László Havrilla 2016 jan. 10. - 12:01:49 Előzmény tobywong
(49/69)
NAgyon jó volt. Meglepett, hogx Teresa feladta õket a VESZETNEK.
8/10
idõjós1010 2016 jan. 05. - 03:36:03 8/10
(48/69)
Az elsõ rész utcsó percéig nem gondoltam volna, hogy volt tervezett folytatás, azt pedig pláne nem, hogy komolyabb ráfordítással fog készülni. Bõven jobb lett mint az elsõ rész, ami túl mély nyomokat talán senkiben sem hagyott. Viszont full más is lett az irányzat. Bár hibái is voltak.:
SPOILER
Elõször is, az elsõ rész úgy ért véget, hogy kezdõdik a második fázis, ami alatt nyilvánvalóan egy újabb szimulációt, vagy próbatételt kellett érteni, mégsem következett semmi ilyen. Tovább hazudtak nekik, de ennyi. Másik problémám az volt, amikor Teresa emlékeit visszaadták. Felmerült bennem a kérdés, hogy akkor korábban miért is vették el, ha ennyire jól együtt tudnak vele dolgozni ? Teresa végül feladta õket, de elképzelni nem tudom miképp, és hogy egyébként mi feladnivaló volt rajtuk egyáltalán, mikor pontosan jól tudta a veszett is, hol kell keresni a jobkart. No meg az elsõ rész szörnyeire sem kaptunk tán választ, hogy akkor azok most mik is voltak igazából ? vagy ezt már megmagyarázták az elsõ részben ? volt rájuk valami értelmes magyarázat ?
SPOILER VÉGE
Mindent összevetve jó volt ez. Látványban pl rengeteget adott, míg az elsõ rész szinte semmit.
skillet 2016 jan. 02. - 10:53:50
(47/69)
marhák? :) na ja. én is szívesen lennék ekkora marha, hogy 34 millióból (dollár, maze runner 1 költségvetése) csináljak 340 milliót. akárhogy is számolom, az a 10szerese. nagy marhának kell hozzá lenni. sajnos én ekkora marha nem vagyok, és sosem leszek. pedig nekem forintból is jól esne, ha valamibe beraknék most 10 millió forintot és hozna 100-at. az igazi marhák! :)
tobywong 2015 dec. 31. - 16:40:49
(46/69)
Hatalmas butaság az egész. Ámulatba ejt, hogy szinte egyidõben, három ember is megírta szinte ugyanazt az ökörséget. Gondolok itt az Éhezõk viadalára, a Beavatott-ra és persze az Útvesztõ(k)re. Logikátlan, üres, semmitmondó történet az összes, ráadásul voltak akkora marhák, hogy pénzt is fordítottak a megfilmesítésükre. Kész röhej.
A Beavatott sorozat számomra csak a fõszereplõ csaj miatt ér valamit. :)
6/10
nikato 2015 dec. 29. - 15:07:50 6/10
(45/69)
Nem lett valami jó. Nyomába sem ér az elsõ résznek!
2/10
melody03 2015 dec. 28. - 22:54:40 2/10
(44/69)
Ebbe aztán volt minden: Z világháború, Majmok bolygója, Éhezõk viadala, A kiválasztott, Cloverfield, Buggyantak(?). Szóval szépen összegyúrt tini-scifi lett ez végül. A történet bár izgalmas és pörgõs, túl zsúfolt és vontatott. Valójában semmi sem történik igazán. Vártam az elsõ rész után, hogy kiderül valami info valamirõl/bármirõl, de sajnos ez sem történt meg. A srácok ügyesek voltak, bár még mindig nem sikerült azonosulnom egyikkel sem.
Túl sok mindent akartak beletenni, ami az értéke rovására ment. Ez az egész egy nagy zagyvalék volt. Kár érte.
10/2
Querelle 2015 dec. 26. - 11:16:17
(43/69)
A kivitelezés - értsd képi világ és a szereplõk játéka - akár tíz pontot is megér, a történetre olyan 2 pontocskát adnék, mert , hogy az szinte teljesen hiányzik ( Legalább a párbeszédek rövidek és nem trágárak, ezért a két pont). Ide rohanunk, oda rohanunk, jönnek a zombik, elfognak , kiszabadulunk, megint elfognak és megint kiszabadulunk, de elhatározzuk, hogy visszavágunk.Klisé klisé hátán, talán egyetlen eredeti gondolat/ötlet sem található a filmben.Tényleg van igény ennek a semmitmondó zagyvaléknak a folytatására ? Érdekes ...
