Téma: Azonosság

pillangókisasszony 2012 nov. 04. - 14:00:48
(167/227)
***SPOILER***
pillangókisasszony 2012 nov. 04. - 14:00:21
(166/227)
Malcolmot,a kopasz köpcöst vizsgálták,aki több ember meggyilkolásáért felelõs.A védõje próbálta bebizonyítani,hogy az egyik személyisége ölt,annak érdekében,hogy megmentse a halálbüntetéstõl.Sorra ölték ki belõle a különbözõ személyiségeket, aztán a végére 1 maradt, a kisfiú.Azt hitték így már nem bánt senkit, de a végén kiderült, hogy a leggonoszabb személyiség maradt meg neki,az ölt.Az egész moteles dolog csak annak az ábrázolása ami a fejében játszódott le.

Mivel már régen láttam,remélem mindent leírta,hogy érthetõ legyen.Egyébként ha kicsit visszaolvasol,számtalanszor le van írva a film értelmezése.
7/10
-greghouse- 2012 nov. 04. - 13:21:12 7/10
(165/227)
Én is szívesen fogadnék egy magyarázatot...szeretem a krimiket, a csavarokat, de itt szerintem nagyon össze vissza csavarták az egészet. Az ezoterikus lélekvándorlási marhaság nem érdekel, ha az a megoldás, az egy "deus ex machina", azaz az összes krimi alapszabály ellen vét, ilyen erõvel, egy arra járó, és csak az utolsó percben felbukkanó gyilkos is lehetne....Nem, ez nekem már olyan csavar, hogy egyszerûen nem éri meg. Túl van bonyolítva, és oyan misztikum van benne, ami viszont a klasszikus krimiértékeket lerombolja.
ULTIMATE 2012 nov. 04. - 00:54:16 Előzmény pillangókisasszony
(164/227)
Az elõzmény üzenet SPOILER-t tartalmaz!
Akkor elmagyarázhatnád (spoilerben), hogy szerinted ki ölt. Én elsõre értettem, és úgy vettem észre, nem hagytam ki semmit, de kíváncsi vagyok a véleményedre, hátha a homlokomra csapok :)
proskit 2012 nov. 03. - 22:47:00
(163/227)
Ez az a film, amelynél határozottan emlékszem rá, hogy milyen jó, és hogy mekkora csavar van a végén. Éppen csak nem jut eszembe, hogy mi volt az a csavar, ezért ma megnézem újra.
10/10
vallon 2012 nov. 03. - 21:59:31 10/10
(162/227)
SPOLIER = SPOILER
:)
10/10
vallon 2012 nov. 03. - 21:58:26 10/10
(161/227)
Tényleg nem értették ezt a filmet...
Segítek:

***** SPOLIER *****
Figyeltétek a kezelés jeleneteiben, hány ember lakott abban az elmebetegben?
***** SPOLIER *****
pillangókisasszony 2012 nov. 03. - 16:41:02
(160/227)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nem maga a kisfiú ölt,ezt nem gondolhatjátok komolyan.Nem értettétek az egész filmet.
ULTIMATE 2012 nov. 03. - 16:23:34
(159/227)
SPOILER
A kisfiú úgy ölte meg õket, ahogy Neo repül a Mátrixban :) Mivel az egész világ csak kitalált, nem értem miért kéne érvényeseknek lenniük a fizika törvényei. Azt mutatták, hogy az anyukát is õ öli meg (A végén flashback-ben), de igazad van, túl hamar ment utána a szõke. De a fenti tény szerintem ezt is magyarázza.
SPOILER

A büntetõjogi cucchoz annyit, hogy a kivégzettben van egy ártatlan lélek is, akinek fogalma sincs, miért érdemel halált. Nézd így: ha lenne egy sziámi ikerpár, és az egyik bûnt követne el (a másik valamiért nem tudja megakadályozni) mindkettõt kivégeznéd?
10/10
technokrata 2012 nov. 03. - 13:37:09 10/10
(158/227)
SPOILER is lesz benne!!!
Sokan írták, hogy egyszer nézhetõ a film. Én ezzel azért nem tudok teljes mértékben egyetérteni, mert nem minden esik le rögtön elsõre. (Aztán lehet, hogy én vagyok lassú felfogású.) Így a további megnézések során jöttem rá mindenre. Ugyanis egy nagyon jól megkomponált filmrõl beszélünk, ami ráadásul két szálon is fut. (Valóság és a tudathasadásos gyilkos "álma".) Tehát valahol érthetõ a negatív hsz-ek íróinak reakciója. Mármint, hogy zavaros a dolog és ezért nem tetszett. Nekik azt tudom javasolni, hogy nézzék meg újra. Ugyanis második nézés után garantáltan pozitívan fognak vélekedni a legtöbben.
7/10
kesselring 2012 nov. 03. - 12:21:07 7/10
(157/227)
Mindenképpen a nézhetõ filmek kategóriájába sorolandó. Én 7-est adtam rá. Annak aki végignézi és a végén sem érti, hogy mi hogy volt annak gratulálok. Bár egy dolgot én sem értek:

