Téma: Az út

trubadúr77 2011 ápr. 28. - 14:14:01 Előzmény IIIdOMINOIII
(193/313)
"nem tudtam akarom e beleélni magam egy ilyen lesujtóan reménytelen és telyesmértékben kilátástalan helyzetbe"

Miért, te nem Magyarországon élsz? :)
Gerison 2011 ápr. 24. - 15:26:18
(192/313)
Nem nagy szám, de egyszer nézhetõ. Viszont a kölyök nagyon idegesítõ, a szinkronhangja, ill. nyávogása miatt fõleg. A tüdõbajos Viggo állandó krákogása is zavaró, a film egész ideje alatt. Nálam 10/6. Ha már világvége kategória, akkor inkább Eli könyve.
RMB 2011 ápr. 15. - 03:02:48
(191/313)
Zsenikém, ezt az oldalt én nem ismertem. Fórumozók, kezeket fel, akit zaklattam a kérdésemmel. Persze zsenin kívül. Azért köszi a választ, zsenikém.
RMB 2011 ápr. 05. - 18:06:49
(190/313)
Viggo Mortensen magyar hangja Kamarás Iván ebben a filmben?
10/10
pelu 2011 ápr. 05. - 08:49:01 10/10
(189/313)
Annak marad a 2012... Bár az sem lett volna olyan rossz, ha nem csinálják annyira butára és fárasztóra...
10/10
pelu 2011 ápr. 02. - 00:18:48 10/10
(188/313)
Óriási film!! Teljesen el van találva ez az apokaliptikus jövõ. Nagyon reálisan van tálalva, s ha egyszer tényleg jön valami hasonló esemény a Földön, akkor azt valahogy így képzelem el, s nem olyan ócska látványorgiának szánt retekben, mint ahogy a 2012-ben volt.
Tartottam attól, h lassú és unalmas lesz a film, de nem így tapasztaltam. Engem nagyon lekötött.
Az apa-fiú kapcsolat tökéletesen volt felépítve, Mortensen újra zseniálisat játszott.

Azért abból a szempontból lehangoló volt nézni a filmet, h lehetséges, h a nem is annyira távoli jövõben már aktuálissá válhat a téma.

Ajánlom azoknak akik a világvége filmekben nem csak a látványorgiákra kíváncsiak. Bár nekem a nagyon eltalált nyomasztó táj már látványorgia volt.
7/10
IIIdOMINOIII 2011 márc. 08. - 23:49:22 7/10
(187/313)
Sokáig húztam hogy megnézem a filmet , nem tudtam akarom e beleélni magam egy ilyen lesujtóan reménytelen és telyesmértékben kilátástalan helyzetbe, de végül csk rászántam magam.És nem bántam meg.

Sok fontos témát feszeget a történet , és van egy pár igazán erõs jelenet, amelyeknél mindenki szive egy kicsit összeszorul.

Viggo nagyon hitelesnek hatott , a fiú viszont nem valami nagy tehetség, de az is lehet hogy a forgatókönyv és/vagy a rendezõ akadályozta.
Én erõsebb jellemfejlõdést használtam volna a fiú karakterénél,vagy csak egy kicsit felnõtessebre,érettebre vettem volna a gyerek figuráját.

Aki egy melankólikus ,eltöprengtetõs, kopár film élményre vágyik nyugottan válassza a THE ROAD-ot.

10/6,8
9/10
robinhód 2011 márc. 05. - 15:04:14 9/10 Előzmény King Diamond
(186/313)
Tetszett, hogy a film nem rágott a számba semmit. Emberi volt, lehet hogy a könyvet is el fogom olvasni.
10/9
8/10
King Diamond 2011 febr. 20. - 23:36:23 8/10
(185/313)
SPOILERT TARTALMAZHAT!!!
Átolvasgattam a hozzászólásokat a filmhez, mielõtt hozzászólnék, és nem tettem rosszul. Rendkívüli mértékben megosztja az embereket a film története, mondanivalója, végkifejlete. Ez valószínûleg abból adódhat, mert a hozzászólók egy része a könyvet is olvasta, amibõl készült, a másik része pedig nem. Én is az utóbbi táborba tartozom. És emiatt máshogy vélekednek egyes dolgokról, valamint itt-ott nem volt világos néhány történés, mert nem olvasták a könyvet. Az eddig érkezett hozzászólások alapján viszont ezek megválaszolásra kerültek, így már teljes egészében érteni lehet a történéseket, még ha nem is olvastad a könyvet. A történet az pont nem, de a film tájai, környezete, hangulata nagyon hasonlít az Éli könyvére, amiben viszont több az akció. Én anno abban nem feltétlen az akciót hiányoltam, hanem a vége nem tetszett. Mikor leültem megnézni, egyáltalán nem egy akciódús filmre készültem, hanem egy viszonylag lassú folyású, komor (de talán nem annyira komor, mint amennyire az volt), szép képi megvalósítással operáló, és komoly mondanivalóval rendelkezõ drámára, amit szinte teljes mértékben meg is kaptam. Egyáltalán nem éreztem unalmasnak (a kevés történés, valamint a lassú cselekményvezetés nem egyenlõ az unalommal), Viggo Mortensen remekül játssza a kétségbeesett apát, a fiával egyetemben. A végén, mikor meghal, kicsit meg is könnyeztem. Engem annyira nem érdekelt, hogy mi is történt a világgal, de valóban, érdemes elgondolkodni rajta, hogy mi történne, ha bekövetkezne, mi mit csinálnánk..bele sem merek gondolni. Remélem azt én már nem élem meg.
Lehet, hogy még a könyvet is elolvasom, mert eléggé magával ragadó film volt. Viggo Mortensennek nem láttam még ilyen komoly filmjét, de ebben is remekül megállta a helyét. Csak így tovább!
Az Éli könyve nálam 7/10 volt, akkor ez csakis jobbat kaphat.
8/10
SpencerBarnes 2011 febr. 06. - 17:07:18
(184/313)
Idézek más hozzászólást, nem körmölöm újra, kb. ez a véleményem nekem is:

