Téma: Az õslakó

rigojancsi 2012 nov. 22. - 09:00:37 Előzmény DocMartin
(213/313)
Na az ilyen hívõktõl mentsen meg az... univerzum!
Honnan tudod mi és hogyan történt 2000 éve? Ja, mert a Bibliában úgy van leírva. Ezen jó, ha túllendül az ember, kicsit szélesíti a látókörét, és elfogadja, hogy nagyobb erõk mozognak, és nem kell mindent elhinni a történelembõl.
Biztos nem a megrögzött keresztényeknek való ez a film.
rigojancsi 2012 nov. 22. - 08:50:06
(212/313)
Nagyon érdekes, nagyon kidolgozott párbeszédek. Elgondolkodtató kérdéseket tesz fel a film, aki fogékony erre, annak érdemes megnézni.
ttpityu 2012 nov. 15. - 21:04:30 Előzmény DocMartin
(211/313)
Mibõl gondolod, hogy jézus szõke volt? Honnan tudod, minden úgy történt, ahogy a bibliában leírta valaki? A hazug egyház és az ellentmondásos bibliája az, ami tudatlanságban tartotta a népet és még most is agymosást csinál és semmi közük a hithez. Az ismeretlen dolgok tudatlansággal párosítva felsõbbrendû dolgokat asszociálnak a dolgok mögé, a tudomány ellenben valós, megfogható.
Ez pedig csak egy film...szórakoztatásra találták ki...
10/10
Shiviatar 2012 nov. 13. - 20:15:41 10/10 Előzmény DocMartin
(210/313)
Örülj hogy nem feketét válaszottak, vagy egy nõt....mondjuk akkor talán eljutott volna az egyik üzenet, hogy foglamunk sincs hogy nézett ki, fõleg kétezer év és egy halom homályos tisztázatlan dolog távlatából.

És egyet értek hpeter-el. Ilyenekt írsz hogy "istenkáromlás, felháborító..." jó hogy nem bûn. Pont a filmben kirohant öregasszony jut eszembe. Esetleg nem akarod kereszten is megfeszíteni a rendezõket istenkárolmásért, ahogy azt a régi "szép" idõkben tették?
josiewallace 2012 szept. 09. - 18:14:13
(209/313)
Nagyon jó film,emlékezetes,elgondolkodtató!Nem kell túlragozni,hogy jobb színészek kellettek volna meg ilyenek.A lényeg a mondanivalón van és én elégedett vagyok az eloadással.Sokszor megnéztem már és kiragadok egy-egy részletet majd próbálom beleképzelni magam abba a szituációba,hogy mennyire valós amit mond a fohos.Ajánlani tudom mindenkinek akinek egy kis esze van : )
10/10
bulletproof90 2012 szept. 05. - 09:42:12 10/10 Előzmény DocMartin
(208/313)
miért te honnan tudod, hogy nézett ki Jézus? ;)

Viccbõl szántam rá magam, hogy megnézem, de pozitívan csalódtam. Jó kis elgondolkodtató sci-fi féleség, hagy nyomot az emberben.
Mennyi volt a költségvetése amúgy, valaki tudja? :)
10/10
iMan 2012 aug. 22. - 18:12:46 10/10
(207/313)
Fantasztikus film! Zseniális sztori! Bár én egy kicsit hiányoltam a képi megjelenítést, de így szinte ugyanúgy részese lehettem a történetnek, mint John baráti köre! Gondolom, hogy ez volt a cél. Sokat lehet tanulni a filmbõl! 10/10
offtopic
Kenshitora 2012 aug. 12. - 17:54:46
(206/313)
Szép napot! :-)
Jöttem felrázni kicsit a pesszimista és iróniával megáldott társaságot. :-) (Egy kis humor, ha valaki nem értené. :-) )

A filmrõl:
kezdetben és is kétkedve fogadtam John bejelentését, aki azt állítja magáról, hogy 14 000 éves és ez így is maradt a film vége feléig, amikor is számomra egyértelmûen kiderült, hogy amit mond egy jó kis téma vagy igaz a történet.
A jelenet 1 óra 18 perc 48 másodperctõl kezdõdik, amikor is a lány megkérdezi John-tól, hogy milyen neveken élt még eddig. A kérdést viccnek szánja és John is annak veszi, és itt fordul a történet igazivá. Ugyanis a beszélgetést kihallgatja valaki a társaságból, akinek ezek után kétsége sincs arról, hogy John igazat vagy hamisat állít.
John-nak és a lánynak elõször fel sem tûnik, hogy valaki kihallgatja õket.

