drProktor 2013 nov. 23. - 22:51:19
(113/153)
Kegsajnáltam Alföldit, gondolom a szinkronba totál berekedt.
Nem igazán csipem az ilyen "állat" filmeket
Szegény E.Norton ide vagy oda.
fenegyerek18 2013 nov. 03. - 18:17:45
(112/153)
Nagyon jó film volt, érdemes megnézni!
gyurmaca 2013 aug. 10. - 20:31:41 Előzmény Damill
(111/153)
spoiler

bevonul a sing-sing-be
azzal er veget a film, hogy nem ternek nyugatra a washinghton hidra hanem autoznak tovabb eszak fele ossining-ba
_goldie_ 2013 aug. 06. - 23:06:15
(110/153)
egyre jobban kedvelem Edward Norton filmjeit
ez a film is akárcsak a Harcosok klubja vagy az Amerikai história X
inkább dráma mint krimi

---spoiler--
és ez utóbbi filmje jutott eszembe a tükör elõtti kegyetlenül õszinte monológja közben
melynek végén szinte kibukik belõle..valójában önmagát okolja/gyûlöli
a befejezés továbbgondolása ránk van bízva..de sztem bemegy a börtönbe
a kocsiban mondja az apjának: elbújni nem lehet..megtalálják bárhová is megy
olahmiki1959 2013 aug. 06. - 20:40:20
(109/153)
Greg, barátom, élmény volt ez a hsz. Köszönöm...
9/10
-greghouse- 2013 aug. 06. - 09:40:28 9/10
(108/153)
Igen, valójában nyilván önmagából van elege (ezért is gondolom, hogy a film lényege - egy nézõpontból biztos - az, amit többször is hallunk, hogy "mindegy, mit csinál, sosem fog már AZ a Monty visszatérni", s ezt õ is tudja, és el is határozza, készül rá (gondoskodik a kutyájáról, odaadja a láncát apjának, az óráját leteszi Nat asztalára, megvereti magát elõre, s általában végigjárja élete fõ csomópontjait valóságban és emlékezetben is, mintegy leszámolva mindennel, helyretéve mindent, elmegy az oroszhoz is, hogy megbizonyosodjon arról, ki dobta fel, tisztázza az apját, stb.), tehát az egész napja egy végelszámolás, mert sosem lesz még egyszer ugyanaz a Monty. (Ezért is gondolom, hogy - noha a film nyitva hagyja a kérdést, mit is tesz a végén, s ez már mire odáig jutunk, tényleg nem fontos - valójában bevonul a börtönbe, de tényleg mindegy, õ elhatározta hogy lezárja élete szakaszát.)
...A másik nézete, vonulata, és üzenete amit már alább említettem, amit az apja mond a végén, hogy "oly kevésen múlik" minden. Egy szavába kerül(het) és sávot váltanak, máshol térnek le (utolsó kép a sztrádáról felülrõl, ahol autók letérnek a sztrádáról és felhajtanak rá), oly kevésen múlik a balek tanárnál (P.S. Hoffman zseniális alakítása), hogy mi is fog történni másnap, amikor kijön a csajtól és "lebeg" (õ áll, és a háttér mozog), maga is látja, hogy minden olyan kis dolgon mûlik, hogy éppen milyen kedve lesz a kiscsajnak másnap, mert ha megvádolja hogy tanára szexuálisan molesztálta, ami odaát fergeteges bûn, egy életre elásta magát, ha nem, akkor is történt valami visszavonhatatlan, a "legbecsületesebb" emberbõl (Monty nevezi így) soha többé nem lesz ugyanaz.
