10/10
cellasto 2011 okt. 11. - 00:07:22 10/10
(135/195)
talán nálam az is közrejátszik,hogy ezt a filmet alap-horrornak tekintem,hogy tudomásom van a film elõéletérõl.
ha jól tudom,az író egy pap feljegyzéseibõl kerekítette ki a sztorit.nos ez a pap egy gyermeken hajtott végre ördögûzést és ezt dokumentálta :)
amúgy rám nagy hatással van a mai napig az elsõ perctõl az utolsóig :)
7/10
888 2011 okt. 11. - 00:01:41 7/10
(134/195)
Nekem valami hiányzott a filmbõl. Számomra nem volt félelmetes, sõt egy-két jelenet inkább nevetséges volt. Az egyik legegyedibb rész az, amikor a lány olyan szépen, bájosan lejön a lépcsön. Na az nem volt rossz, de a többin csak jót mosolyogtam.
Ami vitathatatlan, hogy ez egy igazi horror klasszikus.
3/10
lunatic99 2011 aug. 03. - 03:50:45 3/10
(133/195)
Nem értem ezeket a szövegeket, hogy "minden idõk legfélelmetesebb filmje". Régiek közül az Ómen például sokkal hatásosabb, és szebb is képileg. Az Ördögûzõnek talán csak az eleje felé éreztem egy pici feszültséget, aztán egyre kevésbé, a végére meg már egyáltalán nem tudtam komolyan venni. Ez a film akkor mûködhetett volna, ha nem tesznek bele olyan röhejes jeleneteket, mint amikor ugrál az ágy, a megszállt kislány ocsmányságokat kiabál, vagy a kereszttel, khmm, "szurkálja magát". És persze akkor, ha nem ilyen felszínesen mutatnák a megszállottságot. Akár még egy hatásos horror-dráma is lehetett volna egy szétesett családban felnövõ kislányról. Ehelyett egy öncélú ijesztgetés lett belõle, semmi több. És még annak is gyenge. (Mondjuk a rendezõi változatot láttam, ami állítólag gyengébb, de abban biztos vagyok, hogy az eredeti film sem tetszett volna sokkal jobban.)
Mike088 2011 aug. 02. - 02:21:29
(132/195)
Noha 73-ban készült a film a mai napig tartja azt a dinamizmust és feszültséget ami a szórakoztatáshoz nélkülözhetetlen. Nem erõltetnek bele annyi ma már korszerûtlen látványelemet ami inkább nevetségessé és unalmassá teszi persze itt is van néhány apróság de azért azt még elnézi az ember. 10/8
10/10
Ford Mustang 2011 júl. 30. - 01:41:35 10/10 Előzmény InterjúMajom
(131/195)
Egyetértek. Nagyon durva film, de egyáltalán nem rossz. A filmzene zseniális valóban. A színészek is kiválóak, remekül játsszák a szerepeket, fõleg a kislány. Szinkron is rendben volt.
A film hossza 117'
InterjúMajom 2011 júl. 17. - 16:54:14
(130/195)
Ez a film a legjobb horrorfilm,amit valaha láttam.Nincs tele vérrel,sok a fosós jelenet,de amúgy rendben van.A filmzene meg egyszerûen zseniális.Kár,hogy a folytatások már nem olyan jók.Én erre a filmre 10-es skálán 11 pontot adnék...:D
spinabifida79 2011 máj. 12. - 13:45:36
(129/195)
Ki állította, hogy van a filmben kéjgyilkos? Velorex csak egy példát említett a "l'art pour l'art" gonoszságra. Hogy az Egyháznak vagy Neked van igazad, majd egy szép napon megtudod. Illetve, ha Neked volt igazad, azt már nem tudod meg. Remélem nem fogsz csalódni!
agarik 2011 máj. 12. - 13:06:05
(128/195)
Ha az "ateista" (inkább szekuláris) vélemény érdekel mi hajt egy "kéjgyilkost", javaslom a "Gyilkos Elmék" sorozatot.

Amúgy ebben a filmben szó nincs "kéjgyilkos"-okról.

Az "Egyház" meg sokmindent "elismer", oszt mire megy vele (amúgy segítek: az ördögûzést az "Egyház" találta ki, és a film alapötletét is az a tény adta, hogy az "Egyház" ezt a - nevetséges - gyakorlatot folytatja).

