GoodDay@ 2010 szept. 19. - 13:20:53 Előzmény King Diamond
(409/549)
Katara szinkronja teljesen tönkretette a filmet :-(
5/10
King Diamond 2010 szept. 18. - 23:16:38 5/10
(408/549)
A moziünnep alkalmával jóval több ember eljár moziba és megnézi az aktuálisan menõ filmek legtöbbjét. Mi is így tettünk ma, és ez a film került kiválasztásra, mert a választékból a nagy részét már vagy láttuk, vagy nem érdekelt. Hát..bárcsak ne tettük volna. És ezzel szinte mindent el is mondtam. Az egy dolog, hogy nem ismer(t)em a rajzfilmet, de attól még csinálhattak volna egy jó 3D-s filmet. És a 3D-t is kiemelném, mert erõsen átverés szagú itt is ez, mint a Titánok harcánál, ahol egy-két jeleneten kívül szintén nem volt semmi 3D..mint itt sem. Nem tudtam a rendezõt sem, amíg a végén ki nem írták Shyamalan nevét..akinek a filmjei eddig szinte kivétel nélkül faszák. Hát ezt most nem sikerült eltalálnia. De gondolom már a második részen ügyködnek a készítõk.
A szereplõk végül is elmentek, azzal nem nagyon volt bajom, bár, mivel nem ismertem a rajzfilmbeli karaktereket, ismerõseim mondták, hogy nem mindenkinél találták el a megfelelõ színészt. A második részét ha nem fogják ennél jobbra csinálni, akkor még ennél is szarabb lesz, ami azért elég gáz lenne..
Nálam a 3D általában csak dob a filmen, ám most mégis -1 pont érte, meg még egy Shyamalan miatt. Így kb. a reális pontszám az maximum 5 lehet.

UI.: jé, most látom az IMDb-n, hogy a Gettó milliomosból a srác játszotta az egyik szereplõt. A film közbe ez fel se tûnt. Ennyit errõl is..
6/10
robicsek2 2010 szept. 16. - 14:05:48 6/10
(407/549)
Én azon a véleményen vagyok hogy nem sok értelme volt megcsinálni ezt a filmet, mert semmivel se nyujt többet a sorozatnál, tehát nem vesztettünk volna sokat ha nem készül el. A sorozatot viszont mindenkinek ajánlom.
begamary 2010 szept. 16. - 01:03:37
(406/549)
Egészen jó próbálkozás számomra!
Van benne romantika, bölcs mondanivaló az emberiségnek és a végefelé kifejezetten tetszett a shaolin-gyereknek kijáró tisztelet.
A vége nekem furi volt azzal a befejezéssel. Miért lett az a végsõ jelenet?! Tán folytatni akarják...
nagy cerka 2010 szept. 15. - 21:34:05
(405/549)
Látszik, hogy Shyalaman aligha (vagy egyáltalán nem) nézett bele a sorozatba, inkább adatokat gyûjtött róla, és még azokat is összevágta.Az egyik elõttemszóló feltett pár megválaszolatlan kérdést, és ezt én is megteszem.
- Yue apja miért halott?
- Zhao miért cikázik a Föld királysága és a Tûz országa között?
- Yue miért hal meg?
- A tûzidomárok (itt hajlítók) miért nem tudnak maguk elõállítani tüzet?
-Katara szinkronja miért egy 11 éves hangja (utánanéztem)?
- Aang-ot miért egy kisgyerek alakítja?
A sorozat az egyik kedvencem, láttam az összes részét. Katara és Yue színésznõi szép lányok, velük nem volt bajom. Van még pár kérdésem, de azokat fel sem teszem.
minerva9 2010 szept. 13. - 17:40:13
(404/549)
Ez a film BLÖFF trükk felvétel!
6/10
robicsek2 2010 szept. 07. - 20:51:53 6/10
(403/549)
Abban igazad van hogy a mondanivalo és a történet nagyszerü. De a sorozatbol jóban átjön. Ha valaki látta már a sorozatot az a film íránt ugy érez mint aki már olvasta a könyvet és útánna látja hogy a filmben menyire máshogy bánábban egyszerübben oldoták meg a dolgot.
6/10
robicsek2 2010 szept. 07. - 20:41:02 6/10 Előzmény begamary
(402/549)
AZ elözetes alapján vonsz le ilyen következtetéseket ?
begamary 2010 szept. 07. - 17:29:53
(401/549)
Láttam az elõzetest és meg szeretném tekinteni a filmet. Ez nem normál mûfaj. Az emberi értékekrõl szól. Hasonló az Éli könyvéhez, csak ehhez több reményt fûzök.
Hasonló a VÉGTELEN TÖRTÉNEThez, csak annál komolyabbnak érzem a mondanivalóját.
6/10
robicsek2 2010 szept. 06. - 11:08:42 6/10
(400/549)
ÉN inkább a sorozatot ajánlóm.
A film a nyomába se ér.
10/10
kkruppa 2010 szept. 05. - 18:34:20 10/10
(399/549)
ja és a 3D re reagálnék: én múlt héten néztem meg a filmet,debrecenben,és csodálatos 3D-és élményem volt, a filmben hihetetlen jelenetek voltak!
10/10
kkruppa 2010 szept. 05. - 18:29:59 10/10 Előzmény Arkagyin
(398/549)
szerintem nagyon ritkán látni ilyen jól rendezett,látványos és izgalmas filmet!Ajánlom mindenkinek aki imádja a fanasztikus, "hõsös" :) filmet!
-Kriszta-
8/10
Arkagyin 2010 szept. 04. - 14:45:00 8/10 Előzmény robicsek2
(397/549)
Amit Kikisell írt, abban sajna van valami. Az IMAX 3D nem olyan jó. Attól függ, hogy hol ülsz. Mert ha középen, akkor tökéletes rálátásod van a vászonra, viszont ha a szélén ülsz, akkor sajna borzalmas a térhatás. És ezt tapasztalatból mondom.
8/10
Beijaflor 2010 szept. 03. - 23:36:04 8/10
(396/549)
Nekem tetszett a film. Volt látvány - sajnáltam, hogy nem 3D-ben néztem meg. És nagyon jómozgású gyerekek.
6/10
robicsek2 2010 szept. 01. - 21:18:40 6/10
(395/549)
Már bocsi de ilyen hülyeséget nem is hallotam soha. Az Anaglif(Anaglyph) modszer nél még talán igy volt bár azt se hiszem nagyon. De egy RealD vagy IMAX 3D - nél a terem és minden direkt úgy van kialakitva hogy mindenhonan megfelelõ 3D élményt nújtson a nézönek. És már többember ís írta hogy semi 3D élményt nem nyújtótt neki a film. Biztos egymás mellet ültek abban a bizonyos rossz sorban :)
viktus 2010 aug. 28. - 22:27:11
(394/549)
Ma néztem meg ezt a filmet. 3D-s vetitésre ülttem be. Ebben a Filmben egy darab 3D-s jelenet nem volt!!!!! az elõzetesek 3d-sek voltak de a film nem!!! ha levettem a szemüveget ugyanazt láttam. Hatalmas átverés ez a film!! 1 db másodpercnyi térhatást nem érzékeltem. a terem közepébõl néztem amugy az Arénában. még azok a jelenetek se voltak 3d-sek amikor felénk repülne vmi. Sima 2d-s film volt 3d-s film áráért.
10/10
Syriana 2010 aug. 28. - 20:58:36 10/10
(393/549)
Mi most néztük meg a moziba öten. Hárman ismertük a sorozatot, ketten nem ismerték. Mindenkinek nagyon tetszett, és várjuk a folytatást. Szerintem nagyon jól alakítottak ezek a színészek. Nekem ezek a kevésbé ismert karakterek, jobban átadták a szereplõket, mintha nagy színészek játszották volna õket. Lehet fikázni a filmet, de szerintem nem érdemes. Én rengeteg könyvet olvasok, és általában a könyveket sem adják át úgy a filmek, mint ahogy az ember elképzeli. Persze hogy más egy rajzolt karakter és 20 részes mese, mint egy másfél órás élõ szereplõs film. A lényeg hogy élvezhetõ volt, simán megnézem majd DVD-n is.. ha nem túl nagy elvárással nézi az ember szeretni fogja.
6/10
offtopic
robicsek2 2010 aug. 28. - 20:34:54 6/10
(392/549)
AM még egy hiba a film javára. AZ elsö évadban Aang még nem tud magátol belépni az avatár álapotba ki meg csak írtó nehezen.
A filmben persze tök könyedén leált és visszaengedte a vizet. Ez a könyedtség inkább a 3. évad utolsó részére jellemzö amikor Aang megkiméli a tûz úra életét ,és csak az erejétöl fosztja meg.

