Téma: Az út

10/10
greghouse 2012 ápr. 23. - 11:31:37 10/10
(233/313)
SPOILER

A filmben az emberevõk nem dögevõk, ahogy az állatvilágban sem dögevõ minden húsevõ. Amint az elhagyatott házas jelenetben is volt, egyszerûen "tenyésztették" a pincében az élelmet, egy másik két jelenetben pedig látszott, hogy vadásznak rájuk szabályszerûen, fõleg nõkre és gyerekekre - védtelenebbek és mint minden állatnak, zsengébb a húsuk, tudom, ez morbid, de az állatok is így teszik itt pedig már állati sorba süllyednek az emberek. A temetés meg szokás kérdése, vannak népek ahol csak letakarják és köveket raknak rá, a ragadozók ellen. Másrészt lehet, hogy a vallás mint ahogy ma ismerjük, eltûnik, lásd. amikor imádkoznak megköszönni a talált ételt, az emberekhez imádkoznak, akik otthagyták nekik (illetve elhagyták a bunkert és már nem mentek vissza, mert levadászták õket.)

SPOILER VÉGE
10/10
greghouse 2012 ápr. 23. - 11:26:45 10/10
(232/313)
Szerintem nem volt vontatott, a lassúság egyfajta magány kivetítése volt, a reménytelenségé. Hogy nincs heppi end? Hála istennek, mindent elrontott volna. (Egyébként a heppi end jelzése a fiú utolsó mondata).
Az meg, hogy mi történt "akkor", lényegtelen, teljesen lényegtelen. A lényeg az, ami bennük lejátszódik, a magány, a félelem, és a remény keresése. (Ha nagyon találgatni kell, valami nagyméretû égitest ütközése lehetett, az okozhat ekkora katasztrófát nukleáris télnek tûnve. Atomháború...nukleáris tél lehet, de nem a mai fegyverekkel, mert a mai atomfegyverek után még sok sok évtizedekig rádioaktív lenne minden. vannak mutatóban nagy pusztítóerejû, gyors felezési idejû fegyverek is (thoriummal helyettesítik a plutóniumot), de kisérleti stádiumban. (És hol? Kínában.) A kisbolytó ütközés ugyanilyen pusztító és nukleáris telet vált ki, de nagyon kicsi rádioaktív következménye van (ami a becsapódáskor felszabaduló hõ miatti esetleges reakciókból származhat.)
De nem ez a lényeg.
dantonb 2012 ápr. 23. - 11:23:34
(231/313)
nem láttam csak a végét,és beleolvastam pár hozzászólásba.

Spoiler.:ezek után ,amikor halott apját letakarva otthagyja,felmerült bennem hogy talán el kellett volna temetniük az emberevõk miatt is,nemde?
10/10
greghouse 2012 ápr. 23. - 11:20:30 10/10
(230/313)
Nagyon jó film, iszonyúan nyomasztó.
Félelmetesebb, mint az összes CGI technikával készült katasztrófafilm,Holnapután, Deep Impact, stb. együttvéve, pedig szinte "nem történik benne semmi", csak egy fiú vándorol az apjával.
Sok év óta most fordult elõ velem elõször, hogy majdnem rémálmaim voltak utána. Pedig nem horror, még csak nem is thriller, és nem is látványos katasztrófafilm. De borzalmasan nyomasztó, és nekem azóta az jár a fejemben, én mit tennék hasonló helyzetben.
Nagyon ajánlom mindenkinek, és kösz a köztévének, hogy mûsorra tett, még ha éjfél után is. Tizes.
6/10
_Freddy_ 2012 ápr. 23. - 10:34:41 6/10 Előzmény ammok001
(229/313)
Ezzel teljesen egyetértek, az Éli könyve egy rossz film, értékeltek is, el lehet olvasni akit érdekel. Ez a film ennek a kategóriának az egyik gyöngyszeme, a könyv is jó, csak ajánlani tudom. Aki meg ezt horrornak nézi és nem tud aludni tõle az ne nézzen horrorfilmet. xD De akkor már ilyeneket se. :D
Assassine 2012 ápr. 23. - 10:05:08
(228/313)
Megdöbbentõnek tûnt a hasonlóság az ábrázolásmódban a Fallout címû játékkal, mely egyik személyes kedvencem, még a sztori is hasonló volt egy kicsit, ennek ellenére szerintem vontatott volt egy kicsit, és egy kicsit jobb végkifejletre számítottam, na meg arra, hogy kiderüljön, hogy mi is volt a katasztrófa valódi, eredeti oka....
Szóval nézhetõ volt, de nem ismételném meg.
Fentebb személyes véleményemet közöltem, nem várok választ....:)

