit csinálsz. És te rohansz. Kirohanod a lelked, hogy a maximumot nyújtsd. Mert csak a maximummal felelsz meg. Esetleg.
Mert mindig van, aki ugrásra készen lesi, hogy mikor hibázol, mikor ugorhat a helyedre. És ami furcsa és egyben szomorú, hogy küzdenek ezért az ellelketlenítõ életformáért. Nincs magánéleted, tönkremegy az egészséged és a végén úgyis eldobnak. Van másik Emily. Mindig lesz. És a fõnök még arra sem veszi a fáradságot, hogy minden asszisztensének megjegyezze a nevét, egyszerûbb mindet Emilynek hívni.
És ennyiben pozitív (halivúdi) ez a film is, hogy a fõhõsnõnek van ereje kitörni ebbõl a körbõl (és ezt még a volt fõnöke is elismeréssel nyugtázza, mert õ nem tette meg ezt anno). Aztán azt már nem látjuk, hogy alakul a hõsnõ élete, lehet, hogy esetleg egy ugyanilyen ördögi körbe kerül be???

Nekem errõl a teljesítmény-kényszerrõl szól a film. Mert csak akkor lehetsz jó, ha erõdön felül teljesítesz, ezért jól megfizetnek, ezért jó sok dolgot megvehetsz, aztán amit nem élvezhetsz, mert mindig készenlétben kell állnod, mindig futni, teljesíteni.
2/10
Xenor 2013 jún. 20. - 20:47:12 2/10
(196/288)
Láttam már sz@r filmet, de ez... Hihetetlenül unalmas volt. Azt hittem, hogy Meryl Streep, és majd tökre szeretni fogom - nõként teljesen kiábrándultam. Mirõl szólt ez a film? Mi volt a lényege? Nem látom a történetet az események mögött. Idegesített Meryl Streep karaktere. Nem szórakoztatott. Hanem kifejezetten zavart. Értem én, hogy ruhák, meg divat... Na de ez lett volna az egész?! Ennyi?! Azt hittem ez csak a felszín, naivan feltételeztem, hogy majd lesz valami csavar vagy valami helyzetkomikum. De ez egy szenvedés volt ez a több mint másfél óra. 2/10, de csak mert Meryl Streep jól játszott. Amúgy értéktelen vacak. :/
9/10
-greghouse- 2013 jún. 16. - 17:17:17 9/10
(195/288)
Felkészültem rá, hogy utálni fogom a filmet. Csajos film, nézzék a csajok.
Aztán ottragadtam.
Meryl Streep félelmetes. Õ bármiben jó, egy lábgomba reklámban is megnézném, és most is... nemcsak a játéka, az egész karakter a halk szavával, uralja a karakter a fél világot. "Rendeljen tizenöt Versace (vagy milyen, nem tudom) szoknyát. És.." .. "Milyen legyen a szoknya?" "Untasson mást az ilyen részletkérdéseivel"...Fantasztikus.
Stanley Tucci nem különben.
Szerintem nagyon jó film, minden percét élveztem, pedig ördög látja lelkemet, nem érdekel a divat világa, dehát ez egyáltalán nem arról szól... jó! :-)
napraforgó 2013 jún. 16. - 06:16:31
(194/288)
Még nem láttam, de ma délután megnézem. Én ismertem egy ilyen fõnöknõt, mint akit itt leírtak.... Sajnos még ma is uralkodik, testeken és lelkeken egyaránt... A testeken ugyan nem a divatot értem, de a hatalmi szó, meg az, hogy félted az állásod elég, hogy eladd a lelked az ördögnek...
MolnarErik 2013 jún. 15. - 23:21:48
(193/288)
Meryl Streep élete legjobbját hozza benne, elképesztõen ördögi, felháborító, h nem kapott érte Oscart.
Egyébként pedig 1 jó kis film arról, h h adja el az ember a lelkét, anélkül, h észrevenné, lépésrõl lépésre.
Gyakorlatilag az Ördög ügyvédjének a nõi verziója, csak annál sokkal jobb, pláne, h hú-vér fõgonosszal a való világban maradva is meg tudták oldani.
6/10
Pikacsu 2013 jún. 15. - 21:29:56 6/10
(192/288)
15 perc semmi után átkapcsoltam a Két kopper-re. Ez legalább jó.
Bár a semmitmondó giccsparádék is lenyûgöznek, hogy képesek ilyet gyártani, és megélni belõle.
denyiro 2013 jún. 15. - 21:06:43
(191/288)
Annak ajánlott ez a film, akit vonz a divat világa mindenki másnak így nekem is túlértékeltnek tûnik a film. Nem nyújtott szórakozást számomra ellenben a Mr Tûsarok címû filmmel, ami kifejezetten élvezetes alkotásnak bizonyult ha már divatról van szó. Azt a filmet nem tudtam otthagyni, mert lekötött.
Nira1900 2013 jún. 15. - 20:28:11
(190/288)
Az biztos, hogy az ördög pradát visel, és lógnak a szõrmeállatok is róla... Kihagyom a filmet. Nem hiszem, hogy sokat vesztenék.
7/10
debii 2013 máj. 13. - 21:48:03 7/10 Előzmény wrossi
(189/288)
szerintem pont ilyen emberekbõl kéne több. megedzik a "seszínû kis senkiket".
SPOILER elvárja, hogy mások kitalálják még a gondolatait is. mikor Andy odakerül, lehetetlennek tûnik az egész, egy év múlva mégis megfelel az elvárásoknak. hogy lehet tanulni, fejlõdni, ha nem így?