cpgeta 2011 jan. 02. - 09:19:18
(8/128)
Tetszett a film, mert valós folyamatokat ábrázolt, több nagyon jó alakítással. Karalyos hiteles, mint fél-diák, fél-politikus, Lukács is, mint Mephisto, bár néha kicsit túljátszotta, Kubik is remekül alakított ki egy hiteles karaktert. Kár, hogy kimaradt, hogy a tüntetések szervezésébe az amerikai követség is alaposan belefolyt. Kár a néhány didaktikus párbeszédért is, az információkat diszkrétebben is el lehetett volna helyezni. A fõhõs elmozdulását a maoizmustól a liberális ellenzékiség felé jobban is lehetett volna indokolni. Izgalmasak voltak a korabeli történések átkötései a felvett jelenetekkel (Advent a Hargitán Kubikkal, Hodosán Róza a TV-ben), valamint a mellékszereplõk is különleges gárdát alkottak (az elnök, a rab, a kihallgatótiszt, a riporter...), ehhez külön lehet gratulálni! Nagyon örültem ennek a filnnek!

A hibák listája (bocsánat a kekeckedésért, dehát ez egy történelmi film is lenne):
berendezés: modern villanykapcsoló, belsõ ajtó, modern hajlított fémcsõ állványos állólámpa

kosztümök: a Tisza-cipõ NEM volt divatban 1986-89-ben, szintén nem volt divatban a mûanyag válltáska (a bõr válltáska rendben), az egyik diáklány rövidujjú felsõje sem volt divatos

látszottak a mai parkolási táblák

Ceausescu pere és kivégzése: nem 1989. december 22-én, hanem 25-én volt, a magyar TV-ben másnap volt látható

cselekményvezetés hibái: a feleség októberben találta meg a cédulát és decemberben vonta miatta felelõsségre a fõhõst. A történet elején az Óra u. 20-ban laktak a fõhõsék, a végén már az Óra u. 10-ben.
10/10
alex4427 2010 dec. 21. - 10:50:00 10/10
(7/128)
Aki szeretne elgondolkodni azon, hogy hogyan is történhetett valójában az un. rendszerváltás Magyarországon, az most egy krimi izgalmával vetélkedõ filmet kap segítségül.
Mindössze 20 évet kellett várni rá!
Aki persze csak filmes metaforákat, a képi szimbólumokat stb. élvezi a moziban, vagy csak utál (el)gondolkodni, az nyugodtan hagyja ki!
10/10
doremisomiso 2010 dec. 19. - 19:43:23 10/10 Előzmény ruccola1000
(6/128)
Elképesztõen jó film! Nem is gondoltam volna, hogy alig kapok rá jegyet a Mûvészben...
A közönség végig reagált a jelenetekre a vetítés alatt - meg kell nézni!
10/10
ruccola1000 2010 dec. 18. - 17:47:53 10/10
(5/128)
Tiszta Demszky a figura...bár másokra is ráillik. Szerintem az egyik legjobb magyar film, amely a szocializmus utolsó szakaszáról szól, ha nem a legjobb. Kisebb-nagyobb bakijai ellenére nézhetõ, sõt, szerethetõ, szórakoztató.
halderon 2010 dec. 18. - 14:22:27
(4/128)
"A filmrendezõ ugyan azt nyilatkozta, hogy a fõszereplõ személye a képzelet szülötte és csak véletlen, ha valóságos személlyel azonosítható, de 100% biztonsággal beazonosítható Demszky Gáborral (a szülõk külkereskedõk, az egyetemista fõhõs elõbb maoista eszmékkel kacérkodik, majd az ellenzék egyik emblematikus figurájaként szamizdat gyártást irányít, lebukik, összeverekedik a rendõrökkel, március 15-én õrizetbe veszik és ’90-ben parlamenti képviselõ lesz). A fõszereplõ „kiköpött” Demszky, még a járása, a testtartása is. A történet hangsúlyosan1986–1990 között játszódik, és arról szól, hogy a fõhõs apukájának jó barátja egy állambiztonsági ezredes, aki 1988-ban ajánlatot tesz a fõhõsnek, hogy vagy kimegy külföldre (pl. Párizsba az egyetemre tanulni), vagy segít nekik abban, hogy a változások élére álljanak, és vér nélkül menjen végbe a rendszerváltozás, s ne a „csõcselék” irányítsa az eseményeket. A fõhõs a „segítést” választja."
10/10
doremisomiso 2010 dec. 01. - 18:36:38 10/10 Előzmény ruccola1000
(3/128)
Új magyar film és nem valami iszonyatosan lila vagy blõdli? El sem hiszem. Miért nincs fenn a trailere? Hol lehet majd látni? Látom, fõleg vidéken... Aha.
10/10
ruccola1000 2010 nov. 29. - 20:50:30 10/10
(2/128)
A filmrõlelég sokat olvasni már a neten, az október 22-i TV Éjjeli menedékben is voltak részletek aa filmbõl, ez lehet az elsõ játékfilm a rendszer/módszer-váltásról és az ügynökvilágról. Kiváncsi vagyok, hogyhova,milyen moziba fogják eldugni.
10/10
doremisomiso 2010 nov. 24. - 20:28:36 10/10
(1/128)
A neten és pár helyen már mláttam részleteket a filmbõl, izgalmas témát feszeget: az ügynökvilágot. A mai napig nem tudjuk ki volt az SZDSZ-be beépített Kakukk megbízott? Vicces, hogy Boross Péter mostanában is hangoztatja azt a véleményét, hogy nem szabad nyilvánosságra hozni az ügynöklistákat...Még sokan emlékeznek arra, amint parolázott a III/III/-as Fõcsoportfõnökség évzáró partijain a Citadellában.