5/10
Attrax 2011 jan. 08. - 23:21:22 5/10 Előzmény monteverest
(40/80)
Hát én is kedvelem a drámákat és a komoly hangulatú filmeket de ez pocsék úgy am block.Matt Damon nem is játszott csak hallgatott.Anjolie hiteltelen volt és extravagáns személyisége sikított ebben a szerepben.Nirot imádom de itt nagyon melléfogott.Nagy filmet akart de egy kusza,szövevényes,érthetetlen sztori lett.Nagy kár,hogy Joe Peschinek és a rendezõnek kevés szerep jutott.Feldobta volna a filmet egy jó kis csavar a végére de ez is elmaradt.
Rossz szereposztás.Erõsen kihagyható movie.
Batyumadzag 2010 nov. 18. - 13:12:16 Előzmény rajongo1
(39/80)
Te biztos, hogy nem vagy teljesen ép elméjû! Ha az lennél, vagy csak kicsit értenél a jó filmekhez, nem mernél ilyen kijelentést tenni pl. Eastwoodra. Láttál te egyáltalán olyan rendezéseit, mint: Gran Torino, Elcserélt életek, Millió dolláros bébi, Titokzatos folyó és még sorolhatnám!? Nem hinném, mert pl. ezekre a filmekre sokmindent lehet mondani, de hogy a rendezés nem kiváló, azt bizony távolról sem.
3/10
monteverest 2010 nov. 05. - 20:11:59 3/10
(38/80)
2x próbálkoztam, mind a 2x elaludtam. Hosszú, monoton, vontatott, unalmas...SAJNOS!!!

A korszak hangulatát visszaadja, de nagyon fárasztó.
5/10
tyrichie 2010 okt. 17. - 21:17:57 5/10
(37/80)
Jobbra számitottam, egyszer meg lehet nézni.
rajongo1 2010 okt. 15. - 08:37:49
(36/80)
A végén mégiscsak igazam lesz abban, hogy színész ne rendezzen. Számos esetben írtam már. Pl.: Clint Eastwood esetében is. Nagyon jó színészek, de rendezni9 nem tudnak. (Sajnos)
1/10
Tony Soprano 2010 szept. 25. - 00:15:43 1/10
(35/80)
Ritka rossz film. Végignéztem, de minek. Rossz hangulatú, vontatott, nagyon figyelni kell, ugyanakkor ilyen lapos film lényegét majd' fele ennyi hosszúságban is meg lehetett volna csinálni. Nem ajánlom. Eddigi legrosszabb értékelésem filmrõl itt a port-on.
7/10
Ford Mustang 2010 szept. 24. - 23:21:58 7/10
(34/80)
Az elején még úgy ahogy jó volt, de kezdett egyre unalmasabb lenni, elég vontatottá vált, végül már nem bírtam mert egyszerûen elaludtam a fotelba, ki is kapcsoltam.
2/10
fokonel 2010 szept. 24. - 22:00:36 2/10
(33/80)
Szerintem ez a film nagyon rossz. Egyszerûen unalmas. Túl sokat vártam, nagyot csalódtam.
10/10
Castia 2010 szept. 24. - 21:55:19 10/10
(32/80)
Nagyon tetszik ez a mondat egy imdb-s kritikából: "Finally a film that doesn't assume you're an idiot." Akinek ez megfelel, az nyugodtan nézze meg a filmet. Figyelni kell a kezdetektõl, sok a szereplõ, idõugrások is vannak benne néha - ez talán nem kellett volna -, sokszor feltételezi, hogy ismerjük a háttértörténéseket, a történelmet, tehát szájbarágással még véletlenül sem lehet vádolni. Sok félmondat, látszólag jelentéktelen mozdulat, pillantás is fontos lehet a késõbbiekben.
Talán túlzás volt tõlem évekkel ezelõtt a 10-es pontszám, gyakran én is érzem, hogy többet akar markolni, mint amennyit végül fogni tud, de még így is jó film. De Niro csinált hosszú karriere során jóval kínosabb dolgokat is kamera elõtt, mint ez a film.:)
greghouse 2010 szept. 24. - 19:21:01
(31/80)
Hát, megszakad a szivem, de azt kell mondanom, aki szereti és sokra tartja Robert DeNirot, az NE nézze meg, mert nagyon kiábrándul. Bobby, maradj a kamera másik oldalán, ne rendezz. Uff, én szóltam (elõre), magatokra vessetek, ha megnézitek.
7/10
Ford Mustang 2010 szept. 24. - 12:45:12 7/10
(30/80)
Hát igen, ebbõl látszik, hogy itt a port.hu 167 percesnek írja, még a mûsorújság 133'-nak, úgyhogy szépen lefaragtak belõle több mint fél órát.
Ugek 2010 szept. 24. - 11:58:49 Előzmény lng
(29/80)
Igazad van! Némi "elõismeret" esetleg szükséges hozzá. Nem fontos, de figyelni kell. Ha valaki beül, megnéz egy filmet, nem biztos, hogy a rendezõ, szereplõk miatt teszi. Ez nem "action movie", kicsit más!
10/10
Castia 2010 szept. 24. - 11:32:12 10/10
(28/80)
Kíváncsi vagyok, a tv-ben mennyire megkurtított verziót adnak le. Ugyanis még a magyar kiadású dvd-rõl is hiányzik néhány jelenet, ami az eredetiben - amikor angolul néztem legelõször - benne volt.

