9/10
rob83 2013 márc. 24. - 09:30:23 9/10
(36/96)
Nekem nagyon tetszett!Minden mozzanatát elhittem.Nem akartak világokat megmenteni,de ez sokkal közelebb áll a valósághoz mint sok más Amerikai film!

10/9!
10/10
DiegoT1120 2013 márc. 22. - 11:57:38 10/10
(35/96)
ennyi erõvel a filmek 99 %-ára lehet írni, hogy "sablonos"...fõleg az amerikai filmekre...
szerintem nagyon jó volt a film...10/10
goldblum 2013 márc. 22. - 01:22:14
(34/96)
Pocsék, sablonos áldoku unalom.
10/10
NADALFAN 2013 márc. 20. - 22:18:55 10/10 Előzmény kenubita
(33/96)
háát ezzel csak egyet tudok érteni. kicsit azért zavart a sok fuck meg puta de ehhez a filmhez ez kellett. 10/10 !
kategóriájában tényleg csúcs. a rendezõi ötlet -mint egy dokumentarista videó naplót látnánk- és a 2 fõszereplõ frenetikus alakítása kihozta a maximumot.
10/10
offtopic
kenubita 2013 márc. 20. - 10:33:32 10/10
(32/96)
AZ ELMÚLT ÉVEK EGYIK LEGJOBB RENDÕRFILMJE. LE A KALAPPAL.
sage 2013 márc. 19. - 22:34:45
(31/96)
Ez már súrolja az über car kategóriát. Ez arra jó elinditod a dvd-t beállítod a tv távirányitóján az idõzitõt, hogy kapcsoljon ki pl 60 percnél és bevágod a szunyát. Kb ennyit ér ez a film se többet se kevesebbet.
10/10
Laseo 2013 márc. 19. - 10:24:16 10/10
(30/96)
Volt ahol unatkoztam a film közben, de nagy részben lekötött. Az utolsó fél óra viszont nagyon odavágott. Hatalmasat dobott a filmen. Ritkán van ilyen, de összességében nálam 10/10
nikoletta793 2013 márc. 18. - 17:42:08
(29/96)
nagyon tetszett. bar en a rendoros filmeket amugy is nagyon szeretem. ebben semmi kifogasolni valot nem talaltam.
spoiler
bar amikor meglattam a hosszu kocsisort a temetes elott azert elkezdtem huzni a szam hogy ne mar a szokasos amerikai vege lesz de vegulis nem nyujtottak el a dolgot eleg egyszeruen lett vege. ezert a hosszu kocsisor is belefer!
fiuknak feltetlenul ajanlom szerintem nem fognak csalodni.
10/10
scatpop 2013 márc. 17. - 19:02:37 10/10
(28/96)
Szerintem, jó film volt nekem nagyon tetszett. Nagyon jók a kamerabeállítások, egy új mûfaj nagyjából. A film kicsit lassan indul be, de aki nem kapcsolja ki 20 perc után az nem fog csalódni. Összességében kicsit dokumentumfilmes, akciós, talán drámának nem mondanám, de amiket manapság drámának neveznek azokhoz képest ez sokkal inkább az. Nagyjából realisztikus, élethû is a film. Végig szórakoztató. Aki szereti az akciófilmeket amiknek van tartalma az nézze meg. A vége kicsit szentimentális, de jól is van az úgy. Én nem unatkoztam alatta. Nekem 10/8,5 de 9-et adtam, mert rengeteg hulladék film jön amcsiból és ez nem az, ezért felfele kerekítettem.


