janderka 2020 szept. 14. - 13:28:41
(128/128)
Most nézem épp a Yt-on. Az full igaz, hogy a katakter hajaz demszkyre, mág ha korban egy 10-essel fiatalabb is. De a film lényegi üzenete - ami persze nem több sajnos azóta sem, mint jól hangzó de máig igazolatlan urbánlegend - nagyon mellbevágó. Hogy tudniillik lehetséges, hogy a hazai gengszertváltást ennyire felülről irányították. Ez bizony csalódáskeltő felütés. És ilyeténképp full mindegy is, hogy abban demszky vagy orbán volt-e a "kiválaszott összekötő", vagy mindkettő - csak a végére összevesztek jelentésírás közben a radírgumin. Max annyiban fontos mégis, hogy míg a szadesz csupán lavírozgató elcsalókból állt, addig a fidesz egy valódi vérgeci állampárttá vált.
9/10
Ügynökvadász 2020 aug. 23. - 15:55:00 9/10
(127/128)
Hát kedves admala egész jól bemutatkoztál! Kár,hogy érintett vagy az ügynök-ügyekben, a szadesz gazemberségeiben - így is kell érteni "kritikádat". Dézsynek a cipőjét nem köthetnéd be... Demszky pedig azért nem perel, mert egy bizonyos Szabó százados volt a kapcsolattartója, aki bizony a bíróság előtt tanúskodhat pár dologról. Kultfilm lett Az ügynökök, Demszky pedig - aki pedig csak a szocik zsarolhatósága miatt lehetett ilyen sokáig főpolgármester - mehet vizet osztogatni a szavazókörök környékére.
LajtaJ 2020 jan. 20. - 23:03:40
(126/128)
A szereplők között miért nincsenek feltüntetve a szép Trokán lányok?
1/10
agathasirmio 2018 nov. 19. - 17:04:33 1/10
(125/128)
Borzasztó gagyi film.

A jelenetek, a díszlet, a vágás, az operatőri munka, még a színészi játék is mind hozzák a klasszikus magyar hibákat: papírszagú szöveg, a színészek színházba képzelik magukat, a képek pedig már a Szomszédok második epizódjánál is cikik lettek volna. Amikor először belenéztem, azt hittem, ez a kilencvenes évek elején készült, pedig 2010-es! Te jó ég... Az ebédlőasztal mellé tett IKEA olvasólámpa már csak hab a tortán.
A motiváció a film mögött nem a tények megismertetése, hanem szimpla propaganda. Olyan konteókat próbál elmélyíteni, minthogy a nyolcvanas években már jó előre meg volt tervezve a rendszerváltás. Mindezt csakis azért, hogy fel lehessen építeni az ügynök SZDSZ mítoszt egy jó kis apák-és-fiúk környezetben. Az is egészen természetes, hogy Orbánt nézik a tévében.

Nehéz szívvel mondom, de ez a film még rosszabb az Elment az Őszödnél is, pedig az is kriminális.
lacafaca22 2013 máj. 16. - 08:24:42 Előzmény nyuszifulcske
(124/128)
AZ ELMENT AZ ÖSZÖDÖT - honlapjukról derült ki a Tabán vetíti május 22-tõl. A port.hu még a vidéki vetítéseket sem írja ki, tisztára szamizdat lett a filmbõl, igazi csemege.
10/10
nyuszifulcske 2013 máj. 12. - 14:45:26 10/10
(123/128)
Úgy látszik az Elment az öszödhöz is csak itt lehet írni, megnéztem, nos, nem a képi megvalósítás volt a célja a rendezõnek, hanem a témaválasztás, szerintem iszonyú fontos film lett. Isteni párbeszédek, jelenetek sora, Száva ex-klánfõnök jelenete elképesztõ. Ajánlom.
10/10
latabárkálmán 2013 máj. 07. - 22:45:53 10/10 Előzmény makovecz1972
(122/128)
Most, hogy az index feltette ismét a filmet, megnéztem. Szerintem jó, ezt tükrözik a szavazatok is. Az öszödi beszédrõl szóló filmet még nem láttam, igyekszem megnézni, mert annyi rosszat írtak róla - már a premier elõtt.
makovecz1972 2013 máj. 06. - 13:06:14 Előzmény Djoko
(121/128)
Ember, muszály mindenbe belemagyarázni a politikát? Ez egy film, ami egy korszakot mutat be, egy szemszögbõl. Ez nem jelenti azt, hogy csak ez az egy megközelítés létezik. Ahány ember élt akkor, annyiféle megközelítésben lehetne filmet készíteni errõl a korról!
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 20. - 00:04:18 Előzmény 4427
(120/128)
Igen, ezen a ripacsságon én is jót nevettem.
De azért annyiban védeném az alanyt, hogy nemcsak ripacs, hanem van benne hihetõ szenvedély is (ha nem is annyi, mint amit elõad...)- kb még ezzel is egyedül van a parlamentben, és ez a hatalmas szegénységi bizonyítványunk...
4427 2013 ápr. 19. - 22:42:24
(119/128)
Nekem politikai film pl. a "Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája" c. film.
Politikai karikatúrát írtam, ahol - nem látszik -, de a karikatúrát, a pamfletet gondoltam hangsúlyosabbnak.

