Téma: Az osztály

10/10
Moonie 2010 júl. 09. - 23:15:44 10/10
(135/355)
"jól vagytok, hogy vagytok?" Hihetetlen, ennyire hogy lehetnek vakok a tanárok? Ennyire nem érdekli õket az egész? Nem is tudom, hogy mentek egyáltalán tanárnak, ha ennyire szarnak rá, már elnézést a kifejezésért, de ez...
Szinte már ezért sem akarok gyereket szülni, a generációk egyre kegyetlenebbek és embertelenebbek lesznek, aztán persze, hogy a normálisak szenvednek az idióták miatt.
kalomel 2010 júl. 09. - 23:15:25
(134/355)
Ez a film borzalmas,a téma ígéretes de a megvalósítás nem sikerült.Jellemábrázolás nulla,a magyar népmesékben láttam utoljára ilyen árnyalatok nélküli karaktereket..Ilyen osztály a világon nincs...mindenki gonosz az utolsó szálig,a tanárok vakok+a vesztes és a hõs...
Nem létezik a valóságban,hogy egy buta gonosz gyereket egy osztály az utolsó emberig követ.
10/10
pneklara 2010 júl. 09. - 23:07:18 10/10
(133/355)
...sza meg! Érdekli ezeket a fr., meg orosz irodalom?
10/10
Moonie 2010 júl. 09. - 23:05:20 10/10
(132/355)
Gondolom félnek, hogy akkor õk is ki lesznek szolgáltatva; de bakker, ha legalább pár normális összeállna, akkor le lehetne gyûrni, de neeeeem, nem akarnak kiesni a kegyeikbõl; így inkább nevetnek velük, mert úgy sokkal könnyebb.
Régen undorodtam ennyire az emberektõl
10/10
pneklara 2010 júl. 09. - 23:00:40 10/10
(131/355)
A leginkább elképesztõ, hogy ebben a k.va osztályban nincs 5 olyan ember, akik szembefordulnának a haramiákkal.
10/10
Moonie 2010 júl. 09. - 22:58:20 10/10
(130/355)
Rohadtul sajnálom õket... 10 ember 1 ellen, így könnyen lehet nagyfiú az ember, nem mer szemtõl szembe szemétkedni... szánalmas
10/10
pneklara 2010 júl. 09. - 22:51:50 10/10
(129/355)
Nézem a filmet, a gyomrom görcsben van, és hányhatnék...Az a felnõtt társadalom, és ratyi pedagógus-társadalom, amely eltûr maga körül ilyen kölyköket, az megérdemli a jövõjét. Csak sejtem, mi a vége, de kb. én is így tennék.
10/10
Moonie 2010 júl. 09. - 22:47:31 10/10
(128/355)
Sokan azért nem ütnek vissza, mert tudják, hogy így csak még több bántást kapnának, vagy nincs erejük megvédeniük magukat. Persze a filmben a lövöldözés elég szélsõséges eset, de ebbõl is látszik, hogy milyen érzés, amikor úgy piszkálnak, hogy nem érdemelted meg.
Saját tapasztalat, hogy a lányoknak még nehezebb ilyenkor a dolguk, hiszen nem verhetnek csak úgy el mindenkit; ha elmondod a tanároknak meg a szülõknek, õk mit tudnak tenni? Az osztály ha megtudja, még a "spicli" jelzõt is ráragasztja az emberre, és így csak még rosszabb lesz.

Szerencsére én inkább mindig is a semlegesek közé tartoztam (inkább nem leszek népszerû, mint hogy lealacsonyodjak a "menõgyerekek" szintjére, drogozzák cigizzék igyák magukat halálra, én többre tartom magam ennél).

Szomorú, hogy az igazságtalan erõszak már az iskolában elkezdõdik, és az emberek többsége örömet lát mások szenvedésében, és játéknak tartják az egészet. Az ilyeneket tenném ki minden megaláztatásnak, lássuk, nekik hogy tetszene.
Sunshine Baby 2010 júl. 09. - 21:57:09
(127/355)
Én most nézegettem körbe, hogy ilyen "késõn" mit adnak, és ahogy írtátok, mindenképpen megnézem.
Tényleg sajnos sok az iskolai csesztetés, ahogy valaki fogalmazott, és a viccnek szánt dolgok nem is olyan viccesek... másnak fájdalmat okoznak és "jobb" esetben "csak" komplexusai lesznek a szenvedõ félnek. Nincsenek tisztában vele, milyen kárt okoznak az illetõ életében...és nem olyat, amit másnapra elfelejtenek, sokszor az egész életükre hatással vannak ezek az élmények. Nem véletlenül mondják, hogy nem mindegy, hogy milyen az ember gyerekkora.....ezek az élmények megpecsételik sokak további életét...
nem láttam, de látatlanban is merem ajánlani!

