9/10
szaszi95 2010 okt. 22. - 14:17:51 9/10
(89/129)
Nekem tetszik a film, de feliratosan jobban tetszik.
Annyira nem jó a szinkron, nem passzolnak a hangok.:S
10/10
anisette 2010 okt. 21. - 15:13:13 10/10
(88/129)
Annyira szép és megható film.Bennem sok emléket idézett a gyerekkoromról.Arról amikor még élt a nagypapám.Nekem nagyon tetszett a film.Én elsírtam magamat a végén.Ajánlom mindenkinek.
valkover 2010 okt. 19. - 19:48:56 Előzmény tamast2
(87/129)
Hmm... nem értek veled egyet, de te fiú vagy, nem azért, nem kötözködöm mert nektek nem csodálom hogy ez valahol giccses... De azért kicsit csak csak megvédeném a dolgokat, eleve nem volt a legnagyobb ellensége Blaze, egyszerûen kikerülte, mert látta hogy nem tud vele normálisan beszélni, attól még miért ne segíteni neki? hiszen eleve akart, persze én olvastam is, úgyhogy lehet így jobban átlátni ezt a részét és inkább ott jön ez ki... Ahogy az is hogy korántsem voltak rossz testvérek, és ez azért a filmben is meglátszott, továbbá kevés olyan lányt és fiút ismerek akiknek kimarad az életükbõl az a szakasz amikor valami kis zavart éreznek, úgymond lázadoznak. Nem mintha én olyan haj de marha idõs lennék :D
Ohh most olvastam el gyorsan a port.hu kritikáját. Ez jó? Ami túlzás na az túlzás... Sajnálom hogy ezt írja, mert a zene igen is szerepet játszik a filmben, és ez nem egy érett nõrõl és szerelmérõl szól, jézusom egy tinirõl aki rossz korban van, és a szerelem az ami igen is kimozdítja. Veszekedések, kételyek...mi ezzel a baj? Tipikus ha a rosszat keressük benne meg is lesz. Azzal sem értek egyet hogy Mylie C. nem játszik jól, messzemenõen jobban alakít mint az õ korával játszott tini színésznõk… na ez lehet nem érthetõ, mindegy.
Továbbá csak kiemelném, hogy ha már azt írja a port.hu-s kritika hogy Greg K. (apuka) –nek is ciki a szereplés, hát meg vallom nem alakított akkorát benne tény, ez nem a film hibája...
Azt azért elismerem hogy a fiú szerepe, hmm... nem túl valós vagy kicsit sem, és talán tényleg sok benne a tragédia, de a mai világban a válás már normális lassan közel sem tragédia.(Sajnos...)
Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Így elolvasva más véleményeket, persze nem mondom erre a filmre azt hogy kiváló, vagy hibátlan, de inkább a részletekben lehet szerintem megtalálni benne a szépet... És nem végig kritikus szemmel nézegetni, amúgy fiúknak nem ajánlom ez tény... :)
9/10
mrlujoak 2010 okt. 19. - 05:06:26 9/10
(86/129)
Nagyon tetszett a film.
A legelejétõl van valami furcsa, valami fájdalmas dolog a háttérben.
Aztán szép lassan feloldódik mindenki, és bumm, jön a dráma, és a vég.
Nagyon szép volt a vége, nem restellem, bõgtem rajta.

Hiányzik. (Hogy ki, azt senki nem tudja, csak õ meg én)
1/10
tamast2 2010 okt. 18. - 22:14:27 1/10
(85/129)
A port.hu remek kritikat irt.
1/10
tamast2 2010 okt. 18. - 22:10:53 1/10
(84/129)
Ez olyan Alkonyat szinvonal. Minden megvolt benne egy tini romantikus giccses filmhez. Szornyu! A gazdag fiu, aki lelkiserult, de ugyanakkor a kornyek legbetyarabb fiuja, es roplabdasa. Szereny, erzekeny, kemenyen dolgozik, mert ugyebar dollar milliardos, stb.
