Asimov 2007 júl. 13. - 10:02:59
(16/76)
Szerintem, aki nem hiszi, hogy valóban olyan véres események történtek, mint amiket a filmben láthattunk, az olvassa el az angol nyelvû wikipédiát, Idi Amin címszó alatt.
(kb. olyan marhaság ilyet állítani, mint hogy nem volt holokauszt, vagy hogy nem volt inkvizíció.)
A filmben levõ karaktereknek egyébként van valós gyökere, ez is elolvasható a wikipédián.
Ki gondolta volna egyébként, hogy Idi Amin csak 2003 augusztusában (!) halt meg, Szaúd-Arábiában, és a családja kérése ellenére nem engedték meg, hogy ugandai földben nyugodhasson? Ez is alátámasztja, hogy rengeteg vér tapadt a kezéhez.
Egyébként ragyogó film, ez a McAvoy gyerek teljesen felnõtt Whitaker-hez, de nem való gyenge idegzetûeknek.
amozijo 2007 máj. 03. - 22:36:21
(15/76)
A film nagyon jó. Szépen építkezik, feszültséggel teli, jó értelemben "hatásvadász".
rkrisz86 2007 ápr. 20. - 18:05:09
(14/76)
Nekem ha nem tetszik egy film akkor egyszerûen soha többé nem gongolok rá, nem foglalkozom vele, fórumba meg pláne nem írok!!!!!!Miért olyan meglepõ egy szexjelenet????Minden filmben találni legalább egyet, és az élethez is hozzátartozik a szex!
Ha vkit zavar az ilyesmi, nézze a Bambit!
Amúgy meg Afrikában Amin uralma alatt valóban borzasztó dolgok történtek, nem fikció, ahogy azt néhányan állítják.A doki az már annál inkább!!Jobb is lehetett volna a film, de nekem bejött, szívesen megnézem máskor is, aki meg nem így gondolja az inkább rakjon be a lejátszóba egy Pókember vagy egy Underworld filmet hiszen az nagyon tanulságos és igaz történeten is alapszik ugyebár!
Seemann 2007 ápr. 19. - 17:10:06
(13/76)
A csúcshülyeség, a csúcspontagyúság, a csúcscikiség, a csúcsbénaság, a csúcsprimitívség és a csúcsblõdliség persze megint a szex. Most komolyan: nem nevetséges?? Gondoljunk bele: megkérdik mirõl szól a film, meséld el, mirõl szól egy Idi Amin diktatúrájáról szóló film és elkezded mondani hogy hát izé a film úgy kezdõdik hogy egy ficsúr "helyes " jóképü skót srác (??? mivan? sicc!!) felhúz az árja vesszejére pár fekete nõt, és játsza az agyát.
Seemann 2007 ápr. 19. - 17:03:01
(12/76)
Na Dijoni, ha hiszed ha nem, minden szavaddal egyetértek. Sõt!:)

Ez a film egy szárított-szecskázott sz*rkupac, nem több.

Már maga a címadás is, ez a typisch amerikai agyatlan hochf.szság, ez az "utolsó"! Hjajjjjj, ettõl már tényleg én égek. "Az utolsó skót király"?? Micsoda, mi van, wasmakogsz? Milyen király, meg milyen skót, és legfõképpen mi a rühes tetves ló.aszért utolsó??? He? Vagy ez megint valami takarékra vett intellektuális hóbelevanc?

Amikor nem tudnak elég beszédes címet adni, és oscargyanús a fillmecske, akkor elõkerül a varázskalap, és a varázskalapból elõkerül egy elsõ hallásra érthetetlen párosítás, majd a jól bevált -utolsó- szó.

