Téma: Az útvesztõ

1/10
Serutekin 2014 dec. 16. - 23:44:45 1/10
(74/154)
És $338,100,700 jár a bevétel. Komolyan ha ez nem magyarázat arra, hogy a háttérhatalmak tényleg fogyatékosokat csinálnak belõlünk akkor semmi. Még normális forgatókönyvet is basznak írni :')
3/10
androcles 2014 dec. 15. - 07:47:17 3/10
(73/154)
Ugyanezt éreztem én is....ilyen rossz, semmitmondó, értelmetlen zagyvalékot ritkán lát az ember. Fölösleges idõpocsékolás, senkinek nem is ajánlom....
8/10
dina49 2014 dec. 14. - 21:16:41 8/10
(72/154)
Nekem tetszett a film. Folyamatosan fenntartotta a figyelmemet. Végig kíváncsi voltam, hogy mi is fog történni. Akinek nem állt össze a kép, annak a 3. rész végére biztos összeáll. Gondolom, ez is egy olyan trilógia, mint az Éhezõk viadala.
9/10
nikato 2014 dec. 11. - 19:44:39 9/10
(71/154)
Nekem viszont nagyon tetszett! Izgi volt, hogy-hogy fognak kijutni!! Bár a vége fura volt, biztos lesz folytatása!! Jó az eleje, meg a történet tényleg elég érdekes volt az elején, de aztán kiforrott. A színészi játék pedig tényleg nem nagy szám benne, de azért nézhetõ. :D
kovacs.zoltan.personal@gm 2014 dec. 10. - 10:10:29
(70/154)
Ennyire szar filmet nem is tudom mikor láttam utoljára.

Izgalom: 0
Színészi játék: 0
Történet: 0

Értékelés: 0
Nagy1A 2014 dec. 10. - 02:01:37
(69/154)
Megérdemlem!! Úgy kell nekem, ilyen marha vagyok, hogy fél óra múlva nem hagytam abba......de kíváncsi voltam, mi a megmerevedett lópénisz lehet a magyarázat ezekre a falakra, meg mindenre, amit itt összehoztak.....hát megkaptam a választ!! Jól mondta a csaj a végén, ezek bekapták a horgot!! Hát bekaptam!! Viszont szentül megfogadom, hogy nem nézem meg a második - harmadik - sokadik részt, az TUTTI!
Tizenkét éven felül nem ajánlott!! Sy, ha megbántottam a 12 éveseket ezzel.
Tihanyi Ádám 2014 dec. 10. - 00:26:46
(68/154)
Ez a legrosszabb film, amit idén láttam. Vagyis nem tudom eldönteni, hogy rossz volt vagy semmilyen. Inkább semmilyen. Az ilyen "Trash film" gyártó filmstúdiók, mint pl.: az Asylum studio, akik direkt szar filmeket gyártanak, amik fesztiválokra mennek és versenyt nyernek rosszaságban. Ami egy mûvészet, tényleg elcseszni valamit direkt nagyon, mint pl.: két lábon járó tank, aminek meghagyták a lánctalpait :) ez pl. nagyon rossz és direkt. Ebben a filmben a létezõ összes filmes fordulatot az "i don't know"-tól elkezdve a "Trust me!"-n keresztül mindent eljátszottak. A film nem szólt semmirõl, színészi alakítás silány és mindig tudtam mi fog történni, sõt még azt is, hogy mit fognak mondani szóról szóra, de ez nem volt nehéz, mert sok duma nem volt. A film tehát üresfejû embereknek, gyerekeknek és idõseknek való, akik nem gondolkoznak csak egymás utáni történéseket néznek egymás után és az is mindegy, hogy milyen sorrendben, mert egy momentum sem mutatott a film vége felé. Itt kérem random következtek egymás után jelenetek, azon sem lepõdtem volna meg, ha egy meghalt szereplõt újra látunk a filmben :D

