Téma: Az útvesztõ

Ezüstliliom 2014 dec. 05. - 09:50:10
(54/154)
Én idõsebb vagyok nálad, mégis tetszett.:) Persze lehet, hogy befolyásol, hogy elõtte olvastam a könyvet is, és azt is nagyon szerettem.
Ezüstliliom 2014 dec. 05. - 09:17:32 Előzmény _Freddy_
(53/154)
Számomra pozitívum, hogy nem tér el sokban a könyvtõl.:)
offtopic
Ezüstliliom 2014 dec. 05. - 09:14:56 Előzmény starship07
(52/154)
És ezt miért tõlem kérdezed? Ha nem nekem akartál válaszolni, ne a "válasz" linkre kattints, hanem az oldal tetején a "hozzászólás" gombra!
stenkesmisi@gmail.com 2014 dec. 04. - 22:42:21
(51/154)
Hát. 35 éves vagyok. Talán számít, mert egyre több filmet látok, amit az alattam felnövõ generációnak szánnak. Ez is egy közülük. Itti s furcsa, hogy nekem szétesik a film. A konfliktusok mögötti motivációk üresek, az események túl véletlenszerûek, akarakterek inkább arcok mint jellemek. Azt nem tudom, hogy az általam megszokott korábbi filmmûvészeti alapvetések az igazak-e, vagy egyszerûen a fiatal felnõttek valósága változott ebbe az irányba.
Pl. Ebbõl epikus alkotás is születhetett volna, de számomra nem az. 5/10
4/10
czky78 2014 dec. 04. - 17:44:03 4/10
(50/154)
Nekem se tetszett.
4/10.
Ha legalább valami értelme lett volna az egésznek, de nem volt!
Abszolút nem érdemli meg ezt a magas pontszámot.
kistejes23 2014 dec. 03. - 23:54:31
(49/154)
Szerintem hogy a film mekkora kasszasiker az nem jelenti azt hogy jó film is. Ez a hozzáállás nem helyes!Ha valami sok pénzt kaszált be akkor az csak jó film lehet? Szerintem nem ez alapján kellene megitálni egy film minõségét! Ha látom hogy megpróbál valami meszér új dolgot hozni, próbál valamit adni nekem a nézõnek akkor azt tudom értékelni. De ha olyan próbál lenni mint az összes többi film akkor nekem abból az jön le hogy a rendezõ csak a jól bevált sablont akarja odadobni elém. Köszi, de ennél én többet érdemlek! 2/10
kunlaszlo0420@gmail.com 2014 dec. 02. - 23:41:28
(48/154)
lehet hogy neked nem tetszett de sok millionk igen és mozis volt nem kis ideig 34millábol csinálták és 370millát hozott és szerintem is jo film és ha olvastad volna a könyvet többet tudnál de ,ajd jövöre jön a 2 része ott minden kiderül
2/10
Irgum76 2014 dec. 02. - 15:15:42 2/10
(47/154)
dögunalom semmi sem történik benne másfél órán keresztül

***SPOILER***
tele logikátlanságokkal az pl az elsõ alkalommal a "kulcs" "felrobbantja" a labirintust második alkalommal viszont már simán kinyitja az ajtót
az elõttem szólókkal is egyetértek, hogy irreális egy ilyen komplexum felépítése két világégés után
ráadásul hosszú (3 év) és értelmetlen egy ilyen "teszt", mit akartak ezzel tesztelni?
az utolsó kép akasztott ki leginkább a sivatagtengeren a felperzselt Föld közepén ott az üde zöld rét pffff
***SPOILER***

