Téma: Az osztály

10/10
rizso10 2009 máj. 23. - 14:10:47 10/10
(75/355)
jaaaaaaaaaa éééértem!
bourne 2009 máj. 23. - 13:53:44
(74/355)
hát azt próbáltam magyarázni, h pontosan azt a 8-os lányt bántották oktalanul és azért hozta fel õt Kaspar ---
10/10
rizso10 2009 máj. 23. - 13:51:08 10/10
(73/355)
de én úgy vettem ki, h a 8dikos lányt véletlenül, mert mondta Joosep, h mondtam, h ne lõjj 5 méternél messzebbrõl vagy valami ilyesmi... bennem ez nagyon megamaradt
egyébként a szülõk sokszorsz nem tudnak mit tenni, mert nem tudnak sokszor mit tenni, mer a diák sokszor nem mondja tanárnak, mer milyen gáz, és csak rosszabb lesz a helyzet, otthon pedig azt hiszik a bántott diák és a bántó diák szülei, h minden rendben a suliban. egy csomó olyan szülõ van, aki azt hiszio, h az õ gyerekénél rendesebb nincs is a földön, aztán az övé a legmocsokabb
bourne: szerintem ez más, mert õk visszavágtak, õk nem oktalanul bántottak másokat
bourne 2009 máj. 23. - 13:29:08
(72/355)
amúgy a parti jelenetet leszámítva nekem is az volt a legmegdöbbentõm rész ... ahogy ott állnak az ajtóban és ítélkeznek a lány felett - mert tulajdonképpen ezt teszik ...

és talán pontosan azért, mert miután így felfegyverkeztek és tudták, h õk az erõsebbek el kellett dönteniük, h ki lakoljon meg - Kaspar ugye a végén azt hajtogatja, h lelõtt egy 8-os lányt ... tehát ugyanazt tette, amit velük csináltak ... erõsebb volt és az erejét egy nála gyengébben mutatta ki ...
talán ...
bourne 2009 máj. 23. - 13:26:19
(71/355)
szerintem Thea karaktere volt az átmenet a két véglet közt ... õ volt az a személy, aki mind a két oldalról érintett volt az ügyben ...
mert amikor Kaspar-t is megverték satöbbi, akkor melléjük állhatott volna ... akkor már 3an lesznek és ki tudja, h Thea kit állított volna még a lúzerek oldalára ?! ...
szerelemnek nem mondanám a kapcsolatát Kasparral, hiszen ebben a korban azért még szerelemrõl, a legmélyebb valójában nem beszélhetünk, ezért nem csoda h nem állt ki mellette ...
azonban õ is inkább beállt a sorba ... és természetesen halvány lila lövése nem volt arról, h miért beszél Kaspar arról, h ez becsületbeli ügy és h most már ki kell állnia J. mellett ...
10/10
jewel79 2009 máj. 23. - 13:17:55 10/10
(70/355)
Én is kötelezõvé tenném a filmet minden középiskolásnak - méghozzá elsõben, olyan 15 éves kor körül, döbbenjenek csak le, akkor talán nem tesznek ilyet. Nekem száz százalékig reálisnak tûnt a film, sajnos ilyenek a mai fiatalok.
Thea: Hát a lány, aki örlõdik a népszerûség és a szerelem között... túl felszínes ahhoz, hogy kiálljon a barátja mellett, de közbenlátszik, hogy nem mindegy, mi történik vele.
Amúgy nekem a legélesebb jelenet: a dark csaj, amikor összetalálkozik a kantin bejáratánál a két fiúval, akinek a kezében fegyver van, és megkérdezi õket: Elmehetek, vagy maradjak? Nekem az volt a legemlékezetesebb az egészben.... fura, nem?
vera5 2009 máj. 23. - 12:54:10
(69/355)
Mit gondoltok, mi lehet Thea szerepe a filmben? (Thea-Kaspar viszonya alapján)

Egyébként ma már - ilyen esetekrõl konkrétan tudok - a tanár megalázása is kezd divatba jönni, fõként olyan iskolákban, ahol a szülõk pénze felmenti a diákokat kötelességeik teljesítése alól...
morzsa 2009 máj. 23. - 11:28:34
(68/355)
azt kell, hogy mondjam, nem szokásom összekeverni a filmet az élettel, de volt olyan pillanat a tegnap este folyamán, amikor nem bírtam már nézni, ahogy megalázzák Joosefet. egyszerûen ordíthatnékom támadt, hogy miért, miért??? megrázó erejû, még nem igazán fogtam fel a filmet, mint olyat. majd pár nap múlva, azthiszem.
mindenesetre az alkotóknak és mindenkinek akinek köze volt ehhez az alkotáshoz, mélységesen gratulálok, mert sajnos ez a film is igenjó példája annak, ahogy az emberi gyarlóságból lehet a legjobb alkotásokat létrehozni (lásd Dogville, Táncos a sötétben és még sokmindenmás). az osztály a nagybetûs Hitelesség volt, maga.
Schuszti 2009 máj. 23. - 11:14:35
(67/355)
Énis véletlenül kapcsoltam tegnap ide , és sajnos csak a felétöl kapcsolodtam be , de összeraktam a történetet , nagyon megrázó. Nemtudjátok honnan tudnám letölteni e filmet ? Elõre is köszi
bourne 2009 máj. 23. - 10:20:42
(66/355)
én elhiszem h a tanároknak is szerepe van a dologban, de szerintem nem kellene õket ennyire hibáztatni - természetesen elõfordulnak esetek, amit Te is leírtál, az ilyet viszont élbõl el kellene küldeni máshová ...

