Naphinel 2009 febr. 18. - 17:54:05
(55/195)
Én három barátnõmmel láttam, videótékából vettük ki anno. Eredetileg a Kört akartuk, de aztán az nem volt benn, így ajánlotta a tékás csaj ezt a filmet.
Hát konkrétan végigparáztuk az egészet.
Számomra a legdurvább a pókrohanásos jelenet volt. Olyan hirtelen jött, hogy fel sem tudtunk rá készülni. Az meg külön jó, hogy itthon is tök hasonló lépcsõnk van... elhelyezkedésre értem. XD
És ehhez még az is, hogy a szobám mellett van a padlás, úgy húsz centi fal van köztük... voá!

Szal nagyon mély hatással volt rám a film, pláne, hogy életem elsõ horrorfimje... jó választás volt, de nem nézném meg még egyszer... egyedül nem, max valakivel, aki kölcsönbe adja a karját, és jó a vérellátása is...
XD
ghostgirl 2009 febr. 15. - 13:14:22
(54/195)
én is a rendezõi láttam
ghostgirl 2009 febr. 15. - 13:13:44
(53/195)
nem csodálom:P
ghostgirl 2009 febr. 14. - 17:38:03 Előzmény monnci
(52/195)
na igen, én egyedül láttam, pont azért, hogy ne röhögjük el az egészet...én el tudtam aludni, de nehezen:P vmiért folyton az a jelenet lebegett a szemeim elõtt, amikor a csaj ül az ágyon, tiszta vér, és hátratekeri a fejét...amikor néztem, nem ezen a jeleneten szartam be legjobban, de az ágyban folyton ez jutott eszembe vmiért... mindenesetre nem bántam meg, hogy megnéztem, tényleg minden idõk egyik legjobb horrorfilmje:)
mindkét pap nagyon tetszett,a kislány is nagyon jó volt, meg az anyja is
remekmû, biztos meg fogom nézni többször is(lehet, hogy barátokkal is:D)
Jucis 2009 jan. 14. - 12:40:43 Előzmény Mermaid
(51/195)
igen a ritalinról ezt én is tudom, de azért sztem a filmben egyértelmû, nem lehet félreérteni, h az ördög mûve az egész, hiszen az elején amikor még nyugis a film, akkor is néha be-bevillantják az ördögfejet. szóval elég egyételmû.
monnci 2009 jan. 04. - 18:35:51
(50/195)
Hát az teljesen más ha barátokkal nézzük meg.. Én is jól elröhögöm a horrorokat mindig a barátaimmal, meg elhülyüljük, de mikor egyedül nézem meg, akkor sokkal jobban átérzem..xDD
10/10
antika4 2009 jan. 04. - 18:28:47 10/10 Előzmény monnci
(49/195)
Na jó, most egyedül voltam otthon. Egyedül néztem meg a filmet. Bevallom nem tudtam elaludni. Féltem, hogy belém száll az ördög. Talán régen csak a barátaim miatt nem féltem a filmtõl. Mert egyfolytában röhögtek. De most, valahogy jobban áthatott a film. És õszintén szólva eléggé beszartam.
monnci 2008 dec. 30. - 13:23:39
(48/195)
Innen is látszik, hogy van hatása... A mai horroroknál sok jelenetnél inkább nevetni kezdek, mint félni, itt viszont végigültem az egészet tök csöndben...
barbarossa86 2008 dec. 14. - 17:06:02 Előzmény Newcastle United
(47/195)
Egyetértek. Engem is pont ez "hatott" meg, vér nélkül ma egy horror film elképzelhetetlen, a borzongáshoz nem feltétlenül kell több liter vér. Tökéletes horror film.
monnci 2008 okt. 27. - 19:57:01
(46/195)
Sok horrorfilmet láttam, de kevésnek van ilyen hatása...
Az egész film alatt szorongást lehet érezni, és nem is számítasz a kövi jelenetre... Nagyon jó film.xD
10/10
antika4 2008 okt. 27. - 19:55:06 10/10
(45/195)
Én igen.
10/10
antika4 2008 okt. 26. - 13:49:20 10/10
(44/195)
Én se nagyon féltem a filmtõl. Bár ha belegondolunk ez egy borzasztó történet. Egy ártatlan 12 éves kamaszlányba beleszáll az ördög. Bár szerintem jó film. Fõleg a maga idejében nagyon jó filmnek számitott. Csak kicsit már mai szemmel inkább vígjátéknak tekinthetõ, mint horrornak.
5/10
csilisbab16 2008 okt. 25. - 18:20:24 5/10
(43/195)
most néztem meg a filmet, nem volt vlmi nagy szám, de gondolom amikor elkészült akkor korszakalkotó volt. csak én azt nem értettem benne, hogy a rendõt mért kérdezgeti a papokat a moziról?annak van vlmi jelentõsége?(mer a végén is megkérdezte az uccsó paptól) meg hogy mind a két ördögûzös pap meghalt?az is akibe átszállt a gonosz? nah kb ennyi aki tud rá válaszolni tegye meg:D xD 10/5
monnci 2008 szept. 27. - 14:40:06
(42/195)
Én asszem 1szer láttam az elejét, de akkor voltam nyolc éves és kikapcsoltam, mert nagyon féltem tõle...:D
Kata original 2008 szept. 27. - 14:36:56 Előzmény Jucis
(41/195)
Nekem meg van , régen amikor kiscsaj voltam, naná, hogy féltem, de most,amikor újra néztem, szétröhögtem magam, fõleg a szövegeken,amit a kislány mond. Inkább nem idézem,amit Max Von Sydownak ordít az arcába. Szal: 73-ban tuti félelemetes volt,mostmár kicsit sem.:)
Mermaid 2008 szept. 05. - 16:22:42
(40/195)
...idézhet elõ, és mikor az a jelenet volt a kislánnyal amikor az orvosok bementek hozzá a szobába, akkor kiderûlt, hogy már többet is bevett a gyógyszerbõl... A férfi hangon beszélés meg már csak filmes hatás volt...
offtopic
Mermaid 2008 szept. 05. - 16:20:25 Előzmény Jucis
(39/195)
Csak egy picit kell elõvenni a logikánkat és egybõl rájövünk, hogy a kislányt egyáltalán nem az ördög szállta meg!
A történet szerint a kislány szülei elváltak, ráadásul az anyja majdnem összejött azzal a részeges fazonnal, aki aztán kitörte a nyakát, és bár ez a filmben nem mutatkozik szerintem ez azért megviselõ volt a kislánynak. A másik dolog hogy a kislány itt 12 éves volt, tehát elkezdõdött nála a kamaszkor, szóval persze, hogy elkezdett kicsit virgoncabb lenni, meg csúnyábban beszélni, csak az anyja ebbõl drámát csinált és egybõl vitte orvoshoz, ahol felírták neki azt a hülye Ritalin gyógyszert, ami után a kislány elkezdett rángatózni meg dobálni magát az ágyon, én meg utána néztem ennek a gyógyszernek az Interneten és a mellékhatásoknál kifejezetten azt írják, hogy IZOMRÁNGÁST
Jucis 2008 aug. 01. - 19:39:08
(38/195)
Már elegetek van de ezt még le kell írnom: akkoriban ment a Part (DiCaprio) is a moziban, mi meg mentünk 5 csaj, kértük a jegyet a kis vidéki moziban, erre a jegyeladó néni (idõs hölgy volt) felmordul: " Az ördögûzõ lesz!!!!! " - ezen utólag nagyon jót röhögtünk :D
Jucis 2008 aug. 01. - 19:30:51
(37/195)
Ja, még vmi, a röhögésre:

