Téma: Az útvesztõ

6/10
Ivy66 2016 jan. 11. - 07:57:07 6/10
(134/154)
Nem rég olvastam a trilógiát. Kíváncsi voltam, hogyan valósították meg filmen. Kár volt. Nem az volt a fõ bajom, hogy sok mindent kihagytak, mert tudom, hogy muszáj, nem lehet egy az egyben átvinni filmre a könyveket. Még azon is túltettem magam, hogy sok mindent teljesen feleslegesen változtattak, más dolgokat pedig magyarázat nélkül hagytak (holott a történetben megvan az oka). Némelyik változtatásnak pedig nem volt értelme, nem tudom, miért döntöttek mellette. Pl. a térképszobát betették ugyan a filmbe, csak minek? Semmi szerepe nem volt szinte itt, míg a könyvben nagyon is fontos. Vagy az esõ, szintén minek (a könyvben nem véletlen, hogy soha nem esik)? A karakterek - Thomast és a kis barátját leszámítva - súlytalanok voltak, Minho, Newt és Gally, de akár Teresa is sokkal erõteljesebbek a regényben, mint a filmben. Itt minden hangsúly Thomason van, a többiek csak asszisztálnak mellette, pedig szerintem jót tett volna, ha meghagyják az egyéniségüket. De ami legjobban zavart, hogy míg a könyv végig szinte letehetetlenül izgalmas volt, addig a filmet sajnos untam, és nem azért, mert ismertem a történetet. Pedig hogy jót is mondjak, az akciójelenetek rendben voltak, és a látvány is, mégis el kell telni némi idõnek, hogy rászánjam magam a folytatás megtekintésére.
Azt ajánlanám, hogy aki eddig nem tette, ne olvassa el a könyveket, csak ha már megnézte filmen.
1/10
Owl 2016 jan. 08. - 22:38:04 1/10
(133/154)
A látványra szoktam egy plusz csillagot pakolni, de itt a semmirõl se szóló történet, a primitív végkifejlet, a sorozatban gondolkozás (újabb pénz lehúzás belengetése), és a realitás teljes hiánya miatt legszívesebben 0-t adnék.
Nagyon nem szeretem azokat a filmeket, amik látványosan az elvarratlan szálakkal operálnak arra építve, hogy "majd a következõ részben, a folytatásban kitisztulnak a dolgok". Erre az egyszerû történetre nem értem, milyen folytatást kellene építeni, miért is nem fért bele egy kristálytiszta magyarázat a rendes játékidõbe.
1/10
pixma 2016 jan. 06. - 18:00:13 1/10
(132/154)
Nagyon jónak indult; jó volt az alapötlet és a misztikum.
De aztán... egy sima horror film lett belõle (ez nem akció).
Természetesen a végét nem lehtett érteni. Mi, miért van, és értelmetlen gagyi vége lett.

*SPOILER
A legnagyobb, oltári gagyi a végén: mindenki értethetlenül meghalva, és "EZ EGY TESZT VOLT" duma.

Ki tesz össze kb. 60 fiatalt, akinek a többségét megzabája valami IZÉ, aminek semmi értelme. Egy maroknyi fiatal túléli, akinek azzal nyugtatnak: hogy "ezentúl minden jó lesz!!!", valamint, hogy "EZ EGY TESZT VOLT".

Nem tetszett, ha van/lesz folytatás, ha nincs, ez így nem smakkolt.

