Téma: Az út

wowow 2015 márc. 12. - 10:09:11
(273/313)
A madmax hihetõbb alkotás ebben a témában. Ez számomra nem volt hiteles. Nem volt meg a kerete a filmnek, se a motíváció, se a magyarázat.
Tibag05 2015 márc. 10. - 13:10:37 Előzmény potya
(272/313)
így igaz! el is gondolkodhatunk a sajt életünkrõl,
mert hogy"
Megszûnt az energiaellátás, majd éhínség tört ki, azután a túlélõk egymásnak estek. Ebben az apokaliptikus világban az erõszak az úr, bandák vették át a hatalmat. Pontosan ez következne be az életben!!!
5/10
Atis88 2015 jan. 28. - 22:55:27 5/10
(271/313)
Egyébként meg nálam az olyan típusú filmek nem lehetnek jók amikben: Nincs fordulat, nincs magyarázat, nincs valami jó kis meglepetés, semmi nem oldódik meg, nem jön megvilágosodás, még azt sem tudjuk meg, hogy miféle összefüggés lehet az általános lehûlés és a földrengések között. Az apa és a fiú dél felé megy, a tengerpartra, de hogy minek kellene lennie délen a tengerparton, az végül nem derül ki. Ember embernek farkasa ha nincs más kaja, ez derül ki. De, hogy ezt miért kell ilyen hosszan és unalmasan taglalni, az megint csak nem derül ki. Szóval még talán az 5 pont is sok.
5/10
Atis88 2015 jan. 28. - 22:42:23 5/10 Előzmény sawyerx
(270/313)
De képzeld megértettem a filmet, nem kell hozzá zseninek lenni. Csak tudod elég sokat láttam már és ez semmi újat nem tudott hozni. Ahogy mondani szokták "nincs semmi új a nap alatt".
6/10
-NOMAD- 2014 szept. 01. - 19:45:02 6/10
(269/313)
Annyira nem volt nagy szám, pedig sokan magasztalták nem csak itt ...
Sokszor lassú, vontatott volt, de a hangulatot megadta, ez vitathatatlan.
A múltból felidézett képek sokat emelnek a színvonalon, de a kis játéktér viszont sokat ront is ezen.
Egyszer nézhetõ, de nem kell tõle csodát várni. Inkább valami tanmese akar lenni modern ruhában a szememben kevés sikerrel. Meghatónak írják le többen, engem nem érintett meg. A gyerekszereplõ szó szerint idegesített a hangjával meg a hülyeségeivel. A fõszereplõ gondolkodása és a logikai hibák sem hagytak nyugodni.
6/10 Aki kihagyja sem veszít semmit.
Keló Scofield 2014 júl. 18. - 12:14:11
(268/313)
Ennek a filmnek mi a mondanivalója? A végének sem volt semmi értelme, végig lekötött, de nem értem.
Adorjan30 2014 máj. 10. - 11:22:35
(267/313)
A könyvet nem olvastam ,emiatt csak a filmrõl tudok írni.Sok mindent leírtak ez elõttem szólók ,remélem nem fogok senkit sem ismételni.Ez a film nálam az a kategória ,ami sokkal jobb lehetett volna ,ha nem pakolják tele azokkal a sablonokkal amik láttán kicsit kiábrándulok.Például SPOILER: Bementek a házba és kb 2 perc múlva megérkeztek a kannibálok.Na és ami a film végén történt ,az valósággal feldühített!!!