2/10
16 éven felülieknek nem ajánlott
2/10
Pantagruel59 2014 dec. 02. - 12:31:05 2/10
(46/154)
Mennyire igazad van! En is azon tanakodtam magamban,h egy ilyen labirintus komplexumot megepiteni mekkora koltseg es mennyi ido lenne,es remeltem,h adnak rea valami ertelmes magyarazatot,de az a maszlag a vegen az total lenullazta ezt az amugy sem tul eros filmet. Szanalom,miert nem, pl. Az Istenemberek-et filmesitik meg? Na,az egy igazi sci-fi ur-eposz lenne,meg a StarWars-ot is uberelne,de ezek a fakocka-szintu adaptaciok... borzalom... Raadasul,a Gelly-t alakito srac jatszotta a balek szomszedgyereket a We Are the Millers-ben es nem tudtam egy pillanatra sem komolyan venni ebben a filmben,az utvesztoben... 2/10 Ufff!
6/10
DaMarcus Dhh 2014 dec. 01. - 18:54:31 6/10
(45/154)
Ennek a filmnek, fõleg a végére semmi értelme nem lett, ennek ellenére ha ettõl eltekintek, egy egész vállalható alkotás lett. Igazából az hogy nincs értelme a végének, nem tudom miért lepett meg sokakat... ez egy tini túlélõ cucc, nem csoda hogy ilyen lett. Minden esetre a túlélõ cucc nekem bejött, Dylan meg sokkal jobb volt mint a TW-ban. Írtam róla hosszan: https://dothackhaseo.wordpress.com/2014/12/01/the-maze-runner-az-utveszto/
10/10
tamast2 2014 dec. 01. - 18:52:45 10/10
(44/154)
Imádom az ilyen filmeket! Nagyon jó lett! Az éhezõk viadalánál szerintem is jobb volt. Abban sok volt a kung-fu, meg a kung-fus cicababa persze! Ez viszont tökéletes volt. Végig izgalmas volt, nem unt bele az ember.
Mikkamakkamocska 2014 dec. 01. - 13:20:11
(43/154)
ordas nagy baromság, SPOILER! több évtizedig tartana felépíteni egy ekkora komplexumot, és mégis , hogyan a felperzselt föld és vírus után? tnyleg ez a célravezetõ eszköz hogy a különleges gyerekeket tanulmányozzák? lol, baromság az egész zs kategóriás ötlet , szerencse , hogy ez sem mozis volt mert akkor megint meglopott volna a mozi és a filmforgalmazó egy lyukas garast nem ér ez a szenny
8/10
_Freddy_ 2014 nov. 30. - 17:12:24 8/10
(42/154)
Egész kellemes alkotás lett, sokkal jobban élveztem mint az Éhezõk viadalát.
A fiatalok jól játszanak, a fõszereplõ kicsit irritáló de aztán meg lehet barátkozni a képével a film végére.
Elõször megijedtem, hogy semmit nem mondanak el, és nem vágtam, hogy mi miért történik, de aztán a végén az arcunkba toltak minden infót aminek örültem, de azért akadnak bõven így is dolgok amikrõl még mindig nem tudni semmit. Szerintem jól fel lett építve, kicsit túlságosan is a könyvet akarja bemutatni, és nem igazán tér el a rendezõ az ott történtektõl, ezt õ is nyilatkozta, és annak ellenére hogy elsõfilmes rendezõ, a munkája szerintem nem sikerült rosszul. Azt nem mondom hogy többszörnézõs, egyszer elég látni, és én azok közé tartozom akik várják a 2. részt. Az már sokkal eseménydúsabb lesz úgy tûnik. 10/8
starship07 2014 nov. 23. - 16:41:55 Előzmény Ezüstliliom
(41/154)
Mikor filmesítik már meg Szukumvit báró halállabirintusát? Azt hiszem nagyon izgalmas film lenne telt mozival, ha a könyv alapján elkészítik.
Ezüstliliom 2014 nov. 13. - 10:43:59 Előzmény d112
(40/154)
"Persze azt megjegyzem, hogy fordítás nem volt tökéletes, természetesen tartalmilag megfelelõ volt, de én nem égettem volna magamat a magyarosabb szövegkörnyezetbe való átültetéssel."