UI: Ilyen filmeket kellene vetíteni osztályfõnökiken....
dreams3 2010 júl. 09. - 21:19:04
(126/355)
Nagyon leamortizálóak az ilyen filmek. Én a Szemvillanás alatt címû filmet láttam, aminek a témája ugyanez, bár abban van egy csavar, ezért sok embernek nem esik le a vége, én is csak másnap jöttem rá, hogy mi is történt pontosan.
Ezt a filmet pont ezért nem nézem meg, mert napokat gondolkodnék rajta.
10/10
slozi 2010 júl. 09. - 15:26:05 10/10
(125/355)
Ez tipikusan az a film, amit MINDENKINEK látnia kellene! Különösen a fiataloknak, hogy lássák mit okoz a másikban, amikor "csesztetik" a társaikat. Sokkoló, de nagyon igaz. Óriási film! Abszolút tizes.
rondella54 2010 júl. 09. - 14:37:31
(124/355)
Én is csak ajánlani tudom ezt a filmet. Mikor láttam azután sokáig nem tudtam elaludni utána, olyan feszültséget keltett bennem. Sok helyen át tudtam érezni a két srác érzelmeit.
10/10
ilyés 2010 júl. 09. - 10:03:08 10/10
(123/355)
Ez egy k**va nagy film!
Csak akárhogy is szeretném dvd-n, nem tudom beszerezni! :S
Viszont az én bajomtól eltekintve mindenkinek csak ajánlani tudom a filmet!!! :)
9/10
feeco 2010 júl. 09. - 04:55:42 9/10
(122/355)
Aki még nem látta, ne hagyja ki.. Zseniális!
leirionn 2010 júl. 03. - 22:30:36 Előzmény Beyond silence
(121/355)
Hát igen, a többség nyomása. Én mondjuk sosem csinálnék olyasmit, amirõl azt gondolom, hogy nem helyes, pláne nem a többség nyomására.Számomra olyan bosszantó, hogy valakit csak azért bántanak, mert más mint a többiek. Engem nem is érdekel, hogy ki milyen, az miért baj, ha más? Miért nem lehet békénhagyni?!
És a filmben is, a többiek csak nézték, ahogy bántják a fiút és közben nevettek...fel nem foghatom, mi olyan vicces abban, hogy a másikat bántják.A srác barátnõje meg elég szemét volt, hogy nem állt ki a barátjáért, hanem csak nézte.Végül is megérdemelte, hogy hasba lõtte...
Bár nehezen értem meg az ilyen lövöldözõket, mert azért ezt nem így kéne elintézni, vagy akkor csak azokat bántsák, akik bántották õket és ne olyat, akit nem is ismernek.Nem az kellene, hogy legyen a cél, hogy megölik õket, elég ha egy életre megjegyzik.Szerintem sokkal nagyobb büntetés nekik egy ilyen élmény, mint a halál.
Korben 2010 ápr. 30. - 09:25:35
(120/355)
Aki látta Az osztály c. filmet, annak ajánlanám az Eden Lake c. angol horrorfilm megtekintését. Ne tévesszen meg titeket h horrorfilmrõl van szó. A kötelezõ horrorfilm-elemek mellett komoly társadalmi mondanivaló bújik meg a filmben. Az osztály c. filmmel ellentétben itt burkoltabban.
Itt nem egy osztály, hanem egy vidéki fiatal (középiskolás korosztály) bandát mutat be h elkezd terrorizálni egy párt. A két film története persze teljesen más. De ahogy a gyûlölet, a szivatások elfajulnak, na az közös a két filmben. A film hasonló kérdéseket vet fel és rengeteg vitát szül, mint Az osztály.
http://kritikustomeg.org/film.php?fid=27168
10/10
Beyond silence 2010 ápr. 10. - 15:15:33 10/10
(119/355)
Megrázó. Fontos, jól mutatja be a témát, az embereket, a csoportnyomást.

Közhely, de érdemes lenne a mindenkori ifjúságnak látnia.
10/10
Lúúúúú 2009 dec. 10. - 17:52:47 10/10
(118/355)
Nagyon tetszett. Az egyik legjobb film, amit életemben láttam. Nagyon jó.
vera5 2009 dec. 01. - 16:10:01
(117/355)
Most talán van némi aktualitása...

Kicsit utánanéztem "az igaz történet alapján"-nak. Ilmar Raag a Columbine-i iskolai lövöldözés _egyes_ momentumait használta fel, tehát ez így nem történt meg. "Tíz éve történt a Columbine-mészárlás" cím alatt jelent meg egy hosszabb írás az origón az eseményrõl, amely késõbb több másik (és más-más nemzetiségû) beteges hajlamú fiatalt is "megihletett".

Ilmar Raag egy interjúban így nyilatkozott a film elõzményeirõl:

"I think this film was an attempt to compensate for my unethical behaviour in my youth. But then, also, there were some moments in the schoolyard when older, bigger boys just kicked me, without any reason. For them, it was fun just to see if they could punch me or something like that. And - and this is important - I remember I was thinking of how strongly I was going to avenge myself. I made a detailed plan of how I could kill them. And I guess that this kind of injustice has created a similar reaction in the heads of many other young people in schools. Then later, when I was doing my compulsory military service in the Soviet army, I saw how people who were pushed into a corner and couldn't get away from injustice were starting to react, and when I was studying in the United States it was exactly the time of the Columbine school shooting, and I heard another version of the event. In the American media, in the beginning, everything was clear: that the two boys who had killed so many others in the school could not be normal people - they must be crazy, pathologically mad, just monstrous. The media didn't ask the question 'why? ' And I heard - maybe this is wrong, but I heard that when those boys went into the school, they didn't shoot other students randomly. They had their own targets. This means that there was some prequel, some story before they went to the school, and I felt that it's important to ask the question 'what happened before?'"
10/10
Tomek-017 2009 júl. 11. - 12:39:51 10/10 Előzmény the enemy
(116/355)
Az h úgy döntöttek, h megalázzák az osztálytársukat, még nem jelenti azt h szerintük ez "helyes"... én is csinálok dolgokat, amikrõl tudom, h nem helyes, mégis csinálom...:D