molnibalage 2008 jan. 06. - 00:51:51 Előzmény Semprini
(27/207)
Talán még Franke Potente is szóba jöhetett volna szerintem.
10/10
Semprini 2007 dec. 17. - 17:41:50 10/10
(26/207)
Jópárszor láttam már ezt a filmet, nekem nagyon tetszik; nagyon jók a szereplõk, a sztori, a látvány, a zene. Milla Jovovich tökéletes választás volt Leeloo szerepére, senki mást nem tudnék helyette elképzelni. Gary Oldman a "változatosság kedvéért" ismét fõgonosz, nem is akármilyen, és a többiek is teszik a dolgukat.
DE: minden megnézéskor egyre jobban idegesít benne Chris Tucker! Teljesen szétripacskodja a szerepét. Kevés ennél idegesítõbb, irritálóbb, ellenszenvesebb alakítást láttam filmen! Rajta még Geszti Péter szinkronja sem segít, bár még mindig jobb, mint az eredeti vinnyogása..A többi szinkronhang zseniális: Orosz Helga, Sinkó László, Gálffi László és természetesen Dörner György - a szakma legjobbjai...
Ez a film valóban remekmû a maga mûfajában, sõt megkockáztatom, hogy ez minden idõk legjobb európai (gyártású) sci-fi-je.

9/10 (az elviselhetetlen Tucker miatt)
10/10
Zajac 2007 dec. 09. - 19:18:53 10/10
(25/207)
Rendicsek :-))
10/10
Zajac 2007 dec. 09. - 16:15:00 10/10
(24/207)
Neharagudj de Bruce-t ne ruházd fel ilyen képességekel mert ilyet CSAK Chuck Norris tud...
StJust 2007 jún. 05. - 22:22:58
(23/207)
Ez egy nagyon nagy összevisszaság, valami paródiaféle akar lenni,ami néha sikerül is,de egyszer elég megnézni.
csigusz92 2007 jún. 05. - 17:30:54
(22/207)
kedvenc filmek eggyike :)
ez is azok közé a filmek közé tartozik amit szigoruan csak angolul szabad megnézzni!!
sztem a színészek zseniálisak (gary oldman)
és chris tucker nyivákolása nagyon földobja a filmet, zseniális (nekem egyedül ebben a filmben tudott maradandót nyújtani), zseniális
zenét szintén jól megcsinállták
...
10/10
zszoltan 2007 ápr. 29. - 18:18:16 10/10
(21/207)
Szerintem igazad van! Végigolvastam még egyszer a hsz-kat. Meg akartam fejteni, miért tetszik nekem ennyire ez a film. És azt hiszem, rájöttem: ez a film egy remek paródia.

Csak meg kell nézni a világát: a rikító hajszínek; a 'divatos', modern, és egyben használhatatlan ruhaköltemények; a kínai bárkája. (Még a horgonyt is felszedi! :) Csúcs! Persze a többi se kutya.) A tipikus tucat sci-fik kifigurázása.
És a hol vicces, hol világmegmentõ hõs: még õ is elröhögi magát, amikor a tábornok beállít hozzá, hogy mentse meg ismét a Világot. A film legnagyobb poénja éppen az, hogy Bruce Willis parodizálja - saját magát. És milyen remekül! (Csak gondoljunk a bombára. Bruce 'Világmegmentõ' Willis ugye két dolgot szokott csinálni egy bombával: vagy szétkapja egy hajtûvel, vagy üvöltve kizavar mindenkit az épületbõl. Itt pedig ugye... Láttuk mindannyian :) )

Szerintem akinek nem tetszett, az próbálja még egyszer megnézni mint akció/sci-fi paródiát. Hátha ezúttal nem csalódik...
10/10
zszoltan 2007 márc. 21. - 14:51:31 10/10 Előzmény zszoltan
(20/207)
No, mégiscsak egyik kedvenc filmem (bár tudnám, miért!).

Forma:5 + Tartalom:1
10/10
bvera13 2007 márc. 14. - 19:17:34
(19/207)
Elmegy
Alternat 2007 márc. 13. - 23:42:39
(18/207)
Hát ez a film kimaradhatott volna az életembõl. De szerintem Bruce Willis életébõl is.
Az a baj, hogy nem tudok úgy rágondolni erre filmre, hogy össze ne hasonlítsam a többi Willis filmmel (a szinvonalra gondolok). És ha összehasonlítom akkor erõsen a Willis-ranglista végefelé kerül nálam.
10/10
zszoltan 2007 márc. 10. - 18:27:31 10/10
(17/207)
Ez egy remekül elkészített gagyi film!