2/10
8/10
King Diamond 2015 dec. 20. - 22:22:52 8/10
(131/154)
Szerintem még tavaly megnéztem a film elsõ részét, de nem akartam írni addig róla, amíg el nem olvasom könyvben is, annyira megtetszett. Aztán telt az idõ, és a mai napig nem olvastam el az elsõ könyvet, a feléig jutottam. Most meg már itt van a második film is, így mivel ma megnéztük a folytatást, elõtte felelevenítettem az elsõt is. És megint meghozta a könyvhöz is a kedvem, így a jövõ hét folyamán el fogom olvasni az elsõ két könyvet is. Ahogy olvasom, rengetegen fikázzák, amin már meg se lepõdöm, de reagálni ezekre nincs kedvem, mert baromira fárasztó sajnos.
Nekem tetszett a film. Így, a könyv felét elolvasva látom, hogy elég sok mindenben eltértek attól, de a fõbb motívumok megmaradtak. Ezt egyáltalán nem rovom fel a film vagy a filmkészítõk hibájának, mert a fontos események, dolgok viszont szerintem megmaradtak (bár még az egész könyvrõl nem tudok nyilatkozni). Aki emiatt pontozza le, meg ócsárolja kedvére, az olvassa el a könyvet és hátha megkapja a kérdéseire a válaszokat. Mivel ez egy könyvadaptáció, és baromira nem kell önállóan megállnia a helyét, mielõtt még valaki ebbe kötne bele..Viszont szerintem teljes mértékben élvezhetõ a könyv ismerete nélkül is, a vége pedig pont olyan, ami után szinte egybõl várjuk a folytatást.
A szereplõk szintén jók, a legtöbb karakterhez szerintem jó színészeket találtak. Egyedül Winston volt más a könyvben, mint itt a színész. Szerintem a siratók fordítás jó lett, valamint az ábrázolásuk is. És jó, hogy láthattuk is õket, mert a könyvben is így volt. Éppen eléggé félelmetesre sikerültek. Nagyon szép volt a táj, ez az egész útvesztõ. Akcióban sem volt hiány és jó volt a film zenéje is. A magyar hangok is passzoltak a színészekhez. Vártam a második részt, hogy mit hoznak ki az elsõ vége alapján belõle.
8/10
ramones 2015 dec. 13. - 19:58:34 Előzmény Elena Toldiemiliaelena
(130/154)
analfabéta
Elena Toldiemiliaelena 2015 okt. 02. - 19:14:29
(129/154)
Én nem tudom sosem szeretem elol vasni a filmek hez tartozó könyveket ezt sem olvastamel inkáb meg várom hogy a megfilmesítet változata kijöjön. Amikor meglátam az útvesztõ elsõ részének az elõzetesét körülbelül négyszer néztem meg az elõzetesét mert nem hitem a saját szemem nek hogy a fõszereplõ dylan'o brien. Nagyon megörültem mer nagyon kedvelem dylan'o brien azóta hogy az elõ videóját felrakta a yutubra akor persze senkisem ismerte mert nem volt ojan híres mintmos. Nagyon megtetszet az elsõ yutub videója akor egybõl feirat kóztam mert nagyon megtetszet egyrészt vices humoros jóképû és tehetséges. Amikor felrakta az utolsó videójat nagyon nagy örömel és nagy szomorúságal néztem mert tudtam már nem látom soha töbé. Az tán rá egy ével megjelen az elsõ sorozatja a teen wolf amiben stilest játsza na amikor elsõnek meglátam a teen wolf elsõ évad elsõrészének az elõzetesét megint körülbelül négyszer néztem meg megint az elözetesét mert nem hitem a szemem nek hogy õ dylan'o brien tutam hogy a teen wolf után is fogom látni a képernyõn . És jól hitem megint rá egyévre kijõt az elõ filmje a the frist time címú romantikus vígjáték akor az elõzetesét meglátam nagyörültem hogy már egy film je is let ez a film megtete a hatását a színészi karierjének nagyon jól játszota a neki szánt szerepet. Aztán vártam hogy jöjön Egyújab filmje de meglepõmodon nem volt így egy kicsin megijedtem hogy most ijenkor mégis mivan aztán egy nap a tévéelõtvoltam vacsoráztam épegy jó film ment a tévébe aztán hirtelen reklám volt ésbemutaták az útvrsztõ elsõelõzetesét amikor meglátam hogy dylan'obrien játszta a fõszerepõt akor még a kaja is kieset a számból és körülbelül öt percig tátvamarat a szám teljesen lefagytam aztán amikor észheztértem akor nagyonörültem hogy mégegy film je let az volt azelsõ hogy megnézem mikor jönki a moziba amikor meglátam hogy márcsa egy hónap van a dig az volt az elsõ hogy jegyet vegyek rá nagyon jófilm volt de lehetet látni hogy nem fejezõdõt be rendesen a flm gondoltam hogy lesz fojtatás. Hát voltis fojtatás azútvesztõ tûzpróba delátam hogy a másodi rész nagyob sikerlesz mint az elsõ igazamislet nagyob sikert aratot nagyon jólet a második részis. Most a harmadik részt várom a halálkúrát az elõzetes már kijött. Még lesz egy a az útvesztõ halálparancs cimû utolsó része és azal befejezõdik a film és az én tõrténetemis.
6/10
Sir_Extreme 2015 okt. 02. - 15:56:44 6/10
(128/154)
A film tiszta Pacman.
Adott egy labirintus, közepén egy nyugis hely, a labirintusban pacmanevõ/emberevõ lények, öld/edd meg õket és juss ki. Plusz van hozzá kínai srác, meg csaj.
https://www.youtube.com/watch?v=geeBkOTuPww
proklima 2015 szept. 23. - 08:21:06
(127/154)
Egy könyv jó lehet arra, hogy ötletet adjon pl. egy filmhez.
Azt viszont nem elvárható, hogy szolgai módon lemásolja azt.
(Egri csilagok....stb.)
Nekem 100%-ban bejött ez a film.
A 10-es skálán 10 pont.
7/10
doktormacko1 2015 szept. 20. - 21:47:09 7/10
(126/154)
7 / 10 Átlagos mindenben. Csak ne lenne ennyire egyértelmû , hogy folytatása is lesz.
4/10
Rövid G. atya 2015 szept. 20. - 20:40:07 4/10
(125/154)
Nézem, vagy inkább csak nézném, de annnnnyira tipikusan amcsi film... megvan benne szinte minden hatásvadász elem, amiért utálom a modern, amerikai filmeket.
Pedig a könyv biztosan jó.
anonem 2015 aug. 13. - 05:34:46 Előzmény szemüvegcsillag
(124/154)
Szerintem senki nem kérte a könyv taratalomjegyzékét, Ez tûrhetõ film a kategóriájában.
4/10
szemüvegcsillag 2015 aug. 06. - 23:46:31 4/10
(123/154)
Borzalmas. Aki olvasta, nem bírja komment nélkül végignézni. Még jó, hogy megakadt, így legalább volt ürügyünk, hogy miért ne nézzük végig.