A fiú szinkronhangja rendkívül rossz választás volt mert általában az ilyen követelõzõs ,elkényeztetett gyerekeknek szokták ezt az idegesítõ hangot adni.És kizártnak tartom ,hogy egy ilyen farkastörvények közt nevelkedett gyermek ,olyan rohadtul empatikus lett volna azzal az öreggel és a négerrel.A fiú úgy volt beállítva ,mintha ebben a mai világban élt volna jó sok évet.
Ahogy már sokan leírták elõttem ,tényleg túl szépre sikeredett a történet ,mert ha a fiú kb. 10-12 éves volt ,akkor hogyan találtak ennyi ideig elálló konzerveket ,mert ugye növényzet és állatvilág nem volt ,csak ez az egy formája lehetett ,hogy élelmet találjanak!Szerintem sem lehet ennyi ideig kibírni az ábrázolt világban!
Na és ami a legjobban zavart ,hogy örültem volna annak ,ha valaki végre az embert úgy ábrázolja ,ahogyan valójában kéne!Nem pedig úgy elõadni ezt a történtet ,hogy jöhet atombomba ,hidrogénbomba vagy meteor ,az ember az mindent túlél mert õ a világegyetem középpontja!!!!!!Ez a mérhetetlen emberi egoizmus amit a film is burkoltan közöl ,számomra ismét csak kiábrándító volt.Mert valljuk be õszintén ,a világegyetem annyira érezné meg a mi naprendszerünk megsemmisülését (és vele együtt az ember megsemmisülését is) ,mint amikor levágom a kisujjamról a körmöt.Szerintem is ott kéne a filmet abbahagyni ,amikor (SPOILER) meghal az apa és a fiú csak ott ül mellette reményvesztetten és félelemtõl remegve ,nem pedig úgy ,hogy fél perc múlva ott a "felmentõsereg" és egy kutya is ,ami nem hiányozhat természetesen.
Mindezek ellenére a filmet jónak tartom és persze nálam is elérte a kívánt hatást és ajánlom másoknak is ,hogy megnézzék.Viszont azért kíváncsi lennék ,hogy mi lehetett az író eredeti története ,mielõtt át kellett írnia ,hogy eladhatóvá váljon (ez csak az én véleményem) ,mert biztos vagyok benne ,hogy erõsen cenzúrázták (a könyvet és ebbõl kifolyólag a filmet is) és átírattak vele részeket.Kizártnak tartom ,hogy valójában az író egy ilyen befejezést szeretett volna......
8/10
Újvállalkozó 2014 márc. 22. - 16:59:48 8/10 Előzmény antiszudorika
(266/313)
Igen, nem árt ilyenkor nagyobb beleélés, hogy megértsed a filmet.
Celtic 2014 febr. 15. - 22:30:39
(265/313)
Hat, most neztem meg. Nem rossz vegulis, de valahogy tobbet vartam tole. A legdurvabb jelenet sztem az "eleskamra". Akkor kicsit rosszul lettem. (mondjuk, kb. 25-30 napig tarthatoak ott elelem nelkul az "elesegek". Aztan mindnek vege es huteni nem lehet, hogy tovabb alljon el...Ez meg 6-8-10 evvel a kataklizma utan jatszodik...erdekes, hogy meg akkor is talalnak a fegyveresek tuleloket)

