eIemes 2016 márc. 17. - 19:49:05
(248/288)
:)
1/10
Ezüstliliom 2016 márc. 17. - 14:27:22 1/10
(247/288)
Gab! Mi lenne, ha hanyagolnál? Nem egyezik a véleményünk szinte semmiben. Oké, értem. De innentõl kezdve még mit szeretnél elérni?
1/10
Ezüstliliom 2016 márc. 16. - 14:15:19 1/10
(246/288)
Részben igazad van, persze, elérte a célját a film nálam. De mivel rossz érzéseket váltott ki belõlem, nem tudom szeretni. Nem vagyok filmkritikus, csak egy nézõ, így megengedhetem magamnak, hogy szubjektíve pontozzak.:) Igen, Streep itt is nagyszerû. Nem is neki szól a lepontozás. De kösz, nem kérek több ilyen filmet, mert árt az egészségemnek.:D
ilali 2016 márc. 16. - 11:39:53
(245/288)
***SPOILER***
Kicsit kár, hogy az író, a rendezõ a film végén megsajnálja Nate-t.
(Az ilyen embereket sosem léptetik elõ.)
A hölgyek alakításai így is jól kiemelték „lényegtelen” szerepét.
Már hiába tagadnám, hogy egyszerûbb szórakozást megengedett magának, de apám lehetett ilyen fiatal korában. A világ, a divat ment a maga útján, õt két dolog érdekelte: este idõben feküdni, reggel kelni, mert az õ munkáját más nem végezte el.
Ha csak a divatról lett volna szó, Andy lehetett volna szingli is, ahogy ma „illik”.
A kritikusok õszintébbek voltak. Ha jól láttam Adrian Grenier semmilyen díjat nem kapott.
*** SPOILER VÉGE***
eIemes 2016 márc. 16. - 08:53:10
(244/288)
+1
1/10
Xxy92 2016 márc. 15. - 23:22:59 1/10
(243/288)
Fantasztikus mûsorkészítõi tehetségre vall, hogy a munkaszüneti nap kora délutánján az elõzõ esti, gyermekek, férfiak és idõsek számára kvázi teljesen érdektelen filmet vetítik. Ezek után nem érdemes csodálkozni a rekord-alacsony nézettségen.
goodboy 2016 márc. 15. - 10:47:49
(242/288)
Tény nem éppen egy férfiaknak való film, de nekem tetszett. Streep alakítása lenyûgözõ volt, mindenkit lejátszott a vásznon. Annyi csak, hogy én a párizsi rész után mikor a szökõkútba dobja telefont és ballag el a kamera pedig daruzik felfelé. A készítõk helyében na én akkor tettem volna a film végére pontot. Az utána következõ 5 perc már nem kellett volna. Úgy frappánsabb lett volna a befejezés, de tudjuk Hoolywood mindig a happy endre hajt.
Caffe 2016 márc. 15. - 10:46:30
(241/288)
Azt olvastam, hogy a film bemutatojara Anna Wintour Pradaban jelent meg:)))
Commodus 2016 márc. 15. - 10:24:13
(240/288)
A dolog pikantériája az, hogy egy szánalmas csillagra értéleked a filmet, miközben a mozi pont azt akarja érzékeltetni, és átélhetõvé tenni, amit a hozzászólásodban leírsz..., amiben ráadásul tökéletesen igazad van!:) A mozi egyfajta kõkemény kritikát képvisel, megmutat, feltár, szembesít, mindezt végtelenül kommersz módon, ám mégis élvezhetõen, remek zenékkel, egy csodálatosan játszó Meryl-lel, egy briliáns Tuccival, és egy szokás szerint pocsék produktumot prezentáló Anne Hathaway asszisztálásával -az a nõ a csészalj méretû - mégis teljeséggel semmit nem közlõ - szemeivel, és tökéletes tehetségtelenségével, egyfajta antiikonja az amerikai álomgyári gépezetnek.
Ha utálod a filmet, akkor bizonyos értelemben teljesítette a küldetését, hisz pont azt akarja, hogy utáld azt, amit bemutatnak benne! :)
eIemes 2016 márc. 15. - 09:53:23
(239/288)
igen, undorító az életmódjuk.
és ez csak a modern világ egy szelete.
ugyanilyen undorító pökhendiség van minden ipar csúcsán.