A lany kis bekepzelt cicababa, aki odaadja a draga ruhara kapott penzt a legnagyobb ellensegenek. Na azert ezt mar tenyleg kihagyhattak volna, ezt senki nem veszi be. Aztan az occse odaadja a megtakaritott penzet a kis utalatos noverenek. Nem a lovagkorban elunk, ott voltak utoljara ennyire nemes tettek. Egy New Yorki plazacica az anyjat eladna, ha egy draga ruhaban a milliardos baratja mellett tecceleghet egy eskuvon. Es meg sorolhatnam a giccsesebbnel giccsesebb jeleneteket!
A film vege elment, de az nem sokat ert ezek utan. Vannak nagyn jo romantikus filmek, de ez az egyik legszornyubb.
10/10
bopetra 2010 okt. 18. - 20:29:18 10/10
(83/129)
Látta már vki szinkronosan?
6/10
someoneelse 2010 okt. 18. - 18:19:40 6/10
(82/129)
A könyv jobb volt, de kellemesen csalódtam Mileyban. Jonah nagyon tetszett. Blaze talán a szántnál kicsit gyámoltalanabbra sikeredett, de végülis jó volt. Nem rossz film, de nem lesz a kedvencem.
kdori90 2010 okt. 17. - 17:12:20
(81/129)
Nagyon megható film, bár kicsit tényleg furcsa Miley arckifejezése (de én ezt a tengerparton fújó szélnek tudom be :P). Tetszett, bár be kell vallanom, a kritikák után tartottam tõle - örülök, hogy végül mégiscsak rászántam magam, hogy megnézzem :) (meg is könnyeztem - elég rendesen :$)
valkover 2010 okt. 17. - 14:31:31
(80/129)
Egyik legjobb romantikus film amit láttam, fõleg hogy alapvetõen nem szeretem az ilyeneket, de ez, ez nagyon meghatott és megfogott. A szereplõk remekül játszanak egytõl egyig, maga az alaptörténete is tök jó, nomrális, feleannyi giccs sincs benne mint a legtöbb romantikus filmben. A lány nekem eleve egy kedvencem, végre itt látszik hogy azért több van benne mint a Disney csatornán nyújtott vicces kis sorozatban. És a fiú is jól néz ki helyes a mosolya kell ennél több? A film ugyan picit eltér a könyvtõl de ritka alkalom, hogy azt kell mondanom hogy a film nekem többet nyújtott mint a könyv. Ja és többször nézhetõ!
A zene remek benne, a léyneg hogy az egész tetszett nekem :)
Sok hibát nem találtam benne, igaz nem is kerestem...
csiri-biri 2010 okt. 12. - 18:58:53
(79/129)
A film szerintem nem rossz, a tortene, a szerplok jateka teljesen eletszeru, csak sajnos ez a Hanna Montana lany nem igazan szimpi nekem. Nem szep, kimondottan ellenszenves arca van, mondjuk hitelesen jatszik. Szamomra csak o von le a film ertekebol.
9/10
BedeKrisz 2010 okt. 08. - 14:01:52 9/10
(78/129)
Nicholas Sparks a legkiválóbb romantikus regényíró a világon számomra és ezt az Utolsó dal regényével is bizonyította. A filmváltozat is remek alkotás lett ebben a mûfajban és az utóbbi idõkben ez a Sparks féle könyvfeldolgozás lett a legjobb és leghitelesebb. Minden romantikát kedvelõ embernek kötelezõ olvasmány a regény, ez a film pedig alapmû ebben a mûfajban.
batagy 2010 aug. 21. - 15:31:53
(77/129)
Igen megható film! Nemcsak egyszer nézõs!
batagy 2010 aug. 20. - 22:01:07
(76/129)
Ha Jose Gonzales zene van benne, akkor feltétlen megnézem!
Éljen a Csepeli Mozi!