"Borzalmasan gyenge film, amennyire jó volt a Nem vénnek való vidék, ez akkora csalódás volt. A könyvet nem olvastam, bár orbba-szájba reklámozzák minden könyvesboltban, de a film szimplán csak egy poszt-apokaliptikus földön történõ túlélõ-horror az unalmas fajtából, semmi csavar, vagy izgalom, nincs váratlan húzás, csak másfél óra kétségbeesett szenvedés és agonizálás, realisztikus élet-halál harc egy falat kenyérért, de semmi, amit eddig nem láttunk sokkal jobb minõségben. A vége pedig romantikus limonádé, a filmnek semmi köze a már említett elõd zsenialításához..."
vicusk@ 2011 febr. 02. - 20:37:01 Előzmény bushwaka
(183/313)
Engem teljesen szíven talált...
Könyvben még nem olvastam, mert általában ha elõbb olvasom, és utána nézem meg filmen, csalódás. Most már a könyvet is nagyon várom!
1/10
bushwaka 2011 febr. 02. - 10:41:04 1/10
(182/313)
20 ft-ot nem ér..idegesítõ,végig nyögdécselõ,köhécselõ szerencsétlenség a bárgyú kölykével..sztorit ne keressetek benne,mert nincs.Nem szoktam filmeket lehúzni,de nagyon sajnálom a rászánt idõt és bepöccentem az itt elért pontszáma miatt..
10/10
Hubapapa 2011 jan. 25. - 15:38:19 10/10 Előzmény akáclegény
(181/313)
SPOILER!

"ha a végén lenne valami remény foszlány akkor akár 10/9 is lehetne..."

Van a végén reményfoszlány, illetve nagyon finom utalás rá.
Amikor a családhoz csatlakozik a fiú, véget ér a film. Oké, ez nem mondja meg, hogy túlélnek-e, de ha jobban figyelsz, akkor a film végén kép már nincs, de madárcsicsergés van és nevetgélõ gyerekek. Szerintem nagyon jó így. Az ember egybõl maga elõtt lát egy zöldülõ tájat is hozzá. Ez pedig a túlélést, az újrakezdést és a nem hiábavaló küzdést és reménykedést jelenti.

Engem a film nagyon felkavart. Nem a képi világa vagy egyéb miatt, hanem számomra egy megdöbbentõ kérdést jelentett ez a dráma.

Mégpedig azt, hogy: Meg tudnám-e ölni a gyerekemet szeretetbõl?
7/10
akáclegény 2011 jan. 24. - 20:33:42 7/10
(180/313)
miutáán megnéztem egészen fölkavart.Emlékszem este else tudtam aludni,pedig film ennyire nem kavart fel mint ez.jó-volt jó volt,de nagyon többször nek akarom megnézni
10/7.ha a végén lenne valami remény foszlány akkor akár 10/9 is lehetne mint a mad maxbe
pezmaag 2011 jan. 10. - 17:30:20
(179/313)
Ennél a filmnél vettem elõször észre a színészi játékokat. A gyereké csapnivaló volt, nekem nem volt hiteles ahogy játszott. Ez lehet azért van, mert elõször a könyvet olvastam el és akkor máshogy képzeltem el. Amúgy még sok dologban eltért a könyvtõl, ami miatt nekem az jobb átjött. Javaslom aki teheti elõbb a könyvet olvassa el.
Kulcskészítõ 2011 jan. 06. - 15:44:22
(178/313)
Hát... elég felemások az érzéseim ezzel a filmmel kapcsolatban. Szó se róla, valóban nyomasztó, és megfekszi az ember gyomrát, az is igaz viszont, hogyha ez lett volna az elsõ poszt-apokaliptikus film, akkor valószínûleg még nagyobbat ütött volna. Így viszont az az igazság, hogy apa-fiú kapcsolat, meg dráma, meg mondanivaló ide vagy oda, helyenként eléggé untam a sztorit.
Peppo 2011 jan. 03. - 21:47:01
(177/313)
SPOILER lesz benne!

