Téma: Az útvesztõ

Ákos Fodor 2014 nov. 09. - 00:18:58
(34/154)
Amúgy, miért nem építettek egy baszott nagy létrát ?
BlueGirl123 2014 okt. 30. - 21:30:57 Előzmény Ezüstliliom
(33/154)
Szia! Én már megtaláltam a neten a harmadik részt pdf-ben :) Csak gondoltam, szólok.
rozamunda 2014 okt. 29. - 20:15:19
(32/154)
Köszönöm a felvilágosítást Ezüstliliom! :) Sokan méltatják az írott verziót. Lehet, hogy jobb filmet is kihozhattak volna belõle?

**********SPOILER******

Az elõzõ kommentben elfelejtettem megemlíteni, hogy kifejezetten zavartak a siratók is. Nem tudtam mit kezdeni azzal, hogy félig robotok, félig organikus lények......a korábbi hozzászólások között olvastam valahol, hogy sokkal hatásosabb lett volna, ha csak sejtetik, hogy mik ezek, mert így premier plánban épp az ellenkezõ hatást érték el: egyáltalán nem volt félelmetes, sõt, inkább nevetséges.

*******SPOILER VÉGE*******
perry 2014 okt. 28. - 15:41:55
(31/154)
***Spoiler****

Gally a kijutottakat utolérõ dialógusára gondolok amikor azt mondja körülbelül, hogy ne gondolják, hogy elérték a céljaitokat, csak egyikbõl a másik "labirintusba" kerültek. Szerintem õ az aki Kubrick látásmódjában látja az emberek lehetõségeit.

Arra, hogy került utánuk meg jellemzõ, hogy a film nézõk mennyire nem hajlandóak képzet társítani.
Mivel eleve leállt a rendszer így maga a labirintus sem mûködhetett már, Gally pedig híven elképzeléséhez, megállítani vagy vissza terelni akarta a gyereket a megszokott életformához.
Amennyiben nem így van, tévedtem :).


****Spoiler****
Ezüstliliom 2014 okt. 28. - 12:36:09 Előzmény perry
(30/154)
Ó, igen! A Virágot Algernonnak is az egyik kedvenc könyvem.:)

Mivel az író (James Dashner) megírta a regény folytatását (Tûzpróba), ami már kapható is magyarul, és jövõre adják ki majd a harmadik részét, illetve mert a Tûzpróba forgatása már el is kezdõdött, így már ténykérdés, hogy lesz második és valószínûleg harmadik film is. Eleve így tervezték, azért is maradt ennyire nyitva a történet vége. De én nem bánom, mert szerintem különbséget kell tenni az olyan filmek, amelyeknek a siker miatt írtak folytatásokat, és az olyanok között, amelyek eleve több részesnek íródtak. Ez utóbbinál feltételezem, hogy az írónak volt még mondanivalója, azért írta meg a második és harmadik részt, nem csak azért, mert a kapzsiság rákényszerítette.
Amúgy a Tûzpróba már nem játszódik labirintusban.:)

Kíváncsi lennék, Gally mely mondataira célzol. Ha két spoiler felirat közé írod le, senki sem fog haragudni Rád.;)
Ezüstliliom 2014 okt. 28. - 12:18:46 Előzmény rozamunda
(29/154)
A könyv is végig ilyen bizonytalanságban tarja az embert. A miértekrõl ott sem sokat tudsz meg. Direkt, hisz még két folytatása lesz, és gondolom, nem akarta lelõni a poént idõ elõtt az író. De nekem pont a titokzatossága tetszik.

SPOILER

A könyvbõl kiderül, hogy a tudósok hozzák át Gally-t, és õk uralják a tudatát, mikor Thomasra támad. Gally próbál ellenállni, de nem sikerül neki. Ettõl a tudósok még félelmetesebbnek tûnek ott.

SPOILER vége
1/10
Tomiiii 2014 okt. 26. - 10:47:01 1/10
(28/154)
Mostanában csak ilyen zavaros, apokaliptikus filmeket készítenek, ha már kifogytak a zombikból, vérfarkasokból, vámpírokból, szellemekbõl, stb...Nem is tudom, mikor láttam utoljára új normális amerikai filmet.
rozamunda 2014 okt. 25. - 23:24:41
(27/154)
Számomra ez a film az "egyszer megnézhetõ, ha épp nincs jobb" kategória. Nagyon zavart, hogy igazából semmi konkrétat nem tudtam meg a miért-rõl és hogyan-ról, csak információ-foszlányokat kaptam, amelyekkel semmit sem tudtam kezdeni. Csak nézni tudtam a képsorokat, de semmilyen kapaszkodót nem kaptam, hogy el is gondolkozhassak rajta utólag.

