filoszemitabélus 2014 aug. 09. - 23:21:32
(223/303)
Ez a film tényleg maga a tökély! Már jó néhányszor láttam. Eszem ágában sem volt megnézni, de ott ragadtam a képernyõ elõtt és ugyanúgy elvarázsolt, mint ha elõször látnám. 22 éve készült és semmit sem kopott meg.
Egy maximalista rendezõ megtalálta a maximalista fõszereplõt a filmjéhez (Daniel Day-Lewis)és ebbõl valami egyedülálló született.
10/10
breeder 2014 jún. 16. - 00:32:26 10/10
(222/303)
Nagy film, telis-tele emlékezetes jelenetekkel!
Michael Mann b*romi jó kis filmet hozott össze. :)))

10/10
10/10
habbbea 2014 febr. 22. - 21:49:42 10/10
(221/303)
A filmnek sok érdeme van, de a legnagyobb Daniel Day-Lewis.
9/10
offtopic
szingh 2014 febr. 22. - 18:04:31 9/10
(220/303)
Ki hal meg, meg ki nem hal meg? Mi ez a bárgyú zagyva f@szság?
filoszemitabélus 2014 febr. 03. - 19:38:13
(219/303)
"az amerikaiak nem tudják elviselni ha nincs happy end"
Ebben ugyan igazad van, de hol itt a happy end?
SPOILER

A film legmegrázóbb képsorai, amikor Magua kegyetlenül megöli Unkaszt és Alice a mélybe veti magát.

Való igaz több momentumban eltért Michael Mann a regénytõl:
Munro ezredes egy agresszív, kegyetlen zsarnok és csúnya véget ér,
Cora marad életben és nem Heyward, hanem Sólyomszem felesége lesz,
Heywardot megégetik az irokézek és sólyomszem adja meg neki a kegyelemlövést.

Lehet, hogy Cooper leszármazottai rossz néven vehetik ezeket a változtatásokat, engem nem zavart. A lényeg, Michael Mann egy nem túl nagy irodalmi értékkel bíró regénybõl forgatott egy minden ízében tökéletes filmet.


Ugyanezért "hamisították meg" pl Hemingway klasszikusát is, a Kilimandzsáró havát. (Ami így is egy remek film lett.)
Erre a jelenségre a legjobb példa a "Párizsi Notre-Dame" amerikai rajzfilmváltozata, ami a tökéletes happy end-del végzõdik és az ajánlóban elhangzik, hogy "Quasimodo a kedves kis púpos". Ez tényleg komolyan fájt!
offtopic
Anditos 2014 febr. 03. - 16:15:05
(218/303)
Teljesen egyetértek veled. Én viszont rosszul csináltam anno, mert azt vártam hogy egyik kedvenc könyvemet, a rongyosra olvasott Utolsó mohikán történetét látom majd viszont. Ezért nem tudtam úgy nézni mint egy másik történetet, e miatt háborogtam folyamatosan a szereplõk kinézete és a történet miatt, ami csak nyomokban emlékeztetett az regényre.
Aztán nem sokkal késõbb olvastam, hogy az amerikaiak nem tudják elviselni ha nincs happy end, kell nekik hogy nyugodtan térhessenek aznap nyugovóra. Ugyanezért "hamisították meg" pl Hemingway klasszikusát is, a Kilimandzsáró havát. (Ami így is egy remek film lett.)
sompali79 2014 febr. 03. - 12:22:17 Előzmény gregormackintosh
(217/303)
"Szerencsétlen Heath Ledger-t (R.I.P) meg míg nem halt meg senki nem dícsérte agyba fõbe a nagy Jókerével, de most hogy meghalt már zseniális színész."

