10/10
DarkGirl 2010 szept. 29. - 12:02:05 10/10 Előzmény Anditos
(115/195)
Hát tutira odabasz még mindig ez a film. :) Bár én egyedül néztem és nappal,nem féltem tõle.
dubcseksanyi 2010 szept. 29. - 09:08:34
(114/195)
Ez egy nagyon csúnya kirekesztõ magatartás. Tolerálni kell a másságot! A kéjgyilkos másfajta szexuális orientációját is el kell tudni fogadni. Remélem nem fog zavarni, ha a kéjgyilkosok a "Kéjgyilkos Büszkeség Napján" felvonulnak az Andrássy úton?
offtopic
Anditos 2010 szept. 29. - 08:52:49
(113/195)
Naná, nem hagyom magam csak úgy egyszerûen lemészárolni. Hadd szenvedjen meg a nyomorult...:-)
Stevie19 2010 szept. 28. - 23:39:28
(112/195)
Oh, Te amazon. :D
offtopic
Anditos 2010 szept. 28. - 21:04:47
(111/195)
Jajjj, hát nem értetted meg a lényegét a rendkívül értelmes hozzászólásomnak. :-))Azt akartam ezzel, hogy egy EMBER ellen valahol mégis több esélye van az embernek, mint egy olyan lény ellen, amit csak akkor látok, érzek, hallok, ha õ akarja, az erejérõl már nem is beszélve. A feldarabolós-késes gyilkos ellen azért mégis csak több az esélyem, ha nekem támad. (És tutti nem hátrálok lassan a konyha sarkába, miközben könyörgök neki, hogy kérem, hagyjon békén, ne öljön meg, stb, mint a filmek többségében. Hanem nekirontok, lesz ami lesz. A meglepetés ereje, ugye. :-)))
Stevie19 2010 szept. 28. - 19:48:20 Előzmény Anditos
(110/195)
"...mert egy feldarabolós gyilkostól el lehet futni, van esélyem ellene, tudom mire számítsak." :DDDDDD Vicces... A sorozatgyilkosok hogy lettek sorozatgyilkosok?
offtopic
Anditos 2010 szept. 11. - 01:13:59 Előzmény K. L.
(109/195)
Én csak az ilyen ördögös filmektõl félek, és azok közül sem mindegyiktõl. Az Ördögûzés Emily Rose üdvéért pl azért volt félelmetes, mert megtörtént. És miközben nézi az ember, az jár a fejében, hogy ez akár vele is megtörténhet bármikor. A feldarabolós-bélkifordulós-késesgyilkosos horrorok nincsenek rám hatással, mert egy feldarabolós gyilkostól el lehet futni, van esélyem ellene, tudom mire számítsak. De a Sátán olyan erõk ura, amit én ésszel fel nem foghatok.
K. L. 2010 szept. 10. - 16:56:38 Előzmény Anditos
(108/195)
én nemértem azokat akik félnek a horrorfilmektõl. csak egy film, miért kell tõle félni?

én ezt 14 évesen láttam, éjszaka, egyedül sötétben. de több péntek 13 és rémálom az elm utcában filmet is így láttam. meg a farkasember, ezüst pisztolygolyók, boogeyman, stb.
Anditos 2010 aug. 26. - 21:02:09
(107/195)
Volt egy dokumentumfilm a film készítésének körülményeirõl.

--- spoiler ---

Arra a jelenetre, amikor Karras atya kiesik az ablakon és egy öreg pap meggyóntatja a lépcsõ alatt, a rendezõ igazi papot kért fel. Õ mesélte el, hogy huszonhatodszorra sem sikerült a felvétel, a rendezõ nem találta elég hitelesnek az "alakítását", mondván nincs kellõen megrendülve a jelenethez. Õ mondta ugyan, hogy valszeg azért van ez így, mert pap és nem színész, de a rendezõ odament hozzá, és megkérdezte tõle, hogy bízik e benne. A pap mondta, hogy persze. Erre lekevert neki egy pofont, majd kiszólt a többieknek, hogy kezdhetnek forgatni. A pap annyira meglepõdött, hogy szólni nem tudott, viszont nagyon dühös lett, és látni, amikor feladja az utolsó kenetet Karrasnak, hogy remeg a keze az idegességtõl. A rendezõ megvolt elégedve az alakításával, kellõen megrendültnek találta a jelenethez. :-)
offtopic
Anditos 2010 aug. 26. - 10:55:29
(106/195)
A horrorfilmek általában nincsenek rám hatással, de ezt a filmet még felnõtt fejjel sem tudom megnézni egyedül, sötétben.

*** spoiler***

Kedvenc jelenetem, amikor a gonosztól megszállt kislány ül az ágyon és egy fiók magától kihúzódik, a pap kéri, hogy csinálja ezt még egyszer, mire a gonosz, hogy "késõbb". Mire a pap, hogy inkább most, mire a gonosz, hogy "késõbb". Ez a "nem produkálom ám magam akármikor akárkinek", ez nagyon tetszik. :-)
10/10
tyrichie 2010 aug. 22. - 01:09:46 10/10
(105/195)
Ezzel én is így vagyok, nálam is nagy kedvenc, sokszor láttam már.
matuschkapista 2010 aug. 21. - 23:34:42
(104/195)
Próbáljátok ne csak a horror filmet látni benne, hiszen ez a film sokkal többrõl szól. Érdemes a regény mottójára visszaemlékezni (az FBI által lehallgatott maffia telefonbeszélgetések) Sajnos tényleg lehet benne valami, hogy a Gonosz idõnként olyan koncentrált formában jelen van a világban.
Szerintem a film jelenetei ma sem avultak el, bár a Bárányok hallgatásában néhány hektoliterrel több vér volt, hatásában mégsem közelíti meg ezt a filmet.
Max von Sidow-ot még egyetlen gyenge filmben sem láttam, az õ neve az abszolut garancia.
Silkent 2010 aug. 21. - 22:54:04
(103/195)
Azért jó vicc az, amikor egy 1970-es években "forgatott" filmtõl valaki 2010-ben vár megrendítõ hatást...:DDDDD

Kb. mintha Papp Lacitól várbánk, hogy üsse ki Klicskó-t... :DDDD


Istenem, ennyi buta embert... :-o , és utánna csodálkozik, meg irigat be ide, hogy "miért ilyen, miért olyan, meg sz*r, tré stb. a film....

