Téma: Az osztály

10/10
kettyo 2015 máj. 24. - 22:56:40 10/10 Előzmény ecch
(335/355)
Nagy trauma esetén a többség sokkot kap, nem hisztériás rohamot. Ezt nem látom hibának.
10/10
makovecz1972 2015 máj. 15. - 18:44:51 10/10
(334/355)
Szerintem a filmet kicsit sokan félreértik a filmet. Tisztelet a kivétel és akinek nem inge ne vegye magára!

A halált senki nem érdemli meg, pusztán önzõ érdekbõl, vagy valami sérelemért.

A film - szerintem - inkább azt akarta bemutatni, hogy egy jelentéktelen kis iskolai szívatás is, milyen lelki károkat és törést okozhat emberekben és milyen tragédiához vezet! Nem feltétlenül minden esetben halálhoz, de egy-egy iskolai negatív élmény egy gyermek számára egész életére kihathat! Az iskola, a szülõk és a tanárok feladata lenne a problémás gyerekek kiemelése és a problémák kezelése! De a rendszer úgy szar, ahogy van és ezer sebbõl vérzik. A film tényleg jó és ütõs és ami külön tetszik, hogy egy észt alkotás! Nem kell hollywood, hogy az ember ütõs filmeket készítsen!
ecch 2015 márc. 10. - 09:08:49
(333/355)
De hogy konkrétabbat is írjak. Nekem többek között az volt fura, hogy azok az étteremben ülõ, vagy kinn lévõ diákok, akik már észrevették az a fegyvereket a két srác kezében nem pánikoltak be. Oké, hogy lemeredtek, viszont akkor ezt a típusú feszültséget nem közvetítették a filmesek kellõképpen. Akik már közelebb voltak az ajtóhoz, mivel továbbhaladtak a srácok, ki kellett volna szaladjanak. Szerintem. Az elsõ szõke lányon semmi döbbenet nem volt. A kikéreckedõ lányon sem volt elég lehülés. Ugyanakkor számos pillanatban nagyon hitelesek voltak a fõhösök a bevonulás megkezdésekor. Thea miközben nézte a lövöldözést befejezõ és öngyilkosságra készülõ fiúkat, szintén nem az ilyenkor várható érzelmeket mutatta. Egy ilyen szituációban, fõleg egy lányon, de akár egy fiún is extrém összeroppanásközeli állapotnak kell mutatkoznia.
ecch 2015 márc. 07. - 21:50:43
(332/355)
A kiadós verés után, amit Kaspar egy fásketrecbõl nézett végig, a tanárnõ azt mondta, a bûnösök nem érettségiznek le ebben az iskolában. Nem pont így gondolta, de igaza lett...
cellasto 2014 dec. 04. - 22:25:41
(331/355)
meredek egy film.....
komolyan,elképedtem rajta,azt hitem a"gyûlölet",meg a"veled is megtörténhet",no meg a "kenpark"után már nem fognak tudni meglepni
hát sikerült :D
10/10
Deniss 2014 dec. 04. - 20:31:15 10/10
(330/355)
*SLOILER*
Hogy ennyire barmok legyenek a vezér mellet levõ osztálytársak ez szörnyû !!!
Sajnos ez így van valójában ,senki nem tesz semmit meg varja mindenki míg ver folyik !!!
Amit tettek Kaspar es Joosep azt nagyon jól tettek ezek után !!!
Ha nem teszik meg valószínû hogy o velük teszik meg hasonlót !!!
En hogy õszinte legyek nagyon örültem hogy ki nyírtak a zaklatóikat én is ezt tettem volna de én sokkal hamarabb mint ok nem vártam volna ennyi ideig !!!
10/10
jimmy evans 2014 nov. 22. - 08:37:12
(329/355)
a srácok helyesen jártak el, az egész osztály megérdemelte a halált, mert hát bûnösök közt cinkos aki néma Caspar nem volt néma, akik így terrorizálják az embert, azokat nem tudom sajnálni, sõt örülök is hogy meghaltak!
Mike088 2014 jún. 27. - 23:39:48
(328/355)
Kissé erõsnek éreztem a film végét -valamint néhány jelenetet is-, de úgy gondolom a készítõk így akarták igazán felhívni a figyelmet az iskolákban lévõ terrorra. A cikizés és a kiközösítés mindennapos dolog nálunk is, az agresszió szerencsére már nem annyira, de még annak is sokan áldozatul esnek. A probléma fõként abban gyökerezik, hogy a tanárok nem figyelnek eléggé a diákokra. Az oktatás mellett nagyon fontos lenne a nevelés és a megfelelõ társadalmi-erkölcsi ismeretek átadása hiszen a mai rohanó világunkban a szülõnek sokszor alig jut ideje, hogy a gyerekével foglalkozzon. Eltekintve a felfokozott jelenetektõl ez egy igazán életszagú, elgondolkodtató film. Megérdemli a magas értékelést.
Ajánlom!
10/10
Viktor6665 2013 dec. 30. - 00:54:53 10/10
(327/355)
Az a legdurvább, hogy az ilyen esetek 99%-ban a terrorizáló gyerekek megússzák, senki nem foglalkozik vele. Szépen felnõnek és a többségük normális ember lesz. A szivatott gyerek egy lelkibeteg xar lesz. Az igazi felelõsök mindig a vezéregyéniségek. Õ/õk mozgatják a szálakat, a többiek kényelmesen hozzájuk igazodnak, mert az egyszerûbb, mint törõdni a gyengével.
Ma már az internet segítségével egy teljesen új szintre emelkedett a "cyber bullying", páran már észrevették az ilyen esetek miatt milyen következményekkel járhat, de nem elegen... És még mindig nem teszünk ellene semmit.
10/10
Monneli123 2013 okt. 07. - 21:12:43 10/10
(326/355)
Nos, ezt a képet nemrégiben találtam. Gondoltam érdekességként feltöltöm. Így már jobb látni õket :)
10/10
Monneli123 2013 szept. 25. - 20:26:26 10/10
(325/355)