6/10
Ezüstliliom 2012 ápr. 23. - 01:34:30
(227/313)
Tudom, nem azért írtam, hanem csak megelõzendõ a rajtam való gúnyolódást, hogy ennyitõl kiakadok. Pedig ki. Tudom, hogy ezzel fogok álmodni.:(
Ezüstliliom 2012 ápr. 23. - 00:51:24
(226/313)
Jesszus! Ilyen rémálmokat okozó filmet vasárnap éjfélkor adni!:( Persze tudom, megint én vagyok a csipkés lelkû, mert mások ezer ennél szörnyûbb horror után is nyugodtan alszanak, csakhogy ez nem volt horrornak kiírva.
Sadenal 2012 márc. 13. - 19:45:14
(225/313)
A kín és szenvedés magasiskolája volt ez a film. Nagyon durva. :( Kissén vonatott volt a számomra, de nem mondható rossznak. Mindenesetre nem nézném meg még egyszer. Az mondjuk érdekelne, hogy mi volt Európában.

7/10

SPOILER

Meg hogy mi lett a gyerekkel....:O Bár remélem jó emberekkel találkozott a végén. Amúgy is elég nagy szemétség lett volna a nézõkkel ha 100 perc szenvedés után a gyereket simán kinyírják, úgyhogy logikus volt, hogy valami reményt hagynak a végére. :O
9/10
ammok001 2012 márc. 11. - 09:23:21 9/10 Előzmény friarx
(224/313)
Igazából az Éli könyve a nyomába sem ér ennek.Így kell posztapokaliptikus filmet csinálni.Legjobb a kategóriájában.
horas 2012 febr. 02. - 12:31:45
(223/313)
Kb az elsõ negyed óra után kezdtem el nézni, kb 50 percet ha láttam a filmbõl. Beleolvasgattam a hozzászolásokba, a spoileresekbe is.

Sztoritól függetlenül, tetszik az, hogy végre egy olyan posztapokalipszis film, amit nem napszemüveg modellekkel forgattak, menõ napszemüvegekben, póthajakkal, stb, Éli könyve, Terminátor 4 meg az ilyen ökörségek.

Hanem itt tényleg úgy néznek ki a szereplõk, olyan állapotban, mint amilyen körülmények lennének egy civilizáció után korszakban. Koszosak, mocskosak, büdösek, betegek (fizikailag, mentálisan), éheznek, gyengék, ápolatlanok. Tetszik a bevállalóssága, hogy meg merik lépni, hogy elriasztják a nézõt, mert valljuk be, marha taszító az egész szituáció és a szereplõk állapotba.

