Téma: Az útvesztõ

9/10
Csemy_ 2014 szept. 23. - 10:22:03 9/10
(14/154)
Izgalmas, végig leköti az embert és tetszett, hogy új arcokat látok a filmben.
kirby76 2014 szept. 21. - 22:15:01
(13/154)
Az Eredet nálam (is) a non plus ultra film, s bár nagyon tetszett a Maze Runner, azért messze nem elõzte meg azt.
Ottofan1 2014 szept. 21. - 14:17:44
(12/154)
Az év meglepetése!!!

A film valami fantasztikus.
Ahhoz képest, hogy egy elsõfilmes csinálta elképesztõen profin van elkészítve.
Szédületes akciójelenetei vannak, és a színászgárda meglepõen erõs.
De a legnagyobb pozitívum a hang. Valami elképesztõ hangzása van a filmnek.
9/10
domo.robi 2014 szept. 20. - 22:37:30
(11/154)
--- SPOILER ---
is lehet…

Aki látta a méltatlanul horrorként aposztrofált Kocka trilógiát, az tudja, hogy a "bent a bárány kint a farkas, aztán a bárány is farkas, ja és a farkas is bárány" dolog milyen élvezetes tud lenni. Fõleg azért mert itt sokkal jobban ki volt dolgozva a pszichológiai vonal, szerintem.

Na de, hogy ebbõl is trilógia lesz… ajjaj. Remélem az utolsó részt jó szokás szerint két részletben kapjuk.

Aztán, hogy jó szokás szerint olyat is belemagyarázzak a filmbe, ami nincs benne: az afroamerikai elsõ ember egyértelmûen Obamára utal, és van a filmben megfigyelés is. Obama csak úgy tud sikerrel harcolni a szörnyekkel, ha saját területükön támadja meg õket. A labirintus az amerikai külpolitikát jelképezi, illetve azt a magyarázkodást, amibe most belekeveredtem…:)
10/10
Leyla15 2014 szept. 20. - 21:06:51 10/10 Előzmény Cullangka
(10/154)
akkor nézd meg még egyszer :) a film minden csak nem unalmas..
ja és igen.. Dylan O'brien (Y) :D
10/10
ztani 2014 szept. 20. - 17:42:51 10/10
(9/154)
Tegnap néztem meg a filmet. Nekem annyira tetszett, hogy ez most a kedvenc filmem, az eredetet megelõzve :P
A könyvet is olvastam, és az is nagyon tetszett, kiemelkedõen.

SPOILER LEHET*

Talán a vége nem volt a legjobb befejezés, de azt könyvben sem oldották meg, nagyon várom a folytatást.
Ajánlom mindenkinek a filmet, talán a gyerekeknek még jobban fog tetszeni, mint a fenõttteknek, mert ugye a fõszereplõk gyerekek.
Nekem a film egyértelmûen 10es, a színészek jól alakítottak, habár a családi üzelmek után, Will Poulter nekem nem volt egy jó fõgonosz, nevttem is rajta :D
10/10
Tálas Patrik 2014 szept. 20. - 02:17:27 10/10
(8/154)
Meglepõdve olvastam az elõzõ, igazán negatív hangvételû hozzászólást, nekem épp ellenkezõleg hatott a film. Úgy látszik, ha valaki olvassa is a könyvet, akkor tudja a filmet is értékelni, mert szerintem a lehetõ legtöbbet kihozták belõle. A színészi játéka Dylan-nek tökéletes volt, csak Ben alakítása nem volt számomra túl valósághû, mikor kilökték az Útvesztõbe, az a sikítás... Na mindegy. Egyébként úgy minden másban meg voltam vele elégedve és eléggé lesokkolt úgy az egész, pedig már tudtam mi fog történni, szóval rám nagy hatással volt a film, így 10/10.
4/10
Cullangka 2014 szept. 19. - 09:15:44 4/10
(7/154)
A film téged lekötött a feléig?:D Hm :D
Én/Mi nagyon szeretünk moziba járni sok filmet megnézünk, és már csak a mozi élménye feljavítja egy film élvezhetõségét, de ezen még ez sem segÍtett.. a film 20. percétõl a végéig vártam, hogy legyen egy kis izgalom (elsõ 20perc inkább felvezetés minden filmben, igy ott még nem vártam hú de nagy élményeket), legyen valami fordulat, vagy akármi.
Mostmár kíváncsi vagyok nagyon a könyvre mert szerintem a film nem sikerült semennyire.
Nekem végig vontatott volt, végig olyan érzésem volt, hogy ez a film egy nagy kaszting a fel nem fedezett színészeknek.. egyedül Dylan O'Brien játéka volt értékelhetõ, mellette még Ki Hong Lee volt aki tudta milyen filmben játszik, hogyan viselkedjen.
Csak "Thomas" alakításáért is adok egyáltalán 4 pontot a filmre, a többiek színészi képességeit (ebben a filmben) kár vitatni. (más filmekben láttam õket ahol volt jó megmozdulásuk, de itt kár volt elrontani a filmet)