10/10
Evidens1985 2015 dec. 21. - 22:38:42 10/10
(42/69)
Nekem kifejezetten tetszett.
A könyvet ugyan nem olvastam, viszont az elsõ részhez képest tudom viszonyítani, sokkal jobb.
Több okból, annak ellenére, hogy marha hosszú film, mindvégig le tudott kötni, utoljára ilyen csak az újabb Batman filmek esetében fordult elõ. A párbeszédeket nem nyújtják a végtelenségig, semmitmondõ ökörségeket hajtogatva, vagy éppen világmegváltó eszmefuttatásokat terjesztve. Apró SPOILER: Vagy ami mindig idegesít egy filmben, hogy ha egy sötét helyre kerülnek, azonnal szétválnak, persze egyesével szigorúan! Na ez itt nincs, kettesével indulnak el, mint ahogy egy valósághû szituációban történne.
Emellett a látvány, a lerombolt városkép szépen ki lett dolgozva.
Nálam 9-10 pont ez a film.
8/10
King Diamond 2015 dec. 20. - 22:48:08 8/10
(41/69)
SPOILER IS LEHET!!!
Tetszett, hogy gyakorlatilag onnan folytatódik a film, ahol az elsõ befejezõdött. Nem olvastam még a könyvet, így nem tudom, hogy mennyiben tér el attól, de a hozzászólásokból az tûnik ki, hogy eléggé. Viszont emiatt nem is húznám le, mint sokan elõttem. Lehet, hogy a könyvek elolvasása után sokaknak jobban tetszene a film is meg nem lenne esetleg annyira katyvasz, de ezt nem képesek felfogni/átlátni, így marad az ócsárolás.
Szerintem jó volt a történet, tetszett ez az "erõdítmény", ahová vitték õket az elején, csak elég simán és hamar megszöktek onnan. Tovább is elnéztem volna még a cselekmény alakulását az erõdben. A buggyantakra volt utalás az elõzõ rész végén, így nem volt teljesen váratlan húzás, viszont nem tudom, hogy a könyvekben is ilyenek-e, volt, aki írta, hogy nem. Illetve, hogy õk már benne vannak-e a második könyvben is, vagy csak a harmadikban? A színészek most is jók, bár szintén nem tudom, hogy az újonnan behozott karakterek mennyire játszanak fontos szerepet a könyvben, ezeket azért jó volna tudni és lehet, hogy várnom kellett volna, míg elolvasom a könyveket. A helyszínek, a látvány pazar, fantasztikus. A zenék és a magyar hangok szintén jók. A vége alapján pedig most is várom a folytatást, mint az elsõ után. Körülbelül ugyanannyira tetszett, mint az elsõ része, de valószínûsítem, hogy fogom majd írni mindkét részhez még, miután elolvastam a könyveket is.
8/10
5/10
csanyi82 2015 dec. 20. - 18:03:27 5/10
(40/69)
Az elsõ rész nagyon tetszett, de ez egy rakás unalmas klisé. Látszik, hogy ebbõl is jól meg akarnak gazdagodni, mivel elkezdték az Éhezõk Viadala által kitaposott ösvényt járni : csinálnak belõle vagy 4-5 unalmas részt, aminek a sztoriját egybe is össze lehetne sûríteni, de azzal kevesebbet lehetne keresni. Kár érte.
6/10
pihes 2015 dec. 18. - 15:21:29 6/10
(39/69)
Nem nagy sztori a film. A romváros helyszínek, jók lettek.
