port_man 2015 nov. 10. - 22:08:29
(29/69)
Ócska zombi film.
csucsok 2015 okt. 26. - 16:17:13
(28/69)
Elõzõ film is csalódás volt bennem. Könyvekben jobb volt az egész. Sajnos a film szétzúzta az illúziót. Ugyanez állt a második részre is. Tudom, hogy a semelyik film nem adja vissza a könyvek hangulatát, teljességét. De legalább vannak olyan alkotások, melyek megpróbálják. Itt a második részben ezt úgy érzem nem nagyon próbálták megtenni. El is tértek elég rendesen a könyvtõl. :-(
cherry baby 2015 okt. 20. - 15:03:25
(27/69)
Nem tetszett egyáltalán! Moziba nem ülnék be miatta!
Gabor Puskas 2015 okt. 20. - 12:38:20
(26/69)
Rettenetes. Borzalmas. Tragikus. Nem viccelek, életem egyik legrosszabb filmje, pláne moziban, pláne 3D-ben (aminek semmi, de semmi funkciója nem volt a filmben, észre se vettem volna, hogy 3D, ha a szemüveg nem nyomja az orromat:)). Kisujj miatt pici plusz, de alapvetõen egy szörnyû forgatókönyv még szörnyebb filmre vitele, gyenge színészekkel, ordenáré közhelyekkel, kiszámítható minden pillanata. Értelmetlen cselekmény, logikai bakugrások, érthetetlen dialógusok sora. Sajnos lesz 3. rész is... A legjobb élményem a 132 perces film alatt a salsa szószos nachos volt, amit elropogtattam. Hogy állhat ez a fostenger 7/10-en az imdb-n, fel nem foghatom, de ne dõljetek be neki.

ui: Köszönöm Ági, hogy "megnézetted" velem a filmet:D
rEVENGE 2015 okt. 10. - 23:36:40
(25/69)
Ja, az elõttem szóló kommentjét is kiemelném. Napjainkban, egy több, mint 2 órás filmben NULLA, ZÉRÓ, NULLA karakterfejlõdés. Az elsõ rész legalább csak langyos volt, de volt történet. Ebben a részben két értékelhetõ dolog volt: a CGI meg a zombik. Drukkoltam is nekik. De lássuk be ez rohadt kevés, mikor a film minden egyéb szempontból egy nagy nulla.
rEVENGE 2015 okt. 10. - 23:30:28
(24/69)
Látom nem ment át...na jó, segítek, a twájlájtos ajánlás egy úgynevezett túlzás, irónia volt, hogy érzékeltessem, mennyire is fostenger az útvesztõ ezen része. Egyébként valóban nagyon enyhe túlzás volt...

De most õszintén, meg tudod mondani, mi tetszett a filmben? Pár nyálas képû kölyök, töketlenkedés, a párbeszédek totális hiánya, színészi játék zéró. Na jó, Jenson volt az egyedüli, aki valamiféle színészkedés-szerû dolgot mutatott. Cselekmény? Futás, zombik, futás, egy 7 évesek szintjén álló párbeszéd, majd futás, kis lövöldözés, futás, futás, FUTÁS, FUTÁÁÁÁÁS!!!! De nem valamilyen cél felé, csak úgy hobbiból futnak. Ja, a fõszereplõ Tomika a gõzmozdony tipikusan az a karakter, akit az elsõ 10 percben meghal minden zs kategóriás horrorfilmben.

SPOILER

Teljesen logikátlan az egész ember. Pluszba bele lett nyomva ez a "mentsünk meg a félig elrohadt haldoklót valahogy, de ne hagyjuk meghalni" örök érvényû maszlag. Nemár, annyira lerágott és unalmas, ráadásul egy ilyen helyzetben tényleg teljesen logikátlan hülyeség. Az i-re a vége tette fel a pontot, amikor elmondja a szónoklatnak szánt maszlagot Tómász, és mindenki éljenez, hogy csináljuk. Öngyilkosság, de fun, persze, toljuk. Tényleg, totál logikus. Még most is idegbajt kapok, ha rágondolok. Kövessük a legszerencsétlenebbet, hip hip hurrá.

Szóval, hallgatom mi tetszett ebben a két óra életpazarlásban.:)
3/10
vagtomi 2015 okt. 10. - 21:13:14 3/10
(23/69)
Csalódás.