*******SPOILER********

Valaki el tudná magyarázni, hogyan juthatott el Gally teljesen egyedül a laboratóriumba? (nem tudom, hogy ez kiderül-e a könyvbõl, azt nem olvastam) Több kérdõjeles momentum is van a filmben, de számomra ez volt a legfeltûnõbb...

*******SPOILER VÉGE*******
perry 2014 okt. 25. - 11:26:18
(26/154)
S P O I L E R
perry 2014 okt. 25. - 01:10:05
(25/154)
Charlie Gordon Virágot Algernonnak egyik szereplõje mondja: "...olyanok vagyunk mint azok a kísérleti egerek akik bolyonganak saját útvesztõnkben a kijáratot keresve a jutalomfalat reményében".
Ugyanezt teszik Az útvesztõ gyermek szereplõi is. A film kedves sétagaloppal kezdõdik és akár /gondolom sokaknak ez jut eszébe/ csak William Golding A legyek ura szereplõi mini társadalmat alkotnak és modellezik az alapvetõ emberi típusokat. A közösség kialakulását, benne a megalkuvót a vezetõt a dogmatikusan változás ellenest - aki azonban alap igazságot mond ki-. Szeretni valóak, kedvesek, riadtak és ugyanakkor már a film nézése elején az motoszkál bennem, hogy ezektõl a gyerekektõl valami nagyon fájót vettek el a gyermekkorukat az anya kedvességét az apát aki utat mutat.
Lettek így túlélõk, akik ökovilágukban berendezkedve napi rutinnal élik a napokat.
A változás kulcsa Thomas aki fura és ha Wes Ball olvasott Madách Imrét akkor bizony azt mondhatjuk õ a tagadás szelleme.
Kilóg a sorból, új megismerések és titkok felfedése vonzza, legkevésbé sem hajlandó kész tényként elfogadni helyzetét. Õ az a lázadó aki hisz a változásban, képes lelkesíteni a többieket célt ad a szabadság édes örömét kínálja, akár buktatókon keresztül. Vele szemben Gally az a típus aki betartja a szabályokat és szilárdan hisz abban , hogy ha megmásítunk valamit annak büntetése ránk hull vissza. A film egy pontján viszont furcsa módon, számomra nagyon élõ és égetõen igaznak bizonyul néhány mondata, de nem szeretnék spoiler bûnébe esni.
Ezen a ponton viszont én vissza zökkenek a valóságba mert ugye volt már világégés, volt már gonosz tudósok társadalma és érdekes eljátszani a gondolattal, hogy ha Kubric rendezi a filmet akkor mi lett volna a föld nevû bolygó ember nevû népességével?
Bizonyára nem nagyon lettek volna túlélõk, és a jövõbe vetett hit sem lett volna fényesebb.
Mert ugye Ball sem kecsegtet sok jóval és jó magyar közmondással élve bizony szereplõink "csöbörbõl vödörbe" kerülnek.
Innen viszont a film két világot váltogat a túlélés drámai pillanatait majd pedig kontraként bezárt idillit. Ami viszont a rendezõ javára válik, hiszen a kettõ adagolása tényleg dinamikus, arról nem beszélve beszélve, hogy technikailag nagyon ütõs.
Bizony, szemernyi kétségem sincs, hogy nem kerüli el Az éhezõk viadala 1.2.3. sorsát és a szomorú kérdõjelt: miszerint az egyik útvesztõbõl a másikba kerül az ember lezárás fel lészen oldva.
Azt viszont már nálam nélkül nézzétek meg.
Ezüstliliom 2014 okt. 20. - 10:05:26
(24/154)
SPOILER
Amikor Alby körbevezeti Thomast, próbál õ kérdezni, de Alby lehurrogja, hogy mindent elmond, amit tudnia kell, többet pedig úgysem fog. A szabadulási kísérletekrõl is volt néhány szó. Pl. hogy próbáltak visszamenni a lifttel. Nekem nem volt hiányérzetem ebben.

Az õrült tudós helyett ott volt a film végén a tudósnõ a felvételen. A siratókat is õk készítették, a teszt részei, de lehet, hogy ez csak nekem volt egyértelmû, mert olvastam a könyvet. Ennél több a könyvben sincs róluk.

A siratók miatt nekem eszem ágában sem lenne az ajtót kitámasztani.:) Ha így teszel, nem csak az az egy tisztárs halna meg, aki kinnrekedt, hanem a többi is. Amúgy a film szerintem félrevezetõ: a siratók is csak az indákon tudtak mászni, amik állítólag nem érnek fel a falak tetejéig. Olyan nem is volt a könyvben, mint a filmben, hogy bizonyos falrészek tetején is szaladgálnak a fiúk és a siratók is.

