Téma: Azonosság

10/10
J.Zs.M.A. 2014 aug. 29. - 12:53:21 10/10
(187/227)
Nekem tetszett, végig lekötött.
8/10
Estudante 2014 máj. 05. - 01:18:33 8/10
(186/227)
Amikor a nõ a szakadó esõben, tûsarkakon tipegve keresi a térerõt, az valami zseniális! :D Nálunk klasszikus lett! :)
merkel 2013 szept. 17. - 20:48:23
(185/227)
SPOILER!

Szerintem is nagyon jó film, és végig leköti az embert. De nem csoda, hogy egy kicsit megosztja azért a nézõket. Egy kicsit gáz, hogy valójában semmi sem történik benne, de a skizo csavar ezért bõven kárpótol, valószínûleg sokkal jobbá is teszi, érdekes lenne megnézni úgy, hogy ha ez nincs, úgy jobb-e vagy rosszabb. Az állandó esõ is tetszik, és a legjobb rész talán az, amikor kezdi sejteni, hogy nem stimmel valami és rájön, hogy mi az, az azonos születési dátumok kiderülése körül. Aztán újra visszatér oda a képzelt világba. Vannak benne hülyeségek, mint hogy egy kisgyerek a gyilkos. Az pedig tévhit, hogy a skizofréneknek több személyiségük van. Az a disszociatív személyiségzavar. Egy skizofrén maximum azt képzelheti, hogy kapcsolatba kerül egy nem létezõ valakivel, de nincs több személyisége.
10/10
Keló Scofield 2013 szept. 15. - 20:31:39 Előzmény ReignMan
(184/227)
SPOILER

Olyasmi, mint a magyar "Kontroll", tetszenek az ilyen stílusú alkotások. 10/9
10/10
csuszokotes 2013 szept. 09. - 02:28:13 10/10 Előzmény ReignMan
(183/227)
------ SPOILER -------