Látványos film, látszik hogy sok pénz volt hozzá.
De uncsi.
Egyrészt egy road movie - karakterfejlõdés nélkül. Másrészt pedig egy teen walking dead, abból is a Z kategória.
A két tini srácomnak persze tetszett, de én ennél jóval többet vártam.

Nem ajánlom, ha csak tényleg nincs felesleges 2 és fél órád, és 2000 Ft-od!
10/10
Edina A. 2015 okt. 10. - 18:35:43 10/10
(22/69)
Nem értem a fanyalgókat, nagyon jól sikerült, megéri a moziban megnézni. Persze, hogy más a hangulata, mint az elsõ résznek, de ettõl még nagyon izgalmas, nincs üresjárat a filmben. Aki meg inkább a Twilightot javasolja ehelyett, hát inkább nem mondok véleményt az ízlésérõl, de csorgassa csak akkor Edwardra a nyálát, ha az jobban tetszik neki.
domo.robi 2015 okt. 08. - 10:40:59
(21/69)
*** SPOILER ***

Hát, pofán lettem csapva. Azt hittem, hogy csak egyszer lehet velem bolondját járatni, amikor anno az Alkonyattól pirkadatig eljátszotta, hogy valami túszejtõs westernes film, aztán a felénél átment vámpíros-hentelõs szörnyûségbe.
De nem, nem csak egyszer lehet ezt megcsinálni. A történelem kereke lassan fordult egyet, és újra becsapott a ménkû. Csak most a tini kalandfilm csapott át véruncsi zombifilmbe. Visszaemlékezve az elsõ részben nyíló-csukódó útvesztõre, akkor még azt hittem, hogy a "Tûzpróba" címû második rész is valami escape room jellegû fifikás, akciós történet lesz. Egy próba, érted?

DE NEM! Hanem egy posztapokaliptikus Madmexbe oltott zombifantázia!
- Áááá, áááá - hörögte a zombi
- Áááá, áááá - ásítottam én a film nézése közben

Zombivá tevõ vírus, vagy fertõzés nincsen. Nem tudom komolyan venni azokat a filmeket, amelyek ezzel próbálkoznak.

A posztapokaliptikus filmeket pedig azért nem tudom komolyan venni, mert azokban benzin van, fegyver van, alkohol van, a kaja pedig biztosan az égbõl jön. Mert hogy termõföldek, vagy haszonállatok sehol sincsenek, de ez nyilván rontaná a perzseltföld fílinget, ezért a rendezõ kihagyja a filmbõl. Cserébe jó éhesek és agresszívak a szereplõk, ami alapból jó konfliktusforrás:
- Én 50 napja nem ettem!
- Én pedig már 500 napja nem ettem, viszont van egy diszkóm...

Ne már gyerekek, sírok, ez akkora bénaság...
proklima 2015 okt. 02. - 12:11:38 Előzmény bandrah
(20/69)
Ha olvastad az Egri csillagokat, akkor tisztában vagy vele, hogy a film csak köszönõ viszonyban van a könnyvvel.
Sorolhattam volna még példák hosszú sorát, de szerintem ez az 1 is rámutatott a mondanivalóm lényegére....
rEVENGE 2015 szept. 30. - 23:51:38
(19/69)
Huhh, hát alapból nagyon alacsony elvárásaim voltak, de ez a film messze alulmúlta még azokat is. Értem én, manapság menõ ez a tinimozi style, betolunk egy csomó színészkedést az életében nem látott tini kölyköt egy filmbe, de könyörögve esdeklem...egy ilyen hosszúságú filmben 2015 második felében hogy lehetnek VÉGIG olyan üres, semmitmondó, szánalmas párbeszédek, amiket mintha egy 9 éves autista kisfiú írt volna le az általános iskola 10 perces órák közti szünetében?! Halál komolyan, minden 3. kérdésre ebben a filmben brutál kétségbeesett arccal rávágják, hogy "nem tudom". És mindezt olyan inkompetens "színészekkel", hogy a hajadat téped.

