nihilke 2009 jan. 03. - 19:29:50 Előzmény Sztrogacsev
(36/76)
az angol inkább az üzleti/gazdasági élet hivatalos nyelve. nem hiszem, hogy a vidéken élõ "pórnép", amelynek jó része még olvasni sem tud, folyékonyan beszélne angolul. még ma se annyira, nemhogy akkor. inkább törzsi nyelven beszélhetnek. vagy nem tudom. felismertem egy szót, az pl. szuahéliül volt:D

a film amúgy jó volt, bár helyenként kicsit meseszerûnek tûnt. én nem ilyennek képzelnék egy véreskezû diktátort, aki az áldozatai levágott fejével beszélget vacsi közben. "Idi bácsi" mint egy jófej, jókedélyû nagy gyerek? a film alapján semmivel sem tûnt rosszabbnak, mint egy "átlagos" diktátor. pedig olvastam róla egy s mást, amivel kitûnt többiek közül. ezek nemigen kaptak helyet a filmben. egy-két felvillanó kép és ennyi. pedig akkoriban az ugandai valóság ennél sokkal, de sokkal kegyetlenebb volt. az entebbei incidenst se zavarták le ilyen egyszerûen. szóval elég "lájtosra" sikeredett ez az alkotás. viszont így legalább nézhetõ/könnyebben eladható. hát valamit valamiért. egyébként ez az orvosos rész igaz? mármint, ahogy elmenekült? kicsit tényleg hollywood-i lett, de ha így volt, akkor így volt.
Sztrogacsev 2009 jan. 02. - 16:31:41
(35/76)
Megkövetem magam: utánanéztem és Uganda hivatalos nyelve az angol! így már elfogadható.
Sztrogacsev 2009 jan. 02. - 16:28:03
(34/76)
Jó film, bár az kétségtelen, hogy Whitaker alakítása vitte a filmet!
Ami érdekes (és kissé zavaró is volt), hogy mennyi ugandai tud angolul! :D Idi Amin még ok, mert hát õ az elnök, de hogy a falusi buszon az elsõ nõ tudjon angolul??! kicsit erõs bár még elképzelhetõ... Azonban az már igencsak megkérdõjelezhetõ, hogy miért angolul szólt Idi a néphez (vidéken)? :D és mindenki értette (legalább is a reakciókból ez jött le) :D
Egyébként csakis eredeti nyelven nézzétek!!! Gesztesi szinkronja nagyságrendeket levesz Whitaker alakításából, borzalom!
10/10
babalujza 2008 dec. 22. - 19:42:33 10/10
(33/76)
Azért zseniális a film, mert sajnos valóságon alapszik. No és engem is arra késztetett, hogy utánaolvassak. Tudnom kellett arról is, amirõl a film nem mesél. Egy orvos munkájának részeként megismerni Uganda történelmének egy korszakát, hát nem semmi tálalás volt. Remek film.10 pont
10/10
afcajax 2008 dec. 19. - 15:52:30 10/10
(32/76)
Tetszett a fim közepétõl a hangulat változása a filmnek.Bár az egész jó volt az elejétõl a végéig. Forest teljesen kész volt:) Jól nyomta.
10/10
tzzttzzt 2008 dec. 15. - 09:51:32 10/10
(31/76)
Nekem nagyon tetszett! 10/10
Miután megnéztem a filmet utánanéztem a dolgoknak, és ezt mindenki figyelmébe ajánlom: http://hu.wikipedia.org/wiki/Idi_Amin_Dada
Akit érdekel a téma, az nézze meg a Hotel Ruanda címû filmet, vagy olvassa el Jean Hatzfeld A bozótvágó kések évszaka címû könyvét.
verdeleth 2008 dec. 15. - 00:43:59
(30/76)
csak ismételni tudom a többieket Hihetetlenül jó film Abszolút megérdemel minden dicséretet Nézze meg aki tudja
10/10
Kaelthas 2008 dec. 14. - 22:31:18 10/10
(29/76)
Zseniális film, 10/10
Zempy 2008 okt. 18. - 10:01:03
(28/76)
Már elsõ megnézésre is tetszett, de most újranézve még jobban. Kaphatott volna nagyobb figyelmet is ez a film, mert megérdemli. Mindenesetre nem csak Whitaker teljesítménye elsõrangú.

