Brambilla 2007 máj. 08. - 13:10:13 Előzmény Alternat
(8/88)
A rendezõ katonatiszt volt korábban, tehát valószínû, hogy mást is csinált golfütõ cipelésen kívül és talán még tud is valamit az amerikai katonai börtönök rendszerérõl.
Brambilla 2007 máj. 08. - 13:06:40
(7/88)
Nem tudom milyen volt Gandolfini "alap" mimikája és mozgása a Maffiózók elõtt, de itt is teljesen ugyanolyan, mint a sorozatban. Persze kiskirály katonatisztnek így jó volt, de más szerepekre nem biztos, hogy alkalmas.
A film nem rossz, mondjuk jobban kiélezhették vola a Gandolfini-Redford ellentétet úgy, hogy a börtönparancsnoknak is adnak egy-két jó tulajdonságot és nem olyan egyértelmû, hogy a rossz elítéltek a "jók".
Nagyember81 2007 máj. 06. - 08:46:16 Előzmény Alternat
(6/88)
Kedves Alternat!

Szerintem elég nagy büntetés lehet a kõcipelés!
Kicsit számoljunk utána:
1 kõ ca. 10 kg és 1 perc alatt viszi el az ember a másik halomhoz!
Mondjuk 8 órától 20 óráig dolgozott egyhuzamban megállás nélkül! Ez ugye 12 óra = 720 perc!
Ha ez a súllyal megszorozzuk, akkor 7200 kg = 7,2 tonna!

Na erre kiváncsi vagyok, hogy mikor cipeltél ennyit megállás nélkül kiskölök korodban!

Amúgy a film nekem az egyik kedvencem! Ha rosszabb periódusban vagyok, akkor a film megnézése után ismét feltöltõdöm, megmutatja, hogy összefogással szinte bármit el lehet érni!

Szerintem egyszer mindenkinek látnia kell!

Nagyember
Alternat 2007 ápr. 03. - 00:40:58
(5/88)
Hát...én jobb filmre számítottam. Nem azt mondom, hogy rossz volt de számomra, nem hozott semmi újat. Még egyszer tutira nem nézném meg. Meg nekem ez a börtönös téma, már annyira el van csámcsogva. Annyi jó téma, meg helyszín van még, másban kellene gondolkodni nem bõrtönben...börtönbõl már szerintem a Remény rabjai ütött minden adutott.
Meg eleve az, hogy nekem abszolút meseszerûnek tûnt az egész. Tehát én elvárom egy filmtõl, hogy áthozza nekem, hogy elhiggyem, hogy az a világ létezik. Érezzem ha szenved a fõszereplõ, érezzem az örömét, stb. De itt ezek hiányoztak.
Pl a film eleje-közepe tájékán amikor követ kellett pakolnia a tábornoknak egyik helyrõl a másikra.... hát ott már fogtam a fejem. El tudom képzelni, hogy az az ember aki kitalálta ezt, hogy a filmben kõpakolás lesz a büntetés, az mennyit dolgozhatott eddig életébe... gondolom max annyi, hogy a golfütõket kicipelte a kocsiig. :-D Komolyan, hát kiskölökként én kétszer ilyen köcsög munkákat végeztem és engem nem rajongtak körbe, meg összeesni se akartam... :-D Szóval ezt a részt egyszerûen nem tudom elfogadni a filmben.
A másik meg, hogy én alapból rosszul vagyok kicsit az ilyen "annyira csodálatos emberek ezek az amerikaiak...istenem olyan fantasztikusak vagyunk" jellegû filmektõl.:-)

Szóval nézze aki akarja, nekem ennyi elég volt belõle.
De ez csak az én véleményem... biztos, hogy sokan nem értenek egyet velem.
amatõõr 2006 aug. 25. - 15:39:31 Előzmény Newcastle United
(4/88)
Nekem is tetszett, Gandolfininek jól állnak az ilyen szerepek.
Az más kérdés, hogy mikor amcsi filmekben heroikus érzelmeket sugárzó zenékre távolbameredt tekintettel tisztelegnek, akkor valahogy mindig a hányinger kerülget, de ez nem ennek a filmnek hibája.
Newcastle United 2006 jún. 18. - 16:06:12
(3/88)
Szerintem is jó film, érdemes megnézni.

7/10
tavasztttt 2006 febr. 21. - 20:42:48
(2/88)
Hogy jön ez ide???
x-tro 2006 febr. 21. - 12:25:30
(1/88)
ja, én meg a párolt marhahúst meggyszósszal...