SPOILER
Például hiányzik az a jelenet, amikor Clover bátyja közli Wilsonnal, hogy a húga teherbe esett. Egyértelmû, hogy abban a korban és társadalmi pozícióban ilyenkor mi a kötelessége, el kell vennie Clovert, miközben valójában a siketnéma lányt szereti. De ez a vágott verzióból nem derül ki, csak annyi maradt benne, hogy találkozott egyszer egy siket lánnyal a könyvtárban, illetve Cloverrel megvolt a nagy esküvõ. Így nem érthetõ az, hogy voltaképpen kényszerházasságot kötött, se az, hogy miért vonzódik a hallókészülékes nõkhöz, vagy miért kezd rögtön viszonyt a siketnéma lánnyal, amikor sok évvel késõbb újra találkoznak.
6/10
brixxi 2010 júl. 25. - 12:31:39 6/10 Előzmény furbee
(27/80)
Van egy másik film, meg könyv is :
A cég - A CIA regénye

Ha ezt nézed meg elõször és utána a good shepherd-et akkor érteni fogod már azt is
7/10
furbee 2010 febr. 24. - 00:17:46 7/10
(26/80)
Huhh, hát öszintén megmondom az elsõ 70-80 percbõl semmit nem értek, ki kivel van ki kinek a micsodája, nem micsodája...hát eddig életemben minden filmet megértettem (nem keveset láttam), na de ez kiütötte a biztosítékot...abban se reménykedek hogy majd jobban megértem ha még1szer megnézem, de a hosszúságát figyelembe véve erre az esély...hát elég keves....
lng 2009 aug. 07. - 16:24:38 Előzmény $chuty
(25/80)
Ha azt mondjatok hogy unalmas film volt azt meg megertem, valaki nem szereti az effele lassu filmeket, de az hogy erthetetlen es kibogozhatatlan azt valahogy nem tudom felfogni. Szamomra minden ertheto volt es vilagos. Igazan remek film. Nalam 9/10
mogyizsofi 2009 jún. 09. - 16:57:26 Előzmény $chuty
(24/80)
Azt hiszem, én sem értettem meg a filmet egészében... A szereplõk alapján valami nagyon nagy dolgot vártam, csalódtam. Csatlakozom egy elõttem szólóhoz abban, hogy az égetõ bizonyíték is tényleg csalódás volt. Egy barátom mindig lehúzza a filmeket, amikrõl kérdezem... utána mindig kellemesen csalódok. Lehet, hogy ez csak hozzáállás kérdése! Ha valaki úgy érzi, hogy érti a filmet, valóban megoszthatná velünk is!:D
idõjós1010 2009 máj. 23. - 13:33:03
(23/80)
Nem akarom megkérdõjelezni a film értékét, minden bizonnyal egy remek film, de engem 60, 70 percnél tovább nem tudott igazán lekötni. A 80. perc után, már ragadt le a szemem, el-el aludtam picit rajta, aztán már csak a számítógép elõl néztem fél szemmel tovább a végéig.
Nem vártam én, se izgalmat, se akciót, se humort, és képes vagyok nélkülük is pozitívan értékelni egy filmet, élvezettel végignézni az utolsó percéig, de ezzel a filmmel gondjaim voltak ilyen téren. De talán nem vagyok vele teljesen egyedül,és ahogyan itt olvasgatom a hozzászólásokat, akinek maradéktalanul tetszett is a film, az is átérzi azoknak a problémáját, akiknek annyira nem lesz a szívük csücske.

blowup soraival egyébként csak egyetérteni tudok.:

...................."Aki kicsit is járatos a témában az tudja, hogy ilyen a való élet is, a háttérben rejtve összeszorított foggal és gyöngyözõ homlokkal némán feszülnek egymásnak az ellenfelek, ritka a napvilágot látott eset - akkor viszont nagy port ver fel: Ivanov és Litvinyenko példája mutatja."..............................
$chuty 2009 febr. 26. - 10:56:01
(22/80)
Üdv mindenkinek!

Hát én nem is tudom. Épp tegnap néztem meg a filmet a párommal, és azt kell mondjam: katasztrófa.

Kibogozhatatlan, érthetetlen, hiába a jó színészek. Csak a Damon-Jolie kettõs miatt néztem meg, de ekkorát utoljára az Égetõ Bizonyítékban csalódtam.

Ha valaki érti a filmet (ahogy visszaolvasom vagytok egy páran) az legyen olyan jó és világítson már meg mirõl szólt. Mert nem tartom magam szellemi fogyatékosnak, de ez nekem magas. Végig azt vártam, hogy kibontsa a levelet, (vagy történjen végre valami) ezt a film végén meg is tette, de arra nem számítottam, hogy azt sem fogom érteni.

Köszi :)
bourne 2008 szept. 02. - 17:52:49
(21/80)
én az eredeti verziót láttam ... sajnos ... teljes hosszúságban ... sajnos ...
nem kétlem h jó színészek vannak benne, csak sajnos rosszul játszanak ... a történet érdekes lehetett volna, ha néhol a nagy totál helyett beadnak egy pörgõsebb jelenetet ...
mert hát így megalakult a CIA, én meg elaludtam ...