Ha sikerült volna átadni az izgalmat a filmnek, és lecserélték volna a színészek 80%át a film megért volna egy 8ast még úgy is, hogy eddig semmirõl sem szólt, de így hogy a végén csak egy érzés volt bennem, mégpedig a megkönnyebbülés, hogy vége:D csak 10/4 :D
Mr. D 2014 szept. 18. - 21:11:43
(6/154)
A film nagyjából a játékidõ felééig teljesen lekötött. Ahogy a nagy rejtély szépen lassan körvonalazódik, zseniális! A második fele meg... teljesen taccsra vágta mindazt amit odáig sikerült szuperül felépíteni. Amint kiderült a nagy titok, kedvem lett volna hangosan felsóhajtani: nemár hogy pont egy ilyen óriási sci-fi klisé legyen a megoldás mindenre! Az sem tetszett ahogy ezt kb. fél mondatban lezavarták:

SPOILER
"NNa, srácok, szerintem hagyjuk a találgatást, gyors belövöm magam ezzel a fityfenével, aztán megvan a megoldás... na szóval, már emlékszem, azt van h bla-bla... de kit érdekel? Jöjjön inkább egy kis akció!"
Innentõl kezdve nekem már sehogy sem mûködött a film. Már egyáltalán nem hozott lázba, hogy mi lesz a végkifejlet, mert ezek alapján már pontosan tudni lehetett, hogy mi lesz az, és végül az is lett, amire gondoltam. A techno-pók szörnyeket is érdemes lett volna csak az éjszakai félhomályos jelenetekben használni, mert úgy még félelmetesek voltak, de a végén a nagy összecsapásban már rendesen kilógott a CGI lóláb. Az meg ok, hogy Az éhezõk viadala volt a készítõk kiindulási alapja, és sok jót is sikerült átvenni onnan, de a rángatózó kamerát nem kellett volna. Az ott sem mûködött, és itt is rossz nézni.
Argonauta 2014 szept. 05. - 09:06:17
(5/154)
Tejfogszagú az egész...kéne bele pár felnõtt.Mondjuk O'Briennek énis nagy jövõt jósolok.Meglátjuk.
Marcipáncica_ 2014 aug. 17. - 00:09:21
(4/154)
A fõszereplõ egy annyira szuper, édes egy zabalni való es tehetséges kis kölyök, hogy miatta muszáj lesz megnéznem ezt a mozit. Remelem hogy jo lesz a sztori, es kap egy esélyt arra a srác hogy nagy vásznon is befusson, ne csak a tv-ben.
Nóri Tamássy 2014 máj. 25. - 19:05:48
(3/154)
Remélem Dylan O'Brien magyar hangja Joó Gábor lesz ^^
Járgány 2014 ápr. 08. - 15:21:46
(2/154)
A könyv letehetetlen volt, ha a film csak fele ilyen jó lesz, már megérte. Nagyon várom!!!
somersby 2013 nov. 29. - 15:03:21
(1/154)
James Dashner Carta Young regénytrilógiájának az elsõ kötete Az útvesztõ, amiben egy Thomas nevû srác az emlékeit vesztve tér magához egy liftben és kilépve egy tisztáson találja magát, ahol egy fiúbandába akad. A tisztást egy mozgó labirintusrendszer veszi körbe, ami veszélyes lényeket rejt magában és Thomas is beáll azok közé, akik megpróbálják megfejteni az útvesztõ titkát. Egy nap azonban tovább bonyolódik a helyzet, amikor megjelenik az elsõ lány is a tisztáson.