Abban viszont igazad van, hogy az állványépítés ötlete kimaradt. A könyvbõl sem emlékszem ilyenre, pedig logikus lenne.
SPOILER vége

Engem lenyûgözött a film. Nem volt hiányérzetem a könyvhöz képest. Amit bele lehetett sûríteni két órába, az benne volt. Egyedül a végén zavart, ahogy Gally utolsó tettét megjelenítették (szándékosan fogalmazok így, hogy ne legyen spoiler), de valószínûleg a könyvbeli verziót nehéz lett volna filmre vinni, bár attól a tudós team még félelmetesebb lett volna, mert a könyvben ebbõl kiderül, hogy irányítani/uralni tudják mások tetteit is, ha akarják.
A moziból egyenesen a könyvesboltba mentem, de sajnos akkor még nem jelent meg a második rész. Remélem, a héten már meg tudom venni, mert megesz a kíváncsiság.:)
7/10
Igazság Hangja 2014 okt. 09. - 02:10:09 7/10
(23/154)
Ha egy mondatban kellene írni róla: "Az útvesztõ c. film a Kocka c. film gyerekeknek." (A Kocka pedig Az útvesztõ felnõtteknek.)
7/10
Igazság Hangja 2014 okt. 09. - 02:01:04 7/10
(22/154)
Érdekes film, ugyanakkor az egész sztori majdnem a "Kocka" c. film koppintása. A Kocka atmoszférája jobb volt, a feladványok érdekesebbek, a hangulat nyomottabb, az egész film pedig maradandó és eredeti.
Ezüstliliom 2014 okt. 07. - 13:45:26
(21/154)
Nekem a könyv nagyon tetszett. Ma megyek megnézni a filmet, már nagyon várom.:)
De! Csak engem zavar, hogy feliratos? Itt már mindenki az a korosztály, aki perfekt angolból?:/ Miért nem szinkronizálták? És köszönöm, nem kérek abból a véleménybõl, hogy a magyarok elkényelmesedtek, és nem tanulnak nyelveket, és tessék filmnézés közben a nyelvtudást fejleszteni! Én szórakozni ülök be a moziba, nem pedig iskolapadba, tanulni.:/
7/10
beo71 2014 okt. 06. - 15:09:02 7/10
(20/154)
Elkísértem a lányomat a moziba ( elég nagy bajom, hogy azt tudom moziba nézni, ami nem nagyon érdekel )és igazából nem szórakoztam rosszul, de vannak problémáim.
A film egész jól építkezik, az eddig semmit sem mutató színészpalánták sem rontanak rajta ( sõt, az ultra idegesítõ Thomas Sangster itt nem is idegesített, ez jó )van a filmnek egyfajta feelingje, ami mûködik.De...
Rendben van, nem tudok ellene tenni, hogy a mai világban csak sorozatokban gondolkodnak már az alapötletnél is,ha egy film az utolsó 5 percében már a következõ részt készíti elõ elfogadom, de nekem nagyon nem jön be ez a az új divat, hogy sorozatban kell gondolkodni. Utálom, na !
Végig olyan átverõs érzésem van és nehéz így szeretni valamit, de ezt nem is kell nekem szeretnem.7/10.Annyira nem volt rossz, de nagyon fájlalom, hogy Tarantino kb. 5 évente rendez, Scorsese és társai sem kapkodnak, ezek a videokliprendezõk meg fél évente dobálnak minket filmekkel.Ja, hogy a ráfordított hosszú munkaidõ és a minõség összefügg,nos ez már nem sokakat érdekel.
5/10
Firka 2014 szept. 25. - 22:50:30 5/10
(19/154)
A film egész jó volt de a vége felháborított ...

--- SPOILER ---


...mivel nincs vége. Miért van az, hogy nem tudnak manapság sima filmet csinálni. Ez is több részes lesz és a vége persze beduplázva, hogy jó legyen...

Egyébként a sztori a Kocka + Kaptár több részben.
offtopic
Marcipáncica_ 2014 szept. 25. - 19:53:57 Előzmény Balu64
(18/154)
Off:
én meg egyikbe sem, sajnos már nem az én korosztályom ;) :D
9/10
cardas 2014 szept. 24. - 22:51:11 9/10
(17/154)
Nekem ugyanúgy tetszett, mint a könyv, annak ellenére hogy elég sok helyen eltért tõle. Viszont a könyv hangulatát visszaadta, és mivel volt néhol más megoldás, azoknak is okozhatott meglepést, akik ismerik az alapmûvet. 9/10, az Éhezõk Viadala adaptációnak konkurense akadt.
Balu64 2014 szept. 24. - 19:38:04 Előzmény Marcipáncica_
(16/154)
Biztos cuki a fiú, de én inkább a kiscsajba kóstolnék bele...
6/10
Mónika Szeredainé Pál 2014 szept. 23. - 22:22:56 6/10
(15/154)
Hááát, nem rossz annak, aki nem olvasta a könyvet, de szerintem ez a film a könyv nyomába sem ér.....