bürgönye 2009 dec. 24. - 13:42:10
(95/195)
Hát... így elsõ megnézésre nem igazán értem, mitõl olyan hû de nagy ez a film. Nekem hatalmas csalódás volt. Azt hittem, végre egy igazi jó kis misztikus horror, rengeteget dicsérték, hogy milyen ijesztõ és felkavaró, Amerikában tömeghisztériát okozott stb., de számomra csupán gusztustalan volt és vontatott, helyenként pedig egyenesen röhejes. Talán bennem van a hiba, de egyszerûen nem volt semmi hatása...
Ajatollah 2009 aug. 18. - 14:53:23 Előzmény ondok
(94/195)
Attol fugg. Jean Valjean nem venne magara, de Raszkolnyikov valoszinuleg igen:)
ondok 2009 aug. 16. - 21:34:08 Előzmény Ajatollah
(93/195)
Ismerem mind a kettõt jól ,az õ regényeikben nem szokott az atya nyaktöréssel kinyúvadni.Úgyhogy aki õket kultiválja, az nem sértõdik meg egy kis ördögûzõ spoiler törésen.
Ajatollah 2009 aug. 15. - 22:27:16
(92/195)
Termeszetesen Dosztojevszkij
Ajatollah 2009 aug. 15. - 22:21:51 Előzmény ondok
(91/195)
Altalaban igazam szokot lenni! Ez nagyreszt annak koszonheto hogy egy jolfelepitett eszmerendszer szerint elek.

Javaslom Dosztojevkszkij-t es Victor Hugo-t!
8/10
tündemamusz 2009 aug. 12. - 09:51:05 8/10
(90/195)
Semmi értelme vitázni. Amúgysem csak egy atya van, hanem legalább három. Na mindegy.
ondok 2009 aug. 12. - 01:11:32
(89/195)
nagyjából igazad van csak két megjegyzés :ugye nem gondoltad komolyan ,hogy ha tudod pl ,hogy hányás lesz afilmben ,akkor az rontja az élményedet?A másik meg az,hogy azért nem kell túldramatizálni egy ilyen filmnél azt, hogy valaki meghal és elõre tudod ,mert itt tényleg nem ez alényeg,nem egy krimi ,nem egy akciófilm ,hanem pont az a lényeg ,hogy milyen körülmények között hal meg,a borzongtató hatás.
ondok 2009 aug. 12. - 01:06:33
(88/195)
nem másik filmre gondoltam,hanem a filmek közül cselekményét és jellegét tekintve nem tûnik ki ez sem ,egy a tucatból.Ami fontos ,az maradt meg bennem a fiolmmel kapcsolatban ,hogy mûvészieskedõ nem egy nagy durranás,sajnálom.Akkor lenne jelentõsége a tévesztésnek ,ha mondjuk a Hófehérke és a hét törpével kevertem volna össze.
Ajatollah 2009 aug. 12. - 00:30:18 Előzmény ondok
(87/195)
Az a problema hogy elkezdted jatszani az ordog(uzo) ugyvedjet, es egy alapvetoen helytelen cselekedetet megprobaltal legitimizalni.

En sem kuldtem a csajnak levelbombat eme botlasaaert, sot meltanyolom az onkritikajat.
Az bassza a csorom hogy amikor nezni fogom a filmet, azzal a tudattal teszem hogy tudok valamit amit nem szeretek tudni. Amugy egy roppant simulekony alkat vagyok, de film teren nem ismerek trefat.

Egyebkent meg azt mondtad sokan meghalnak a filmben ami surolja a spoiler hatarat. A hanyas poent is lelotted, ami persze profan, de egy meglepetessel kevesebb.

Szerintem sokat idegeskedsz a politikan es ezt a feszultseget kivetited filmtopicokba is. Amugy nekem is felfordul a gyomrom a nyilas csocselektol, meg ugy altalaban minden politikustol.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 12. - 00:24:21 9/10
(86/195)
Erre is. Nem beszélhetsz arról, hogy a film túl mûvészi, vagy hatásvadász, vagy drámai, vagy nem, vagy akármi, ha már eleve egy másik filmre gondoltál.
offolásnak vége.
ondok 2009 aug. 12. - 00:18:19
(85/195)
Vissza is mentem ,és tán csak nem erre gondolsz pl?:

"Nono,akinek más a véleménye ,annak nincs izlése? Képzeld én sem vagyok elájulva a filmtõl,mert nem tiszta a karraktere.Nekem a krumplileves legyen krumplileves,és ne akarja magát egy western mûvészi drámának eladni ,mert úgyse veszem komolyan.Hameg felvállalja magát ,akkor abban a mûfajban is van jobb."

