bbenjoe 2009 ápr. 07. - 12:18:59 Előzmény dsztanko
(13/33)
Egyszer már láttam a filmet anno, és nagyon tetszett. A vitatkozások egész hitelesek. Megjegyzem, hogy ennek a konferenciának a létét sokan vitatják. A szövetségesek 1945-ben, a háború után szereztek tudomást róla, mikor is megtalálták az egyik résztvevõ (elfelejtettem, hogy ki) naplóját.
Ha készült is bármi más jegyzõkönyv, vagy dokumentáció errõl a konferenciáról, azt a tiszteletre semmi esetre sem méltó nácik gondosan megsemmisítették.
dsztanko 2009 márc. 01. - 02:08:37
(12/33)
Kedves efes.

Én sejtem, hogy miért moderálnak ki téged. Gondolom azért, mert olyan a stílusod, hogy minden embernek kifordul tõled a gyomra. Kérlek, ezt tartogasd anyukádnak, apukádnak, akik nem vették a fáradtságot, hogy a kultúra keretei közé neveljenek téged.
Azt, hogy ki a "fasiszta/náci", milyen alapon döntöd el? Egyébként a témához csak felületesen értõ ember is tudja, hogy a fasiszta és a náci még messzirõl sem említhetõ egy lapon. Történelmi ismereteid hiányosságából fakadhat ez a butaságnak tûnõ megnyilvánulás részedrõl. Azért kicsit segítek, a két beállítottságú ember (fasiszta, náci) nem is egy országot képviseltek!
A filmrõl egyébként jó véleménnyel vagyok, bár még a megnézés felénél tartok. Azért azt megjegyzem, hogy miért mindig a zsidókérdés kapcsán rendeznek filmet a náci Németországról? Én pl. megnéznék egy jó kis filmet a világtörténelem egyedülálló gazdasági fejlõdésérõl, amit szintén a náci Németország produkált.
merkur96 2008 márc. 31. - 19:16:57 Előzmény moderátor
(11/33)
Remek film. Az imdb-n az egyik kritikának az volt a címe, hogy "Minden bizonnyal a legjobb TV film"... Valami van benne. Egyszer mindenkinek meg kell kóstolni, mert az egésznek van egy íze.
Heydrich érdekes, de persze az is érdekelne, hogy a való életben milyen figura lehetett.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, és ha már meg, vagy meg fogjátok nézni, jól figyeljetek a Neumann nevû kis kopasz emberkére. Az õ szerepe, és a jelentése, ha jobban belegondolunk, eléggé érdekes... Különösen ha a többi álmodozó német mellett nézitek. Én már megnéztem vagy tízszer a filmet, csak most vált igazán világossá, mit is akar(hat)tak mondnai ezzel...
moderátor 2008 febr. 21. - 16:23:54
(10/33)
Kedves Fórumozók!

Jól van, igyekszem mindenki kérésének eleget tenni, de most már igyekezzetek úgy társalogni, hogy sem egymást, sem népcsoportokat, se a fórumszabályzatot ne sértsétek meg! Engem is csak szûkszavúan, ha kérhetem.
efes 2008 febr. 21. - 15:52:54
(9/33)
abszolúte a film témájához kapcsolódott, amit írtam. vagy tán te is szélsõjobb szimpatizáns vagy, moderátor? na szép.
efes 2008 febr. 21. - 15:50:41
(8/33)
miért kellett kimoderálni??? a f*sszopoó nácikat miért hagyod benn, hülye moderátor?
Susanne 2008 febr. 21. - 15:45:02
(7/33)
tehát, hogyan is kell érteni ? itt a lehetõség, hogy megmagyarázd
efes 2008 febr. 21. - 13:41:19
(6/33)
igen, a dolog ördögi mivoltát mi sem mutatja joban, minthogy ezek a nácik, fasiszták, szélsõjobbosok, nevezzék magukat bárhogy, ilyenkor kaján vigyorral élnek a szólásszabadság demokratikus jogával, azonban ha hatalomra kerülnének az elsõ lépésük lenne, hogy betiltsák. így volt ez mindig is, így van most is.

a második lépésben pedig jönne az "endlösung" a feketes*ggûekkel, szárazlábúakkal, melegekkel, hidegekkel, sapkásokkal és sapkátlanokkal kapcsolatosan. ismert a forgatókönyv.
10/10
direne 2008 febr. 21. - 12:50:53 10/10
(5/33)
Hát igen.Ez is egy vélemény.
Jó film.
Kenneth Branagh nagyot alakít.Colin Firth remekül hozza - bocsánat, nem tudom másképp kifejezni - az uborkát dugtak a s....ébe figurát, és a többiek is nagyszerûek.
Ha nem is hetente egyszer, de érdemes megnézni.:-)
obladi 2007 máj. 01. - 10:12:01 Előzmény Huma
(4/33)
Nekem csak angol verzióm van. Meg tudnám csinálni a magyar dvd-t, csak valaki adjon egy magyar hangot vhs-en vagy TVripben. Sajnos én elszalasztottam a tv-ben.
Huma 2007 ápr. 16. - 04:38:52 Előzmény Huma
(3/33)
Végre!

Köszi Rtl klub! (a sok szenny mellett...)
Huma 2006 dec. 09. - 21:12:10
(2/33)
Igen!
Valaki megtudná nekem dvd-re írva szerezni?
huma@gmail.hu

Nagyon megköszönném!
izsi 2006 febr. 08. - 19:22:58
(1/33)
nagyon jó film!!!!!!!!!