Gondolom, nem olvastad a könyvet. Szerintem azokra a kifejezésekre gondoltál, amiket onnan vettek át (tisztárs, bökött, stb.). Szerintem jópofák. Jól visszaadják, hogy évek alatt milyen új szlenget alakítottak a tisztáson a srácok. Nem menõzni akartak. Nem a mai fiatalok szókincsét akarták majmolni. Egy idegennek (bármifélének, aki nem ismeri) a fiatalok jelenleg aktuális szlengje is bénának tûnhet. Vagyis ami menõnek tûnik ma, az pár év múlva ugyanolyan cikis lesz, mint a mostani fiataloknak a szüleik fiatal korában aktuális beszédstílus. Konkrétan én, mint idõsebb ember, jót mulatok azon, hogy a fiatalok milyen szövegtõl, kinézettõl, viselkedéstõl érzik magukat évrõl évre menõnek.:)
offtopic
Ezüstliliom 2014 nov. 13. - 09:57:02 Előzmény BlueGirl123
(39/154)
Köszi, hogy szóltál:) , de én nem szeretek monitorról olvasni egy könyvet. Fõleg, hogy nincs tabletem vagy hasonló kis masinám, és olvasni jobb' szeretek fekve. De a szemnek sem mindegy. És feltételezem, hogy az eredeti, angol verzióról beszélsz, és már írtam: nem vagyok túl jó angolból.
Ezüstliliom 2014 nov. 13. - 09:54:02 Előzmény rozamunda
(38/154)
Szivesen.:)

Nem tudom. Persze nem tökéletes a film, de szerintem egész jól sikerült. Az általam ismert adaptációkhoz képest elég pontosan visszaadja a könyvet.

SPOILER

A siratók kinézete tényleg nem lett túl jó, bár azért nekem félelmetesnek tûntek.:) Lehet, hogy Te több horrort néztél, mint én, és már hozzászoktál?:) Ha hûek akartak maradni a könyvhöz, akkor meg kellett mutatniuk õket, nem lehettek csak sejtelmes árnyak. Fõleg, hogy a végén meg is kell küzdeniük velük a srácoknak.

SPOILER vége
Ezüstliliom 2014 nov. 13. - 09:17:58 Előzmény perry
(37/154)
SPOILER

És lényegét tekintve igaza is lesz Gally-nak.

A film alapján igazad van. Szerintem is ez lehetett az oka, hogy Gally utánuk ment, és azt tette, amit tett. A könyv szerint viszont nem önszántából tette, hanem a tudósok kényszerítették. Bár valójában nem értem, mi okuk volt rá, maximum az, hogy kipróbálják, tényleg át tudják-e venni az iránytást valaki teste felett még egy ilyen helyzetben is.

SPOILER vége
d112 2014 nov. 09. - 15:10:01
(36/154)
Nekem elsõre nem nagyon keltette fel az érdeklõdésemet, aztán másodmagammal közös megegyezés alapján ezt a filmet néztük meg. Az eleje nem indult valami jól,bár így vissza gondolva szépen felépített volt a cselekmény. A sztori kicsit,hajaz a Éhezõk viadalára, de, mégis másabb, talán össze szedetebb, és jobban kifejezi a mögöttes tartalmat.Ami furcsa volt, a mostanság megszokott filmekhez képest hogy, a meg nem válaszolt kérdésekre nagyon minimális utalást ad.Én felíratosan láttam a filmet és szerintem manapság annyira nem színvonalas a szinkronizáslás.Persze azt megjegyzem hogy fordítás nem volt tökéletes, természetesen tartalmilag megfelelõ volt, de én nem égettem volna magamat a magyarosabb szövegkörnyezetbe való átültetéssel.
Off: Egyébként, nem kell a negatív, vagy pozítív kommentekbe minden áron hinni, a legjobb ha lehetõség szerint saját vélemenyünkre hagyatkozunk. Újabban divatossá vált a film forgalmazók beszállássa is kommentelésekbe.
zegorias 2014 nov. 09. - 10:49:16
(35/154)
Egy igényes, látványos, jól felépített, megfelelõ tempóban kibontakozó film, ami a végig fenntartja az érdeklõdést. Kíváncsiak vagyunk a titokra tûkön ülve. A filmrõl alapvetõen csak jót tudok mondani. Jó volt az alapelgondolás. Az egésznek a szépséghibája csak annyi, hogy a vége nem elég eredeti, illetve ütõs.