de a kényelem, amit a mindennapjainkban ezeknek köszönhetünk, arról nem szívesen mondunk le.
1/10
Ezüstliliom 2016 márc. 14. - 21:24:02 1/10
(238/288)
Sokadjára futok bele ebbe a filmbe akaratom ellenére, és még mindig utálom azt az életet, amit bemutat, amit a filmben Meryl Streep képvisel. Egyszerûen hányni tudnék tõle. Teljesíthetetlen elvárásokat támaszt a beosztottaival szemben, és ez a lekezelõ modor! Nevetséges. Az is, ahogy kioktatja a fõszereplõt a kék pulcsijáról. Épp annyira semmitérõ, amit csinál, mint ha csak csövezne valahol. Épp emiatt pedig szégyen, hogy ezzel halálra keresi magát. Én az ilyeneket falhoz állítanám, és sortüzet nekik. Azok meg, akik az ilyenek elõtt hanyattesnek, fõleg szánalmasak.
10/10
DrNagy David 2016 febr. 14. - 13:47:27 10/10
(237/288)
Kedvenc Filmem :3
8/10
MATT0320 2016 jan. 03. - 09:03:55 8/10
(236/288)
Spoilert tartalmazhat!


Azért tetszett a film, mert jól bemutatja az a világot egy "parasztlány" szemével, hogy milyen, ha valaki feltör a való életben. Aztán választania kell a munka vagy a család és boldogság között. Kinek mi ér meg többet? Úgy érzem a film nagyon jól bemutatja a mai valóságot. Talán nem véletlen az sem, hogy Annie sem igazán szereti a filmbéli szerepeket és nem is nagyon csillog a kamerák elõtt. Inkább maradna a színház, a színpad világában. Bár én férfi vagyok, még is azonosulni tudok a fõszereplõvel, aki egy átlagos életet akar élni, boldogan a családdal. Vajon mindent megér a pénz és hogy híres legyen? A film vége úgy érzem ezt sugallja és felteszi ezt a kérdést. Tényleg kell nekünk ez a túlhajszolt világ, boldogság mentesen, szingliként?
10/10
i'mperfect 2015 okt. 16. - 20:19:15 10/10
(235/288)
mármint Streep jól játszik, nem látszik, bár mondjuk azt is :)
10/10
i'mperfect 2015 okt. 16. - 20:16:49 10/10
(234/288)
Hát elõször is...Gratulálok mindenkinek, aki azért ült be erre a filmre, mert valami tolsztoji mélymondanivalót és drámát keresett benne. Gondolom, a Vidámparkba is sírni jártok.
Azokat sem értem, akik már a film elõtt azt tippelgetik, hogy vajon mi lesz a film vége. Könyörgöm! Nem azért nézed meg a filmet, hogy majd a végén megtudd? Aki tippelget, az lottózóba menjen, ne moziba, szerintem.
Ez a film az egyik kedvencem, meg sem tudom számolni, hányszor láttam már, és sokszor meg fogom még nézni.
--------------------------
SPOILER-eket tartalmazhat!
--------------------------
Imádom. Pont lesz.rom a film mondanivalóját, ami ebben lényeg, az a RUHÁK, a divat világa, amihez nekem pl. sosem lesz már közöm, de jó erre a másfél órára elmerülni ebben a világban, gyönyörködni a szép ruhákban, elképzelni, hogy milyen lehet reggelente modellalkattal ébredni, és a szoba nagyságú gardróbból kiválasztani, hogy mit vegyek fel aznap. És mindezt szép nõkkel, nem olyan rusnya lófejûekkel, mint SJP a Szex és New Yorkban.
A zenék is szuper jók a filmben (Jump, Suddenly I see, Crazy....örök kedvencek)
A pasimmal tuti, hogy nem nézetném meg a filmet és megérteném, ha neki nem tetszene.
Amit nagyon negatívnak éreztem, Andy pasija és barátai. Már az elején megbeszélték, hogy Andy 1 évet lehúz ezen a helyen, és utána, úgymond, övé a világ, végre csinálhatja, amit szeret. Addig persze nehéz és szar, de 1 év nem a világ, ki lehet bírni. Ehhez képest a pasija egyáltalán nem támogatja, hisztis kisgyerek módjára picsog. Mintha Andy nem dolgozna, hanem megcsalná vagy ilyesmi. Szerintem semmi negatív nincs abban, ha valaki karrierista ill. szereti a munkáját, és a maximumot akarja benne nyújtani, az ilyen "barátoktól" pedig rövid úton megszabadulnék: gúnyolják Andyt a munkamániája miatt, de a Marc Jacobs táska bezzeg tetszik.
Streep nagyon jól látszik, Emily Blunt alakításától én nem voltam annyira elájulva. Próbál dög lenni, de valahogy mégis folyamatosan érzem a titkolt szimpátiáját Andy iránt, késõbb meg is tudtam, hogy Emily és Anne a forgatáson összebarátkoztak és azóta is nagyon jó barátnõk, hát ez átjött a játékukon is, nem lehetett igazán elhinni az utálatot Emily részérõl.
Azok a ruhák....awwwww, Patricia Field egy zseni!!!! (gy.k. õ volt a film jelmeztervezõje)
Miranda Priestley-t pedig a Vogue fõszerkesztõje, Anna Wintour ihlette, még az irodájuk is egyforma, láttam róla képet.
Cordelia 2015 aug. 18. - 23:27:00 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(233/288)
valahol olvastam, hogy meg akarják csinálni a folytatást. Kár.
Roberto DiCapribogyó 2015 jan. 19. - 23:42:06
(232/288)
Pár hete adta a tv és úgy alakult, hogy (újból) láttam. Mostanra nagyon megszerettem:). Még évekkel ezelõtt, amikor elöszõr láttam, semmi különös hatást nem gyakorolt rám, olyan közepesnek éreztem. Aztán amikor a késõbbiekben adták, valahogy mindíg bele-bele néztem.. úgy látszik meg kellett szoknom.