Mindenképpen felkavaró film. Elolvastam néhány hozzászólást és megrökönyödve láttam, hogy nem egy ember a saját bõrén megtapasztalta milyen az, amikor egy kisebb klikk vagy akár egy osztály kipécéz magának és fekete bárányt csinál belõle.
Írták azt is- már nem tudom hol olvastam-hogy eltúlzottnak érezték a tengerparti jelenetet. Hát arra jó szavakat én sem találok,és felfoghatatlan mi örömöt és élvezet láttak benne azok a zéró agyúak.
De szerintem kellett bele, mert pont ez mutatta meg, hogy igen, sajnos ilyen kegyetlen és borzalmas világot élünk, hogy még ilyenre is hajlamosak és képesek a még gyermekkorú fiatalok. Meg persze a film befejezéséhez is ez adta a végsõ löketet. Kellett valami igazán nagy és áttörõ dolognak történnie ahhoz, hogy végül az utolsó csepp legyen a pohárban. Mert végül is mit mondott Joseph? Hogy tûrni fogja a gúnyolódást és nem áll ellen. Tehát, ha ez az utolsó nagy szemét húzás nem történt volna meg, valószínû nem torkollott volna gyilkolásba a cselekmény. Legalábbis szerintem.
Persze lehet, ha nem ez, akkor más indította volna el a pusztítási ösztönt a fõszereplõben.
A másik fõszereplõ Kasper, tényleg szimpatikus és bátor tett volt tõle, hogy kiállt Joseph mellett az osztállyal szemben. Õ tényleg hõs volt. Tragikus hõs, mondhatni.
Furcsa párhuzam vonható amúgy Kasperé és Paul közé. Paul, míg jó tanuló volt, addig Kasper ennek ellenkezõje-rossz jegyei voltak. Ezt az igazgatónõ mondta, ha jól emlékszem, amikor ugye elvették Joseph füzetét.
És mégis Paul volt az egyik fõkolompos, aki szintén az élen állt, ha Josephet bántani akarták. És õ is aktívan részt vett a szívatásában.
Ezzel szemben Kasper nemhogy nem csúfolta Josephet, mindvégig kitartott mellette. Ez nagyon dicséretes tõle.
Szóval szerintem egy másik konklúzió is levonható ebbõl. Nem az számít ki milyen jó diák vagy mennyi jelest kap, ha a hatalmával visszaél és cseppnyi jóindulat sem marad benne, hanem az, hogy egy ilyen helyzetben, mint ami ebben az osztályban történt, hogy egy embert kiközösítettek, tud e döntést hozni, vagy, ha tud is, de megmeri e kockáztatni, hogy felvállalja. Kasper megtette.
10/10
kettyo 2013 aug. 17. - 23:56:42 10/10 Előzmény mercenary
(324/355)
Valószínûleg nem ismered a valódi javító-nevelõ, ill. fiatalkorúak börtöne körülményeket, ha úgy gondolod, hogy az egy jóérzésû ember számára jobb mint a halál...
Gioele 2013 jún. 11. - 23:13:15
(323/355)
A filmet én is egy kicsit eltúlzottnak tartom, de a mondanivalója valósághû, és jól ábrázol bizonyos emberi tulajdonságokat: csordaszellem, tudatlanság, félelem, irigység. Minden esetre én azt gondolom, hogy rengeteg hasonló - a valóságban is megtörtént esetben az igazi áldozatok között ott találhatók az elkövetõk is. A 14-20 éves korosztályban nagyon sokszor olyan megaláztatáson mennek keresztül fiatalok, amit nem tudnak feldolgozni. Szerintem nem ez a puhányság, hanem az, ha 5-6 ember terrorizál és bántalmaz 1 embert. Kár az agresszorok életéért is,, de elfogadhatatlan amit csináltak. Valószínû, hogy idõvel benõtt volna a fejük lágya... pechükre a Joosep, Kaspar lelkét sikerült összetörniük, ami az életükbe került. Én õket nem neveztem lúzernek, már csak azért sem, mert Kaspar éppen a film legszimpatikusabb karaktere. Én azért ajánlanám a film megtekintését, nem olyan silány mint egyesek írták a korábbiakban.
baranyijo83 2013 jún. 10. - 23:54:40 Előzmény Fenom-én
(322/355)
kemény film vólt érthetõ volt a vége de én akkor sem tennék ilyet végûlis nem ók nélkül tették mindennek kivóltak téve megaláztatásnak rádaásúl jókeményen fiatalok sókat tanúlhatnak belõle szerintem nagyón tanúlságos film
9/10
NADALFAN 2013 máj. 30. - 14:09:17 9/10
(321/355)
ami ebben a filmben történik ,mindennapos jelenség -na persze nem ennyire brutálisan. mert minden közösségben van egy ilyen lúzer ami generálja is a történéseket. és itt jön be csorda effektus persze hogy ellene fordulnak, azok is akik egyébként nem értenek egyet a megaláztatásokkal. innen SPoileres-- itt is ha Kaspar nem lép fel mellette szépen lecsengett volna az egész. a srác már megedzõdött kibírta volna valahogy. de aztán ahogy elfajultak a dolgok, még egyet is értek a visszavágással .akik arra az undormányra vetemedtek amit elkövettek a fõhõsök ellen kivívták maguk ellen a sorsot . itt ni9ncs helye megbocsájtásnak, és már voltak annyi idõsek hogy tisztába legyenek tetteik súlyával-VÉGE--
mercenary 2013 márc. 16. - 13:28:37 Előzmény kettyo
(320/355)
"Képtelenség ebbõl a helyzetbõl elmenekülni. Beszámíthatatlannak nem fogják nyilvánítani. Megy a gyivibe vagy sittre az utolsó köcsögnek. Aki ilyen érzékeny gyerek abból nagyon nagy köcsögöt csinálnak ott. Visszasírja majd amikor csak nagyritkán kellett egyvalakit közszemlére lesz0pnia. Sokkal jobban tette volna ha magával is végez. Úgy hõs lett volna mint a nyomi haverja, így emberi roncs lesz a rácsok mögött. Hülye barom."

