Csonger 2009 júl. 22. - 14:19:59
(35/95)
Én szeretem ezt a filmet. Bár nem sikerült még rájönnöm, hogy a cím mire utal (mármint a thin red line).
Érdekes egyébként, hogy elvileg ezt majdnem minden olyan kategóriában jelölték Oscarra, mint a Ryant, de az összes díjat az agyonajnározott Ryan vitte el (ha jól emlékszem). Nem mintha azt nem tartanám lehengerlõen látványos filmnek, de az Õrület határán szerintem hitelesebben mutatja be egy háború borzalmait és embertelenségét. És az is tetszik benne, hogy nagyon sok híres színészt vonultattak fel benne, még ha néhányukat csak egy-egy jelenet erejéig láthatunk is.
Jim Caviezel pedig tökéletes választás volt. Neki valahogy olyan szenvedõs arca van, nem csoda, hogy több szenvedõs szerepet is kapott már.
fancsalir 2009 jún. 10. - 14:06:31
(34/95)
hibás adat.
7 oscarra jelölték. érdemes javítani
Hetzer 2009 febr. 13. - 16:24:45
(33/95)
Iwo Jima-i történet? Nem, még nem. Bár annak legalább volt valóságalapja, a zászlót kitûzõ katonák fotója közismert. Rémlik, mintha a japánok szemszögébõl is bemutatná, talán ezért érdemes megnézni. Milyen?

Többi olvasótól elnézés kérek a folyamatos off miatt.
Hetzer 2009 febr. 13. - 09:09:32
(32/95)
Érdekelne néhány példa az ilyen akciókra, ellenõrizhetõ forrásokkal persze. Teljesen hétköznapi katonák frontvonal mögül történõ kimentésére szervezett akciók? Hihetõ.

Most akkor politika vagy propaganda? Ilyen erõs lett volna az amerikai propagandagépezet? Inkább most tûnik annak; érdekes módon ezt a szót inkább a németekkel kapcsolatban használták. Mellesleg nekik tényleg voltak mentõakcióik, lásd Skorzeny. Az amerikaiak már három filmet csináltak volna róla (hasonló színvonalon...), ha nekik dolgozik. Vannak objektív, jó amerikai háborús filmek, Ryan közlegény nem tartozik közéjük. Spielberg maradhatott volna olyan témánál, ahol a hatásvadászat nem visszatetszõ, pl. ufók.
barbarossa86 2009 jan. 26. - 20:36:43
(31/95)
Az Apokalipszis most mellett a másik, számomra nagy hatású háborús film. A Ryan közlegénynél jobban tetszett, erõs lélektani film.

Off
Könyvben hasonló hatással volt rám Wass Alberttõl a "Magukrahagyottak" címû regény. Ez a Koreai háborúról szól. Érdemes elolvasni.
On
Hetzer 2009 jan. 06. - 13:30:30
(30/95)
Köze sincs a valósághoz - megtörténhetett, hogy ilyen akciót szerveznek ilyen szentimentális okból(hatásvadászat csúcsa, hálivúdi klisé)?. Vagy pl. a távcsövön keresztül lövöm ki a szemed jelenet, azt hiszem ebben volt az is. Azonnal hiteltelen Rambo utánzattá silányitják a filmet.

Németeket persze harcászatilag is alázzák, na persze, hisz õk nyerték a világháborút, nemde...?
polarka 2008 nov. 15. - 16:07:08
(29/95)
Hosszú és unalmas egy film, tele az életrõl való töprengéssel. Akik még nem gondolták át ezeket a témákat, vagy nem láttak róla filmet azoknak lehet, h tetszik. De, ha elõször látnék hasonlót, nekem sztem akkor sem tetszene, annyira lassan bontakoztak ki a gondolatok, kész kínszenvedés volt.
4/10
efes 2008 szept. 17. - 15:59:50 4/10
(28/95)
Hát, nem tudom. Nekem ez a film így hosszabb idõ távlatából sem tûnik egy akkora alkotásnak, mint ahogy itt is egyesek vélik. Nekem egy gyönyörûen fényképezett, ám üres szenvelgés az egész, ráadásul másfél órával hosszabb is, mint kéne. Mallick, akinek javára szokás írni, hogy nem hagyja magát a gaz producerek által befolyásolni, jobban tenné, ha hallgatna rájuk, mert nem kóvályogna bele az efféle semmitmondó frázispufogtatásba. Semmi újat nem mond, nemhogy lángpallossal, de halványan pislákoló mécsessel sem mutat kiutat a háború kérdéshalmazából, az, hogy a háború borzalmas, meg hogy õrület, már elmondták elõtte is sokan. Egy félórás etûdnek jó lenne, közszolgálatilag.