Ahogy a halál és a létezés állatias formája, is központi téma, ami megint nem egy felemelõ dolog. Mindenképp megnézem egyszer, elejétõl a végéig, hanem is lesz egyszerû és nem feltétlen szórakoztató és kell hozzá némi ráhangolódás és lelki erõ.
megenged 2012 jan. 23. - 23:58:04
(222/313)
Jó film, csak a gyerek idegesítõ de nagyon...
csincsilla72 2011 dec. 24. - 00:01:29
(221/313)
Nagyon jó és nyomasztó film. A könyvet nem ismerem, de Merle Malevilje óta érdekelnek a posztapokaliptikus történetek. A könyvek azért mégis mások, hiszen olvasáskor csak annyi borzalmat képzelek el, amennyit fel bírok dolgozni, de itt az arcomba nyomják:-(( Rettenetes lehet megélni ezt a világot.
Azoknak, akik pedig leszarozták, unalmasnak és értelmetlennek tartják - nos nekik, így karácsonyi üdvözletként kívánnám, hogy éljenek túl egy katasztrófát és tapasztalják meg ezt az "életet". Szépen lassan elveszítve minden reményt, éhhalállal a végén. De mivel sajnos osztoznom kell velük a bolygón, nem kívánok ilyet mégsem.
9/10
jokermark 2011 dec. 22. - 11:37:51 9/10
(220/313)
Nekem nagyon tetszett a film. A színészi játékkal valamint a történettel vezetésével is megvoltam elégedve. Számomra fontos mondanivalója van. Teljes mértékben megvoltam elégedve a filmmel (10/9). Véleményem szerint többször is meglehet nézni anélkül, hogy az ember unalmasnak találná.
friarx 2011 dec. 12. - 22:35:44
(219/313)
Egyszer nézhetõ film, akkor is csak két részletben, olyan unalmas. S ráadásul értelmetlenül nyomasztó is. Olyan, mintha az Éli könyvébõl kivetted volna a történetet, és csak a nyomasztó hangulat maradt volna. A film nagyjából nem szól semmirõl, dramaturgiailag étékelhetetlen. Néha megcsillan a remény, hogy na most kibomlik valamilyen szál a jó és a rossz, a gyermeki és a felnõtt között; de nem, utána a nem létezõ vonalvezetés visszasüpped a vontatott és mégis nyomasztó mocsárba. Az egésznek a végében talán éppen az a jó, hogy nincs a végén sem olyan csavar, mint az Éli könyvében. Ugyanolyan lapos a vége, mint az egész film maga. 3/10.
Krájcsek 2011 nov. 10. - 00:58:04
(218/313)
Egy darabig néztem,de nem volt gyomrom hozzá egy idõ után.
9/10
andesz89 2011 nov. 02. - 10:12:20 9/10
(217/313)
a könyvet is olvastam és a film remekül visszaadja a könyv hangulatát.Mortensen zseniális benne.a gyerek karaktere csak a filmben zavart kissé de a viselkedését én megbocsájtottam annak hogy milyen helyzetben voltak.
nagyon nyomasztó és szomorú is egyben amit a szereplõk reménye hogy nyugaton majd jobb lesz sem tesz jobbá.
nekem kellett az a kicsi happy end a végén,annyi szenvedés után azért én örültem a gyerek sorsának.de a történteket figyelembe véve egyértelmû hogy az õ életük se tartott sokáig vagyis nem hiszem hogy nagy mértékben jobb lett volna az életük.
8/10
r0t0 2011 nov. 02. - 07:36:29 8/10 Előzmény ABERESQUE
(216/313)
Hogy kérdésedre válaszoljak: a növények elpusztulásával a tápláléklánc is felborult, aminek következménye az összes állat halála. Kivéve az embert, mert neki voltak konzervei.
Másrészt, az óriási hibát ott követted el, hogy túl fiatal vagy még ehhez a filmhez. 30 éves kor és egy ehhez méltó érzelmi intelligenciaszint alatt senkinek se tanácsolnám, valamint kell egy bizonyos fajta mûveltség hozzá a disztópiás filmek körében. Számomra minden hasonló poszt-apokaliptikus film atyja egyébként Luc Besson élethalálharca (igen, tudom hogy voltak régebben is de... hagy ne folytassam..) szóval nézzétek meg azt is. Már persze ha ez tetszett. ;)

Figyelem: Könnyed szórakozásra vágyók messzire kerüljék el! A vége tényleg nagyon gáz (túl happy) de annyira durván nyomasztó volt maga a film, hogy itt most életem EGYETLEN kivételeként örültem neki.
TamelessAngel 2011 okt. 29. - 12:26:46
(215/313)
Megnéztem, lehet is törölni a géprõl...
ABERESQUE 2011 okt. 09. - 14:51:46
(214/313)
Nem volt ez rossz film, csak a végére az a happyendszagú cukormázos vacak nem kellett volna... Még kurtya is volt... Pfff! Am tényleg elég jó film volt, habár azt az örrökké nyivákoló, sipítozó kölyköt már az elsõ fél órában agyonvertem volna egy szenes lapáttal... Hmmm... Ettõl eltekintve jó volt, habár azt azért majd elmagyarazhatná vki, h h tud úgy kipusztulni az összes élõlény, úgy h az embereknek hajuk szála se görbül...:) 7/10? 8/10? Kb.