Bujdosó kis (elõítéletes) szösszenetében különösen tetszett, hogy - szerinte - a színészek ripacskodnak. (Egy ripacsról szóló filmben.) Mindegy, ezt a filmet nem is akartam megnézni, de annyira támadják, hogy kedvet kaptam.
Meg elcsíptem egy forgatást is a (volt) TV székház elõtt, amikor mentem a Titanicra, a Toldiba.
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 19. - 16:52:33
(118/128)
Aha. De attól még lehet vérciki a produkció...
Amúgy a politikai filmeknek komoly filmelmélete van:)
Nem hiszem, hogy ez a produkció ide tartozna, inkább a bulvár-trashbe.
4427 2013 ápr. 19. - 13:34:11
(117/128)
Bujdosó Bori? Nos, nem emlékszem, hogy vele valaha is egyetértettem volna.
Egyébként itt alapból tévedésben van.
Amennyire az elõzetesbõl meg lehet ítélni ("Elõzetesek. Tartsd távol magad tõlük...Az elõzetes nem egyenlõ a filmmel!" - írta a nemrég elhunyt amerikai filmkritikus, Rogert Ebert)...ez egy pamflet, egy mozgóképes politikai karikatúra.
Tehát azok az ismeretek, amiket BB filmelemzéshez tanult, itt nem alkalmazhatók.
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 19. - 12:48:14
(116/128)
James Uram Benson Madame 2013 márc. 09. - 18:37:36
(115/128)
Tényleg a film 2. fele a jobb, az eleje kb. Barátok közt szint, de aztán beindul. Meg kell nézni, de helyén kell kezelni.

Lukácsot amúgy nem különösebben kedveltem, de itt mindent visz. Andorai és az öreg munkásõr is nagyon jók, de két kocsmatöltelék is nagyon ott van. A filmben nem kevés cinizmust és szarkazmust érzek, de szájbarágást egyáltalán nem. Mivel magam is hajlok a cinizmusra, ezért tetszett. Még az is érdekelne, hogy mi lett ezekkel a fiktív szereplõkkel.

Még több hitelességhez mindenképpen hiányzott a konstans cigifüst - nemcsak a kocsmából, a lakásokból is.

SPOILER:
Szûrös vállalt egy cameót? :)
5/10
suuperbus 2013 jan. 13. - 23:24:59 5/10 Előzmény doremisomiso
(114/128)
Ez egy gyenge film, annak ellenére, hpogy nagyszerû színészekre osztották, miattuk legalább valamennyire nézhetõ.

Engem mindig zavar ha meg akarják mondani nekem, hogy hogyan is volt, éltem akkor láttam, értettem: nem így volt.

Vannak persze részigazságok a film propagandisztikus mondanivalójában, tényleg nyomattak ügynököket a pártok közé, érdekes lenne az ügynöklistákat nyilvánosságra hozni és azokat kizárni a politikából.