Spoiler


Amikor a fekával nekiáll bunyózni, jelvény nélkül az egy kicsit erõltetett volt. Talán az is kicsit sok volt amikor a utolsó nagy zúzásban 4 vagy 5 AK-val aprítják õket és egy lazább sérüléssel megússzák elsõ körben. Valamint amikor áll ki a kés a fickó szemébõl azt is túlzásnak éreztem, bár nem lehetetlen, hogy tud beszélni úgy is.
1/10
getkidi 2013 márc. 17. - 12:40:52 1/10
(27/96)
Filmdráma??? EZ??? Na ez nem filmdráma..... Ez egy még nem létezõ kategória :D Akció és dokumentum film kotyvasz. Teljesen hiteltelen. Értelmetlen. Semmitmondó.
Hát nem tudom, de ha én 3 méterrõl elkezdek lövöldözni valakire akkor az nem fog kiszállni az autójából.
Ezt a filmet sajnos nem tudtam végignézni.... Már az eleje ilyen baromság. Meg a kötöszködõ 100 kilos nigger akinek neki megy az 50 kilos törpe és szétveri, miközben a társa vidáman filmezi :D
Még is mi akar lenni ez a film? Mindnesetre az egy jelentre jutó kamerapoziciók díjat megnyeri!
3/10
öregnigger 2013 márc. 16. - 05:49:08 3/10
(26/96)
Szerencsére otthon néztem,ezért kilehetett kapcsolni kb fél óra után. Eddig bírtuk.
8/10
lajkocs 2013 márc. 15. - 21:47:31 8/10
(25/96)
Érdekes film. Elõször idegesítõ kissé a kamera kezelés, illetve ez a dokumentum film stílus. Olykor megkérdeztem magamtól, hogy egyes jelenetekben akkor ki is vesz kit? És ez a kérdés elõjön a film közben többször. Azonban (szinte észrevehetetlenül), de belépnek a szokásosnak nem mondható, de már külsõ operatõrös felvételek. Ha ezektõl el tud az ember még az elején vonatkoztatni, márhogy ezeket figyelje, akkor lesz belõle egy jó kis film. A sztori nem nagy. Sõt. Semmi. Mégis sokszor mosolyogtam a szituációkon, sokszor izgultam a különbözõ bevetéseken, és ha ki is számítható a vég, mégis végig izgultam azt is. Sikerült a rendezõnek, és a jó színészi munkának is köszönhetõen egy jó kis mozit összehozni. A filmzene is találó. Nálam egy jó 8/10 (ez szerintem nem rossz).
8/10
Hellas Verona 2013 márc. 15. - 15:48:42 8/10
(24/96)
Kár az utolsó 20 percért , de attól független egy egész jó hiteles film .
8/10
Sadenal 2013 márc. 03. - 16:40:23 8/10
(23/96)
Nagyon jó kis film volt és én is tökre izgultam a végén bár sejthetõ volt kicsit.

SPOILER

Én sem értettem, hogy miért nem húztak onnan a francba. :O


8/10
10/10
arcansas 2013 jan. 30. - 23:23:14 10/10 Előzmény Lery
(22/96)
SPOILER!


A latino rendõr srácnak a sérülései olyanok voltak, hogy kórház ide vagy oda,de vége lesz. Plusz a forgalom is...Na meg miután a társa felgyógyult,így biztosan voltak kórházba,csak ugye azt nem mutatták....Szóval azt bele kell képzelni.

Szerintem amúgy pont, hogy tök általános dolog volt.Rengeteg sorozat van az LAPD-rõl, van valóság alapja.Közép és Dél-Amerika közelségébõl adódóan is tele vannak a nagyobb városok drog és egyéb kartelekkel. Mindennapos a sok zsarus és bandák közti megtorlás. Szóval ebbõl kiindulva, pont hogy egy hétköznapi sztorit dolgoztak ki a filmben.
8/10
Perillustris 2013 jan. 26. - 22:34:59 8/10 Előzmény Lery
(21/96)
Igazad van. Jómagam is azt súgtam oldalra, hogy onnan a nyílt tereprõl el kéne húzni (ha már fél perce mondták, hogy "mindenhol ott vannak"). Nem volt életszerû a profizmus ilyen szintû elpárolgása.
Lery 2013 jan. 21. - 09:14:28
(20/96)
SPOILER!

