vénasszonyoknyara 2011 nov. 03. - 16:39:28
(161/301)
A Cooper regény nem képviselt valami magas irodalmi színvonalat. A film klasszisokkal jobb volt. Egy közepes regénybõl készült egy minden ízében tökéletes film, amibõl semmi nem hiányzott: szenvedély, csodálatos képek, izgalom, fantasztikus színészi játék( külön kiemelném Daniel Day-Lewis-t), olyan zene, ami a film nélkül CD-n is külön élvezhetõ. Ehhez képest engem egy cseppet sem zavart, * SPOILER hogy M. Mann felcserélte a lányokat, Munro ezredes negatív figura lett, Heyward Duncant megölték az indiánok és Sólyomszem szerelembe esett Cora-val.
Szerintem a lányokat valószínûleg azért cserélte fel a rendezõ, mert a gyönyörû és átütõ személyiségû Madeleine Stowe fekete, mint Cora, viszont neki fontosabb szerepet szánt és boldogabb sorsot a végkifejletben.
HáziSárki 2011 nov. 03. - 09:46:27
(160/301)
Az embervadászt talán nem is láttam filmen. Legalábbis ezt a feldolgozást. Az mindenesetre biztos, hogy ha láttam is, semmiképp sem váltott ki belõlem olyan felháborodást, mint Az utolsó mohikán átírása. :))
Az utóbbi esetében számomra teljesen érthetetlen, miért volt rá szükség. Szerintem nem javított a történeten. Semmiképp sem értek egyet egy történet ilyen mértékû kiforgatásával. (Nem mintha valaki megkérdezné a véleményem.) :))
HáziSárki 2011 nov. 03. - 09:33:04
(159/301)
A hórihorgas, kicsit együgyû, ám csupa szív David Gamut énekmestert. Én nagyon szerettem a karakterét.
vénasszonyoknyara 2011 nov. 02. - 19:17:19 Előzmény HáziSárki
(158/301)
Melyik fontos szereplõt hagyták ki? A többi változtatással tisztában vagyok, de ez nem ugrik be.
10/10
lilei 2011 nov. 02. - 19:07:28 10/10 Előzmény mnlevente
(157/301)
Szia...teljesen egyetértek, bár valahogy szövegileg megvoltak a dolgok, mert olyan sokszor néztem már, hogy szinte megjegyeztem a szöveget, de ezzel az új szinkronnal valahogy élettelenebb volt a film...igaz, nem is néztem csak 7 az elejét, mert nem rontottam el magamban azt a jó hatást amit ez a film mindíg is meghozott nekem.
Kár ez az újraszinkronozás, mégha olcsóbb is így, akkor inkább ne vegyék meg újra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
goodboy 2011 nov. 02. - 18:15:19 Előzmény HáziSárki
(156/301)
Teljes egyetértek veled. Bár valjuk be õszintén Michael Mann sosem volt a hû feldolgozások híve. Lásd még Az embervadász címû filmjét, bár én ott úgy éreztem jót tett neki, hogy átdolgozta a törénetet.
mnlevente 2011 nov. 02. - 17:46:46
(155/301)
Hú, eddig még egy filmnél se tapasztaltam ilyen szar szinkront. A szájak mozgásának az ideje sehogy se követi a szöveget és néha az volt az érzésem, hogy néhány szót vagy mondatot le se fordítottak...
HáziSárki 2011 okt. 13. - 15:08:29
(154/301)
Bevallom, számomra nagy csalódást okozott a film. Gyerek- és tinikoromban faltam az indiánregényeket, és Az utolsó mohikán volt mind közül a kedvencem - szinte kívülrõl fújtam.
A filmnek viszont sok esetben semmi köze az eredeti történethez. Engem ez annyira zavart, hogy nem tudtam élvezni.

Pedig a zene és a látvány csodálatos, a szereplõk is nagyszerûek. (És valszleg a történet is tetszett volna, ha nem ismerem az eredetit.) Bár a történetet (és egyes szereplõk korát, jellemét, egymáshoz való viszonyát, szerelmét stb.) rettentõen átírták (egy szvsz nagyon fontos szereplõt nemes egyszerûséggel kihagytak), sok karakter esetében telitalálat a színészválasztás: Csingacsguk, Unkasz, Magua - és Cora. Madeleine Stowe szerintem is az egyik leggyönyörûbb színésznõ, és Cora szerepére tökéletes.
10/10
tamast2 2011 szept. 12. - 15:08:41 10/10
(153/301)
Az egyik legjobb kalandfilm amit lattam eddig. Jo szineszek, szep taj, jo tortenet, kituno zene es a szoveg is kivalo! En sokszor visszanezek egy egy jelenetet a parbeszedek miatt.
Hallgassatok meg ezt is!!! Ez is a filmben hangzott el.

http://www.youtube.com/watch?v=5TiDe5C0OFc&feature=BFa&list=PL8FF29CE03C44B979&lf=plpp