Az értékelésem tehát: 0/10 Gratulálok ehhez a fospermethez, amit sokan 7 felettinek értékeltek.
1/10
Mpytyu 2014 dec. 09. - 23:10:08 1/10
(67/154)
Nekem akkor lett fárasztó mikor az elején elkezdte találgatni hogyan tudnának kijutni, mire a srác megszólalt h mindent kipróbáltak már 2x...., nos az eslõ ami eszembe jutott hogy 3 év alatt mekkora állványt tudnának csinálni, mert 50 méternél nagyobbak nem voltak a falak, vagy esetleg egy katapultot amivel kidobtak volna valami vasmacskát vagy mittomén... logikátlan, eröltetett, a kínai srác sérója mindig pöpecül be volt állítva ahhoz képest hogy a közelben nem hiszem hogy volt egy jó fodrász szalon, de persze tini film, jól kell kinézni, a szereplõk gyengék, a történet kevés és kusza. 12 éven alulikanak csak azért nem ajánlom mert véres részek vannak benne.
7/10
Sunboy 2014 dec. 09. - 17:18:30 7/10
(66/154)
Engem megfogott. Végig élvezni tudtam, vagyis majdnem a végéig. A végén amikor már végre örültem, hogy hurrá, itt a katarzis és mindenre fény derül után, jött a "nemsokára folytatjuk" jelenet. Ez megöli a filmeket, miért kell több részt kipréselni belõlük ? Képesek voltak régebben is lezárni egy könyvadoptációt normálisan, akkor most miért nem megy ? Mielõtt megmérgeznék mindenkit a dühömmel, 7/10
1/10
xzsoltzsoltx 2014 dec. 09. - 00:43:25 1/10
(65/154)
Ja és amúgy a kapafogú lány minek kellett bele? Mert hogy szerepe az nem volt.
1/10
xzsoltzsoltx 2014 dec. 09. - 00:37:42 1/10
(64/154)
Ez egy istenverte baromság volt! Ha lehetne egy filmet mínuszra értékelni, akkor ez lenne az! Megint egy idegesítõ tinifilm, nem unják még? A szereplõk miatt még csak komolyan sem lehet venni, egy másodpercig nem izgultam ezen a gagyi se füle-se farka marhaságon. Bárgyú tekintetek és bárgyú párbeszédek. A végén a kiscsóka is: SPOILER "ezek tényleg figyeltek minket". Nahát micsoda felfedezés, és ezek a Föld megmentõi. SPOILER vége. A kocka nem tudom hány évvel ezelõtt készült, de az klasszisokkal jobb volt.
rosencrantzhu 2014 dec. 08. - 15:30:19 Előzmény Irgum76
(63/154)
Lehet, hogy csak félreértem a kérdést, de szerintem ez evidens.

Lefordíthatatlan rövidítés/szójáték.

W.C.K.D. a vállalat neve, rövidítése amit az egyszerûség kedvéért, szlengesítve wicked-ként ejtettek. És aztán azon ment a játék, hogy a wicked (rossz, gonosz, "veszett") az jó-e vagy sem.
1/10
thomas50 2014 dec. 07. - 18:33:13 1/10
(62/154)
ez egy orbitálisan fos film
2/10
Irgum76 2014 dec. 07. - 17:15:46 2/10
(61/154)
***SPOILER***
"- V SZ T mi a fenének a rövidítése?"
a "Veszett Jó" vagy valami ilyesmi volt
a többi kérdésed jogos igen ez egy elcseszett logikátlan bugyuta film
szacsoka 2014 dec. 07. - 16:47:07
(60/154)
Röviden: Borzalmasan logikátlan és összecsapott mû. Sokat vártam tõle több vélemény alapján. Ha nem lesz folytatása, akkor elpazarolt másfél óra volt. Ha lesz, akkor fel van adva a lecke.

SPOILER!!!

Hátha valaki meg tudja magyarázni a következõ kérdéseket:
- Sivatag közepén egy éden. Ha már világégés, akkor hogy-hogy olyan jó környezetben éltek 3 évig.
- 3 év nem sok egy semmitmondó kísérletre?
- Mi célja volt ennyi erõforrást pazarolni a komplexumra?
- Robotpóknak mi értelme? Ha már tud falon mászni, akkor simán átmászhatott volna éjszaka, hogy összeszúrkálja a gyerkõcöket.
- Ha a pókfejben levõ izé volt a kulcs, akkor a végén, amikor már 2 pók is ott volt a kapuban, akkor miért kellett a pufi kölköt megvárni, hogy kinyíljon?
- Lentrõl ment fel a "kocka". Akkor csináltak egy "alagsori szintet", hogy valahol beadják az élelmet és +1 fõt?
- V SZ T mi a fenének a rövidítése?
- A cyberpókok mérge mi a fene volt?
- A lánynak mi értelme volt? Nemzetközi NANE tüntetésétõl tartottak?
- Kutatás célja? Kik a kutatók?
- Kutatókra kik támadtak?