...A rendõrök a kihallgatásnál figyelmeztetik, hogy "oly kevésen mûlik", hogy mi lesz a büntetése, a bíró az ügyészre hallgat, és ha az ügyésznek rossz éjszakája volt, a maximumot fogja kérni, ha jól sikerült akkor leminõsíti A2-re (szerencsére az ügyésznek nyilván jó éjszakája volt mert csak hét évet kap), "oly kevésen múlik" az elején, hogy a brókert nem rúgják ki, mert fõnöke kifejezett utasítása ellenére nem kezdi el a részvények eladását, mert mindenkivel ellentétben kisebb munkanélküliség bejelentését várja, ami inflációs hatású, tehát az alternatív papírok és az arany, illetve a bluechip részvények ára nõni fog (közgazdászok tudják), õ nem ad el, kivárja, míg megugrik az áruk és akkor kezd eladni, de ha nem jött volna be, akkor száz milliót veszít a cége számára.
..Már a legelején, Doyle kutya számára is oly kevésen múlt, hogy nem lelõtték, hanem Monty orvoshoz viszi (el tudom képzelni, hogy ezt a szálat Norton, a lelkes állatvédõ erõsen támogatta mint co-producer).
....abban a sokat vitatott monológjában, amikor a tükörben minden lehetõ New Yorki népcsoportot és társaságot és foglalkozást szid, és negyvenszer hangzik el a f-you, mindenkit felsorol, elege van mindenbõl, ez is a leszámolás mindennel, és azt mondja, az East Side-i rusnya vén milliomosok semmit nem tudnak, élnének csak Otisville-ben (tudni kell, hogy az East Side Manhattan legdrágább és legelegánsabb része, egész Amerikában a legdrágábbak itt, és nem pl. Malibuban, az ingatlanok) ... azért fintor a filmben, hogy õ maga a Carl Schurz Parkban lakik, és ott sétáltatja a kutyáját, kétszer is látszik a park neve, az pedig az Upper East Side, a legelegánsabb, legdrágább környék, attól drágább csak az lenne, ha picit odébb Woody Allen szomszédja a Fifth Avenue északi részén.
Õ maga is jól indult, hiszen apjának a Staten Island-en van üzlete (a Staten Island az öt New York-i borough közül az egyetlen egy, ahol a "fehérek" vannak többségben, az összes többiben már szinesbõrû többség van, ha a színesek közé számítjuk a dél- és közép amerikaiakat is), és õ elegáns és drága iskolába járt, ott cseszte el az életét. De azért az elegáns környékhez, a szidott Upper East Sidehoz még ragaszkodott. Kevésen múlott minden.
....Másrészt meg, a monológra vissza, (Roger Ebert is morfondírozik ezen), ezt sokan nem értik. Szerintem is ez egy dühkitörés, de (Ebert írja): kinek nem jutottak már ilyen szavak eszébe, a nagyvárosi forgalomban, hogy mindenki hülye, mindenki csessze meg (hagy ne hozzak magyar példákat).
...
Igaz, segít az értelmezésben, ha valaki ismeri New York környékeit, népeit, de nem feltétlen szükséges. Anélkül is izgalmas, élvezetes, jó film.
olahmiki1959 2013 aug. 06. - 01:21:15
(107/153)
Nekem a film egyik legfelkavaróbb, egyben legelgondolkodtatóbb mozzanata az a monológ volt, amit Monty a wc-ben, a tükör elõtt elmondott.
Amikor elkeseredésében leszedi a keresztvizet a New Yorkban található összes figuráról, népcsoportról, identitásról, rasszról, vallási csoportról, felkapaszkodott és lecsúszott alakokról, szétesett öregekrõl, csak az erõszak nyelvén értõ fiatalokról, gazdagokról, szegényekrõl, egész országok gazdaságáról döntõ hatalmasokról és magukat valakinek gondoló senkikrõl, zsidókról, négerekrõl, a ma már szinte õs amerikainak számító írekrõl, és a mexikói határon át naponta beszökõ latinokról, az ázsiai bevándorlókról, és a közelmúltban megjelent, életveszélyes orosz és ukrán maffiózókról...
