Téma: Az út

szangye puncog 2010 máj. 06. - 10:05:16 Előzmény Ameliee
(73/313)
akkor melyik utat nem kerülöd el? a dr. szöszi sugárutat?
offtopic
GeltonReTarder 2010 máj. 05. - 23:22:00
(72/313)
ja, igen. mégvalami.
már elõre fosok a Blood Meridian-tól. uramisten!
GeltonReTarder 2010 máj. 05. - 23:15:49
(71/313)
szerencsére a könyvet olvastam elöbb. az, amit éreztem, s "megfestett" elõttem, teljeséggel visszaadhatatlan bármely kib*szottúl zseniális filmrendezõ vizuális képzelete által. õszintén szólva képtelen vagyok a filmet összeegyeztetni a könyvvel (leszámítva néhány cselekménymozzanatot, meg talán egy-két színt). elég furcsa egy olyan könyv képekké formálódását látni, ami elválaszthatatlan önnön nyelvi formájától, McCarthy stílusától.
egyébként nem rossz a film, csak majdnem teljesen felesleges a regény tükrében (esetleg fantáziátlan, tajgaképzeletû testvéreimnek lehet -sóval hintett- termõföld)
9/10
Topistyle 2010 máj. 05. - 15:15:20 9/10
(70/313)
Megfogott. Egy-egy jelenetnél az a tipikus "szád tátva marad", annyira átéled a látottakat. Valóban, ezt végig kell nézni. Én valódinak gondoltam a családot a végén.
1/10
Ameliee 2010 máj. 02. - 19:13:40 1/10
(69/313)
Jaj, de borzasztó! Nyomasztó és riasztó. Nem az az út, amin végigjárunk, hanem amit ELKERÜLÜNK. Pörgetve vegignéztem.
palosgabor 2010 ápr. 30. - 23:30:34
(68/313)
- Spoilert tartalmaz -

Az elõzmény a film szempontjából szerintem is lényegtelen. Adott egy szituáció és 2 ember, aki próbálja ezt túlélni.
A család szerintem egy valós dolog, nem egy a kisfiú által képzelt kép. Azt mondja a családapa, hogy követték õket. Ha én lennék az a családapa, én sem támadnék rá Mortensenékre, még ha tudom, hogy élelem, ruha, stb van náluk. Nekem van egy feleségem és 2 gyermekem, ergo 2x akkora sebezhetõ felület, mint az ellenfélé. Kockázatos. Megvárta mi lesz.

Egyébként a film szerintem is jó. A témája hasonló, mint az Éli könyvének. De ez jobban tetszett. 7/10, mivel voltak benne számomra megmagyarázhatatlan események. Pl. a teherautós vadászcsapat elsõ jelenete. Ott hagyták a bevásárlókocsit és csak 30 méterre futottak el.
Ha a csapat megtalálja a bevásárlókocsit tele portékával, tudni fogja, hogy valahol a közelben van a gazdája és a keresésére indulnak. Ergo a 30 méter elõny elég keskeny. Én tuti addig futottam volna, amíg erõmbõl telik. A kocsi elveszett, de én még élek.
A házban meg egy másik kannibál bandát találtak. A pincében ott volt egy csomó kaja, minek mennek el a környékbe portyázni, ha tele a kamra? Ha jól emlékszem mindenkinél fegyver volt, így arra gondolok, hogy nem krumplit vetni mentek.
szangye puncog 2010 ápr. 29. - 16:44:33
(67/313)
Az elõzõ szintén: SPOILER
bocs
szangye puncog 2010 ápr. 29. - 16:40:25
(66/313)
A filmet nem láttam ellenben a könyvet olvastam.
***SPOILER***
Hogy mi az elõzmény az nem lényeges, de lehet meteorit, atomkatasztrófa, vagy egy szuper vulkán kitörése. A könyv sem magyarázza meg, egy biztos nagy hõvel járt, ami lehetett utólagos következmény is akár, de nem lényeges a történés szempontjából. egyetlen flashback játszódik az esemény idején, az egy mindössze 20 soros dialógus.
A család a végén valódi, de érdekes felvetés, hogy képzeletbeli.
logikus egyébként, értelmezés kérdése.
Érdekes, hogy hosszú a film, mert a regény rövid, nettó 7 óra alatt végeztem vele. Amire kíváncsi vagyok, hogy átjön-e a filmben az a tézis, hogy a halál közelében mindenki elidegenedik, egyedül "éli" meg. Apa és fia is idegennek érzi, nem érti igazán a másikat.
irimias 2010 ápr. 20. - 10:58:35 Előzmény Mr.T.
(65/313)
SPOILER végig

Értelmezés kérdése, de szerintem inkább képzelhette a családot: egyrészt az elején elmondták, hogy minden állat kipusztult- vészes ételhiányban még kutyát is etetni? nem életszerû; aztán, az apa a bunkerból nem hallotta a kutyát, csak hangokat, mint ahogy a másik kisfiút is akkor látta a gyerek, mikor egyedül volt, az apja térítette észhez, hogy nincs ott senki.
Az apa halála után pedig a magára maradottságban és végsõ elcsigázottságban a gyermeki agyban beteljesült a vágy, a valakihez tartozás vágya.
Nekem így jött le, film után, hozzáteszem, a könyvet nem olvastam.
10/10
thorgard89 2010 ápr. 11. - 23:39:56 10/10
(64/313)
Nagyon erõs film. Nagy a hangsúly a színészek játékán. Nincs tele klisékkel, hiába ilyen posztapokaliptikus a környezet. Nagyon nyomasztó és sivár. 10 pont
binya 2010 ápr. 06. - 20:50:01
(63/313)
Nyomasztó egy film, madáchi mondanivalóval, de jó. Az út maga a küzdés.