Ritkán szólok hozzá filmhez, de a vége annyira bosszantott, hogy kíváncsi vagyok, mások egyetértenek-e. Szóval a végén a fetrengés, szenvedés, utolsó szavak nyögdösése helyett miért nem ültek be a lelõtt gengszterek terepjárójába és irány az elsõ kórház? A végkifejletet tekintve ebben az esetben mind a ketten túlélik...

Több helyen írják, hogy az operatõri munka stílusa idegesítõ, bár a sztori jó. Én fordítva voltam vele.. Szerintem jól sikerült a kézikamerás dolog, 1000x jobban bele tudtam élni magam, mint egy sima akciófilmbe. Naturális volt az egész, épp ezért nem értem, hogy miért kellett elcseszni egy amúgy tök hétköznapi akciófilmekre jellemzõ erõltetett sztorival? Sokkal jobb lett volna, ha csak bemutatják a hétköznapi LAPD zsaruk kemény életét, a végén vmi lightos konklúzióval, mint ez, hogy ráhúztak egy tök sablonos és nem mellesleg kiszámítható történetet. 6/10, pedig az eleje rohadtul tetszett!
8/10
Nissifer 2013 jan. 20. - 17:26:04 8/10 Előzmény stomachh
(19/96)
A forgatókönyv az utolsó 15 percig egészen jó, a színészi játék kiváló, a operatõri munka/vágás pocsék (a görcsösen eredetieskedni próbáló idétlen kamera nézetek miatt), a film alatt hallható Puscifer: Momma sed címû száma nagyon találó, és hangulatos. A történetbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni, azonban a jelenetek (leszámítva az utolsó 15 percet) fantasztikusak, és Anna Kendrick alakítása különösen magával ragadó! :) Összességében véve a film megnézése után az az érzésem, hogy kellemes kis trailer ez, ezek után kíváncsi vagyok a teljes filmre, ahol kibontják a történetet. Jah, hogy ez volt a teljes film? Nah, de kérem?! :)
9/10
stomachh 2012 dec. 30. - 22:46:07 9/10
(18/96)
Remek forgatókönyv, jó rendezés, kifogástalan színészi játék. Az utolsó 20 percben szinte pislogás nélkül, feszülten figyeltem az eseményeket, a végén szabályosan lúdbõrzöttem. Ezt azért jól megalapozta a dokumentarista stílus (ami hála égnek nincs a filmben eltúlozva, bár a kézikamerás jelentek mennyisége már-már a határon mozgott). Bár szerintem ez is megosztó mozi lesz, lesz akinek nem fog tetszeni. Nekem nagyon bejött. Legyen 9/10.
sdt 2012 dec. 25. - 21:17:08
(17/96)
Nagyon sok, és jó kritikát kapott. Sajnos, nekem egyáltalán nem tetszett, kivéve az elõírt színészi játék jó teljesítése.
1.) A kézikamerás felvételek erõsen öncélúak, helyenként érthetetlenné tették a filmet. Amúgy sok ponton a felvétel logikátlan volt (akkor és ott ki veszi fel?. Túlzásba vitték és kézikamerás filmként ajánlom a Terepen (Southland) c. filmet. Ne menjünk bele a személyiségi jogok elemzésébe, végtére is ez nem dokumentum-, hanem játékfilm.
2.) Ne várjuk el a teljes szakszerûséget (nem dokumentumfilm...) de kétségeim vannak, hogy a rendõrségi szabályok ennyire szabad döntést és szabad kezet adnak a járõröknek.
3.) Nem hiszem, hogy a megállás nélküli "fuck" hitelesebbé teszi a fõszereplõket és a történetet.
Jó szereplõkkel jó ötlet,többedosztályú, erõsen kliséízû kidolgozás.
Persze, lesz, akiknek tetszett, velük is egyetértek, végtére is sajátos, tipikusan un. "megosztó" film.