Nehéz is lett volna a halála elõtt dicsérni a Joker alakításával kapcsolatban, hiszen Heath Ledger 2008. január 22-én meghalt, a Sötét lovag címû filmet pedig 2008. július 16-án mutatták be Ausztráliában.
gregormackintosh 2013 dec. 17. - 19:23:50 Előzmény idonotknow
(216/303)
Nem tudom miért megy ez a filozofálgatás. Körülbelül 10 évente 1x látok ilyen jó filmet... a mai filmek kevésbé ragadnak el engem, mint ez a film, vagy ide mondhatnám még a Rettenthetetlent, ami a történelmi hiteltelenségétõl függetlenül egy remekmû. Ez a film is ugyanilyen szinten van... Szerencsétlen Heath Ledger-t (R.I.P) meg míg nem halt meg senki nem dícsérte agyba fõbe a nagy Jókerével, de most hogy meghalt már zseniális színész. Rá is az igaz, mint a festõkre meg a költõkre, hogy meg kell halnia, hogy híres legyen? Hagyjuk már... Zseniális film, felesleges színészi játékról okoskodni, meg filozofálni.
5/10
idonotknow 2013 okt. 25. - 14:52:47 5/10 Előzmény Mara60
(215/303)
Nekem a szerelmi szálból akkor is hiányzott valami, ami indokolttá és hihetõvé teszi azt. Szerintem túl gyorsan beleugrottak és már a film közepén Nathaniel az életét adta volna a szerelméért (segít a helyi milíciának megszöknie a brit várból, aztán õ meg ottmarad csakis a nõ miatt, tudva azt hogy felakasztják zendülésért...)

Én is ezen csodálkoztam, mert mielõtt megnéztem a filmet olvasgattam a véleményeiteket és nagyon sok jót írtatok a filmrõl és pontosan ezért nagy reményekkel ültem a filmhez. De nekem valahogy nagyon hiányzott belõle valami... vagyis elég sok minden.

A színészi játékkal kapcsolatban: sok helyen átlagos és tulajdonképpen nincs nagy baj vele, csak nem tud megragadni mert nincs benne semmi középszerûn felüli.

Kiemelkedõ színészi játékra példa Heath Ledger által alakított Joker, persze nagyon sok jó színészi teljesítményt látni, de õ volt az aki szerintem az egyik legzseniálisabb alakítást nyújtotta.

UI: hirtelen eszembe jutott még egy kiemelkedõ alakítás, Daniel Brühl Niki Laudája a Rush c. filmbõl. Na az is valami fenomenális.
Mara60 2013 okt. 23. - 20:34:42
(214/303)
"azt se lehet tudni miért szeretnek egymásba, idõt sem hagy a nézõnek hogy megértse a szerelem okát - csak hirtelen szeretni kezdik egymást azt jónapot)"

Ezen a mondaton jót derültem. Ezt az érvet a film kapcsán még egyetlen nézõtõl sem hallottam. Mert mindenki pont az ellenkezõjét emelte ki. Ugyanis nagyon gyönyörûen van levezetve a kapcsolat kialakulása.

A korhatárosság pedig szerintem a tv-adó hibája lehetett. Mármint, hogy kivágták belõle a véres jeleneteket. Mert emlékezetem szerint azért volt benne néhány elég véres pillanat. (például mikor Magua kitépi Munno szívét)

Azt pedig el sem tudom képzelni, mit nevezel te jó színészi játéknak, ha ez nem tetszett. :)
5/10
idonotknow 2013 okt. 23. - 20:06:36 5/10
(213/303)
Olvasva a sok magasztaló kommentet, izgalommal álltam neki a filmnek. Nagyon nagy csalódás volt.