SPOILER
(A jelenetben John beszélget négyszemközt a lánnyal a ház elõtt)
Lány: - Szóval, John Oldman... Milyen furfangos neveid voltak még?
(A háttérben ekkor tûnik fel valaki, aki tanúja lesz John "vallomásának")
John: - Elég sok. John Paley, mint John Paleolitikus, John Savage (angolul barbárt jelent)... Kész õrület volt 60 évvel ezelõtt. Mikor a Harward-on (New York City, Boston városnegyed) tanítottam, John Thomas Partee voltam. (...)
(A háttérben feltûnõ alak nem más, mint Will a pszichológus, aki eddig a pontig John állításait kételkedve hallgatta)
Will: - Várjunk csak... Boston? 60 éve? John Partee?
(John döbbeneten fordul hátra és megpillantja Will-t)
Will: - Te nem tanítottál kémiát! Ezt nem hiszem el!
John: - Az édesanyád neve Nola volt.
Will: - Nem...nem...nem...
John: - De igen.
(Will teljesen összezavarodik és elsírja magát. John átöleli és vigasztalni próbálja)
Will: - Nem...nem... De igen...igen, Nola. Az édesanyám! Ezt nem veszem be! Mi volt a kutyám neve? (...)
John: - Woofie. Gruber újraházasodott?
Will: - Azt mondta elhagytál minket.
John: - Sajnálom, de odébb kellett állnom. (...) Sok mindent hagytam már hátra.
Will: - Fázom.
John: - Csili-Willy mindig fázik. Sosem tudta elviselni a hideget.
(John bekíséri Will-t a házba, aki zokog)
Will: - Várj csak. Neked szakállad volt...
John: - Igen. Mindig húzogattad, hogy lásd, valódi-e...
(Will-nek rohama lesz és görcsbe rándulva összeesik)
SPOILER

Szerintem jó film. :-)
3/10
DocMartin 2012 aug. 12. - 16:19:34 3/10
(205/313)
Bár ha jobban belegondolok van némi párhuzam a sci-fivel. Mégpedig A Star Trek Eredeti sorozattal (The Original Series.
Amikor még nem ment a magyar tévébe ez a sorozat, akkor akit érdekelt a Sat1 és Pro7-en tudta nézni. Aki nem értett németül, az csak nézte hogy megállás nélkül csak beszélnek az ûrhajóban, de nem érteni mirõl, nincs cselekmény.
Na ez ugyanaz a szituáció. :) Ha nem szinkronizált lenne, és mondjuk nem értenénk más nyelven, akkor fogalmunk sem lenne, hogy mirõl beszélnek a szobában. Csak meglepõdnénk, amikor a pszichológus elõránt egy pisztolyt. Arra gondolhatnánk, hogy lehet azért vette elõ, mert elfogyott az utolsó csokis süti. :D
A Star Trek Kirk kapitánynál ugyanez volt. Beszéltek, beszéltek, de hogy mirõl???

