10/10
doremisomiso 2011 máj. 05. - 10:09:54 10/10 Előzmény stampo
(68/128)
Marhaság ezt a filmet zagyvaságnak nevezni, ez inkább oktató módszertani film, tanmese. Kötelezõvé kéne tenni.
offtopic
spinabifida79 2011 máj. 03. - 21:19:40
(67/128)
Bocsánat! Rosszul fejeztem ki magam: kajmósat akartam írni.
2/10
stampo 2011 máj. 03. - 21:17:27 2/10 Előzmény spinabifida79
(66/128)
Mérhetetlenül ostoba hozzászólás + ízléstelen. Annak, aki személyes tapasztalatok hiányában szeretné jobban megérteni a Kádár-korszakot, nem ezt az ügynökös zagyvaságot ajánlom, hanem pl. Gazdag Gyula: Elveszett illúziók c. filmjét.
Roni72 2011 máj. 02. - 16:17:30
(65/128)
Kicsit elkanyarodtak a filmtõl a bejegyzések... Visszatérve a filmre, én nem zárnám ki, hogy a fõhösben, és a történetben több karakter, több eseményszál is össze van gyúrva. Végeredményben az egész csak fikció, bizonyítani nem lehet. De azt simán el tudom képzelni (így utólag pláne), hogy a hatalom ilyen durván manipulálta az eseményeket.
offtopic
géGyula 2011 ápr. 29. - 10:22:58
(64/128)
Óh, hát te is Brutus!

Igazából a különbség a "megsemmisítés" módjában, a mögöttes "ideológiában" van. Hogy úgy mondjam: a rendszer formájában, amely tartalmivá vált.
Na, de én tényleg nem szívesen prókátorkodom itt.
Végül itt és most tök mindegy nekem Sztálin is meg Hitler is.
offtopic
géGyula 2011 ápr. 29. - 10:17:18
(63/128)
Szerintem muszáj õket színenként osztályozni, mert nem egyformák.
"Ha Hitler földobta volna a pacskert. . ."

Nem dobta föl, mert az egész "eszmében" benne volt a "kitartás", tehát eleve irracionáls és irreális még a gondolatkísérlet is. Továbbá olvass legalább bele a "Mein Kampf"-ba, aztán magad is meglátod,hogy mennyxire alacsonyrendû az egész(persze, ha közben van némi fogalmad a "marxizmusról" is(de nem veszed zokon, ugye, ha az utóbbiban kételkedem).
offtopic
spinabifida79 2011 ápr. 29. - 10:10:22
(62/128)
Lehet összehasonlítgatni és sorrendeket felállítani, de ha belegondolunk, semmivel sem kisebb gaztett embereket a néhány hold földjük, a kutyabõrük vagy politikai meggyõzõdésük miatt megsemmisíteni, mint a kampós orruk miatt.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 ápr. 29. - 10:05:03
(61/128)
És honnan tudod, ha Hitler feldobja a pacskert, mint Sztálin, akkor hogyan folytatódott volna? Mellesleg azért a Brezsnyev éra sem volt a demokrácia csúcsa.
Szerintem kár színenként osztályozni a diktatúrákat. Persze Magyarországon érthetõ némely emberek elfogultsága a vörös szín iránt.
offtopic
géGyula 2011 ápr. 29. - 09:15:29 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(60/128)
Jaj-jaj, velociped!

"Feltételezhetjük"?
De a Kádár-rezsim enyhébb fokozata nem feltételezés, hanem történelmi tény.

Ahogy az is hogy Sztálin nem folytatódott, Kádárt, pláne Gorbacsovot Sztálinnal egy csoportba állítani ugyanolyan vakság mint pl. Horthyt Hitlerrel.