És miután - látszólag - mindenkit utál, és gyakorlatilag mindenkinek a halálát kívánja, kiderül, hogy valójában saját magát gyûlöli a legjobban...
Spike Lee minden filmjében történik valami emlékezetes, valami elgondolkodtató, ami tovább dolgozik a nézõben, még jóval a film vége után is...
9/10
-greghouse- 2013 aug. 05. - 23:58:55 9/10 Előzmény filmbuzi89
(106/153)
Ritka gyöngyszem...Olvasom Nortonról, hogy - noha mindig intelligens, de nagyon kemény fiú szerepét kapja, kicsit be is skatulyázzák, a való életben teljesen más, intelligens, több nyelven beszélõ, Yale-en végzett mûvész akit harminc éves kora elõtt már kétszer jelöltek Oscarra, és nagyon aktív természetvédõ, állatvédõ, környezetvédõ, és békés családapa. Valamint, hogy ez a film annyira fontos volt neki, hogy mint co-producer (itt a Port nem említi, de az volt) beletette az elõzõ filmjéért, a Vörös Sárkányért kapott összes pénzét. Zseniális színész, nem véletlen, hogy Robert De Niro õt nevezte meg egyik lehetséges utódjának.
Spike Lee meg már szinte stílusteremtõ ezzel a filmmel. Fantasztikus a képi világa, az elvontabb, vagy flash-back vagy gondolkodós jeleneteknél a kõkemény, "fémes" színek, az árnyalat nélküli kemény színvilág. Nem vártam ennyire hatásos filmet. Képileg, színészi játékban, forgatókönyvben, rendezésben, az egyik legjobb amerikai film a 21. század eddigi részében.
..Az, hogy végül is mit tett, a film nem mondja ki, nyitva marad, de nyilvánvaló, hogy bevonul a börtönbe. Kemény ember, aki elhatározza mit tesz, és úgy is tesz. Az autóban az apja monológja alatt elvonuló képek illusztrációk ahhoz, mi lehet(ne), ha nem vonul(na) be. De egyébként nem is olyan lényeges, mert ahogy kimondják többször is, mindegy, mit csinál, az a Monty már soha többé nem fog létezni.
..És az apja (és a film) utolsó szavai hogy (kb.) "milyen kevésen múlik" minden. Lehet, hogy sávot váltanak, lehet, hogy nem, mindegy, mert soha többé nem lesz már ugyanaz.
Nagyszerû film.
9/10
-greghouse- 2013 aug. 05. - 21:52:53 9/10
(105/153)
Sokkal, sokkal jobb film, mint amit vártam. De hogy ki sulykolta ezt bele a "krimi" dobozba, nem tudom...
10/10
filmbuzi89 2013 júl. 09. - 18:14:46 10/10
(104/153)
SPOILER

én szerintem igen, mert csak álmodta, vagy képzelte azt, hogy új életet kezd. de szerintem a rendezõ ezt a mi fantáziánkra bízta, hogy döntsük el.
szerintem kellõen jól zárták le ezt a filmet. viszont a kiscsajszit akit megcsókolta a tanár avval nem tudom mi lett?!. mert furcsa volt az a jelenet.
Damill 2013 júl. 09. - 15:41:29
(103/153)
Valaki írja már meg, hogy a végén bemegy-e a börtönbe Monty vagy sem? A legutolsó snitt alapján nem volt egyértelmû...
10/10
wanderlust 2013 jún. 12. - 01:55:49 10/10
(102/153)
Zseniális film. Nem akarom leszólni a magyar szinkronhangokat, mert nagyon tehetségesek, de ezt a filmet eredeti nyelven kell látni, a szokásos félrefordítások nélkül, mert ezt a filmet ha egy picit is megpróbálja valaki megváltoztatni akkor megfosztja a nézõt valamitõl. így van ez a címváltoztatással is, 25. óra ez a lényeg, tudjuk mit fog csinálni az utolsó 24 órában,mindenki tudja mit fog csinálni, a kérdés az,hogy a 25.-ben mi történik?! Ha hagyja az ember akkor ez a film átgondoltatja vele az életét, az igazi értékeket az életben, a baráti-kapcsolati-szülõi fonalakat, egyszerûen magával ragadja a nézõt.