6/10
Atis88 2015 dec. 16. - 20:30:06 6/10
(38/69)
Ebbõl is egy újabb apokaliptikus zombi film lett, csak sajna a gyenge kategóriából. 6/10. Egyszer meglehet nézni, de hamar feledésbe is merül. Tele van a témára jellemzõ klisékkel, ráadásul sok helyen unalmas és kiszámítható. Ez a Thomas gyerek meg olyan naiv, ami szinte hihetetlen, pláne ha azt a világot nézzük amiben él. Ha ilyen témára vágyik az ember, akkor már inkább walking dead. Százszor jobb, mint ez.
xdm 2015 dec. 16. - 13:24:06
(37/69)
Tényleg nem érdemes megnézni. A legyek urától fényévekre van. Ez inkább ilyen zombis-apokaliptikus-tini akció-kaland akármi. Katyvasz az egész. És ráadásul unalmas is. Sajnos. Mielõtt valaki belémkötne, hogy miért fikázom.
Nagy1A 2015 dec. 16. - 11:55:09 Előzmény xdm
(36/69)
off/ Már az elsõ rész közepe táján rájöttem arra, hogy ez nem az én fimem, a vége azután végképpen meggyõzött arról, hogy ez a kamasz lelkek számára készült sz@rság!Felrémlett bennem egy hasonló - tini - koromban olvasott " Ifjúsági regény" és egy pillanatra elgondolodtam azon, hogy nem csak az a baj, hogy túlkoros vagyok ehhez a stílushoz és témához, ahol fiatal kiccsávók szadiznak, fiatal kiccsávókat?? Azután rájöttem arra, hogy.....NEM! A könyvet és a fimet úgy hívták ugyanis, hogy "Legyek ura" (Lord of the Fliers - William Golding) Mekkora különbség....!!
A második részt, köszönhetõen az értékelhetõ hozzászólóknak, már biztosan nem fogom megnézni, de remélem valakinek a rajongók közül felkeltettem a figyelmét, akár a könyvre, akár a filmre, mindkettõ zseniális, de a filmben az 1963-as eredetit ajánlom!!
1/10
cereza 2015 dec. 12. - 13:19:27 1/10
(35/69)
Adtam rá 1 pontot, mert 0-t nem lehetett - de így legalább a 6,4 lement 6.3-ra, ami még így is óriási túlzás!!! Én hülye nem olvastam el (kivételesen) a hozzászólásokat, de ugye 600 Ft volt rá a jegy a Sugárban, ezért beültem rá, mert az elsõ rész tetszett. Bár ne tettem volna!!!

KATASZTRÓFA!!!!!! Komolyan mondom, nincsenek jelzõk erre a filmre, azon kívül, hogy kiba...tt hosszú és ultra sz.r! Ordítani tudnék, annyira fájdalmas volt az egész - és én még csak nem is olvastam a könyvet!!!! Szóval totál felejtõ... Épeszû ember egyszerûen nem ül be rá és kész. A korábbi hozzászólók már leírták, hogy miért, nem akarom õket ismételni, egyetértek. Inkább sétáljatok helyette egyet a Ligetben :)
jani-wan 2015 nov. 21. - 17:05:03
(34/69)
Tényleg muszáj volt egy ilyen zombis hülyeséget csinálni! Megáll az ész. Pedig az elõzõ részben volt potenciál egy jó folytatásra. Kár érte.
jerome86 2015 nov. 19. - 16:15:30
(33/69)
Ugyanolyan jó lett mint az elsõ rész :)
Király film!
anonem 2015 nov. 14. - 18:39:07 Előzmény Bozótharcos
(32/69)
Akinek elég ennyi, annak biztosan megéri. A mást /jobbat, értelmes alkotást/ váró meg kínjában röhög.../Az elõbb említetteken is/.
8/10
Bozótharcos 2015 nov. 14. - 14:41:46 8/10
(31/69)
Jó kis 2 órás kikapcsolódás. Van ebbe minden. Bunker, sivatag, elektromos vihar, zombi apokalipszis, felkelõk, diszkó és mindez valahogy mégis összeáll. Az akció részek nagyon el vannak találva és elképesztõen kidolgozottak, folyamatosan pörög az egész, egy igazi adrenalis löket. Fanyalognak itt sokan hogy nincs sztori, de van, ami általában minden zombis filmben. Eljutni egy biztonságos helyre. Aki utálja a zombis menekülõs filmeket ne nézze meg, aki viszont szeretne egy jót pörögni és gyönyörködni a látványban, annak megéri. 8/10
port_man 2015 nov. 10. - 22:50:13
(30/69)
És mi a terv? - hát az nem volt az egészben, csak pénzt beszedni ebbõl a zagyvaságból.