8/10
euTanázia 2023 dec. 17. - 19:00:20 8/10
(41/41)
8/10
5/10
The Cortez 2023 szept. 06. - 23:46:35 5/10
(40/41)
Dög melegben, egy délvidéki ”koszfészekben” játszódó krimivígjáték. A sztoriban minden karakter irtózatosan hülye, épp ezért többször lehet röhögni rajtuk meg a baromságaikon. A film groteszk, perverz, őrült képsorokkal (leutánozták a The Heartbreak Kid tengerparti hugyozós jelenetét is) operál, tartalmaz 1-2 véresebb részt, valamint érdekesen foglalkozik a rasszizmus kérdéskörével. A történet leginkább unalmas és zsibbasztó, ám a menekülős finálét legalább kellően izgalmasra kreálták. A soul & funky zenék faszán működnek benne.
Kuttyánszki 2023 ápr. 11. - 08:22:30 Előzmény Kuttyánszki
(39/41)
Még annyit: kb 10 perc után írtam róla és le is kapcsoltam.
A kommentek többségének és az összesített pontszámnak igaza van....
Nálam a 10 perc után 1, de ez is csak a színészek miatt, ők jók, erre szerződtek, hogy bármiben részt vesznek.
Kuttyánszki 2023 ápr. 11. - 08:06:34
(38/41)
A néger háztartási alkalmazott miatt -az irritáló szinkronhanggal együtt - eleve idegesítő, sok agyleszívó szövegelés, "amcsi " stílusban,..
Fárasztó, nyomasztó, sokszor alpári .
M Ingrid 2022 jan. 27. - 10:20:27 Előzmény olahmiki1959
(37/41)
"Egy feszesebb forgatókönyv, a történet lineáris vonalvezetése, a felesleges mozzanatok kigyomlálása sokat segített volna rajta."
Lineáris a történet vonalvezetése.
9/10
Karban79 2021 febr. 28. - 17:24:50 9/10
(36/41)
Ez a film számomra az igazságról szól...a vélt és valós igazságokról. Rengeteg dologra derül fény, csak arra nem, ami a film alapja...Amik viszont napvilágot látnak...azok talán jobb lett volna, ha sosem derülnek ki. Az igazság öl, szétzúz, reménytelenné tesz. Ebben a filmben minden "igazságnak" hatalmas ára van. Felépül a történet pontról pontra, mint egy óramű...és a végén megszólal a "bimm-bamm". Az "Éli könyve" című filmben van egy jelenet, amikor "látja", hogy fosztogatnak, erőszakolnak, gyilkolnak a rosszak. Ő meg csak mormog maga elé: "Nem a te dolgod, nem a te dolgod..." Na ez jutott eszembe a filmben rejlő nagy igazságokról. Kortalan, helyszíntől független téma. SZERINTEM. Sok kommentet olvasva lehet, hogy én látom rosszul.
10/10
Brother Wolf 2020 dec. 28. - 12:19:06 10/10
(35/41)
A film nagyon jó.
10/10
macska78 2018 máj. 24. - 17:08:57 10/10
(34/41)
Az biztos,hogy kevés ilyen film készül manapság aminek ilyen átütő hangulata lenne.Annak ellenére,hogy lehet tényleg kicsit beteg tartalmú/hangulatú de szerintem nagyon jó film nagyon jó színészi alakításokkal.Akit megfog a hangulata annak többszőr nézős.
8/10
savernake 2018 febr. 12. - 10:25:36 8/10
(33/41)
Ezt a filmet kötelezõvé tenném pszichológus hallgatók számára. Nagyjából minden szereplõ személyiségzavaros, a teljes skálát felvonultatják: pszichopata, hiszteroid, paranoid, dependens, antiszociális, nárcisztikus...ennek megfelelõen nyomasztó a történet. Nicole Kidman brillírozik, Zac Efron meg egyre jobb színész.
1/10
benvenuto1 2016 febr. 05. - 20:13:32 1/10
(32/41)
Az elsõ kérdés, hogy miért is ez a címe. Mert róla szól a film? Hát többek között.
Róla annyit tudunk meg, hogy tud a víz alatt úszni, ezzel kezdõdik és ezzel is fejezõdik be a film. Hátha a nézõ nem emlékezne rá, megismétlik a "fontos" jelenetet. Nála már csak egy feleslegesebb szereplõ van, az õ bátya - ez a film akkor is megállna, ha teljesen kivágnák a filmbõl.
4/10
brasil49 2015 dec. 14. - 23:12:07 4/10
(31/41)
Remek színészi alakítások, de nem mindennapi, sõt borzasztó téma.
mushi 2015 okt. 17. - 22:36:24
(30/41)
ennek a filmnek van egyáltalán értelme??
hemos 2015 aug. 17. - 22:28:21
(29/41)
Nagyon jó film. Minden szereplõ szuper volt benne és a vége ... Nincs ezzel a filmmel semmi baj, bár tény, hogy nem egy sablon, szombat esti lazulós film, de pont ezért jó!
csalfa romeo 2015 jún. 27. - 11:27:37
(28/41)
Valami istentelenül pocsék film, mindenki kerülje el jó messzire. Csak a jó kis régi amcsi verdák voltak a jók benne, ezért 1/10.
