Téma: Az út

offtopic
Charles Foster Kane 2010 márc. 02. - 20:10:09
(53/313)
Na jól van, bár még mindig nem ismersz, de ez akkor se volt rossz. Legyen ez a Te napod. ;)
ReignMan 2010 márc. 02. - 19:52:00
(52/313)
Így van, én inkább futok. Akkor nem lesznek az embernek olyan kötöttek az izmai. Futni változatos, izgalmas, szórakoztató, a konditerem unalmas, sok idõvel jár és elfásult önimádóknak való, akik aztán büszkén és önelégülten mutogatják mások elõtt a sok pótanyag segítségével magukra szedett üres dicsõséget...

Persze ez mind csak metafóra...
offtopic
Charles Foster Kane 2010 márc. 02. - 19:33:26
(51/313)
Látom te is ilyen terápián vagy. Büszke lenne rád az orvosod, tényleg nem erõlködsz.
Swarm1 2010 márc. 02. - 19:24:06
(50/313)
Ezek szerint félreértettük egymást. Nem-nem unatkoztam rajta. Mentálisan "rázott" meg, gondolkodtatott el.
ReignMan 2010 márc. 02. - 19:23:54
(49/313)
Végre megértettem, hogy a port-os szakértõk hogy nézik a filmeket saját maguk által készített professzori szemüvegükön keresztül: szenvedve, önsanyargatva, végig a fotelban kényelmetlenül fészkelõdve erõszakolod magadra a filmet, és közben önelégülten érzed szinte, ahogy osztódnak az agysejtjeid...

Van, amit nem kellene erõltetni, sok embernek az orvosok is inkább alkatukhoz inkább passzoló edzést ajánlanak, futás, úszás, nem olyan megerõltetõ, 'nincs izzadtságszaga a végeredménynek...'
ReignMan 2010 márc. 02. - 19:14:37
(48/313)
Valóban nem. Elnézve az adatlapodon megemlített kedvenc filmjeidet, Hetedik, Mech-Nar, Halálsoron, Oldboy, Taxisofõr, a legtöbb kedvencem és dupla dvd-s kiadásban vannak a polcomon, mindigis zseniális filmekként tekintettem rájuk, mégha negatív emberi tulajdonságokat mutatnak be, erõszakot, halált és szenvedést, egyetlen percig sem éreztem, hogy nehéz lenne végigülni.

De azt hiszem, félreértettük egymást, téged lelkileg rázott meg a film és érezted magadat kényelmetlenül a nézése közben, én pedig azt hittem, unod. Olyan kézenfekvõ lett volna ez nekem, mert én inkább ásítoztam...
offtopic
Charles Foster Kane 2010 márc. 02. - 19:07:04
(47/313)
Reignman, szoktál te súlyzózni? Esetleg lenyomni néhány fekvõt? Feltételezem, igen. Mit teszel ilyenkor a testeddel? Terheled, kérlek alássan.

Na most hiszed vagy sem, vannak olyan állatok, akik ezt az elméjükkel is szívesen mûvelik. Mert fejlõdni akarnak. Próbáld ki. Hidd el, lenyomsz néhány "szellemi fekvõt", és máris meglátszik az eredmény...

Két hetes visszavásárlási garanciát vállalok.
Swarm1 2010 márc. 02. - 18:52:34
(46/313)
Ezek szerint tényleg nem érted... Említek még egy példát. Az Elefántember címû film. Borzasztó dolgokat látunk benne, kitaszítottságról, meg nem értésrõl és embertelenségrõl. Ezeket a részeket nehéz végigülni, mert bosszantóan jól vannak ábrázolva az emberi jellemek és nehéz nézni ilyen szörnyû dolgokat. Ugyanakkor ott a jóság, emberség és együttérzés is. A film végén pedig meghatódva és mindenképp pozitív élménnyel gazdagodva állunk fel, holott nem volt könnyû végignézni. Az meg elég furcsa, hogy veled még nem fordult elõ ilyen élmény...
ReignMan 2010 márc. 02. - 18:25:39
(45/313)
Ti tényleg mazochisták vagytok. Vagy csak sznobok. Nagy nehezen végigültök egy filmet és utána dícséritek? Szerintem normál esetben ha tetszik valami, akkor röpül az idõ, sajnálod, hogy vége, és rögtön újra meg akarod nézni, nehogy lemaradj valami apró részletrõl. Akkor Ti úgy néztek filmet, ahogy én fogorvoshoz járok? Esetleg annyit tudnék még elképzelni, hogy aranyér bántalmak miatt nehéz végigülnötök egy 2 órás filmet, ami egyébként tetszik.

Tarr Béla filmjeit pedig ne keverd már ide légyszives, az annyira más tészta, hogy semmilyen normál mozifilmmel nem vethetõ össze példaként.
Swarm1 2010 márc. 02. - 18:12:32 Előzmény ReignMan
(44/313)
Nem mondtam ellent magamnak. Azt meg pláne nem, hogy kínszenvedés volt. Mellesleg sok olyan film van, amit nehéz végigülni. Teljesen mindegy, hogy a hossza, hangulata vagy a cselekményben történõ dolgok miatt, de valamiért nehéz.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 márc. 02. - 16:08:56 Előzmény ReignMan
(43/313)
Az ellentmondást legfeljebb te érzékeled, mert nem tapasztaltál még olyat, hogy valamiért meg kell küzdened, de mégis élvezetes.