Remekül sikerült a fiktív és valós elemek összemosása, ennek következtében kis történelemórát is nyújt, de a thrillerszerû klisék miatt is izgulhatunk. A legelején a cselekmény közepébe vág, és végig fenntartja a nézõ figyelmét- talán csak egyszer-kétszer laposodik el picit. A két fõszereplõ remek, Whitaker egyik pillanatról másikra változik át kedvesen hunyorgó mackóból félelmetesen eltorzult zsarnokká. Viszont McAvoy szintén elismerést érdemel, számomra ez eddigi legjobb alakítása.

Talán nem derül ki túl sok hiteles történelmi adat, és a fikció túlsúlyba kerül, de ez egy jó film. Elképesztõ izgalmakba csap át az utolsó fél óra, nagyon feszült és elrettentõ. Csak ajánlani tudom mindenkinek, mindenképpen megéri beszerezni.
Gabi'91 2008 aug. 25. - 11:49:54 Előzmény sipka
(27/76)
Egyetértek. A film zseniális volt 10/10. Minden percben elhittem Whitakerrõl, hogy tényleg olyan õrült, a vége felé pedig kegyetlen.
Nálam is két olyan jelenet volt, amit egyszerûen nem bírtam végignézni.
A kommentednek csak a James McAvoyról szóló részével nem értek egyet, az igaz, hogy nem egy Brad Pitt, de én abszolút megértettem a sok elcsavart fejû lányt :D
10/10
susan88 2008 aug. 23. - 15:28:02 10/10
(26/76)
hoppá fel sem tûnt,hogy ugyanazzt írtam az elsõ sorba:P
De ugyanez a véleményem:)
10/10
susan88 2008 aug. 23. - 15:27:03 10/10
(25/76)
Fantasztikusan jó film:)Nekem 10/10
Nekem James Mcavoy az egyik olyan színész számomra,akit nagyra becsülök,mert tökéletes alakításokat nyújt bármely filmjében.
Teljesen egyetértek Sipka véleményével a filmmel kapcsolatban.Nem írom le újra:)
Elemezgetések nélkül kiváló film.

Bár egyes részeknél (számomra 2 volt kissé durva)tényleg takarják el a szemüket,akik nem bírják a "gyomorfelforgató" jeleneteket:)
10/10
pikemen 2008 aug. 20. - 19:49:12 10/10
(24/76)
FANTASZTIKUSAN JÓ FILM: 10-bõl 10.
dunkika 2008 júl. 22. - 15:20:16
(23/76)
Nekem nagyon tetszett a film. Ettõl a filmtõl teljesen azt kaptam amit vártam. Részemrõl tuti 10es
sipka 2008 júl. 10. - 15:52:57
(22/76)
Én meglepödtem.. S nem azon, hogy Forest Whitaker milyen jó szinész (ezt már egyébként is régóta tudom), és nem is azon, hogy Idi Amin milyen szörnyû cselekedeteket vitt véghez.. Csodálkozásom legföbb tényezõje James McAvoy karakterének, hihetetlennek tünnõ (általam igencsak megkérdõjelezett) sármja :P Bár nem akarom megsérteni a James McAvoy rajongókat, de azért lássuk be: a szinész elég feminim vonásokkal rendelkezik, amely vékony testalkata, és alacsony termete is azt a látszatott kelti, hogy nem õ a "nõi szivek elrablója" :DD (Persze a tehetségével nincs gond, mivel szemmel láthatólag Forest mellett rendesen megállta a helyét.)
Csak azt nem tudom fölfogni, hogy egy ilyen karakter mint "Nicholas Garrigan" (James McAvoy), hogy a francba tud annyi nõt elszéditeni :) A film ezen része, mintha egy James Bond alkotás lenne XDDD
S ez most nem irigység a részemrõl :DDD Na mindegy. Ezt a nõk biztosan jobban értik, mint én....
A filmrõl (is): Tetszett, hogy az orvos szemszögébõl látjuk a dolgokat, mivel ezzel (szinte) megkimélik a nézõt attól a rengeteg brutális cselekménytõl, amelyet Idi Amin (valaha is) elkövetett. Tehát csak azoknak a borzalmaknak leszünk szemtanúi, amiket Nicholas karaktere is látni fog (vagy éppenséggel átél) :)
Forest (a film egyenletes tempójával megegyezõen) egyre félelmetesebbé válik, aminek folyományaként egyre kegyetlenebb is. Nagyon jól játszik!!! Ahogy az izzadság cseppek lecsurognak, arról az õrült arckifejezésrõl... EGYSZERÛEN KIRÁLY!! :DD
S azt is nagyon birtam ebben a drámában, hogy olyan jelenetek is vannak benne, amelyre egyáltalán nem is számitottam!!! :DDD
SPOILER
Például gondolta volna valaki, hogy Forest karaktere fingani fog?!! XDDDDDDD Értitek ezt?! XDDD Elmennek ezért a Nicholas-ért, hogy Idi Amin rosszul érzi magát, majd kiderül hogy csak a szelek bántották :DD Durva.. :)
SPOILER VÉGE
Szóval (szerintem) jó kis film volt, néhány (szám szerint 2) sokkoló jelenettõl eltekintve :)