Prsze, jó dolog a vita! Ha valaki úgy véli, mindenre tud valami vosszavágást, de azért kapj néha a fejedhez!
offtopic
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 ápr. 28. - 21:40:43
(59/128)
Nem ideál, mint, ahogy a bolsevizmus sem ideál.
Yuliusz 2011 ápr. 28. - 20:32:19
(58/128)
A nácizmus szelídebb formába? Mikor? Miután elfoglalta és kiirtotta etnikai, faji, egészségügyi és a fene tudja még milyen alapon egész Európát?
Ez ma sokaknak az ideál?
Bocsi, de ez nem ide való vita, és tényleg hosszú.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 ápr. 28. - 20:16:39
(57/128)
Talán van némi folytonosság a Sztálin-Rákosi-Kádár vonalban.
Én nem emelném ki belõle a Kádár korszakot, mely egyre szelídebb arcát mutatta a diktatúrának. Ezzel az erõvel feltételezhetjük, hogy a háború után, egy békés korszakban a nácizmus is egy szelídebb formába ment volna át.
Yuliusz 2011 ápr. 28. - 20:05:50 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(56/128)
A náci rezsimet a Kádár-korszakkal összehasonlítani, finoman szólva, hiányos történelmi ismeretekre utal.
A kommunistázás teljesen hétköznapi dolog a jobbos újságokban, tévékben, sõt a parlamentben is vagy akár bármelyik internetes fórumban. Ilyen arányban én nem tapasztalok fasisztázást, még ha elõ is fordul, pedig egyes szélsõjobbos megnyilvánulást figyelve talán néha ok is van rá.
offtopic
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 28. - 10:15:15
(55/128)
Sztálin tervezte a másik világrend megtámadását. Csak a halála akadályozta meg ebben. Sõt, hogy még nagyobb legyen a hasonlóság, a zsidókkal való leszámolást is tervezte, hiszen meg is kezdõdött az ú.n. "zsidó orvosok pere".
(Könnyen lehet, hogy ez a terve okozta a halálát is.)

A létezõ szocializmusnak ugyanúgy megvoltak a rémtettei, mint a nemzeti szocializmusnak.

És végül ezt is leírhattad volna:

"ki sem lett igazán próbálva a (nemzeti) szocializmus irányába tett fordulat, csak annak egy rosszul elgondolt változata."
offtopic
géGyula 2011 ápr. 28. - 09:46:52 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(54/128)
"miért butaság a párhuzam?"


A minap azt írtam, hogy hosszú.
De, végül is lehet rövidebben is:


A német náci rezsimet le kellett verni, utolsó leheletükig védekeztek. Az európai "létezett szocializmus" rendszere viszont leginkább magától összedõlt, a vezetõi(a "kommunisták") lényegében saját elhatározásukból "fölmondták a történelmi kisérletet".
Ráadásul sokan úgy gondolják, meglepõen értelmes, normális polgárok, hogy ki sem lett igazán próbálva a szocializmus irányába tett fordulat, csak annak egy rosszul elgondolt változata.
Egyébként én pl. nem így gondolom, de akkor is sokan így vélik.
géGyula 2011 ápr. 27. - 23:59:15
(53/128)
Tudom, hogy nem így gondolod, de meglehetõsen jól fogalmaztál.
Egyébként akár úgy is lehetne mondani,hogy betegbõl lesz a legjobb orvos
Mert természetesen a gondolataid már megint általánosítók és helytelenek. Vegyük pl. körmös Bauer fiát, miért tartotta volna õ fenn a diktatúrát? Legrosszabb esetben is csak az apja tartotta fenn(bár nem voltunk ott se te se én)
Zárt, merev, illogikus gondolkodás, ami az irracionálisba fajul!
offtopic
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 27. - 14:53:03 Előzmény géGyula
(52/128)
Hát igen, mindent a legjobb helyrõl. Ki más ismerné jobban a demokráciát, mint aki a diktatúrát mûködtette?
Mondják is, hogy betyárból lesz a legjobb pandúr. Vagy ebben az esetben inkább pandúrból lesz a legjobb betyár?
Vagy esetleg ávóscsemetébõl lesz a legszabadabb demokrata?
offtopic
géGyula 2011 ápr. 26. - 23:46:19 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(51/128)
"miért butaság a párhuzam?"

Hosszú!
offtopic
géGyula 2011 ápr. 26. - 23:44:32 Előzmény velorexescsavo
(50/128)
Na, de ha egyszer nem tudod, mi a demokrácia, akkor tkp. akár meg is köszönhetnéd nekik.
Végül is egyszer neked is meg kell tanulnod.
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 25. - 13:29:20
(49/128)
Akkor miért fasisztáztok állandóan?
40 év kommunista diktatúra után miért kellene szeretnünk a kommunistákat? A szó értelmén lehet vitatkozni, az tény.
Maradjunk akkor a párt vezetõi és a diktatúra mûködtetõi, haszonélvezõi megnevezésnél.
A háború utáni Németországban nem jutottak politikai szerephez a náci rezsim magas rangú funkcionáriusai.
Nem tudom miért butaság a párhuzam?