Valahol már olvastam, hogy egy lejátszott atomháború után az emberiség a kõkorszakig süllyed vissza. Itt ez is látható.
ajólovas86 2010 márc. 26. - 17:40:36 Előzmény Mr.T.
(62/313)
Azt olvastam, hogy a könyv szerint így bélyegezték meg a közösségbõl kirekesztett embereket, pl. a tolvajokat is! Más kérdés, hogy mikor a film játszódik, már nem igazán vannak közösségek.

Van pár kivágott jelenet(állítólag), pár a durvaság miatt, pár pedig a film hossza miatt nem fért be, de gondolom majd lesz rendezõi változat.
zenka 2010 márc. 25. - 19:47:33 Előzmény ReignMan
(61/313)
És ez, amit most mondtál, nem közhelyes?
8/10
beo71 2010 márc. 16. - 14:46:50 8/10
(60/313)
Az Éli könyve kapcsán hallottam,hogy pörgõsebb lehetett volna,na akkor ez sokaknak fekszi meg a gyomrát.A világégés utáni témákat kedvelem és az Éli könyve is tetszett,azért az egyértelmû:ez a film sokkal tovább velem marad,nem akció kell,hanem lebilincselõ történet.8/10.
John Hillcoatra érdemes odafigyelni:Az ajánlat(The Proposition 10/10)után újra megérintett.Nagyszerû film.
Mr.T. 2010 márc. 14. - 22:33:18 Előzmény ajólovas86
(59/313)
Jó kérdés! :)

***SPOILER***

a hüvelykujjakat én sem értem, esetleg valaki segíthetne, aki olvasta a könyvet, abban nem fejtették ki?
A srác szerintem nem képzelte a csládot.A nõ azt mondta a végén, hogy már régóta követték, és aggódtak érte, szerintem azért nem mertek elõbb kapcsolatba lépni vele, mert tartottak az apától, aki mindenkitõl betegesen féltette a fiát. Mivel látták, hogy haldoklik, inkább követték õket, hogy ha meghal, gondoskodjanak a fiúról.

Egyébként csak nekem tûnt fel, hogy az elõzetesben szereplõ jelenetek hiányoznak a filmbõl? pl.: híradó, katasztrófák, felrobbanó ház...
Amit én láttam, az 111 perces verzió, ahogy itt is írják..

***SPOILER VÉGE***
buhera 2010 márc. 13. - 22:47:40
(58/313)
1. Nincs története a filmnek, mivel a történetnek van tetõpontja, befejezése, ennek a két embernek az élete viszont céltalan, csupán azzal áltatják magukat, hogy délen valami jobb vár rájuk. Voltaképpen nem a földrajzi dél a lényeg, hanem az, hogy minden újabb percben a lét pislákoló fénye fellobban, egészen a megsemmisülésig, amit annyira vágynak, de annyira szeretnék elkerülni. Épp ez az uralkodó hangulat: élni vagy meghalni, szinte nincs különbség, de valami mégis arra vezet némelyeket, hogy "vigyék a lángot".

2. Szerintem - helytelenül - nem nagyon hívják fel a figyelmet arra, hogy 18 éven felülieknek való. Az alatt egyébként sem érthetõ a koncepció. Ez csak az én véleményem.
ReignMan 2010 márc. 13. - 22:01:24 Előzmény Drogba56
(57/313)
Imádom a hozzád hasonló kultúrembereket, akik vaskos és semmitmondó közhelyekkel küldenek el a fenébe másokat. Egyébként nem igazán kedvelem az akciófilmeket...
asz0089 2010 márc. 12. - 14:12:42
(56/313)
Rendszerint azt tapasztalom, hogy az a nagyon jó, vagy nagyon rossz film, amely indulatokat vált ki az emberekbõl. Ez az elõbbi kategória.
pista233 2010 márc. 11. - 14:41:47
(55/313)
Pontosan.Egy Wong Kar-Wai filmet se azért néz meg az ember mert izgalmas, hanem mert jó a hangulata!
Drogba56 2010 márc. 11. - 13:35:40 Előzmény ReignMan
(54/313)
takarodj má' innen... Egy film nem csak azért lehet jó, mert izgalmas meg akciódús. Vannak olyan filmek, amelyet az ember a hangulatáért néz meg. Ez egy ilyen film.