Még sohasem láttam ennyire sablonos és KUSZA történetet ennyire jól elkészítve tálalni. Szeretem és gyûlölöm egyszerre. Én egymagam. Ahogy azt megállapítottátok: 'egy biztos: hidegen nem hagy'. (A koliban anno Jar-Jar figurája váltott ki hasonlót.) Szerintem mindkettõtöknek igaza van, csak épp más oldalról nézitek a dolgot. Ez egy remek film, ha kibírod a stílusát. Ha nem, akkor meg minden hiába. Ami mindenki számára érték lenne az a mondanivaló, de az sajna nincs - na jó, alig. (A realitást és értelmes megoldásokat pedig ne is keressünk.)

Inkább azt próbálnám megtippelni, hogy miért készítették ezt ilyenre. Talán leginkább 'Wega' korábbi hozzászólását érzem ez ügyben igaznak: "Ezzel a tinédzsereket célozták meg..." Valószínûleg a világ hangulata olyan, amilyen a célközönségnek feltételezhetõen leginkább bejön.
Ebbe a színes világba óhajtották belehelyezni a mondanivalót. Már ha lehet a 'nagy kék mellékszereplõ' két-három mondatát annak nevezni. De ha ezért a pár másodpercért akartak egy teljes mozit csinálni, amire mindenki beül, akkor gratulálok fiúk/lányok: nagyszerûen sikerült.

Forma:5 + Tartalom:1 = 6
3/10
Newcastle United 2007 febr. 26. - 10:26:48 3/10
(16/207)
Ja, vagy nagyon bejön a film vagy nagyon nem. Én az utóbbiak közé tartozom. Bessontól A nagy kékség tetszett.
3/10
Newcastle United 2007 febr. 26. - 08:14:01 3/10
(15/207)
Az extragagyi lehet, hogy kicsit túlzás volt, de szerintem ez egy rossz film. Már az egész képi világa nem tetszik, Milla Jovovich is botrányos az ûrlény szerepében, de itt Gary Oldmanrõl is csak a Lost in Space jut az eszembe. Bruce Willis meg... Szóvasl egy nagy kuszaság volt nekem az egész. Hol komoly, mély mondanivalót akart közvetíteni Besson, néha meg átment egy laza akcóvígjátékba a történet.
Egyébként jó megfigyelõ vagy.:) A francia filmek tényleg nem különösebben érdekelnek. Bessonnak pedig akadnak igazán pocsék filmjei is, nem is kevés, bár a többségének csak a forgatókönyvét jegyzi, na de akkor is.
6/10
Neszfor 2007 febr. 25. - 10:34:27 6/10
(14/207)
Jó kis film, érdekes jövõvízióval, fõleg ezen lehet sokat nevetni, (pl.: a reptéren a pénztáros nõ ruhája) és éppen ezért nem szabad komolyan venni, mert nem. Egészen az utolsó tíz percig lehet is élvezni a filmet, de az ötödik elem aktiválásánál folyó... olyan izé szerintem elrontja az addig az addig jól mûködõ 110 percet.
Timon 2006 dec. 29. - 23:48:52
(13/207)
Valóban zseniális színész, én is rendkívül tehetségesnek tartom. Különösen tetszett a Leon, a profi-ban és Dracula-ban nyújtott alakítása.
britani 2006 dec. 29. - 18:32:22 Előzmény Timon
(12/207)
Nincs olyan karakter amit Gary oldman ne tudna a lehetõ legjobban megszemélyesíteni. Már csak Mr. Zorg miatt érdemes a filmet megnézni...
x-tro 2006 dec. 06. - 14:12:12
(11/207)
Eh, ezek csak szavak, ám a kopasz nõ csak akkor szép, ha gömbölyû a koponyája, és borotvált.:))))
x-tro 2006 dec. 05. - 18:04:54
(10/207)
Nekem speciel ez az egyik kedvenc scifim, a lájtos vonalból, kb 10szer láttam, és még legutoljára is szórakoztató volt. De a Nagy kékség nekem a tuti Luc Besson. Ellenben a Leonnál és a Nikitánál jobban szeretem ezt...

Ezek tuti giccsek, de szellemesek, duzzadnak a tehetségtõl, az ötletektõl, imádom õket. Az ötödik elem után azonban Luc jobban tette volna ha a kurva sok pénzébõl inkább éhezõket megsegítõ alapítványokat csinál, mint filmeket....
Timon 2006 aug. 18. - 07:59:21
(9/207)
Véleményem szerint semmi gond nincs ezzel a filmmel, az igaz, h. nem a csúcsok csúcsa, Luc Bessonnak is volt már jobb rendezése és Bruce Willisnek is emlékezetesebb szerepe. A sztori ugyanakkor poénos, akciódús és Gary Oldman karaktere kifejezetten el lett találva:-)
Skaff 2006 aug. 18. - 00:01:47 Előzmény Thonuzaba
(8/207)
Szerintem jó film ,bárhányszor megtudnám nézni és mindig is megszoktam ha a tv-ben adják!