SPOILER
Ok. A fogolyban lakó kisfiú személyisége volt a gonosz. Földhözragadt vagyok tudom, de egy kisfiú hogy késel meg egy felnõtt embert, vagy hogy dug le - fejjel lefelé - egy baseball-ütõt egy felnõtt ember torkán? + Amikor már bezárkóznak az életben maradtak látjuk, hogy a kisfiú átmegy az anyja szobájába, de azt is látjuk, hogy a szõke csaj is utánamegy. Ergo a szõkének látnia kell, hogy a kis srác ekkor öli/ölte meg anyut. ??? A szõke csaj történetének szála amúgy is elvarratlan marad.
SPOILER VÉGE

Ezen kifogások ellenére abszolút nézhetõ, jó kis film.
A büntetõjogi vetületét nézve pedig ha egy tudathasadásosra rábizonyítják hogy gyilkolt ugyanúgy gázt neki, mint egy nem tudathasadásos gyilkosnak. Minek tartogatni?
ULTIMATE 2012 nov. 03. - 11:29:20
(156/227)
Valamit azért még tisztáznék.
SPOILER

Sok kommentbõl az jön le, hogy a végén amikor viszik a pasit a furgonnal, szabadon akarják engedni. Nos nem, a pszichiátriára tartottak vele, tekintve, hogy a kezelés után is abban a tudatban élt, hogy õ egy narancsligetben dolgozó, exprostituált nõ. A filmben látott tárgyalás nem azt volt hivatott eldönteni, hogy "ráengedjék-e a társadalomra", hanem hogy életben hagyják-e, korábban ugyanis nem sikerült bizonyítani nála a tudathasadást, és halálra ítélték az elkövetett gyilkosságokért. A film a kivégzés elõtti éjszakán játszódik, amikor az ügyvédei váratlanul új bizonyítékkal állnak elõ, ugyanis megtalálták a pasi naplóját, ami bizonyítja, hogy több ember "lakik" benne.

SPOILER VÉGE
pneklara 2012 nov. 03. - 07:29:22
(155/227)
Rajtam kifogott a film - egy idõ után feladtam, hogy megértsek belõle valamit is. Aztán úgy döntöttem, hogy juszt is végig nézem, és már csak azt számoltam, ki él még, ki lesz a következõ, milyen módszerrel leli halálát, eláll-e az esõ, és kivilágosodik-e valamikor.
SPOILER!!!
Eddig úgy tudtam, hogy a hasadt elmében egymás mellett megfér több személyiség, de maga a beteg egyetlen látható testben létezik, csak az elméjében léteznek különbözõ nemû, életkorú személyek. Itt most ezeket a személyiségeket jelenítette meg a rendezõ,és léteztek egymás mellett testi valójukban is. Én idõben is, térben is elvesztettem a tájékozódási képességemet. Máskor még végig szoktam gondolni a filmet, de most felhagytam vele. Nem is fárasztom magam, hogy ki volt valós személy, ki a fikciós. Ennek ellenére izgalmas film volt. De ennyi erõvel készíthettek volna olyat is, amit ép ésszel is fel lehetett volna fogni. De biztos így érzi magát, akinek több személyiség lakozik a fejében:idõvel elveszíti realitás érzékét.De biztosan érdekes a kérdés, eldöntheti-e egy "szakértõ" csoport, hogy ráengedhetõ-e a társadalomra egy beteg elméjûnek nyilvánított gyilkos?Az életben van-e arra lehetõség, hogy az ítészek saját bõrükön tapasztalják ennek a helyes, vagy helytelen döntésüknek a következményét?Biztos nagyobb hezitálással döntenének, ha saját gyermekük, unokájuk közelében élne egy ilyen roggyant elme.
ULTIMATE 2012 nov. 02. - 23:46:29 Előzmény picurgrg
(154/227)
SPOILER
A bevezetõ párbeszéd közvetlenül a négy évvel korábbi gyilkosságok után játszódik. A filmben is látott pszichiáter kérdezi ki Malcolm-ot, aki akkor a gyilkos személyiség irányítása alatt áll, de nem derül ki, hogy melyik az.
SPOILER VÉGE