SPOILERecskék:
-A könyvben világosan le volt írva, hogy nem esik az esõ. Erre a 30. percben leszakadt az ég!!!
-Newt hogy lehetett futár ilyen vézna testtel?
-Thomas 4 siratót ölt meg az útvesztõben, nem 1-et. És nem a kapunál, hanem a sziklánál!
-Amikor Thomas kimegy az útvesztõbe, Teresa már rég a tisztáson van.
-Nem Thomas emlékszik a 'veszett jó' és a 'minden meg fog változni' mondatokra, hanem Teresa!
-Gally a könyvben bunkó volt Thomassal, a filmben pedig úgy viselkedik, ahogy a többi srác.
-Ben-rõl már a könyv elején tudtuk, hogy megszúrták a siratók, mert egy szobában ápolták.
-Minho talál egy "döglött" siratót, az szúrja meg Alby-t annyi helyen, hogy már nem is tudjuk, hogy hol pontosan. Ehelyett itt megmutatják, hogy a fején szúrták meg.
(...)
és ez még csak az elsõ 40 perc volt!!

Nem értem, hogy az író hogy hagyta ezt jóvá!!
denton85 2015 jún. 22. - 16:55:24
(122/154)
Én most fejeztem be a könyvet. Könnyû olvasmány volt, kindle-n olvastam, 550 oldal, nagy betûkkel, kb 3 nap alatt értem a végére (napi pár óra).
Szerintem megéri, sok kérdésre ad választ, olyan mint egy rendezõi változat, nyilván a filmbe nem fér bele minden.


Némileg spoiler veszély..