Na jó, nem írok több kérdést. Nem ajánlom a filmet igazából még felesleges másfél órára sem :( Csak felidegesíti magát vele az ember.
8/10
Jettero Heller 2014 dec. 06. - 20:54:14 8/10
(59/154)
Nem gondolom hogy jobb ez, mint az Éhezõk viadala. Abban egy logikus alapkörnyezetbe illeszkedik a történet.
Ennél ezt nem mondanám. Magát az izgalmat, küzdelmet, gyõzelmet megvalósították. Adtam 8/10-et, de csak ezért. A alapul szolgáló könyvet nem olvastam, amit az Éhezõk diadalánál viszont imádtam. Ennél is el kellene olvasnom, de sehol sem írtak arról, hogy az alap logikátlansága másképp volna.

*** Spoiler ***
Az, hogy az egyik figyelõ végül kivezet néhányukat - és ezt a kísérlet vezetõi még sokallják is -, és a régóta bent jó szervezõvé váló vezetõk meg meghalnak, végül is mit mutat? Azt, hogy fölösleges volt a résztvevõk vizsgálata, figyelése, mert egy kívülálló, csak eddig nézõként ott lévõ fiatal lesz a hõs... és ebbõl adódóan öncélú a legyilkolásuk... és a végén még egy csaj is, akinek semmi szerepe az egészben, csak hogy 10 perccel hosszabb legyen a film (gondolom a "kell egy ifjúsági filmben egy csaj" elv miatt)... ez erõszakolt még poszt apokaliptikus környezetnek is.

Úgy gondolom az író csak akart egy kûzdõs, rejtélyes történetet, és nem tudott egy érthetõ magyarázatot, hogy ilyen környezetbe rakta a fiatalokat.
Hát kitalálta a Tesztet, ami nem tesztel semmit. Az Útvesztõt, amiben senki sem téved el, csak fut (bár reggeltõl estig szerintem rengeteg az idõ). Vezetõi jellemeket formáltatott a történetben, akiket a vége elõtt kivégeztet.
Végül egy megfigyelõt, aki már halálra unta magát (és akit, csak mert elege volt az unalomból, csodáltak?) amiatt hogy bent már lett egy jól szervezett társadalom a kezdeti káosz után, és ezért beküldette magát, hogy robbantsa fel a nihilt - és így vet véget ez elsõ kötetnek... Hajjaj!!! Milyen jellem fejlõdést akart láttatni a fõhõsével?
Mi itt a mondanivaló? Hogy vannak tudósok, akiknek semmi sem drága, semmi sem szent, csak egy "emberiségnek segítünk" elvvel takarózva élvezettel szadizzák a gyerekeket? És ha van, aki ezzel nem ért egyet, bemegy és kimenti Õket - és az mégsem gyõzhetett valójában, mert az csak a további szadizásának a kezdete...? - na inkább abbahagyom.
2/10
Meklód fia 2014 dec. 06. - 10:46:12 2/10
(58/154)
talán még el is ment volna egynek, de basszus, ilyen béndzsa végkifejletet.....
6/10
whitehill 2014 dec. 05. - 20:12:21 6/10
(57/154)
Hát... olyan se füle se farka film volt. 6 pontnál nem megy több.

Spoiler!

Ha vírus ellen ellenállók ezek a kölykök, akkor miért kellett õket egy fizikai és mentális próba elé állítaniuk õket? Harcolniuk kellene valamik ellen majd a túlélõknek, vagy mi? És ha T csak egy kívülálló kísérletezõ volt a genyáknak, akkor minek küldték be õt is meg a csajt is?

Spoiler vége.

Van ebbõl könyv is? Talán ott több dolog derül ki.
9/10
JohnsonMilan 2014 dec. 05. - 19:07:48 9/10
(56/154)
Nekem nagyon tetszett. Kicsit úgy érzem, hogy az elõttem szólók közül többen, sokkal többet akartak látni a film mögött, mint ami valójában van benne. 113 perc izgalmas szórakozás, nem több.
pihes 2014 dec. 05. - 16:34:18
(55/154)
Filmnek, az tuti, hogy nem lett egy nagy alkotás. Na meg az a CyborgÓriásPók, lehidaltam.

Jó filmhez, nem kell könyvet olvasni.