UI: Én a szem eltakarását javaslom eme snitteknél :) Nálam bevált ez a módszer :P
Detechtor 2007 dec. 09. - 22:06:03 Előzmény Seemann
(21/76)
Hogy miért az utolsó skót király? Mert Idi Amin Skócia királyává koronáztatta magát Ugandában (volt sok más agyament titulusa is), ahogy ez a filmben is elhangzik.
Ajánlom olvasgass mielõtt baromságokat írsz: http://www.naprakeszegyetem.hu/cikk/?id=128&r=20
10/10
NADAL14 2007 okt. 29. - 22:45:41 10/10 Előzmény Petrisz
(20/76)
nagyon jo film ,nem véletlen f .w .oscar dija teljesen hitelesen alakitotta amint,szuper film !!!!10-es!
Newcastle United 2007 szept. 13. - 10:39:29 Előzmény Seemann
(19/76)
Te aztán értesz a dolgokhoz. Valószínûleg azért került bele Dr. Garrigan a filmbe, mert a nyugat elsõnek rajta keresztült szembesült azzal a szörnyû és véres diktatúrával
Az amerikai nézõk és az "utolsó" címekhez pedig csak annyit, hogy nem a magyar címfordításokat kéne figyelmbe venned, mert sok esetben egyáltalán nem fedi az eredetit, pl.: Utolsó belövés (Gridlock'd) vagy Utolsó jelentés (Breach).
Petrisz 2007 aug. 21. - 09:16:09 Előzmény Seemann
(18/76)
Valószínûleg Dr. Garrigan karakterének felépítéséhez szükség volt minderre. Ha a film elsõ 15 perce lemarad, akkor nem áll össze, hogy baleksága mellett léha és kalandvágyó, és a humanitáriussága kissé megkérdõjelezhetõ.

Forest Whitaker nagyot alakít ebben a nehéz szerepben. Ritkán szoktam filmet színészek alapján nézni, inkább a rendezõkre figyelek. De a Szellemkutya után elég volt Whitaker neve, meg hogy egy történelmi afrikai diktátorról van szó, hogy olyat tegyek, amit nem szoktam: vakon, bevállalni egy filmet különösebb utánaolvasás nélkül.
kobold 2007 aug. 03. - 03:09:50 Előzmény Asimov
(17/76)
nekem nagyon tetszett ez a film, a cim persze figyelemfelkeltõ -ezt asszem általánosiskola harmadikban tanitják- FW játéka zseniális, akárcsak a téma bemutatása: egy diktátor hatalomrakerülése, a környezet viselkedése/változása... aki meg kételkedik, hogy ilyen véres dolgok történtek-e, az nézzen nyugodtan ma, 2007-ben Afrikára..