Egyébként fura, de erre az Õslakóra Jackre én végig azt hittem, hogy a Kaméleon (tv2-õn ment) címû sorozat fõszereplõje játssza. Nagyon hasonlít rá.
3/10
DocMartin 2012 aug. 09. - 15:48:00 3/10
(204/313)
Nem tudom, nekem ez a másfél óra idõpocsékolás volt.
De ha tényleg õ lenne Jézus, (ami persze kizárt) de ha mégis, akkor nem tudtak volna egy szûkés hosszú hajú embert választani színésznek, hogy legalább hasonlítson rá?
Pl: Keresztes Ildikó volt férjéhez (Edda tag) hasonló kinézetû ember, vagy ha valaki õt nem ismeri, akkor a Kapcsolat címû filmben a szõke hosszú hajú szektatag jó választás lett volna.
Nem tudom, engem nem gyõzött meg.
3/10
DocMartin 2012 aug. 09. - 15:45:09 3/10
(203/313)
Node kérem.
Hát hol vannak az ûrlények, hol van az ûr? :)
Igen, a sci-fi egy elég tág fogalom... megjegyzem: sajnos.
8/10
hpeter93 2012 aug. 08. - 22:27:39 8/10 Előzmény DocMartin
(202/313)
Isten káromlás ?? Én nem hiszek istenben és szerintem ez teljesen reális koncepció lehet. Másrészrõl pedig olvass utána a Sci-fi-nek mert ez igenis Sci-fi.
3/10
DocMartin 2012 aug. 08. - 09:21:09 3/10
(201/313)
Ráadásul dög unalmas ez a film. Jézus természetfölötti cselekedeteinek mindenféle indiai hókusz-pókusszal való megmagyarázása egyenesen istenkáromlás. A keresztre feszítés meghazudtolása pedig egyenesen felháborító.
3/10
DocMartin 2012 aug. 08. - 08:16:04 3/10
(200/313)
A sok hozzászólás némelyike egészen mulatságos. Hogy egy lapon említeni ezt az Interjú a vámpírral címû filmmel? Kicsit mulatságos. Valaki meg azt írta sci-fi? Mi ebben a sci-fi? Semmi. Ez egy egyszerû történet arról, hogy valaki sok whiskyt ivott reggel, vagy az agyára ment a tudomány és kényszerképzelgései vannak.
buncow 2012 júl. 15. - 18:27:24 Előzmény Dargo
(199/313)
Aztán akkor mi van...
buncow 2012 júl. 15. - 18:25:31
(198/313)
Az "Interjú a vámpírral" jutott eszembe róla, csak abban jobb színészek voltak... pl. William Katt-et pont valamelyik nap láttam a Talpig zûrben 3-ban, kiábrándítóan pocsék színész csórikám, azzal a bzi szakálkával pedig még irritálóbb volt, nem tudom minek rakták bele... Nem nagy durranás szerintem, az ötlet jó, de kicsit jobban is meg lehetett volna csinálni kevésbé irritáló színészekkel (kb. a fele) és jobb rendezéssel... tudom tudom, nem nagyon volt mit rendezni, mert a dialóguson volt a hangsúly, de akkor is, sokat dobott volna egy jobb rendezés és kicsit jobb forgatókönyv és persze színészek...
8/10
hpeter93 2012 júl. 04. - 21:15:26 8/10
(197/313)
Nagyon elgondolkodtató film bár ezzel ne mondtam ujjat:D
Nekem pont az a rész tetszett a legjobban amivel itt pár embernek gondja volt a vallásos része.
Engem megerõsített abban hogy az egyház egy teljesen felesleges pénzgyújtó hataloméhes szervezet.
Bár ezzel lehet vitatkozni. 10/8
Crazy Horse 2012 jún. 28. - 14:57:37 Előzmény Dargo
(196/313)
Elõzõ hozzászólás: SPOILER !!!!!!!!!!
1/10
Dargo 2012 jún. 27. - 12:35:06 1/10
(195/313)
***SPOILER PÓTOLVA***

Egy dbig tetszet aztán átment teljesen ateistába még ,hogy õ jézus stb...
8/10
lark 2012 jún. 06. - 14:49:23 8/10 Előzmény Heisenberg
(194/313)
Nagyszerû. Ennek igazán örülök, és egyetértek. Azóta is néha elindítom háttérzajnak a youtube-ról, igaz, nem tud sokáig csupán háttérzaj maradni. Az õslakó engem sem fogott meg annyira, de azért tetszett.
Az SL nézése közben az jutott eszembe, hogy láttam én már közel ilyen jó alakításokat, méghozzá a '66-os Nem félünk a farkastól c. filmben. Ne kérdezd, miért hozom ezt itt fel, már vagy 10 éve nem láttam. Talán a lemondás vagy a reménytelenség közös bennük, na meg a kiváló színészi játék (Liz Taylor, Richard Burton)