Például alig hiszem, hogy bárki azt állítaná, a Sátántangót könnyû végigülni, és mégis rengetegen zseniálisnak tartják.
ReignMan 2010 márc. 02. - 15:46:14
(42/313)
Teljesen ellentmondasz magadnak. Lassú volt és kínszenvedés végigülni, de mégis fantasztikusnak találtad? Ilyen mazochista alkat vagy?

A film remek pillanatképet adott egy katasztrófasújtott bolygóról, ahol az emberek állattá váltak. Ennyi. Nincs különösebb történet, amiért érdemes lenne ebbõl filmet csinálni, csak 2 ember vándorol a semmiben, lényegében céltalanul.
Swarm1 2010 márc. 02. - 15:10:40
(41/313)
Szerintem fantasztikus volt. Lassú és nehéz végigülni, kell hozzá egy alaphangulat. Ezt leszámítva nagyon tartalmas, õszinte és reális képet fest egy ilyesfajta jövõrõl. A vége limonádé lenne? Abban az élettelen, színtelen világban, amiben a két célvezérelt fõszereplõ tengõdik, én nagyon örültem annak a befejezésnek. Remek film!
ReignMan 2010 márc. 02. - 10:11:35
(40/313)
Borzalmasan gyenge film, amennyire jó volt a Nem vénnek való vidék, ez akkora csalódás volt. A könyvet nem olvastam, bár orbba-szájba reklámozzák minden könyvesboltban, de a film szimplán csak egy poszt-apokaliptikus földön történõ túlélõ-horror az unalmas fajtából, semmi csavar, vagy izgalom, nincs váratlan húzás, csak másfél óra kétségbeesett szenvedés és agonizálás, realisztikus élet-halál harc egy falat kenyérért, de semmi, amit eddig nem láttunk sokkal jobb minõségben. A vége pedig romantikus limonádé, a filmnek semmi köze a már említett elõd zsenialításához...
Andrew8 2010 márc. 01. - 18:27:17
(39/313)
Gondolom neten néztétek, ha igen akkor lemaradtatok 20 percrõl. Ugyanis van egy fájl amit más neveken raknak fel netre de attól még ugyanaz a .... nevû és hiányzik belõle 20 perc. Szóval nem ajánlom a netes megtekintést, mivel nem teljes az élmény. Fórumok tele vannak ezzel amit írtam , szóval nálam vagy mozi vagy dvd.
euro 2010 márc. 01. - 14:59:40
(38/313)
Én a könyvet olvasom éppen, félelmetes. Nagyon tetszik, nagyon feszült, de mégis emberi. Ha a film csak fele ilyen jó, akkor már megéri megnézni.
offtopic
t'nak 2010 febr. 25. - 18:58:53
(37/313)
Én nem láttam, csak érdeklõdnék, mert nem értem a kiinduló szituációt: valami tûzvész elpusztította az állatokat? de az embereket nem? És mi van a növényekkel, halakkal? (Az óceánból elég nehéz volna tûzzel kiirtani). Szóval maga a kiinduló állapot hihetetlen. Akkor volna számomra elfogadható, ha egy háborúban bekerített, ostromlott városról lenne szó (mint ahogyan az sokszor megesett már a történelemben), ahonnan elfogy a tartalék élelem, nincs víz, a kannibalizmuson túl nem marad más energiaforrás. Vagy ha a sztori olyan kopár hegyen játszódna, ahol nincs élelem, nincs víz - erre is volt már filmes példa (repülõszerencsétlenség túlélõi váltak kannibállá). De itt mégis mi a magyarázat? Mert elég fura.
ajólovas86 2010 febr. 25. - 16:57:54
(36/313)
SPOILER!

Két kérdésem lenne, hátha tudja valaki:
-miért hiányzott a fekete "tolvaj", és a végén Guy Pearce hüvelykujja? direktbe mutatták, mintha jelentõsége lenne.
-a másik a család. csak a kis srác képzelte õket? viszont amikor a bunkerban voltak, az apja is hallotta a kutyát. de nem értem, miért követték õket.
Drogba56 2010 febr. 24. - 20:53:37
(35/313)
Oké, most már mehetsz is aludni, ennyi erõvel... :D
4/10
Banana Baggins 2010 febr. 20. - 20:03:51 4/10
(34/313)
Kalandfilmhez köze nincs. Aki szórakozásképpen akarja megnézni és egy "hogyan pusztul el a világ és azt hogyan menti meg két ember" filmre vágyik az ne nézze meg. Mondjuk alapjában véve senkit nem buzdítok arra, hogy ezt a majdnem két órát végigülje. Ha már egy katasztrófafilmet csinálunk, akkor azért annyit illene elárulni, hogy miként jutottunk idáig, vagy legalább az elõzményekbõl megmutatni valamit. De értem én, ennek a filmnek nem ez volt a célja, hanem az emberi értékekre helyzete a hangsúlyt, hogy egy ilyen helyzetben mi lenne a helyes és emberhez méltó cselekedet, és hogy vigyük tovább a "belsõ tüzet". Csak ez így, ebben a tálalásban lófitty, hogy finoman fejezzem ki magam, mert ahhoz meg keveset mond, mert kidolgozatlanok a karakterek és a jelentek is. Kevés ez a film, minden szempontból.