én hajlok arra, h a gyerekek fejében kellett volna elõbb rendet rakni - otthon ... mindig is voltak ilyenek, amikor valakit kispéciztek maguknak a diákok, bármilyen okból is kifolyólag ... csak ma már a határok kitolódtak ... én azt mondom, h egy bizonyos pontig az h az iskolában konfliktusok vannak, nem baj ... de az h idáig fajuljon ... és az a legborzasztóbb az egészben, h teljesen reális az egész ...

Apámmal beszéltem a filmrõl, aki nem tegnap végzett az iskolai tanulmányaival ... elmesélte, h náluk is volt ilyen rivalizálás, de akkor még nem a márka miatt hanem, h egyáltalán kinek volt cipõje meg ilyenek / jó kis alföldi falucskából származunk / ... de õ megmondta, az h 4-5 lefogjanak egyet, eszükbe sem jutott ... ha így tették volna, akkor a többiek õket röhögték volna ki, h miközben õk a nagymenõk egy kis alakot nem tudnak egyedül elverni ... a másik meg, h akit elpáholt egyszer, annak az apja megjelent náluk és elmesélt mindent ... apám olyat kapott, h egy hónapig ne ült le az osztálypadban ... és nem azért nem bántotta aztán a másik gyereket, mert ez fájt neki ... a nagyapám kerek-perec megmondta, h ha még egyszer azt hallja, h egy gyengébbet megüt, akkor fel is út meg le is ... soha többet nem tett ilyet ...

ezt nevezik úgy h szülõi felelõsség és tisztelet ...