Marcipáncica_ 2015 jún. 13. - 13:11:17
(27/41)
Rettenetesen nyomasztó film, nagyon beeszi magát az ember bõre alá. Viszont nem értek egyet azokkal akik azt írják hogy rossz, pocsék. Inkább csak állatira kegyetlen, és döbbenetes mind a karaktereket mind a témát, a miliõt stb... tekintve. Megfelelõ lelkiállapotban vágjatok neki bátran, de ha valami olyat kerestek ami feltölt, akkor ne ezt nézzétek meg. A színészi játék 9/10, a téma 6/10
10/10
Cukros csirkecomb 2015 jún. 13. - 09:49:28 10/10 Előzmény lambton
(26/41)
Köszönöm az elõttem szóló kommentjét, mert tképp emiatt néztem meg tegnap a filmet. Hát, nem értem a sok lehúzást. Ez egy nagyon nívós alkotás, de a mondanivalója miatt erõsen realista. Viszont a realizmusának egyetlen momentuma sem öncélú. Nicole Kidman nagyot alakít benne, és a többi szereplõ is zseniális. Csak abban a nézõben áll össze az összkép, aki végignézi a filmet. Nagyon ütõs, kemény film, komoly mondanivalóval.
lambton 2015 márc. 22. - 17:26:17
(25/41)
Azoknak, akik nézhetetlennek találták ezt a filmet, bizonyos szempontból igazuk van, de nem a minõsége, hanem a nehéz témája miatt.
Egyik éjjel kaptam el, nem is értem, miért maradtam fenn, de megnéztem kb. a felétõl.
Szinte mindenem megfájdult tõle, ezért gondolom azt, hogy elérte a célját.
Nem a szappanoperákon szocializálódott, happy end-re éhes publikumnak való, az biztos...
3/10
olahmiki1959 2015 jan. 06. - 01:28:56 3/10
(24/41)
Hihetetlenül rossz film!
Csodálkozom azokon, - bár minõsíteni senkit nem szeretnék, azon a korszakon már túl vagyok, - akiknek tetszett.
Miért?
Mert egy elképesztõen zagyva, elmesélhetetlenül összekuszált, szétesõ, rengeteg megjegyezhetetlen névvel és adattal telezsúfolt film, az embernek 10 perc után zsong a feje, és nem tudja, hogy mi ez az egész.
A színészek nagyon jók voltak benne, gyakorlatilag egytõl-egyig.
A zenéje elképesztõen jó, - már csak azért is, mert a 60-as években még dallamok, ritmusok, hangulat jellemezte a zeneszámokat, nem pedig két akkordos, faék egyszerûségû melódiák, mint manapság - tisztelet a kivételnek...:)
Egy-egy epizód, részlet nagyon el lett kapva, de pontosan ezért lett az egész nagyon hullámzó színvonalú, mert üresjáratok, csikorgó, ügyetlenül megírt párbeszédek is voltak benne bõven.
Izgalmat, drámát, az egész filmen átívelõ feszültséget egy pillanatig sem lehetett benne érezni.
Egy feszesebb forgatókönyv, a történet lineáris vonalvezetése, a felesleges mozzanatok kigyomlálása sokat segített volna rajta.
Megint egy elszalasztott lehetõség, megint jó színészek tehetségének elpocsékolása, megint egy megnézése után fél órával már elfelejtett film lett a végeredmény...

Viszont azóta is azon gondolkozom, hogy a medúzacsípés ellen EZ tényleg használ?...:)
MissPoppy_ 2014 dec. 07. - 14:33:41
(23/41)
Niki megint jól bevállalta...
Ez a film nekem nem tetszett. Ízlések kérdése, a színészektõl tetszik néhány film külön-külön, habár Nicole filmjei kevésbé tetszenek. Szerintem kiváló film John Cusack-tól Az ítélet eladó, vagy Matthew M.-tõl Ha ölni kell vagy Több mint sport... Nicole-tól talán az Ausztrália ami tartalom szempontjából minõségire sikerült (a többihez képest).
Természetesen amit itt játszaniuk kellett azt kiválóan eljátszották, és a történetet, a cselekményt is lehet jónak mondani, annak aki szereti az alját.
Én nem, sem a közönségességet. De mégis megnéztem a színészek miatt most ezt kivételesen.
Jobban szeretem az olyan filmeket, amik inkább kihúzzák az emberek gondolatait és életérzését a mocsokból, nem pedig dagonyáztatják a nézõt benne.
9/10
aliroma 2014 nov. 24. - 23:42:19 9/10
(22/41)
A film véleményem szerint alul értékelt. Elvontabb, sötét hangulatú darab az fix. Még talán azt is mondanám, hogy kell hozzá egy hangulat / lelkivilág, hogy "átjöjjön" a film. Szerintem azoknak akik szeretik az elvontabb, betegebb filmeket, azoknak tetszeni fog.