A színészi alakítások pedig nagyon jók, Edward Norton játéka isteni.
10/10
merkel 2013 máj. 24. - 10:42:44 Előzmény firpo
(101/153)
Kösz, most már világos. A szereplõk egy része amúgy sem szimpatikus, Edward Nortonon és a tõzsdés palin kívül.
9/10
firpo 2013 máj. 22. - 22:39:07 9/10 Előzmény merkel
(100/153)
A lány a filmben nem spanyol, hanem Puerto Rico-i. Aki innen származik az valszeg spanyol nyelvû, és bõre fekete-fehér kevert (tejeskávé, nem sakktábla) színû.....azaz kiköpött ROSARIO Dawson:)
Ezt csak azért írtam nehogy emiatt ne tetsszen egy film.
9/10
Dudvarek 2013 máj. 18. - 00:35:35 9/10
(99/153)
Az utóbbi hozzászólásra reagálva csak annyit szeretnék, hogy ez a film egyáltalán nem arról szól, hogy egy negatív embert pozitívan tüntetnének fel. Szerintem arról szól, hogy az ember (mindegy milyen) nincs tudatában az egyszerû dolgok értékével, elmegy a végsõkig, ahonnan már nincs visszaút. De ha mégis lenne, mennyire máshogyan tudna élni.
Félelmetesen jól átadja a fõszereplõ érzését és félelmét. 9*-ot kap, de csak mert az Edwart Norton filmek szinte mindig 10 pontosak, ez pedig talán a második sorba illik.
1/10
DrAgy 2013 máj. 17. - 18:08:16 1/10
(98/153)
Ez is egy tipikus amerikai szemét,ahol
egy görénybõl pozitiv fõhõst faragnak :)
merkel 2013 ápr. 12. - 08:26:56
(97/153)
Azért tényleg nem rossz film, csak nekem valahogy nem jött be annyira.

- Lesmároltam a 17 éves tanítványomat!
- Igyál egyet és kussolj!
- Elnézést, van ásványvizük? :P
merkel 2013 ápr. 05. - 08:45:22
(96/153)
Azért kicsit többre számítottam ettõl a filmtõl, nem sok minden történik benne. A csaj meg nem spanyol, enyhén szólva látszik rajta. Rossz volt látni a végén a sok gyereket, és csak egy fehér embert köztük. A fõszereplõ szinkronhangja meg Alföldié.
1/10
Elektrosokk 2013 márc. 31. - 21:51:54 1/10
(95/153)
A hozzászólások alapján jó film, de ha valaki látott már jó filmet, annak ez gyenge nagyon.
offtopic
grace08 2013 febr. 23. - 13:52:46 Előzmény firpo
(94/153)
Rendben, de te magad mondtad, hogy azért említettél meg, mert szeretsz csipkelõdni azokkal, akik elsõsorban nekik nem tetszõ filmekhez írnak véleményt. (Ami rám nem igaz, de ez most mindegy is.) Én ezen jelenség ellen emeltem szól. Egyszerûen nem kellett volna megemlítened, csak elfogadnod azt,-megjegyzés nélkül- hogy van ember, akit ez az alkotás nem fogott meg.
Nekem is vannak kedvenceim, amelyek tökéletessége megkérdõjelezhetetlen számomra (pl. Casablanca, A szavak titkos élete, Álom luxuskivitelben, és még sorolhatnám), de elfogadom, ha valakinek egyszerûen nem tetszik.
A vita részemrõl lezárva, már így is túltárgyaltuk, és nem gondolom, hogy mosómedve vagy.