más tészta, h rendesen meg voltak nevelve és ha egyikük is mert volna úgy beszélni az apjával, ahogy mostanában teszik a fiatalok mehettek volna a nagyvilágba ... és mindez úgy történt, h nagyapám egy kétkezi munkás volt, akit imádtak - de tiszteletet meg kell adni és a szülõ dolga, h ezt kiérdemelje ... és ennek semmi küze ahhoz, h dolgozik és fáradt ... õk is dolgoztak és fáradtak voltak ... ez igénytelenség ... kõkeményen ...
10/10
Március 2009 máj. 23. - 09:52:24 10/10 Előzmény ondok
(65/355)
A tanárokat érzem a kritikus pontnak. Ahogy a film mutatja, sokuknak se szemük, se fülük.
Nemrég történt, hogy egy ismerõs tanárnõ mélységes megvetéssel beszélt a cigánygyerekekrõl. Az osztályában tanulnak cigánygyerekek is. Ha egy ilyen tanár tanítja a gyerekeket, akkor kódolva van emberöltõkre a cigányprobléma.
10/10
szingh 2009 máj. 23. - 09:32:55 10/10
(64/355)
Nem gyõzöm hangsúlyozni a film nagyságát. Kötelezõvé tenném középiskolában! Természetesen hozzáértõ felnõtt jelenlétében és magyarázatával (pszichológus). Megérthetnék, mi történik körülöttük, velük. Sokkoló, belátom, de maga a felnõtté válás is az.
10/10
szingh 2009 máj. 23. - 09:15:43 10/10
(63/355)
Most látom, hogy hajnalban ly-al írtam a fojt szót. Elnézést!
10/10
szingh 2009 máj. 23. - 09:13:08 10/10 Előzmény Natasaaa
(62/355)
Szerintem Te értetted félre azt, amit írtam! Az elfojtott homoszexualitás...válasz: ondok, egy korábbi beírására. Úgy látszik felületes szemlélõdõnek ez félreérthetõ. Tehát: az elfojtott homoszexualitás a fõkolompos, Joosep-sanyargató kis köcsögöt gyötri. Ez már az öltözõben, a nadráglehúzós, lányöltözõbe lökõs jelenetnél gyanús. A tengerparti ocsmányságot, pedig nehéz lenne az elméletem nélkül megmagyarázni. Remélem, így már érthetõbb vagyok!
A látens, elfojtott homokosság, sajnos szinte kivétel nélkül agresszivvé teszi a tõle szenvedõt. Példa erre a buziverõ huligánok esete is. Ott sincs másról szó. Kicsit megpiszkáljuk a felszínt, és kivétel nélkül láthatóvá válik az általános tünetegyüttes: azonos nemûekkel bandázni a gyermekkor elmúlta után is, normális kapcsolat kialakításának zavara a nõkkel, általános agresszivitás, különös, megmagyarázhatatlan gyûlölet a homoszexualitás, a homokosok iránt.
10/10
rizso10 2009 máj. 23. - 03:00:50 10/10 Előzmény Natasaaa
(61/355)
tökéletesen egyet értek
én most kerültem ki gimibõl, voltam nagyon utált, vopltam szeretett ember, volt, amikor engem védtek meg, volt, amikor én védtem meg másokat, de, amit megtapasztaltam a 8 év gimi alatt az az volt, h, ha a "menõk" ellen mersz szólni, akkor nem vagy arc, ha mellettük, akkor meg nem tudsz érvényesülni soha...
szerintem igaza volt az apának, h vegye fel a harcot, hiszen nem megy senki soha azzal semmire, ha hagyja magát, azzal sem, ha beáll az "ilyenek" közé, a baj az volt, h gyakorlatilag az apa nem votl képes mást hajtogatni ezenkívül, és a fiút se hallgatta meg
Jam.-mel pedig nem értek egyet az inernetes véleményében, szerintem mindig is ugyanilyenek voltak az emberek, soha nem fog változni, csak most máshogy jn ki az embereken az agresszió, a különbség az talán, h kevesebb idõ jut a gyerekre, hiszen mindkét szülõ dolgozik, és általában a szülõ "fáradt", amikor hazaér, és nicns ideje a gyerekre, de tény, h nem okos dolog mindig az internet
Jam. 2009 máj. 23. - 01:14:42
(60/355)
Igen, ez így van. Erre jó példa a "Kísérlet" címû német film.
Egyébként a mai fiatalok aggresziójának és "hülyeségeinek", az internet a melegágya. Bármennyire is hasznos dolog az internet, ugyanannyira káros is. Annyi hülyeség terjed mostanában a neten, hogy ennek is simán érzékelhetõ a mai fiatalságra gyakorolt negatív hatása.
ondok 2009 máj. 23. - 01:01:45
(59/355)
Sajnos nemigen csodálkozhatunk az ellenérzésüek némaságán sem.Egyrészt tartottak a közhangulattól .Másrészt akár hiszitek ,akár nem,amikor kísérletképpen kettéosztottak egyx csapat embert.Az egyik csapat lett a rabok ,amásik a börtönõrök.Egy idõ után egyformán visszaéltek a hatalmukkal ,illetve meghunyászkodtak a csoportok tagjai.A másik kísérlet meg az volt ,hogy két pálcika közül az egyik jóval rövidebb volt minta másik ,és egy kísérleti csapatnak a beavatottak fordítva ítélték meg ,hogy a rövidebbet mondták hosszabbnak .És bizony a be nem avatottak 70 %-a ugyancsak ahibás verziót fogadta el .Ez a tömegpszichózis esete.És sajnos a mai fiatalok igen sokszor rossz mintákat követnek ,mert az van beléjük szugerálva.
Natasaaa 2009 máj. 23. - 00:51:19
(58/355)
Sziasztok! Itt olvasgattam a hozzászólásokat és érdekes, hogy egy filmet mennyire máshogy értelmezünk.. Szingh, veled például nagyon nem értek egyet, nevetséges ez a homoszexuálitásos dolog. Azért, mert valaki kiáll valaki mellett, és az osztályból kiszorulva már csak vele tud lenne, mért lenne meleg? Milyen mozzanat juttatta eszedbe, mert szerintem ezt egyáltalán nem akarták érzékeltetni.
Az apja szerintem is jót akart, de a lehetõ legrosszabbul kezelte a dolgokat. A fiú már hozzá se tudott fordulni. Az anya is csak rontott a telefonnal, de õ legalább aggódott.
Nekem fõleg az tetszett a filmben, hogy nem áldozatoknak állította be ezeket a gyerekeket. Mostanában az a divat, hogy jajj szegények, õk az áldozatok, a caalád, a rossz társaság.. Rengeteg rossz sorsú gyerekbõl lesz tisztességes, rendes felnõtt, és rengeteg szeretõ családból kikerül idióta gyerek (bocs a megfogalmazásért..xD, de én is elég sokat ismerek a korosztályomból-gimis vagyok).
Én nem gondolom, hogy Kaspar a végén cserben hagyta Joosephet, én épp õt tartom nagyobbra, hogy nem menekült el. Szerintem az hogy tovább él, nagyobb bátorság mint meghalni. Bár ezek után kétlem, hogy normális életet élhetne, ha kikerül a börtönbõl akkor se.
Engem is érdekelt volna, hogy mi lett a volt barátnõjével, aki mellesleg számomra nagyon ellenszenves..az hogy nézte és hagyta hogy ezt tegyék a "szerelmével", undorító.
Nem kötözködni akarok, de akkora hatással volt rám a film, hogy muszáj volt leírnom:)
bourne 2009 máj. 23. - 00:46:27
(57/355)
ezt a partos jelenetbõl gondolod csak vagy volt más pillanat is ???
ondok 2009 máj. 23. - 00:37:34
(56/355)
Kicsit engem emlékeztet "Az amerikai szépségben" a hadseregfüggõ látens buzi papára ,aki állandóan brutálisan ostorozta a fiát és homofób volt megállás nélkül,a fiú meg egy érzékeny lelkületû gyerek volt.