ha megnézed a folytatást, rájössz, hogy nem ez a helyzet. nyilván büszkeségbõl nem húzta meg a ravaszt, és ez a büszkeség vitte tovább a késõbbiekben is elõre. van tehát egy harmadik út is a mártírság és a nyomiság között, valahol félúton.
mercenary 2013 márc. 16. - 12:39:12 Előzmény kettyo
(319/355)
"A filmben ha jól emlékszem csak azt látjuk hogy egy katona, tehát azért elég kemény közegben dolgozik."

tûzoltó.
1/10
modano 2013 márc. 08. - 01:44:47 1/10
(318/355)
Értem én hogy sajnálatos események inspirálták a film készítõit de rettentõen eltúlozták. Természetesen minden diák droid, csak úgy mint az összes tanár. Szemernyi normális érték nem szorult egyetlen karakterbe sem a két fõszereplõn kívül, persze, nyilván így reális.Az atrocitások utáni dialógusok már-már nevetségesek, nem is felháborító vagy bosszantó, egyszerûen hiteltelen és röhejes.
A tanárok egyenlõ a birkák egyesülete, szintén életszerûtlen. Rendben, bizonyára lehet olyan "Bivalyröcsögei" település ahol a 100% kisebbség elburjánzott, de ez nem az a környezet.


Nagyon silány filmet készítettek a témában, szörnyen gagyi, nem ajánlom a megtekintést!
Fenom-én 2013 febr. 12. - 07:51:19 Előzmény Monique76
(317/355)
Én egy ~70.000 fõs megyeszékhelyen élek, több iskolában megfordultam már de kamerákkal nem nagyon találkoztam... Nem mindenki lakik Burzsujfalván :P
Monique76 2013 jan. 02. - 23:50:55
(316/355)
Én egy 2700 fõs faluban élek, de még itt is ki vannak kamerázva a folyosók, termek minden! Hogy van az, hogy egy pl. amerikai iskolában, ami ennek a filmnek az alapjául szolgált(ha jól olvastam) nincsen?