Háborúellenesség szempontjából az itt fikázott Ryan közlegény megmentése sokkal többet ér el, éppen a plasztikussága, "szájbarágóssága" és "hatásvadászata" miatt. Sokkal szélesebb és sokkal nagyobb tömegekre van hatással, és az sem mond mást/üzenete abszolúte pozitív. Mondom fordítva is: akik Mallick filmjét istenítik, valószínûleg sohasem fognak háborút indítani, sem pedig részt venni ilyesmiben, mert "nem olyan az agyuk". Ergo, Mallick filmje ebbõl a szempontból is pusztába kiáltott szó vagy falra hányt borsó, ahogy tetszik.
dash 2008 szept. 17. - 13:52:08
(27/95)
Mondjuk Az õrület határán javára írom, hogy reálisabbnak tartom a katonáknak egy háborúban tanúsított ezt a fajta lelkivilágát.
dash 2008 szept. 17. - 13:49:38 Előzmény Newcastle United
(26/95)
Azért nem írnám le a Ryant sem teljesen, igaz, hogy a nagyobb közkedveltsége elsõ sorban betudható annak, hogy sokkal látványosabb és pergõbb cselekményû ennél a filmnél, de abban is megtalálhatók a magvasabb gondolatok, a katonák lélektani rajza. Csak kicsit talán szájbarágósabban, de ettõl függetlenül jó film az is.
leopard26 2008 szept. 14. - 11:20:25
(25/95)
kemény pszihoháborús film elyben nem az akción van a hangsúly
Hetzer 2008 júl. 28. - 15:18:49 Előzmény CrazyBoy
(24/95)
Ott a pont...Ryan közlegényt még csak egy kategóriába sem sorolnám ezzel a filmmel. Az egy tipikus idióta amerikai faszagyerekekvagyunk film, partraszállás kivételével köze sincs a valósághoz - a Thin Red Line pedig dráma.
10/10
CrazyBoy 2008 júl. 22. - 11:16:08 10/10
(23/95)
Ez a film szerintem, azért nem tetszik sokaknak, mert nem az amire az ember alapból számít. el van adva háborús filmnek, pedig a háború csak a háttér, az emberi lélek és õrület boncolgatásának háttere. Nem arról szól, hogy a japcsik meg amcsik, hogyan ölték egymást halomra, hanem ennek a pszichés hátterérõl, hogy egyáltalán miért öl az ember, mi motiválja, mitõl esik darabokra, mindebbõl kifolyólag tele agyalással, magában beszélõ emberekkel, belassított természeti képekkel, hogy az ember elmerülhessen a saját gondolataiban is mikor nézi. Nekem nagyon tetszett és megfogott, olyasmi volt mint mondjuk a The Fountain-t nézni, vagy olvasni egy Coelho regényt. De nem szól mindenkihez, szerintem réteg film, és azok közt az egyik legjobb.
leopard26 2008 júl. 16. - 16:41:22
(22/95)
most sietek!nincs idõm irogatni!jó film!csá
I.Casillas 2008 júl. 16. - 16:24:43
(21/95)
Szerintem a film egyszerûen csak unalmas. És hidjétek el a Ryan közlegény megmetésének a nyomába se ér. Azok a "nagyrabecsült" filozófikus gondolatok meg semmi olyat nem mandanak amit magadtól nem érnél fel ésszel. Egyszerûeen nincs a filmben semmi ami megfogná az embert. Egyszóval ha altató kell itt a megfelelõ film.
real_madrid 2008 júl. 06. - 15:20:58 Előzmény bobbymadden
(20/95)
vki nem tudja h mi annak a fülbemászó afrikai stílusú zenének a címe ami a film eleje környékén megy? már nagyon soxor hallottam, naon teccik is, de a címét nem tudom, pedig asszem elég híres.
bobbymadden 2008 márc. 31. - 01:55:06
(19/95)
senkinek nem tûnt fel , hogy clooney kb 3 mondatot mond el afilm végén és õt írják ki fõszereplõnek...sztem egy rajongóval szemben ez vérlázító
fodorz 2008 febr. 13. - 15:28:03
(18/95)
Szerintem minden idõk egyik legjobb háborús filmje, mégpedig éppen a sokak által kifogásolt "filozofálás" miatt. Ez ugyanis nem a klasszikus recept szerinti akciófilm. Sokkal több annál, bár, elismerem, csak azoknak, akik az amúgy félelmetesen élethû csatán kívül az abban részt vevõ, érzõ és gondolkodó EMBERT is látni akarják.
10/10
Hesztia 2008 jan. 20. - 21:48:38 10/10
(17/95)
Nem azért filozofálgat, mert így akar különbözni, hanem azért, mert filozófiából diplomázott, így neki nyilván ez a legkézenfekvõbb kifejezési mód. Valakinek bejön, vkinek nem. Én egy pl. egy percig sem éreztem azt, hogy vége kellene, hogy legyen.
8/10
Zolkó 2008 jan. 20. - 21:36:30 8/10
(16/95)
Oké, elfogadom, hogy Neki ez a célja, így szeretne különbözni, vagy mittudomén miért, a hosszú elmélkedéseivel. Viszont így a végeredmény mégiscsak az, amit Te is elismertél, hogy jobb lenne a film a hosszú fejtegetések nélkül.
Csak arra tudok gondolni, hogy Õ mindenáron elmélkedõsre és vontatottra akarja venni a figurát, még a végeredményt is beáldozva, mert az Õ filmjei legyenek ilyenek és kész.