8/10
Zolkó 2008 jan. 20. - 17:57:15 8/10
(15/95)
SPOILER
Ha nem esett volna bele abba a hibába, hogy a domb elfoglalása után hosszú elmélkedésbe és filozofálgatásba kezd, akkor majdnem tökéletes lett volna. Így viszont erõsen rontott az összképen.
4/10
efes 2008 jan. 20. - 17:42:35 4/10
(14/95)
pl tarr béla sátántangója a maga majd 9 órájával, mégis (egy idõ után :) jobban pörög, mint jack bauer egy napja. vagy csak úgy tûnik, de mindegy.
4/10
efes 2008 jan. 20. - 17:38:42 4/10
(13/95)
hehe, egy jó rendezõ éppen azért jó rendezõ, mert már akkor tudja mettõl meddig tart majd a filmje, mikor még hozzá sem kezdett a leforgatásához. beállítani jeleneteket mindenki tud, sok pénzbõl sokat forgatni szintén, ellenben emészthetõ 90 uszkve 120 percre vágni egy filmet, úgy, hogy abban MINDEN benne legyen, már kevésbé. persze, vannak ennél hosszabb jó filmek is, amelyeket jó rendezõk készítettek, de ezek mindig gyanúsak. ezt a fi,met sajna nem láttam (vagy nem emlékszem?), de felcsigázott.
8/10
Zolkó 2008 jan. 20. - 17:26:46 8/10 Előzmény Redfield
(12/95)
Nekem is. Nagyon jó film, a film minden része profi munka. Tetszett, hogy hosszúak voltak a jelenetek, már az elején elmélyültem benne. Nagyon átjött a hangulata, amirõl szólni akart. A félelmet végig lehetett érzékelni, és látni a katonák szemében. Jó volt a narráció, pedig ezt könnyen el lehet rontani demagógiával, de itt ennek nyoma sem volt.
Az utolsó fél óra nem kellett volna, már alig vártam, hogy vége legyen. Malick nagyon jó rendezõ, csak nem tudja, hogy mikor legyen vége a filmjeinek.
Redfield 2007 nov. 26. - 08:12:15
(11/95)
Nekem kicsit hosszú lett. A zene, a színészek, a rendezés, a szövegek... mind mind nagyon jók, zseniálisak. Nagyon jól feltett kérdések, gyönyörû tájképek, amik azt a hatást keltik az emberben, hogy a háború valami nem is ebbe a világba való dolog. (amivel szintén egyet lehet érteni). Csak kicsit hosszú lett. nekem.
Brambilla 2007 júl. 23. - 20:04:34
(10/95)
Igen, ezek szerint hibáztak a filmben, de akkor pont a baki miatt lettek õk "elit" katonák :)
Brambilla 2007 júl. 21. - 16:57:43
(9/95)
A Ryan-ben talán még el is hangzott egy párbeszédben, hogy õk a nagy "rangerek" és végig tisztán látszott a felirat a vállukon.
Az Elit Alakulatban majdnem 2 éves kiképzést kaptak valamint a filmben és a könyvben többször el is hangzik, hogy azért lettek ejtõernyõsök, hogy megbízhassanak a mellettük lévõ társukban, akin az életük múlik. Nem hiába õk ugrattak elõször Normandiában és Wintersnek is volt egy elhirhedt mondata: "Mi ejtõernyõsök vagyunk, mi mindig be vagyunk kerítva."
Meg a magyar cím sem teljesen véletlen, bár köze sincs az angolhoz.
zszoltan 2007 júl. 21. - 11:31:21
(8/95)
OFFTOPIC
Bocsánat. Akkor félreértettelek.
Ööö... Easy? Az mi is volt az?
zszoltan 2007 júl. 20. - 22:29:33
(7/95)
OFFTOPIC
Azt nem tudom, hogy a 116-os ezred milyen gyalogezred volt, de Miller és felettese bal karján tisztán kivehetõ a 'rangers' felirat, miközben a százados jelentését hallgatjuk, hogy: "a két aknamezõ igazából egy nagy. Megpróbáltuk felszámolni...". Tehát valamilyen szintû mérnöki képzést is kaptak, sõt aknakeresõjük is volt, ami nem jelezte azokat a 'dobozaknákat', vagy miket. Így hát végül "hívtuk az utászokat".
És pár perccel késõbb Miller kiválasztott embereinek nagy részén is láthattuk ugyanezt a rombusz alakú, sötét szimbólumot, kivéve a rádiósoktól(?) tolmácsolni kölcsönkért tizedest, mert neki valami kör alakú 'matricája' volt.
Ryan pedig kétségkívül ejtõernyõs volt. :)

Én egyébként teljesen megértem, ha minden gyalogoshadosztály elejére egy-két ezred rangert tesznek a felderítõ és softmérnöki feladatok ellátására.

Ettõl még persze könnyen megeshet, hogy ezt a "Pointe du Hoc"-ot teljes egészében rangerezredek vették be.
zszoltan 2007 júl. 20. - 20:22:55
(6/95)
Én is úgy láttam. A tengerészgyalogság sem kutya, de nyilván nem ellenséges frontvonalak mögötti harcra képezték ki õket, amit a felderítõknél és az ejtõernyõsöknél remélhetõleg nem mulasztottak el megtenni.

Errõl a filmrõl pedig a kritikák és ajánlók alapján még nem mondanék semmit. Bár nálam a Ryan-t nehéz lesz felülmúlnia, de meg fogom neki adni az esélyt. Hátha ez is lenyûgöz majd...
Brambilla 2007 júl. 20. - 19:38:48
(5/95)
A Ryan-ben Rangerek voltak, az Elit alakulatban ejtõernyõsök.
Brambilla 2007 júl. 20. - 15:38:18 Előzmény Newcastle United
(4/95)
Azért érdemes összehasonlítani a Ryan közlegénnyel meg az Elit alakulattal, mert míg azokban valamilyen különleges egység katonái harcolnak, ebben "normál" sorozott katonák. Persze ez a rendezõtõl is függ, mit akar ábrázolni, de egy adott szituációban a szereplõk viselkedése teljesen más.
Newcastle United 2006 dec. 08. - 11:50:44
(3/95)
Az emberek többsége egy háborús filmtõl, vért, harcot és akciót vár, a mögötte lévõ dolog már nem érdekli, hogy közben mi játszódik le az emberben. Sajnos ez van.
Brambilla 2006 dec. 08. - 11:05:32
(2/95)
Szerintem is jobb a Ryan közlegénynél, az azért aratott mert látványosabb. Az emberek többsége nem szereti azokat a filmeket amik sokkolnak, ez pont ilyen, ezért jó.
Newcastle United 2006 dec. 08. - 10:45:48
(1/95)
Ez a film egy évben készült az agyonmagasztalt Ryan közlegény megmentésével, simán felül is múlja azt. Csak ugye az egyiket Spielberg rendezte, a másikat pedig Malick.