Igen, hiszen elvileg az is :) Az elmebeteg agyában meg minden valószínûség szerint nincsen logika, így lehet bukfencezni is :)
9/10
djhoffman 2013 aug. 29. - 22:56:42 9/10
(182/227)
Az eleje nekem kicsit zûrzavaros volt,de késõbb élvezhetõ lett és a film végére minden kicsúcsosodott.Nagyon jó film volt összességében leszámitva az elsõ 15-20 percet.
10/10
Enn5 2013 aug. 27. - 17:45:58 10/10
(181/227)
Szerintem zseniális ez a film!!! Pár hónapja találtam rá, mikor kerestem fordulatokkal, csavarokkal teli filmeket! Azóta nagyon sokat megnéztem hasonló témában, de ez a film bõven a top 3-ban van! Végre olyan film, amiben sok az izgalom, a csavar, és nem beszélve a végérõl, amikor ,,tátva marad a szád..." 10/10!!
1/10
MovieCritic 2013 aug. 17. - 17:53:16 1/10
(180/227)
Ez a film 4 pontnál nem ér többet.
Michael Cooney azt hiszi, hogy nagyon okos, pedig ez épp ellenkezõleg van. Csak attól, mert tele rakja a filmet "meglepõ" fordulatokkal, az még nem lesz jó, fõleg ha tele van logikai hibákkal. Átgondolatlan lett és semmiben nem tud kiemelkedni a hasonló témájú filmek között. Bohócsapkás karakterekkel hihetõbb lett volna a történet.
5/10
ReignMan 2013 ápr. 16. - 20:13:40 5/10 Előzmény csuszokotes
(179/227)
Nekem sem tetszett a film, valamiért a másik Cusack thrillerrel, a 1403-mal vetettem össze, de ez alul maradt. A problémám a filmmel az, hogy nem igazán rémisztõ, sok logikai bukfenc van benne, ami miatt hiteltelenné válik az egész film. A vége pedig nagyon lelohasztó, teljesen irreális.
A film túlbonyolított, pont mintha egy megbomlott elme szüleménye lenne az egész történet...
8/10
SandroVM 2013 febr. 25. - 22:31:06 8/10
(178/227)
Még akkor láttam elõször, amikor új film volt és most újra megnézve, sokkal jobban értettem, mint elsõre. Ugyanakkor elsõre egy kicsit rémisztõbb volt - fõleg a legvége. Most nem tudtam találgatni, hogy ki a gyilkos, hiszen annyira bejött nekem ez a film elsõre, hogy egy életre megjegyeztem a történetet a spoilerekkel együtt. Ennek ellenére is jó volt újra megnézni, a vágás és a jelenet sorrend zseniális, épp úgy a teljes film. A színészek szerintem lehettek volna jobbak is, bár kétségtelen, hogy John Cusack most jól játszott. Egy-két új filmjében borzalmasan színészkedik. Figyelembe véve, hogy mennyire tetszett elsõre ez a film 10/8, de lehet, hogy 2003-2004 tájékán 10/10-et adtam volna neki...
10/10
Édesangyal 2013 febr. 11. - 11:09:16 10/10
(177/227)
Spoiler:
A szerepszemélyiségek meghaltak mert meg kellett halniuk, hiszen ez volt a cél a pszichoterápiának. A kisfiúnak mint alszemélyiségnek is meg kellett volna halnia hogy Malcolm valódi személyisége elõjöjjön. Sajnos nem igy történt hanem igy a kisfiú vette át az irányítást. Ez Malcolm gyerekkori énje aki az akkor megélt traumák hatására gyilkossá vált és mikor felnõtt elõjött benne.
Spoiler vége
A film briliáns és a szinészi alakítások szuperek! Nekem többször nézõs....
rigojancsi 2013 febr. 09. - 23:07:37
(176/227)
Nagyon nagyon jó film! Thriller témában alap!! Meg különben is! Viszont tényleg érteni is kell az összefüggéseket. John Cusack pedig egy félisten :)
inujásákágume21 2012 nov. 13. - 21:04:50
(175/227)
Szerintem nagyon jó volt,meglepõdtem,bár már találkoztam hasonló sztorijú filmmel,de,azért 10-es tulzás lenne,de egy erõs 8-ast megérdemel!
10/10
csuszokotes 2012 nov. 12. - 03:05:05 10/10 Előzmény brasil49
(174/227)
Jézusom,ember ülj le egyes!!! Nagyon jó film, viszont itt valóban él a korhatár, de nem az "öldöklés" miatt, hanem mert meg kell érteni, ami ugyan nem túl bonyolult a végére, viszont egy IQ szintet nem árt megütni. Csak ajánlani tudom, egyszer mindenképp!
ULTIMATE 2012 nov. 07. - 00:35:57 Előzmény pillangókisasszony
(173/227)
SPOILER
Engem csak a "nem maga a kisfiú ölt" kijelentés zavart. Végülis a kisfiú ölt, csak a valós gyilkosságokat Malcolm testében követte el, a Motelben pedig nem számítottak a fizika törvényei.
SPOILER
4/10
brasil49 2012 nov. 06. - 10:29:51 4/10
(172/227)
Nekem nem tetszett a film. Az egész egy öldöklés.
pillangókisasszony 2012 nov. 05. - 00:12:45 Előzmény ULTIMATE
(171/227)
Ugyan azt mondod amit én
ULTIMATE 2012 nov. 04. - 15:35:57
(170/227)
SPOILER
Ez nekem is megvan, és igen, a személyiségek végsõ soron a kezelés miatt haltak meg/tûntek el, csakhogy Malcolm álombéli világában ez úgy jelent meg, hogy a kisfiú öli meg a többit, akinek a személyisége felelõs a valódi gyilkosságokért is. Ezt az orvos valahogy így fogalmazta meg: "A személyiségek most elõször szembesülnek egymással, ami erõszakhoz vezet, de ezáltal csökken a személyiségek száma is" Tehát durván mondva: A kezelés során rávették Malcolm-ot, hogy a benne élõ személyiségeket zárja össze egy kitalált helyen (a motel), hogy azok kinyírják egymást. Ez arra is jó volt, hogy megállapítsák, melyik személyiség volt a gyilkos a valóságban (az öli meg a többit). A végén kiderül, hogy az álrendõr/másik elítélt az, és miután a sofõrrel megölik egymást a prosti marad egyedül. Végül a slusszpoén-jelenetben tudjuk meg hogy az igazi gyilkos (a valóságban és a motelben is) a kisfiú volt, akirõl korábban úgy tûnt, hogy szintén meghalt. Ha kétséged lenne, a végén van egy flashback-montázs is, ahol mutatják, ahogy öl.
Szerintem egyébként sokan azért nem értik (és emiatt nem is szeretik) ezt a filmet, mert sokáig azt sugallják, hogy a motelben a négy évvel korábbi gyilkosságok ismétlõdnek meg (ezt fokozza magyar cím is, ami szerintem zseniális), holott egyszerû ok-okozati kapcsolat van az események között, nem valami misztikus, metafizikai összefüggés. Akinek ez leesik a végén, és összeáll a kép, az megérti, de akinek nem az csak tapogatózik a homályban, míg végül megunja, és ráfogja hogy rossz.
SPOILER VÉGE
pneklara 2012 nov. 04. - 15:05:40
(169/227)
Egy beteg, vagy egy agyafúrt bûnözõ ember fejébe az agytúrkászok sem látnak bele. Volt itt az a móri bankrabló, a Nagy László, aki megölte magát a börtönben. Megtalálták a naplóját. Állítólag õ is hasadt elméjû volt: nem õ végezte a piszkos munkát, hanem a fejében lakozó másik személyiség diktált. Még vitáztak is egymással, s a naplójában is kétféle írásmód váltakozott.
Nem tagadom ezt a lelki betegséget, de vannak bûnözõk, akik börtönéveik alatt kikupálják magukat pszichológiai szakirodalomból, s egész jól elvannak, hogy a bennük lakozó másik én felelõs mindenért. Aztán ha szerencséjük van, azzal vitetik el a balhét. Újabban reneszánszát éli ez a tudathasadás: a családirtók szinte mindegyike skizofrén besorolást kapott.
Visszatérve a filmre SPOILER!! elhiszem, hogy egy gyerek, aki megél tragédiákat, szeme láttára ütik el az anyját pl,válhat ilyen szem. torzulásos felnõtté, és a gyerekkori énje buzdítja gyilkosságra, de hogy 6 személyiség lakozzon benne,ez már nekem kicsit sok volt. Lehet, hogy nem is így volt, meg a rendezõ keverte a "szóló", valós gyilkosokat, és az agy megtisztítását - na ilyenkor szoktam én a törölközõt bedobni. Azért egyfajta józan logika csak kell a mûélvezethez:))
pillangókisasszony 2012 nov. 04. - 14:02:11
(168/227)
***spoiler***Szó sincs ezoterikus lélekvándorlásról.Egy beteg embert látunk,létezõ betegséggel.***spoiler***