Mindegy akinek tetszeik annak tetszik, akinek nem annak nem.
6/10
robicsek2 2010 aug. 28. - 20:26:38 6/10
(391/549)
Vitatkoznék! Nemrég ismételten átnéztem a sorozatot, és az utolsó részben Aang nem öl meg senkit. Csak kisöpri a tüzhadsereget onnan. Más embereket is löktek már el vizsugáral és nem haltak bele. Plusz csak egy Hajót apritott fel és ott is pár darabra az embereknek szerintem jelentös esélyük volt a tulélésre. aztán még két hajót visszalököt a nyilt tengerre és leált. Zaó-t a Hóld vagy Víz szelem ölte meg bosszuálásként, mert AAng akkor már rég kiszált a viz lényböl.
AM És Zao nak Iroh is megmontdta hogy ne packázon a szellemekel. EZ volt a büntetése.
Ellentétben a filmel ahol jöt 4 vagy hány keménymag vizidomár és ök ölték meg.
Agaton 2010 aug. 28. - 19:51:29 Előzmény indigocat
(390/549)
Szerintem nem igazán...Semmi extra.

Ami filmet illeti tipikus Syhamalan stílus. A saját szájíze szerint rendezte, nem törõdve a rajzfilmsorozat stílusjegyeivel, ráadásul az egészet kisiskolások szellemi szintjére tette. A szereplõk..nem a legjobb színészek.

De a látványvilág mégis képes kárpótolni, iszonyú hangulatos helyszínekkel van teli az egész, és egy-két jó akciójelenettel. A befejezésbe a "rendezõ úr" valami nagy mondanivalót akart csempészni, és végülis sikerült is neki. Szerintem az õ befejezése jobb, mint a rajzfilm 1. évadjáé, de csak ebben jobb a sorozatnál.