A csajnak amugy igaza volt, nem kellett volna megszulni a gyereket. Vagy rogton szuleteskor megolni. Ambar, akkor meg talan volt remeny....De hoyg x eve leeljenek egy helyben es csak akkor induljanak utnak....

A foszereplok tenyleg iszonyu koszosak es szinte erezni a szagukat - de vajon a fegyveresek miert olyan tisztak?


Es a legdurvabb, ami miatt hiteltelen az egesz: novenyzet. Novenyzet nelkul nincs oxigen, oxigen nelkul nincs viz...Szoval ahogy kihal a novenyzet, rovid uton vege lenne az osszes tulelonek...hacsaknem megmaradt a Foldon 1-2 esoerdo. Viszont a rovarok es madarak is a Termeszet szerves reszei, tehat pl. mehek nelkul a novenyzet sem sokaig letezne valoszinuleg....


Namindegy, erdekes gondolatkiserlet, csak nem valos.
10/10
antiszudorika 2014 jan. 06. - 21:58:32 10/10
(264/313)
ez nagyon durva story ez az úton..életem legbrutálabb filmje.Egyszerre gyönyörû, mint emberi kapcsolat Apa és fia közt, másrészt mocskos és fertõ.
Mondjuk pont az általad fejtegetett kérdésekre lettem volna én is kíváncsi hátha a könyv megválaszolja , de igy is az atomcsapást látom legreálisabbnak.
A másik brutál top hármamban a "Ne engedj el"- címû film volt.Pedig erõs vagyok, na de az.Na az tényleg csak az nézze meg aki stabil, mert odab@sz
10/10
antiszudorika 2014 jan. 06. - 21:47:00 10/10
(263/313)
-vagy
10/10
antiszudorika 2014 jan. 06. - 21:40:41 10/10
(262/313)
köszi kedves
10/10
antiszudorika 2014 jan. 06. - 21:35:46 10/10
(261/313)
köszike, de könyvtárban is beszerezhetõ -e?
10/10
antiszudorika 2014 jan. 06. - 21:21:09 10/10
(260/313)
szerintem atomháború miatt.A sok hamu ami utána marad elpusztítja az élõvilágot, mert a por ködfüggönyén nem süt át a nap, és megszûnik vele az élet.Borzalmas lehet egy ilyen világ.Napokig hatása alá lehet kerülni.Respect egy ilyen apának :)
10/10
antiszudorika 2014 jan. 06. - 21:18:36 10/10
(259/313)
ki írta?
10/10
antiszudorika 2014 jan. 02. - 17:45:54 10/10
(258/313)
Ezt amikor láttam...hát nem annyira értettem.Sokat csatangolnak benne a fiúval, sokszor ködös beszélgetések ezek.Biztos nagyobb nyitottság kell ehhez, nekem nem jött át
9/10
-greghouse- 2013 nov. 18. - 10:58:16 9/10
(257/313)
...lábjegyzet neked: az, hogy "miért csak az USA-ban történnek ilyen katasztrófák", korábban én is sokszor kérdeztem, és ennél rosszabb filmeknél ez jogos is. (Miért mindig Hollywoodban szállnak le az UFO-k, stb.). De itt ez szerintem nem lényeges. A film vége felé mondja is az Apa, hogy a tenger túlpartján is az van, amik õk, egy apa ülhet ott a fiával. (Technikailag persze azért ott történnek, mert amerikai film, és ott forgatják. De itt legalább ez csak példaszerû.)
..Az egész film példaszerû.
.............Még annak az elõttem szólónak, aki azt hiányolja, hogy "hol van a statárium" stb.
Amikor az emberiség 95 százaléka elpusztul, ott nincs kormány. Ott nics törvény, nincs rendõrség, nincs hadsereg. Ott mindenki menti a bõrét ahogy tudja, és az élelemért, a vízért, a gyógyszerekért, stb. fegyveres harc folyik, a rendõrség, a hadsereg felbomlik és kis szabadcsapatokká válnak ahol mindenki a saját sz---ros kis életét menti. Nincs törvény, nincs aki kihirdesse a szükségállapotot. Az elnök lapul valahol Montanaban egy sziklabarlangban, és igyekszik túlélni az egészet.
...Hozzáteszem, ez még nagyon finom megfogalmazása volt egy poszt-apokalipszis filmnek. Ettõl szerintem a valós helyzet sokkal durvább lesz.
....Mert nem gondolom, hogy másként érne véget a Homo Sapiens uralma a földön, így fog véget érni. Ahogy lehet, hogy már több civilizició is elszenvedte ezen a bolygón.
9/10
-greghouse- 2013 nov. 18. - 10:47:47 9/10
(256/313)
(Elöljáró beszéd: csak nálam bénul le a Port, vagy másnál is, néha??? Baromi lassú lett.)
......ami a filmet illeti: errõl és arról is számon kérnek dolgokat.
az egyik oldal (ami megvallom, bennem is felmerült) a részletkérdések, hogy a gyerek kb. tizenéves, és mégis találnak ezt és azt, a hajuk hosszú de borotváltak és a körmük manikûrözött, stb., ) részletkérdések.
...a másik, ami szerintem fontosabb, hogy ez egy példabeszéd. Egy fantázia. Mi lenne ha.
Nem én mondtam, hogy "az emberiség, ha véget ér, nem egy sikollyal fog meghalni, hanem egy csendes sóhajtással.".
...Ez a film példa rá.
..Akik abba kötnek bele (elõttem szóló), hogy "hol van a statárium, a milicia,", stb., elfelejtik, hogy ez még mindig egy finom ábrázolása volt a Homo Sapiens Sapiens várható végének. Amikor az emberiség kb. 99 százaléka elpusztul, ott már nincs kormány, nincs jog, nincs hatalom, ott csak a túlélés és az erõszak van. Ez a film még finom volt. Hol lenne "szükségállapot", mikor a kormányból, a hadseregbõl sem marad semmi, ami marad, azok is klánokba, csoportokba szervezrõdve próbálják megszerezni az összes szükséges dolgot ami túléléshez kell, és minden áron.
..Itt nincs törvény. Nincs jog. Csak erõszak van, élelem, víz, gyógyszer, fegyver, üzemanyag, nõk. Ezeket kell megszerezni. Az erõsebb kutya.. ugat.