Továbbá ez az egész "alkotás" iszonyú hatásvadász, még a saját korában is az volt. Amikor bemutatták érhetett mondjuk 6.5-öt, ma legfeljebb 4.5.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 12. - 12:53:27
(127/195)
A film sokkal többet ad, mint szimpla ijesztgetés. Nagyon jó az alapmû, a regény is. Az Egyház is elismeri az ördögûzést, mint eljárást. A hívõk szerint a gonosz állandóan jelen van és megkísérti az embereket. Egy ateista is elgondolkodhat néha rajta, miért van tele a világ gonoszsággal, mi hajt pl. egy kéjgyilkost?
A film nagyszerûen oldja meg a természetfeletti jelenségek ábrázolását, mellõzve minden hatásvadászatot.
Az is jelent valamit, hogy Max von Sydow játssza az egyik fõszerepet. Õt még igénytelen filmben nem láttam (kivéve talán a "Menekülés a gyõzelembe").
Szerintem egy örök klasszikus ez a film. 10/10 pont
10/10
Szissssz 2011 máj. 12. - 10:54:38 10/10
(126/195)
Aki szereti ezt a mûfajt - mint én is - annak feltétlenül ajánlom a film megtekintését!
Nagyon jó a történet s olyan érdekesen van tálalva, hogy észre sem veszi a nézõ, hogy a több mint két órás film úgy telt el mint röpke pillanat!
Mai szemmel nézve is igen jó film ez, idõtálló és maradandó alkotás!
Élvezettel néztem minden percét!!
Lehet, hogy félelemkeltésben alul marad mai társainál, de a történet kerekségében, felépítésében, a film színvonalában messze felûlmúlja számomra azokat. (Tisztelet persze a kivételnek. Nem hiába a 8.1 pont)
7/10
kovácsmari 2011 máj. 11. - 03:39:52 7/10
(125/195)
Én most láttam a filmet elõször. Azt nem vitatom, hogy 1973-ban nagyot üthetett, mert még most is akad benne ijesztõ részlet, de alapvetõen érezni lehet, hogy azóta eltelt közel negyven év. A kör után ettõl már nem tudok úgy beijedni.
A jó hír, hogy mindig jönnek jobb filmek!
offtopic
H.L.P. 2011 ápr. 09. - 20:14:43
(124/195)
Akkor lehet valamit én csinálok rosszul, mert nekem a piratebayen már a második találat ez a 73-as verzió. Sõt még a rendezõi változat is ott van a listában. Basszus, valamit nagyon félrenyomhattam, hogy nekem ilyen egyszerûen bejön.
lestykeee 2011 ápr. 09. - 12:57:11 Előzmény H.L.P.
(123/195)
igen persze mondanak, csak már szinte mindet megnéztem és sehol sem találtam meg ezt a filmet mert már elég régi :) de azért köszi :D
offtopic
H.L.P. 2011 ápr. 08. - 15:16:28 Előzmény lestykeee
(122/195)
A piratebay és a torrent szavak mondanak valamit, így 2011 tájékán? :)))
lestykeee 2011 ápr. 08. - 14:59:04
(121/195)
halihó tudja valaki hogy honnan tölthetném le jó minõségben ezt a filmet? légyszi segítsetek, köszike! :D
8/10
PivarnyikKrisz 2011 jan. 10. - 19:02:07 8/10 Előzmény Hencegõ Lepedõ Hercegnõ
(120/195)
És igen,végre megnéztem. :-)
Hát-hát...
A film tetszett,nem tudom normális-e de néhol nevettem rajta. Lehet,hogy félreértelmeztem a filmet,de bizonyos jelenetek bõven elfértek volna egy paródiában. Na de azért a zene aláfestések mesteriek voltak,az elején a Tubular Bells...
Tetszettek a papok szerepei is és a folyamatosan moziba hívós rendõr is.
SPOILER
A kislány "eltorzult ördögi" hangja érdekes volt és folyamatosan ez a "Dugj meg!" stb...
SPOILER
Összességében örülök,hogy megnéztem és mindenkinek ajánlani tudom,mert szerintem aki szereti a horrort annak ez alapmû 10/8
Persze azért volt jó pár hátborzongató jelenet.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 08. - 15:05:31
(119/195)
Egyedül nézd meg:) És aztán éjszaka állj egy tükörrel szemben egy szál gyertyával és meglátod lelked sötét oldalát.Ezt próbáld ki jó muri,de csak egyedül mûködik.
8/10
PivarnyikKrisz 2011 jan. 08. - 14:50:41 8/10 Előzmény DarkGirl
(118/195)
Ma kaptam DVD-n. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Csak jókat hallottam róla. Na meg azt,hogy ijesztõ és gusztustalan. Mindenesetre este nézem meg a haverjaimmal. Remélem jó lesz. :)))
The Man Who Laughs 2010 okt. 28. - 23:49:49
(117/195)
Határozottan jó film és kiváló pszicho-thriller. Minden idõk legfélelmetesebb filmjének tartják sokan, ezzel mondjuk nem feltétlenül értek egyet (már csak azért sem mert a félelem is szubjektív, illetve, ha valaki kizárólag ez alapján nézi meg az a túl nagy elvárások miatt legtöbbször csalódik), de értem, hogy miért tartják annak. A rendezés (különösen az ördögi megszállástól kezdve - ugyanis a film elejét, egy kissé vázlatosnak éreztem)remek. Innentõl ugyanis kezdve végig jellemzõ a filmre a fojtogató feszültség és a nyomasztó hangulat. A zene zseniálisan hátborzongató (Mike Oldfield - Tubular Bells). A színészek mind kitesznek magukért, egyedül az anyját játszó Ellen Burstyn alakítását tartottam egy kissé gyengécskének. A forgatókönyv jól van megírva, csupán egy dolgot nem értettem SPOILER: Lehet, hogy benne volt, csak elkerülte a figyelmem, de hogy került az ördögi amulett Karass atyához ?.

Õsszegésében kihagyhatatlan horror fim (az a pár minimális apróság ami meg zavart benne, az maximum pedig kákán is a csomót szindróma)

7,75/10
offtopic
Anditos 2010 szept. 29. - 17:13:50
(116/195)
Hát, ha nem együtt tartják a "Szatír Büszkeség Napjával", engem nem zavar.