1/10
retrobaba 2010 aug. 20. - 21:56:37 1/10
(75/129)
helyesbítek, felejthetetlen :)
1/10
retrobaba 2010 aug. 20. - 21:56:18 1/10 Előzmény Gabi'91
(74/129)
hûha.
ezt jól megfogalmaztad :DDD
igen a szerelmünk lapjai sztem is "jobb" :D
Gabi'91 2010 aug. 19. - 17:53:46
(73/129)
Végre sikerült megszereznem a filmet. Mikor megláttam, hogy Nicholas Sparks könyvébõl készül ez is, hajlandó voltam elnézni a tényt, hogy Miley játssza majd a fõszerepet. (Nincsenek elõítéleteim, de én azt mondom, mindenki maradjon a saját 'térfelén', tudom, hogy a Hannah Montana-val futott be, de szerintem sokkal jobb énekesnõnek (fõleg az utóbbi idõben), mint színésznõnek.) Liam Hemsworth-rõl még életemben nem hallottam, nem tudom, hogy ez most gáz-e, vagy sem. :)
Mindenesetre már nagyon vártam a filmet és végeredményben azt is kaptam, amit vártam. Megható történet egy apáról és lányáról, illetve az elsõ nagy szerelemrõl. A story persze ugyanúgy tartalmazza a szokásos kliséket (depis lány találkozik a félmeztelen, röplabdázó sráccal), és fordulatokat (az addig világát élõ srác, hirtelen megváltozik a depis lány mellett), de nekem ettõl még nagyon tetszett. :)
Néhol mondjuk éreztem a giccset, de ez még bõven belefér a romantikus dráma kategóriába. Nem gondolnám, hogy bárki is kiemelkedõ alakítást nyújtott, talán a kisfiú. (SPOILER on - az a rész különösen tetszett, hogy be akarta fejezni az apja által elkezdett munkát, ezzel meggyógyítva. Nagyon is valóságosnak hatott, hogy nem akar beletörõdni, és megpróbál a maga módján segíteni. Ezen kívül pont ebben a jelentben az is tetszett, hogy Will rávette, mutassa meg, hogy kell megcsinálni az ablakot. Ez volt az a pillanat, amikor majdnem megkönnyeztem a filmet. SPOILER off).
Na és persze az utolsó dal... szép volt, de mikor leült a zongorához, már akkor tudtam, hogy mi is fog történni. Azon kívül a zene nagyon tetszett (a Snow Patrol Shut Your Eyes-ával persze azonnal megfogtak :) ezen kívül OneRepublic, Jose Gonzales meg Iron & Wine szóval szép kis soundtracket hoztak össze. Az a bizonyos When I look at you is nagy kedvencem volt pár hónapja, és azt hiszem, most is elõ fogom venni.
Nem olyan felejthetetlen, mint a Szerelmünk lapjai, nincsenek benne hatalmas alakítások, viszont mindenképp érdemes legalább egyszer megnézni. Aki egy kicsit szomorúbb idõszakát éli, rájöhet, hogy minden gödörbõl van kiút, aki pedig éppen egy boldogabbat, ez egy emlékeztetõ, magasról lehet, igazán nagyot esni... (Persze azt hiszem, ez majdnem minden romantikus drámában benne van...)
kicsimango 2010 aug. 18. - 21:18:21
(72/129)
Szenvedõs tinis...aki épp mély depresszióban van, az imádni fogja. Amúgy a könyvet még nem olvastam így nekem nem jött át a hiba, de valószínûleg miután korrigálom eme hiányosságomat észlelni fogom. Egyébként szerintem a zene az nagyon jó. Remek együtteseke remek dalai, amit azért dobnak egy kicsit az érzésen. Nekem 10-bõl 6-os. Mertz ha Nicholas Spark, akkor nekem a Szerelmünk lapjai, amit nem tudok értékelni, mert elfogultan azt mondanám: a legtökéletesebb....Ja és Miley nem volt vészes annyira. Önmagához képest...
9/10
penczhugi 2010 aug. 18. - 14:28:17 9/10 Előzmény retrobaba
(71/129)
Egyet értek... Direkt a könyvet olvastam el elõször.. Brilliáns. nagyon tetszett. a film.. hát itt is igaz h a könyv jobb, mint a film...
9/10
penczhugi 2010 aug. 18. - 14:23:50 9/10 Előzmény retrobaba
(70/129)
Egyet értek... Direkt a könyvet olvastam el elõször.. Brilliáns. nagyon tetszett. a film.. hát itt is igaz h a könyv jobb, mint a film...