nekem is több ismerõsöm mondta h inkább végigröhögték. De ez nem azért van, mert tévében néztétek (videon, dvd-n nem tudom lehet-e kapni)??
Mert az én ismerõseim igen. Aki röhögött rajta, és kis képernyõn látta, higgyen nekem, moziban totálban teljesen más...

És még azt nem értem hogy mért majd' 30 évvel késõbb adták ki a rendezõi változatot? Melyik jelenetek vannak benne abban amik a többiben nem? (csak a rendezõit (2000) láttam)

Thx!
Jucis 2008 aug. 01. - 19:25:58
(36/195)
Huhhh... hááát, én is úgy vagyok vele mint sokan az elõttem szólóak közül: a rendezõi változatot néztem meg moziban a barátnõkkel akkoriban. És azt mondjátok abban van a pókjárás? Nohát, lehet ha az nincs benne teljesen jól toleráltam volna a filmet, így viszont hetekig nem nagyon tudtam aludni, meg eleve ez a jelenet csak úgy derült égbõl a villámcsapás, fel sem tudsz rá készülni szinte... Persze a többi jelenet is, amikor már folyik az ördögtelenítés, nagyon ijesztõ, hát ne mondjam hogy fogtuk egymás kezét a csajokkal és én néha azért a szemem is becsuktam. :D (Minek iszik, aki nem bírja?:D)

Az eleje tényleg nagyon vontatott, aztán meg annyira feltolulnak a gyomorforgató jelenetek hogy nem lehet kikerülni a hatása alól.

A zenében is abszolúte egyetértek.

SPOILER

A kislány orvosi vizsgálatos jelenetei, amikor vmi félméteres tûket szúrnak bele a fejébe nagyon borzasztó.

VÉGE

Én is vallásos vagyok, és valóban vannak ilyen esetek, csak az egyház nem engedi kiszivárogtatni, de sztem inkább csak elmebajok ezek, csak némely egyednél ennyire drasztikusak.

Méghogy megtörtént sztori???
Ne csináljátok....