SPOILER

A film egyébként 0 sztorival rendelkezik, futás, zombik, feszültségkeltõnek szánt hangeffektek, aberrált párbeszédek, majd ezt játsszák újra és újra 2 órán át. Thomi reakciói és döntései teljesen életszerûtlenek, a vége meg egyenesen nevetséges. Ennek ne tegye ki magát senki moziba, inkább nézze végig a Twilight sorozat összes részét, ezerszer nézhetõbbek...
xdm 2015 szept. 30. - 20:47:00
(18/69)
Nem is érdemes megnézni ezt a szutykot.
5/10
denton85 2015 szept. 29. - 13:50:42 5/10
(17/69)
Nem igazán éri meg a mozipénzt. Az elsõ rész nagyon jó volt. Utána olvastam el mind a 3 könyvet.
Nos ez a 2. rész azaz a film nem igazán éri el azt a szintet amit vártam. Ott kezdõdik, hogy összemosták a könyv 2. és 3. kötetét. A könyvekbõl átvett jelenetek nagyon gyorsan át lettek pörgetve, egyszerûen nem jött át a mondanivaló.
A buggyantakat pedig elcseszték.

Spoiler:
A könyvben nem ilyen "28 nappal késõbb" féle zombik voltak, hanem szimplán fertõzött elmebetegek akik ugyan eléggé elborultan, de gondolkodtak, beszéltek. Plusz a buggyantságnak is voltak fokozatai, nem sima vírusfertõzés volt aminek a végén bezombusz, hanem szép lassan borul el az elméd. Brenda amúgy immunis volt a könyvben. Persze lehet kihozzák majd a film 3. részében, hogy csak megjátszotta vagy fene tudja.

Nah mind1, szóval nem sikerült valami jól...
bandrah 2015 szept. 27. - 23:22:58 Előzmény proklima
(16/69)
kéééérlek..nem máá..tudoood...Egri csillagok
4/10
dhd 2015 szept. 27. - 11:01:51 4/10
(15/69)
Ugyanolyan semmitmondó mint az elsõ rész. Azt hittem sose lesz vége.
Gyerekeknek biztos nagy élmény, bár az elsõ rész látván nem értem h sikeredet ilyen véres zombisra.
Jó kis videotékás film,:-)szombat estére.
4/10
nerfioner 2015 szept. 26. - 10:54:27 4/10
(14/69)
Az akció jelenetek mindig éjszaka volt, ha meg véletlen nappal lett bemutatták a károkat 2 óra alatt alig történt valami is. Ezt az egészet fél órába is letudhatták volna. Talán ez az elõvezetõje volt a 3. résznek. Sok kérdés maradt válaszolatlanul 4/10
xdm 2015 szept. 25. - 13:16:14
(13/69)
Halál unalmas, vontatott, pocsék színészekkel, gyakorlatilag nézhetetlen. Az elsõ se volt valami maradandó, de hát ez még attól is távol van. A fõhõs azzal az egy arckifejezésével, a " most nagyon aggódós fejet vágok" már annyira irritált, hogy a zombiköcsögöknek drukkoltam hátha lebökik de nem jött be.

3.
proklima 2015 szept. 24. - 09:10:16
(12/69)
Az elsõ rész jobban tetszett.
Annál is említettem, hogy egy könyv jó lehet arra, hogy ötletet adjon pl. egy filmhez.
Azt viszont nem elvárható, hogy szolgai módon lemásolja azt.
(Egri csilagok....stb.)
A 10-es skálán 8 pont.
8/10
NaftalARizsaIrto 2015 szept. 22. - 19:54:46 8/10
(11/69)
Helo mindenkinek!

Nos ma sikerült haverommal megnéznem a filmet... és jó volt! Voltak benne valóban lopott jelenetek ( pl jurassic park 2), logikai bakik... gondolok ilyenekre
SPOILER
amikor elkezdenek menekülni az intézetbõl és egyikük még vissza megy egy barátjáért, majd õk nyitják ki Thomaséknak (amikor Thomasék csapdába esenek) az ajtót... nem szoltak volna hogy "van egy jobb út... "
SPOILER VÉGE
de igazábol eltekintve ezektõl jo kis film volt 8/10
8/10
NaftalARizsaIrto 2015 szept. 22. - 19:52:31 8/10
(10/69)
Helo mindenkinek!

Nos ma sikerült haverommal megnéznem a filmet... és jó volt! Voltak benne valóban lopott jelenetek ( pl jurassic park 2), logikai bakik... gondolok ilyenekre
SPOILER
amikor elkezdenek menekülni az intézetbõl és egyikük még vissza megy egy barátjáért, majd õk nyitják ki Thomaséknak (amikor Thomasék csapdába esenek) az ajtót... nem szoltak volna hogy "van egy jobb út... "
SPOILER VÉGE
de igazábol eltekintve ezektõl jo kis film volt 8/10