Emberek! 1970 körül sztm. még a horror fogalmát sem nagyon ismerték igazán...
7/10
sakit felut 2010 júl. 02. - 21:00:24 7/10 Előzmény DarkGirl
(102/195)
Szeretem a véleményeidet, mindig máshonnét közelíted meg a filmeket :D

Hhhá meg vagyok ezzel is, gyerekkorom egyik legnagyobb besz*ratása tizenegykét évesen belógva mozira. Most így nekimelegedtem a Freddy- kkel, aminek az új verziója komolyan érthetõvé akarta tenni, de jól elb*szták azt is :)

Hát akkor itt vagyok, mostani szemmel, bár már akkor is észrevettem, így tudtam elõre, vannak itt is nagyon elnagyított, hülye dolgok. Igazából valami nagyon vallási propaganda filmnek tûnik mai szemmel, ami olyan erõs és undorító gonoszt produkált egy ártatlan kislányból, hogy csúnya horrorrá változott. Sajnos van olyan erõs vallási háttere, hogy nem picit vicces az azóta Amerikából jövõ pedofil és perverz papok fényében. De azért ez a film nem csak térítés propaganda akar lenni, hanem megmutatja a vallás lényegét is néha.

gerhajdu : Szóval mai szemmel, csakmint a Freddy nem olyan durvanagy film, de akkoriban és nekünk a 80as- 90es években egy egész generációt meghökkentett, lecsapott a filmtechnika és a fõvallásunk erõs hitvilágának találkozása. Fõleg hogy mint hozzám, gyerekekhez is elõször juthattak el ilyen mértékû dolgok. Egyszerre valószerû arról a szép "kisminkelt" világról amiben játszódik, elkap egy jelleget és egyszerre újszerû dolgot csináltak meg benne a kislányra rászabadított gonosszal. Egy igen erõsen vallásokal rendelkezõ világban elsõ ilyen film volt és ez a karaktere azért meg is látszik, pár dologban sajátos is. És én ezt úgy mondom hogy nem vagyok vallásos, csak az ember gondolatait meghatározza ez. Fhhhu, azért nagyon veszélyes film sok nem jól megcsinált dologgal így utólag, de ha azt vesszük hogy elsõ és az ilyen dolgok direkt ki voltak emelve mint a Freddy- ben, hogy annyira nem foglalkoznak a lánnyal, visszaküldik az ugráló ágyába, aztán gonoszként néha bármit megcsinálhat, máskor meg abbahagyja és leáll, közte nem érzem a jó átmenetet.

Az érdekes hogy a keresztény-katolikus hitvilágról szól a film, de pár helyen a gonosz teljesen kilép belõle és egy teljesen független lény. A legsokkolóbb a filmben az hogy egy ilyen gyerek kislánnyal csinálták meg. Nálam ez a film így kap egy életemre durván hatással lévõ de 7es jegyet ... azért fhhuuuu de örülök hogy megnéztem újra, volt mit átgondolni bár a nevetéseim ellenére sem esett most se jól, mégha nem is vagyok vallásos :) .. minél gyorsabban elõkaparom azért a napokban még a Horrorra Akadva ide vonatkozó paragrafusait is >: D
gerhajdu 2010 ápr. 23. - 21:54:37
(101/195)
Szerintem azért volt ijesztõ, mert akkoriban elég valóságszerû volt. Valahogy egy békés és hétköznapi városban félelmetesebbnek hat az egész. Van több jelenet is az elején, ahol én keztem elmerengeni, ez is szándékos volt a rendezõtõl. Gondolom ezért volt egyeseknek unalmas, de szerintem pont ezért jó:)
És nagyon sok benne a csönd. Pl. mikor Reagen kihúzza a fiókot én nem kicsit ijedtem meg, hanem rendesen.
gerhajdu 2010 ápr. 23. - 21:27:19
(100/195)
Szerintem a végén lesz igazán hátborzongató ez a film. Meg amikor az anya a nyomozóval beszélget - hihetetlenül jó.
10/10
DarkGirl 2010 ápr. 16. - 08:42:57 10/10
(99/195)
Na ez,nagyon ott van. :) Igazi 10 pontos klasszikus.
offtopic
hmt88 2010 jan. 09. - 23:19:19
(98/195)
na ki az aki még nem tudja, hogy ***SPOILER***az atya kitöri a nyakát? Szórakoztató ez a meddõ, értelmetlen vitátok... Ugye a "Vadnyugatban" nem azt árultátok el, miért haragszik Bronson Fondára? :D
Ferrer 2010 jan. 03. - 02:15:32
(97/195)
Amúgy ebben a filmben van Mike Oldfield zenéje is? Vagy az egy másik? Nem néztem végig :\
Ferrer 2010 jan. 03. - 00:58:04
(96/195)
Na most akkor hol kell itt félni? Az tök vicces volt pl. amikor az orvos szurit adott be neki, a csaj meg leköpte, és azt kiabálta, hogy "You fuckin' bastard!!" Meg amkor az egész ággyal mozgott össze-vissza. Tuti orgazmusa volt xd