....Hogy filmbeli picit negatív kritikát is mondjak, az idõsík valahogy elcsúszik.
Amikor a Fiú megszületik, már lezajlott a katasztrófa. A fõ idõvonalban a fiú tizen-egynéhány éves. Közben kérdés, mennyi ember maradt a világon. A valószínûsége annak, hogy találnak tizen egynéhány év után egy jól ellátott bunkert, szinte zéró.

...Nem tudni, pontosan mi okozta a katasztrófát. Csekély természettudományos ismereteim alapján a filmet látva két dolog lehet.
1. Nem vár aszteroida csapódott be a Földbe. Ez (nagyobb, mint a dinok kihalását okozó) ezer évig tartó hamufelhõt terít el az egész bolygóra, amitõl elõször a növények pusztulnak el, majd a növényevõ állatok, majd.. mindenki.
2. Atomháború volt, de "tiszta" fegyverekkel (nagy erejú nem-nukleáris bomba, neutrino kibocsátó sugárzó köpennyel), ami rombol eszméletlen sokat, de a sugárzás eltúnik fél év múlva. (Ez a valószínúbb, mert a víz, élelem, sugármentes, senki nem sugárszennyezett.)
3. Atomháború, klasszikus. Ennek értelme nincs, minden sugárszennyezett 30 ezer évig. Nem valószínû.

Nem én mondtam, nálam okosabb ember,
hogy
"A világ nem egy sikollyal fog véget érni, hanem egy hosszú sóhajjal." Ez van a filmben.

Dicséretes a kamera és a rendezés.
A végén, mikor már apjától búcsút mond a fiú, még majdnem fekete-fehér (technikailag csak a szûrõk beállítása ff-fémes színre). Amikor találkozik új családjával, már kezd színesedni, és a végén színes.
...Mert ott van a tenger, amitõl sokat vártak, de nem jött be.
A reményrõl szól a film.
...A reményrõl, és arról, hogy mi (emberek) azért vagyunk jók, mert bármilyen körülmények közt vagyunk, mindig van egy célunk, ahová el akarunk érni, még ha nem is létezik.
szép film. Jó film.
Hú dejó a habos sütemény 2013 nov. 18. - 01:00:46
(255/313)
nekem is nagyon tetszett a film.
gyönyörü helyszínek, komor minden
s mindig szar az idö, ezt a filmet radiátor mellett a legjobb nézni
vagy takaró alatt
9/10
gbrnr1 2013 nov. 17. - 23:32:15 9/10 Előzmény Tibag05
(254/313)
A filmet, mivel már láttam korábban, nagyon jóra értékeltem. Az viszont már kb: 30 éve nem fér a fejembe, hogy miért csak az USA-ban történnek katasztrófák. Sajnos az utóbbi hét Fülöp Szigetek híradásai, valamint 2006 Indonéz karácsonya sem errõl szóltak! Ezek nem "hálivúdi hírek", inkább szomorú gyászolni való számok.