Amúgy szerintem remek film, bár elég sok a lehúzó kritika. Valamiért mindenhol bûnügyi történetnek tekintik, pedig sokkal inkább a horror határán mozog, sõt láthatóan szándékosan (mintegy poénként) bedob pár klasszikus (klisés) horrorelemet. Szerintem nagyon jól fel van építve, amikor már kezdene unalmassá válni a "ki a gyilkos?" találgatás, váratlanul megjelenik a misztikus vonulat, de mielõtt zavaróvá válna, meg is kapjuk a magyarázatot, méghozzá nagyon hatásos módon. Végül pedig a slusszpoén, ami egy krimiben fölösleges, zavaró, ám minden horrorban elengedhetetlen ;)
Lényeg a lényeg, lekötött elejétõl a végéig, és amíg erre képes egy film, addig nincs miért belekötni.
1/10
ATi0021 2012 nov. 02. - 23:24:40 1/10
(153/227)
Az átlag pont miatt megnéztem, de nagyot csalódtam. Tiszta idõpazarlás volt...

***SPOILER******SPOILER******SPOILER******SPOILER***
Az egész történet úgy ahogy van egy erõltetett, elõre kitalálható borzalom. Már a legelején 99%-ban biztos voltam ki is az elkövetõ és végül igazam lett. Lehet túl sok hasonló filmet néztem, de nekem ebben semmi váratlan nem volt, már megint a legkisebb, leggyengébb, legártatlanabb a gonosz. Tipikus tucat film...
***SPOILER VÉGE***
picurgrg 2012 szept. 17. - 19:25:02
(152/227)
megnéztem a filmet, aztán nem értettem semmit. **SPOILER** nem jött le, hogy akkor most mi is van? mit keresett a kísérõ sofõr/exzsaru teste hirtelen annak a dagi csávónak a képében. meg hogy egyáltalán ki az a dagi csávó megláncolva, hol van, és kik azok az ügyvédek, meg az a bíró. fogalmam sem volt, hogy most ki lehet a gyilkos, hová tûntek a hullák egy idõ után és, hogy miért volt ott egy számozott kulcs minden hulla mellett. aztán elolvastam a hozzászólásokat. Szóval, összegezzük. Van egy dagi csávó (Malcolm, ugye?) aki megölt XY számú embert. ezt a sok gyilkosságot tudathasadással vitte véghez. Malcolm részt vett egy terápián, ahol sikerült megformálnia egy saját világot a fejében a személyiségei között. A terápiának köszönhetõen sikerült sorra megölnie a személyiségeket (ugye a gyilkosságok a motelben). Végül, mikor mindenki meghalt, már csak a " prosti nõ" személyisége maradt, az már nem árthatott neki. De megmaradt a kisfiú személyisége is, mert nem halt meg a robbanáskor. Kiderül, hogy ez a kisfiú személyisége ölte ki belõle a legtöbb személyiséget (megölte a motel lakóit), de végül kiderül az is, hogy ez a legsötétebb személyiség is, mert megöli az ártatlan, prosti, narancsligetes nõcit is. Így volt tehát a sztori? :D Csak azt nem értem, hogy mi volt az elején az a kazetta... a szalagok... a párbeszédek amiket hallhatunk a legelején... *SPOILER OFF* Valaki elmagyarázná nekem a hiányzó részeket? Amúgy így, már értve a lényeget, tetszett a film. Bár akkor ütött volna igazán nagyot, ha magamtól is leesik a lényeg.
9/10
Rutra 2012 aug. 06. - 20:15:55 9/10
(151/227)
Nagyon jó film. Egy percig se unatkoztam. Tetszett az is ahogyan összehozták a csapatot. És a vers...eszméletlen. Csak ajánlani tudom. Nálam 10/9
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 25. - 12:12:26
(150/227)
Igen,számomra is favorit lett.
Jó a sztori,jó szereplék,és azt érzed,hogy bármi megtörténhet, végig tartja azt a feszültséget amivel kezdõdött.
A vége meg szenzációs lett.
Le a kalappal a készítõk elõtt.
8/10
8/10
cometzjeah 2012 júl. 22. - 21:53:35 8/10
(149/227)
Szerintem elég jó kis film.
Nekem tetszett a csattanó is a végén...
Ajánlom,mert végig izgalmas,fordulatos és érdekes.
Engem leszögezett a képernyõ elé.
Egy erõs nyolcas.
8/10
James Uram Benson Madame 2012 jún. 10. - 23:24:33 Előzmény technokrata
(148/227)
SPOILER

Az hogy sikeres-e a végén a gyilkosság, nem derül ki. Jó eséllyel a kísérõ rendõr megakadályozza. Persze az is érthetõ, ha a doki így "lakol" a jóhiszemûségéért.