Olvastam a konyvet is, de azt kell mondjam nekem a film jobban tetszett. Konyvben is inkabb a Nyomkereso es a Borharisnya tetszett jobban.
Madeleine Stowe gyonyoruuuuuu!!!
Ez is a filmbol valo egyik szam (I will find you):

http://www.youtube.com/watch?v=cLr7B-DZoq4&feature=related
10/10
Hannibal Lecter 2011 jún. 21. - 20:26:00 10/10 Előzmény Cleo.
(152/301)
Sajnos ez a csatorna legendásan jó szinkronoknak is nekimegy, pl Ace Ventura. Ezt a filmet nem lett volna szabad újraszinkronizálni és szerintem ezt még jó páran elfogják itt mondani.
Cleo. 2011 jún. 21. - 17:26:09
(151/301)
Ma is a tetves, új, nézhetetlen szinkronnal adják?
10/10
fenrir 2011 jún. 21. - 15:53:36 10/10
(150/301)
csak nehogy ezt is újraszinkronizálják...
spinabifida79 2011 máj. 16. - 22:38:26
(149/301)
Nagyon jó szerepe még a "Revans" címû filmben a drogbáró felesége.
A film is nagyon jó a maga nemében.
spinabifida79 2011 máj. 16. - 22:12:08
(148/301)
Szerintem is gyönyörû és rá igazán ki lehet jelenteni, hogy van kisugárzása. A Mohikánról pedig korábban már írtam, Michael Mann még egy kalandfilmbe is bele tudta csempészni a mûvészetet. Ja, és ilyen zseniális filmzenét még nem hallottam.

Ettõl a hátam is ludbõrzik:

http://www.youtube.com/watch?v=r1DC_cOD-bY
spinabifida79 2011 máj. 16. - 21:57:38 Előzmény vitkovits
(147/301)
Kár volt megnézned a filmet. Be kell látni, nem igazán Neked való. Elpocsékoltál az életedbõl két órát.
Madeleine Stowe sokak szerint gyönyörû nõ. Persze nem az a típus, akirõl rögtön az jut minden férfi eszébe, hogy "sunáznám".
Ha õt bányarémnek tartod, hogyan írnád le: Lang Györgyit, Hernádi Juditot, Bombera Krisztinát és még hosszan sorolhatnám?
St3vEn 2011 máj. 12. - 00:38:16
(146/301)
Speciel nekem se az esetem, de ettõl függetlenül objektíven megtudom ítélni, abszolút nem csúnya.
De a szinkron...rémes, az még rendben van hogy nem illenek a szereplõkhöz, de hogy nulla beleélés legyen, olyan otthon készített amatõr szinkron munkának tûnik, pedig van benne egy-két jobb nevû tehetséges szinkronszínész, csak ide nem illenek.
A film meg maga szuper, nem is értem hogy nem kapott díjakat, csak jelölést. Fõleg a zenéje.
vitkovits 2011 máj. 11. - 22:55:50
(145/301)
Regényben persze, mint majdnem minden film, amely regénybõl készül, sokkal jobb.
A másik észrevételem: miért nem lehet félig-romantikus filmben szép nõket rakni fõszereplõnek? Ki hiszi el errõl a bányarém Madeleine Stowe-ról, hogy többen is (112 percen keresztül...) az életüket áldoznák érte?

Jómagam és jóízlésû barátaim a kisujjunkat sem mozdítanánk érte, egyetlen másodperc erejéig sem - pedig egy szép Nõért a fél francia/angol/huron hadsereget kiirtanánk... Legalábbis megkísérelnénk, mint Sólyomszem.
gogi01 2011 máj. 11. - 21:35:18
(144/301)
Már egyszer irtam régenben-az Ace Venturához-szerintem olcsobb,ha megveszik a filmet a külföldi forgalmazotól-mondjuk nekik nem külföldi-és ujraszinkrozinálják,mint a magyarországi forgalmazotól a szinkronosat megvenni.
Cleo. 2011 máj. 10. - 16:45:06 Előzmény spinabifida79
(143/301)
Sajnos a teljes film az új, rossz szinkronnal megy. Láttam, hallottam. Köszi a biztatást, hogy csak a bemutató lenne ilyen szánalmas, de sajna az egész film szinkronja gagyi.
offtopic
spinabifida79 2011 máj. 08. - 23:05:57
(142/301)
Azt hiszem az elõzetesekben nem a film szinkronja hangzik el, hanem amolyan hangalámondásos egyszerûsített szöveg. Nem a filmet szinkronizáló színészek hangja. Ha megfigyelitek szinte minden film elõzetesében ugyanaz a pár nõi és férfi hang hallatszik. Legalábbis a Universal channel-en . Meg lehet õrülni tõle. 5 percenként félbeszakítják a filmet és megy az elõzetesek sora. Egy-egy részlet naponta 100 szor. Rosszabb mint a reklám.