Azonban a 89 elõtti idõszak sokkal szabadabb volt, mint ahogyan most itt és egyre inkább máshol is beállítják fõleg a vége felé- nem Népszabit hanem Mai Mapot meg efféléket olvastunk, meg Reformot és ott hétrõl hétre érezhetõbb volt, mennyit enged a rendszer - egyre többet engedett.

Ráadásul az emberek többsége nem így beszélt, nem így gondolkodott, fõleg a fiatalok nem, ráadásul itt egyetemistákat játszanak, de a szerepekben gimnazistának tûnnek... Nekem nem hiteles a film. A valóság sokkal közelebb áll a Moszkva tér címû filmben megismertekhez, na az egy jó film.

Egyébként meg jó, hogy volt rendszerváltás, a legjobb dolog ami történhetett, mert itt volt a legszabadabb a rendszer, de akkor is csak egy ócska diktatúra volt.
10/10
doremisomiso 2012 febr. 03. - 00:53:53 10/10 Előzmény doremisomiso
(113/128)
A filmet feltette az indavideo.hu is!
10/10
doremisomiso 2011 dec. 19. - 08:51:14 10/10 Előzmény Djoko
(112/128)
A film legfõbb hibája, hogy igaz.
1/10
Djoko 2011 dec. 07. - 16:36:50 1/10
(111/128)
A film "nagy igazsága" valójában egy egyszerû aktuálpolitikai üzenet: annak idején az SZDSZ valójában a pártállam köpönyegébõl bújt elõ, ezért az akkori fõ rendszerváltók nem is méltó letéteményesei a ma annyit hangoztatott, leendõ "igazi" rendszerváltásnak. Az MSZMP-sek csalafinta, minden hájjal megkent gazemberek, a fõhõsrõl meg idõvel kiderül, hogy (SPOILER ON) valójában egy torzult lelkületû, szadista állat. (SPOILER OFF) A jellemábrázolás tehát alig árnyal, sokkal inkább célja "lerántani a leplet" '89-rõl, azaz jól a nézõ szájába rágni, hogy az nem is volt rendszerváltás, hanem annak csak most kell következnie. A politikai okokról meg csak annyi van, hogy szovjet megszállás meg csúnya MSZMP-sek, de ennél mélyebb tartalmakba még véletlenül se megy bele. Röviden: ez az egész nagyobbrészt a Fidesz, kisebb részt a Jobbik pártpropagandája, ami akár még mûködött is volna, ha maga a film egyébként nem lett volna ilyen lapos és semmilyen. De így csak annyi volt a hatása, hogy a jobboldali szavazók jót csettintsenek, hogy "na ugye, hogy nekünk van igazunk" és örüljenek saját maguknak. Ennyi.
10/10
doremisomiso 2011 nov. 10. - 10:31:46 10/10 Előzmény sanderb
(110/128)
Nem lehet minden nézõ felkészült a rendszerváltásból - nyilván egyfajta tanmesének, felvilágosító filmnek készült Az ügynökök stb. Annak viszont telitalálat, sajnos. Ha idõnként vicces a sztori, az csak azért lehet, mert az alkotók annak is szánták. A színészek - különösen Lukács - zseniálisak, az amatõr szereplõk jópofák. Sok minden miatt adtam 10-est, leginkább azért, mert végre készült egy film a rendszerváltásról.
5/10
sanderb 2011 okt. 28. - 13:21:42 5/10
(109/128)
A téma maszatolása kicsit zavaró, ha az ember nincs topon a közelmúlt történelmi viharaiból, de ez az én bajom. Viszont a gyenge színészi alakítások és a még helyenként ennél is gyengébb dialógusok már komolyan zavartak. Lukács Sándor és Andorai Péter vitték a hátukon a mûvészetükkel ezt a filmes szemmel gyenge produkciót, de az abszolút fõszerep nem az övék volt. Sajnos a dramaturgiai bakik meg még néha viccessé is váltak, ami a téma komolyságával egyáltalán nem egyeztethetõ össze. 10/5