Nagyon szembetûnõ volt sok különbség (film vs könyv)
A karakterek pl. Totál összekeverték õket. Az egyik a könyvben izmos és erõs, van aki kedves, közben a filmben totál ellentéte az egésznek.

Így utólag már tudom, hogy mi volt a szikla a könyvben, a filmben érdekes megoldás lett.
Hiányolom a késlegyeket is.

Plusz még egy halom dolgot.

Ettõl függetlenül nekem nagyon bejött a film.
El fogom olvasni a tûzpróbát is és meg is nézem majd.
8/10
idõjós1010 2015 jún. 05. - 10:42:37 8/10
(121/154)
Picit a Lost felé hajazott, amit utáltam, de hála az égnek, révén, hogy ez nem egy sorozat, nem sikerült annyira elnyújtaniuk sem, és sokkal több értelmet is kapott, a végére. Bár, ahogy láttam, olvastam, a folytatáson még csavartak egy nagyot. Érdekesebbnek tûnik a második rész, mint amilyen ez az elsõ volt, viszont ez mégiscsak pont így volt jó. Egy erõs alap után, és jó néhány maga mögött hagyott kérdést követõen, jöhet egy mindent feltáró folytatás.
10/10
filmimádóó 2015 máj. 05. - 14:39:50 10/10
(120/154)
Nagyon jó film, engem megfogott. Bár maradt 1-2 nyitott kérdésem, de nagyon tetszett. 10/10
9/10
Soki* 2015 ápr. 03. - 16:56:32 9/10 Előzmény Újvállalkozó
(119/154)
Velem is ez volt, és megvettem a könyvet, amit nem bánok mert ugyanolyan izgalmas, és fordulatos, mint az elsõ rész! :)
8/10
Újvállalkozó 2015 márc. 27. - 23:40:50 8/10
(118/154)
8/10

Nekem nagyon tetszett, végig lekötött a történet, ez a rejtély és bizonytalanság, ami az útvesztõt övezte. Lehet nem bírom ki mire elkészül a folytatás és elolvasom könyvben. :)

Ugyanakkor meg kell említeni, hogy nem tûnt nagy költségvetésûnek a film, hiszen végig egy tisztáson játszódott + a CGI-s labirintus, de így is élvezhetõ volt. :)
10/10
emii 2015 márc. 27. - 11:58:20 10/10 Előzmény Anteris
(117/154)
a csajnak is fontos szerepe van benne és nem versengenek érte hanem pont fordítva nagyon utálják ha olvastad volna a könyvet értenéd a dolgokat
melody03 2015 márc. 04. - 14:55:54
(116/154)
Persze, értem én. De mivel nem tudtam azonosulni egyik szereplõvel sem, így magába a történetbe sem tudtam beleélni magam annyira, hogy bármiféle érzést váltson ki belõlem, pedig nem tartom magam végletekig realisztikusnak... Egyszerûen csak nem tetszett a film, mert túl sok kérdést hagyott maga után, nem ismertük meg a szereplõket, a miérteket, csak belecsöppentünk egy helyzetbe, amirõl túl kevés volt az információ, ahhoz hogy szimpatikussá váljon.
melody03 2015 febr. 26. - 14:53:13
(115/154)
Tini sci-fi. Se eleje, se vége, és mindeközben túl sok kérdés maradt megválaszolatlan, nem tudtam azonosulni egyik szereplõvel sem, tulajdonképpen nem is értettem az egészet. Lehet, hogy könyvben sokkal izgalmasabb és érdekesebb, de sajnos a film nekem nem jött át, bár biztos van az a korosztály, akik ettõl hanyatt vágják magukat, én azt hiszem (ezek szerint) kiöregedtem az ilyesmibõl... Bár lehet, hogy csak túl sokat vártam tõle.
A srácok mindettõl függetlenül jól játszottak, tiszta Pán Péteres volt: Sohaország, az Elveszett Fiúk, Wendy az egyetlen lány, és harc a gonosz Hook kapitány ellen. :D

Terveztem, hogy elolvasom a könyvet, de azt hiszem ennyi bõven elég volt ebbõl a sztoriból...