ugye ennél az állításnál tök mindegy ,hogy hogy hal meg a krapek ,hogy arokona lepuffantja v. elfárad?Ez az állítás tökéletesen igaz a filmre arészleteitõl függetlenül is.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 12. - 00:13:43 9/10
(84/195)
Idéz a fene. Menj át arra a topicra, és olvasgasd vissza magad.
ondok 2009 aug. 12. - 00:12:17
(83/195)
Talán idézhetnél valamit abból ami nem igaz a filmre ,amit állítottam.Eltekintve attól ,hogy nem vitáztam oldalakon át,semmit nem vonok vissza a film kritikáját illetõleg ,ugyanis ha a részleteket nem is pontosan idéztem fel (egyébként ez mint mondtam azt mutatja hogy asztori nem túl eredti),ami összképem illeti,a bennem maradt ill. nem maradt élményanyagot továbbra is fenntartom.Leonének van egy stílusa,egy filmkészítési módja ,amit egyesek szeretnek ,és túlértékelnek.Én meg nem vagyok tõle elájulva függetlenül attól ,hogy a gyerek elfárad e ill mellé lõ e.Lényegtelen.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 11. - 23:58:12 9/10
(82/195)
Csakhogy te már azelõtt is vitáztál másokkal arról a filmrõl, amirõl kiderült, hogy nem is az a film, oldalakon keresztül, az akasztás témája csak az utolsó volt, amikoris kiderült, hogy nem vagy képben. Egyszerûbb és korrektebb lenne felmenned a topicjára, és férfiasan azt mondani minden eddigi vitapartnerednek, hogy pardon, összekevertem a szezont a fazonnal. Megesik ez mással is.
ondok 2009 aug. 11. - 23:49:20 Előzmény pozsizsuzsi
(81/195)
Úgy látom neked nem világos,mert én azt írtam hogy nem egy falrengetõ a film sztorija ,hogy az akasztófán lévõ apját megmenthetné ha ellõné a kötelet ,de sajna agyonlövi az apját .Ennyi .Nos valóban az egy másik film ,de az hogy tartania kell ahátán az akasztottat,hát az kurva nagy különbség asztori minõségét illetõleg .ugye nem? egyébként itt megoszlottak avélemények arról ,hogy végül elfáradt vagy a hullajelölt kirúgta magát .erre mondtam ,hogy afilm szempontjából ennyi keverés abszolúte nem lényegi.láttam a filmet ,és a részletek nem is érdekesek ,mert a film egész benyomása ,maradandósága a fontos ,ami elég szimpla volt.Remélem érted?
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 11. - 23:16:54 9/10
(80/195)
Milyen lényegi állításodat kellett volna cáfolni, könyörgöm! Azt, amelyiket egy egész más filmhez írtál, mert összekeverted a filmeket? Ezen nincs mit cáfolni, mert az állítás nem érvényes! Világos?
ondok 2009 aug. 11. - 23:16:46
(79/195)
Má bocs de a nagy vitában elfelejtkeztél arról ,hogy nem én spoilereztem,így tehát nem is tudok leállni vele,csupán megvédtem valakit ,aki szerintetek tahón spoilerezett,rámutattam ,hogy miért hülyeség ezen lovagolni ,a jó modorról nem is beszélve.
ondok 2009 aug. 11. - 23:13:53
(78/195)
Tévedsz ,mert azonnal elismertem ,hogy egy tök hasonló sztorijú filmre gondoltam mint a Vadnyugat sztorija ,napersze ez nem jelent túl nagy eredetiséget az nem vitás ,hogy ezzel nem cáfoltátok lényegi állításomat.Az ördögûzõ filmnél meg számomra nem a legfõbb szereplõ az atya,és nem is az a lényeg megint ,hanem az hogy tök mindegy hogy mi történik vele ,és naívnak gondolom azt ,aki szerint a filmben nem kell meghalni annak ,aki az ördöggel újjat húz .nos én nem lennék megsértve ,nem tahóznám le azt ,aki elõre megmondaná ,hogy ki fogja törni anyakát ,sõt még egy agatha C. filmben ,ha megmondja ki a gyilkos (ami óriási különbség),akkor is makszimum sajnálnám ,de azért még egy jó filmet símán lehet élvezni attól ,hiszen általában ami értékes alkotás ,azt többször meg kell nézni .ha az atya nyaktörése miatt érdemes csak megnézni ,akkor az egy szar.
Ajatollah 2009 aug. 11. - 22:55:28
(77/195)
Na igen, ondok allaspont vedelmei mar-mar kozmondasosak...
Ajatollah 2009 aug. 11. - 22:52:44
(76/195)
Igen ondok, en mar csak ilyen konzervativ alkat vagyok, aki szeret racsodalkozni a cselekmenyre film kozben, sot olyan perverz allat vagyok aki nem szokta a detektiv regenyeket azzal kezdeni hogy megnezi ki a gyilkos.
Annak ellenere hogy tudom aki Sherlock Holmes eszen probal tuljarni, azt sittre vagja mint a szart.

Egy foszereplo sorsanak elarulasa SPOILER. ENNYI.

Elhiszem hogy nagyon okos vagy, es paratlan muveltseg birtokaban letezel, de ettol meg leallhatnal a spoilerekkel, mert ez ellenkezik a jolneveltseggel.

Egyebkent termeszetfeletti temakban eszedbe ne jusson Sherlock Holmes-hoz hasonlitani magad, mert a Baker street-i detektiv legendasan materialista volt, nem volt az a kimondott Van Helsing...

Ez csak egy eszrevetel remelem nem veszed rossz neven egy Sherlock Holmes fanatikustol.