Nem igaz hogy nem robban szét az epehójagja az amerikai átlagnézõnek, mindenkinek, amikor kijön egy ilyen cím. Már volt :Utolsó tangó Párizsban, Utolsó megbízatás, Az utolsó nagy király, Az utolsó jelentés, Az utolsó cserkész, Az utolsó belövés, de végtelenségig folytathatnám a felsorolást.
De ez a mostani, kb. ugyanarra a kaptafára készült mint az utolsó Mohikán meg az utolsó Szamuráj. Mi a hevenyészett jók.rva életért kell mindig, miiiiindig egy európai vagy egy amerikai férfi, de lehetõleg egy nõ is belé-bele-oda-be bazze? Ettõl jobban érti valaki?? És miért kell egy Idi Aminról szóló, egy az afrikaiak szerencsétlen helyzetérõl szóló filmbe egy "jóképû" ficsur balfék, meg egy szõke-kékszemü árja nõ?? Waarum???? Na ez a fasizmus. EZ. Najó, ha ez erõs, akkor maradjunk csak a primitívségnél, vagy a tolerancia hiányánál. Manapság, amikor a tolernaciát a répadarabokkal együtt minden étkezés után kiokádja elénk valami oberokos, manapság nem lehet fehérek hanyagolása, vagy esetleg mellékszerepekbe tuszkolása mellett eladni a "fehér piacon" egy négerekrõl szóló filmet. Egyébként nem, mert különben lesz.arják.
Dzshonny 2007 ápr. 17. - 12:48:01
(11/76)
Ami a filmben van mind badarság és hülyeség,aki egy picit ért a témához tudja,hogy nem ez folyt ott délen. úgy vélem a készítõk nem egészen voltak tisztába mibe kezdenek bele. Hamár az idétlen agyatlan robbantós filmeknél vagyunk, még ott is több értelmet találok mint ebben az alkotásban...
csincsilla72 2007 ápr. 17. - 09:37:00 Előzmény Dzshonny
(10/76)
Miért lennénk eltévedve? Azért, mert neked nem tetszett? Pénzhajhásznak én inkább az agyatlan robbantós-lángolós-CGI-s akciófilmeket nevezem. De ízlésekrõl nincs mit vitatkozni. Senki nem kényszerít, hogy kétszer is megnézd.
Dzshonny 2007 ápr. 16. - 23:05:53
(9/76)
Hihetetlen mennyire elvagytok tévedve. Ez a film egy undorító pénzhajszár semmitmondó..... stb sorolhatnám, de nem teszem mer a végén olyat mondanék amit énis megbánnék. A maga kategóriájába még a Hotel Ruanda volt az a film ami színvonulasan jól sikerült, de ez egy förmedvény! Iszonyatosan nagyot csalódtam

3/10 már csak Whitaker miatt
bambina 2007 ápr. 14. - 19:04:12
(8/76)
Hát ez egy jó film. Forest Whitaker tényleg megérdemelte az Oscart, szép dolog, hogy a forgatás elõtt járta a diktatúrát megtapasztalt országokat, fontos lehetett a tapasztalatszerzés. Valami Hotel Ruanda-szerûre számítottam, azt a filmet nagyon szeretem, de végülis nem olyat kaptam. Ez más teljesen, de szintén jó. A diktatúra, diktátor kialakulásának természete tökéletesen látható, a fokozódó õrület etc. James MacAvoy pedig kifejezetten ügyes statiszta a filmben. (És milyen helyes...) AZ uccsó negyed óra brutalitásai talán kicsit ízléstelenek voltak, de nem tették tönkre a dolgot, úgyhogy spongyát rá. Bár nehezen bírom elfelejteni...
csincsilla72 2007 ápr. 07. - 11:19:38
(7/76)
Oké, megbeszéltük. Nem akartam itt spoilerkedni, úgy gondoltam, aki látta, az úgyis érti, mire gondolok. De nem voltam egyértelmû. Bár sajnos nagyon igaz, hogy a világ számára egy európai élete nagyobb érték, mint egy afrikaié. Arról nem is beszélve, hogy neki elõbb elhiszik, mi történik ebben az országban, mint egy afrikai orvosnak.
csincsilla72 2007 ápr. 06. - 22:51:13
(6/76)
Félreértettél. A hollywoody befejezést arra a fordulatra értettem, hogy a fehér fiú milyen áron ússza meg a dolgot. Sajnáltam a kollégáját és nagyon igazságtalannak éreztem a befejezést.
csincsilla72 2007 ápr. 05. - 20:15:29
(5/76)
Én is próbálom elfelejteni:-(
fzsl 2007 ápr. 04. - 10:42:07
(4/76)
A film tényleg jó, érdekes, izgalmas, leleplezõ és megdöbbentõ... jól illeszkedik az afrikai országokban elkövetett borzalmakat feldolgozó új hullámba, lsd. Hotel Ruanda. Az alakítások is kiválóak.

Azért a film utolsó negyed órájától óvnék minden gyengébb idegzetût. Én a mai napig összerezzenek, ha csak eszembe jut, pedig van már 3 hete is hogy láttam...
eszter1 2007 márc. 30. - 16:11:25 Előzmény ryood
(3/76)
április 5-tõl
csincsilla72 2007 márc. 30. - 16:02:00 Előzmény ryood
(2/76)
Tegnap este sikerült megnéznem a Kossuthban premier elõtti vetítésen. A film nagyon tetszett, várakozásaimat is felülmúlóan. Talán csak a befejezéssel voltam kicsit elégedetlen, csöppet halivudira sikerült, de ezt leszámítva nagyon ütõs két órára sikeredett. És nemcsak a diktátor és az orvos alakított nagyot, a mellékszereplõk is jók voltak.
ryood 2007 márc. 11. - 13:13:13
(1/76)
ez mikor lesz nalunk mozikban? nagyon kiv. vok!