Az irodai hármas alakítását-párbeszédeit rendkívül szórakoztatónak találom! Merly Streep karakterének egy rakás emlékezetes szövege van és ahogy azokat elõ tudja adni :). Az is nagyon szórakoztató, ahogy a divat aberrált világát visszaadják (pl. amikor az átlagos férfiszemmel dögös alakú Andy-nek elmondja, hogy miért õt vette fel - "Úgy gondoltam, hogy legyen az okos és KÖVÉR lány" :).)
Annak idején emlékszem, hogy Emily karaktere kifejezetten irritált, de most már õt is egy szeretnivalóan sznoboskodó figurának látom, Emily Blunt remekül játsza.

Amin nagyon meglepõdtem, az M. Streep szinkronhagja. Annyira istenien sikerült, hogy most legutóbb megnéztem, ki is õ, mert bár nagyon ismerõs volt, nem tudtam a nevét:

BORBÁS GABI (én speciel korábban csak a Gálvölgyi Show-kban találkoztam vele).

Valami fontos díj járna neki ezért a teljesítményéért, már önmagában azt is élmény hallgatni, amilyen hangsúllyal tudja kiböffenteni: "Ennyi." :))

Nagyon jó kis film!
10/10
smasszer 2014 okt. 23. - 08:29:14 10/10 Előzmény Lojzee
(231/288)
Én ki nem állhatom az ilyen filmeket. De be kell vallanom, hogy ez már többször is "odaszögezett" a képernyõ elé. Ez egy ritka jól sikerült jenki munka, hogy valójában minden szavaddal egyetértek.
10/10
Lojzee 2014 aug. 03. - 23:00:21 10/10 Előzmény Zsülien
(230/288)
Én is pasi vagyok, és tetszett. Meryl Streep jól játszott, Borbás Gabi tökéletesen passzoló hangja pedig hab volt a tortán :)
webulon 2014 aug. 02. - 22:31:37
(229/288)
Alapvetõen egy nõi mozi ...a sztori sem annyira érdekes a többi szereplõ semmi extra bár Anne Hathaway néha villantott valamit abból amitõl nõstény lehet egy nõstény ...

De Merylin hozta a tõle megszokott zsenialitást :-))) félelmetes színésznõ


A filmet nem pontozom

Merylin 10 pontos