Nem egy randifilm, az biztos. Helyenként nagyon kemény, fõleg a pincebeli "élelemtárolós" jelenet, de általában véve rendkívül nyomasztó film. De persze ez is a lényege.

Reál gondolkodású emberként bizonyos részletek zavartak, errõl sajnos nem tehetek. Pl. az apokalipszis részletei nem igazán voltak a helyükön, meg bizonyos pontokon a szereplõk viselkedése sem volt reális. Ezeket a már mások által is ajánlott linken jobban összefoglalták, ezért nem is megyek bele jobban.

http://vadonszava.blog.hu/2010/07/14/az_ut_a_tuleles_szemszogebol

De ezért nem fogom lepontozni a filmet, mert a lényege nem ez, hanem a két fõszereplõ útja, egymáshoz való viszonyuk, és a környezettel folytatott harcuk. Ezt szerintem jól bemutatta a film, a színészek játéka teljesen rendben van, a feszültség is végig jelen van, legfeljebb kisebb döccenések fordulnak elõ, de ezek sem vészesek. Ahogy a szereplõk, úgy mi sem tudhatjuk, mi vár rájuk a következõ sarkon, ez pedig már önmagában is fenntartja a feszültséget. Szerintem a céljukkal, vagyis a délre jutással sincs semmi baj. Egy ilyen helyzetben egyszerûen kell valami, amiért az ember még hajlandó elindulni. Hisz ha jobban belegondol, semmilyen jövõ sem vár a gyerekére, de ha ezt elfogadja, kénytelen lenne meghalni, ez ellen viszont az ösztönei tiltakoznak. Tehát inkább megy, és úgy csinál, mintha lenne miért mennie. Egy idõ után talán el is hiszi, és ez jelentheti számára a vígaszt. Egyedül a nõ karaktere nem volt hiteles számomra. Az addig oké, hogy a gyerek megszületésétõl fél, mert tudja, mi vár rá. De ha már megszületett a gyerek, és éveken át nevelte, nem fogja elhagyni, hanem az utolsó pillanatáig védeni fogja. Azért, mert ez is ösztönös, és még ha a józan ész mást is mond, az ösztönök felülírják azt. Az is kicsit fura volt, hogy évekig éltek a házukban, senkitõl sem zavartatva, majd hirtelen csak õk maradnak meg a kannibálok. Az rendben van, hogy az emberevés az utolsó szint, de akkor sem egy csapásra fogy el minden kaja, és lepik el szervezett embervadász bandák a világot.

Szóval a forgatókönyvben akadnak logikai bukták, melyekre én sajnos érzékeny vagyok, de belátom, hogy a filmet nem ez alapján kell értékelni. A hangulat a legfontosabb, és ebben nagyon ott van. Nyomasztó, sötét, depressziós és kilátástalan világot tár elénk, úgy, hogy sikerül magával ragadnia.

Nem biztos, hogy megnézném mégegyszer, és nem is ajánlanám minden ismerõsömnek, de nem bántam meg, hogy idõt szántam rá. A könyvet is megpróbálom megszerezni.

A már említett problémák miatt egy erõs 10/8.
9/10
akkika 2011 jan. 01. - 20:37:00 9/10
(176/313)
A civilizáció halála után nincs feloldódás, remény is csak a bizonytalan túlélésre van. Ezt a hangulatot teljesen élethûen közvetíti a film, nem mesterkélt vagy színpadias. Éppen ezért rendkívül nyomasztó is.
6/10
ascroft 2010 dec. 29. - 19:17:06 6/10
(175/313)
A színészi munka , valamint a filmnek a technikai része , és az utómunkálatok is remekül meg vannak oldva , azonban nincs benne semmi konfliktus , sem olyan ami feloldódik sem olyan ami nem , a megrázó jelenetek sem olyan megrázóak mint elképzeli az ember. Az apa paranoiáját teljesen érthetõnek találom az viszont már egy kicsit erõltetett hogy mikor lábon lövik az apukát a kisgyerek még akkor is rimánkodik , hogy ugyan segítsünk már nekik. Szóval vártam hogy történjen valami , ami végül is nem történt .. még lélektanilag sem.Összeségében 6/10
MILLA13 2010 dec. 29. - 18:53:08
(174/313)
lemaradt 10/9