Hogy rövidre fogjam, fogalmam sincs miért kapott ez a film ilyen kimagasló értékelést. A történet középszerû, a történetvezetés összevagdosott, a szereplõk jellemeinek kifejtése rendkívül elhanyagolt, a romantikus szál naggggyon óvodás (azt se lehet tudni miért szeretnek egymásba, idõt sem hagy a nézõnek hogy megértse a szerelem okát - csak hirtelen szeretni kezdik egymást azt jónapot), a harcjelenetek nagyon korhatárosak (nem azt mondom hogy vérfürdõt szeretnék látni, de ha egyszer baltákkal és késekkel aprítják egymást, csak az autentikus hatás kedvéért folyjon már egy kis vér...) de tûrhetõen koreografáltak, a színészi játék pedig többször kiugraszt az amúgy is rozoga lábakon álló atmoszférából.

Na hát röviden ennyi, a sok pozitív vélemény után sokkal többet vártam ettõl a filmtõl. - 5/10
10/10
Jason Becker 2013 aug. 30. - 22:09:03 10/10 Előzmény Julcsi31+
(212/303)
Erre csak azt tudom mondani, OTT A PONT! Jól megfogalmaztad.

10-es a film!
bicibucimaci 2013 ápr. 01. - 15:06:05
(211/303)
Ez egy nagyon jó film és valóban ez a szinkron a legjobb. (Én sem értem miért kell más szinkron is,ami ráadásul élvezhetetlen).
Mágua pedig annyira jól néz ki....
10/10
lilei 2013 ápr. 01. - 00:03:01 10/10
(210/303)
Tökéletes a film....és a mai napon vetített filmben a legjobb a szinkron....az újraszinkronos változatot nem szeretem, mert már ezt szoktam meg. Nem is tudom, hogy minek kell újraszinkronizálni, ha lehet vetíteni az eredeti magyar hangokkal is ????
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 31. - 23:51:09
(209/303)
maximálisan egyetértek az elõttem szólókkal:
minden ízében tökéletes film, a legcsodálatosabb filmzene, mélyen átélt színészi játék, fantasztikus operatõri munka.
Egyszer megnéztem és tátva maradt a szám. Aztán még néhányszor megnéztem és egyre újabb finomságokat fedeztem fel benne. Örülök, hogy vannak egy páran jó ízlésû emberek!
10/10
Julcsi31+ 2013 márc. 31. - 23:14:42 10/10
(208/303)
Megunhatatlan! Csodálatos film,minden értelemben. A színészi alakítás döbbenetesen jó,nagyon hiteles. Igazán olyan,ha nem tudnám,hogy csak játsszák,elhinném,hogy tényleg azt érzik kategória. Jó a történet feldolgozása is (valóban több ponton eltér a regénytõl) . A zenéje maga a csoda. A táj szép,a párbeszédek a helyükön vannak nagyon. Személy szerin minimum 1000X már láttam,és minden alkalommal fantasztikus érzelmi töltést ad. Szerencse,hogy az m1-en nincs reklámokkal darabolva. Az én 10-es listámon az elsõ helyen van ez a film,tehát abszolúte kedvenc.
10/10
jLKKKKKKKKKKKKK 2013 márc. 31. - 23:12:11 10/10
(207/303)
bármikor nézhetõ sokadszorra is !!!
és a zenéje parádés!!
10PONT !
sofi 72 2013 márc. 31. - 20:57:32
(206/303)
Ezt a filmet már kb. ezerszer láttam, de ma megint megnézem. Olvasgatva a hozzászólásokat, örömmel nyugtáztam, hogy nem vagyok egyedül a pozitív véleményemmel. Szerintem is az egyik legjobb feldolgozás!

...csak azon tanakodom, hogy szerezzem meg a távirányítót...
Mara60 2013 márc. 31. - 09:54:52
(205/303)
Ó, és szerinted melyik jelenete vontatott? Merthogy én nem nagyon emlékszem más ilyen filmre, amelyiknek minden jelenetébe annyi információt és érzelmet sûrítettek volna.
6/10
Francipapi 2013 márc. 31. - 09:37:28 6/10 Előzmény kukulec
(204/303)
Az agyondíjazott amerikai filmek alapvetõ hibája itt is megmutatkozik: voooontaaaatoooooooooott...