Téma: Azonosság

James Uram Benson Madame 2012 jún. 10. - 23:19:43 Előzmény Bobo90
(147/227)
SPOILER

Még ironizálnak is azon, hogy 'mi ez, 10 kicsi néger?" (a prosti mondja)

Azt az elõzõ kommentbõl kifelejtettem, hogy az eleje is zseniális, ahogy összehozzák a "csapatot".
James Uram Benson Madame 2012 jún. 10. - 22:51:05
(146/227)
Hatalmas, tényleg az egyik legjobb mai thriller.

***SPOILER***
Liotta nekem azért lett gyanús, mert full amatõr volt "rendõrként". A véres inget sem értettem. Mégis ütött a csavar, amikor kiderült hogy õ is elítélt. És egyébként kb. a felénél már sejtettem, hogy talán az áldozatok nem is mind léteznek, hanem csak személyiségek, mégis hatásosak voltak a csavarok. És igenis meg lehet nézni többször, pl. olyan valakivel aki nem látta és figyelni az arcát :)
Amúgy tkp. lényegtelen, hogy megtörtént-e mindez a valóságban vagy csak a kopasz fejében játszódott le, mert szerintem arra is akartak utalni az alkotók, hogy gyerekkorában átélhetett vmi hasonlót, amitõl megkattant. Nem véletlen, hogy egy duci gyereket látunk.

Érdekesség: a csúf véget érõ Busey-öcs szerepével kapcsolatos adalék az imdb-rõl, ezen röhögtem egy jót: A life-size dummy was created to depict the murdered character played by Jake Busey, with a baseball bat lodged in his throat. One of the studio executives asked to keep the dummy as a souvenir, and stored it in his office closet. One night a cleaning woman opened the closet and was frightened out of her wits. The dummy was removed from the offices immediately after that incident.
zegorias 2012 febr. 26. - 22:44:50
(145/227)
A film tökéletesre sikerült az elejétõl a végéig. Folyamatosan oda tud szegezni a képernyõ elé. Összeszedett a történet. Megdöbbentõ a vége. A csattanó miatt egyszer nézhetõ film, de nem felejti el az ember pár napig.
greghouse 2012 febr. 11. - 19:26:21
(144/227)
Nagyon jó a film, csak egyszer nézhetõ. Ha tudod, ki a gyilkos, piszok unalmas tud lenni. Sajnos.
merkel 2012 febr. 11. - 11:52:57
(143/227)
SPOILER!
Ezek a filmek általában jók, kiváló filmes ötlet, váratlan fordulat. (lásd Harcosok klubja)
fri66 2012 febr. 11. - 11:46:27
(142/227)
Spoiler is van benne!
Minden tiszteletem azoké, akik egy ilyen filmet imádni tudnak. Mondom ezt úgy, hogy nem láttam, csak végigolvastam a leírást és a hozzászólásokat.
Mert "...a végén a brutális és kegyetlen gyilkosság, amit már valóságban követ el a rendörautóban"- ahogy egy hozzászóló írta, azt jelenti számomra, hogy a nézõ, aki a mindig a valóság illúzióját keresi a 90%-ban(a mûfaj természeténél fogva) fikciókon alapuló filmekben, itt valóban(és jó hosszan) van becsapva. Ilyet, számomra a mûfaj örök legnagyobbjának számító Hitchcock, például sosem csinált volna.

Többszörös skrizoféniával megmagyarázni egy bonyolult történetet...Hmm. A spoilereket elõször nem akartam elolvasni, de a többi hozzászólásból is kétségeim támadtak, így örülök, hogy megtettem. És nézek más szombat esti programot.
SecunDoom 2012 febr. 10. - 17:26:11 Előzmény technokrata
(141/227)
SPOILER FOLYT. KÖV.

Igen, szóval ez kicsit furi, mert akkor végül is nem a test ölt, hanem a személyiség. De ez is érdekes, mert mindenképpen a pszichiátriára kellett volna vinni, így is, hogy egy személyisége maradt, hiszen õ mégsem egy kisfiú, hanem felnõtt ember. Akár gyilkos az a személyiség, akár nem.
Úgy imádom ezt a filmet, hogy nagyon.:):):)

SPOILER VÉGE.
10/10
technokrata 2012 febr. 10. - 09:33:55 10/10
(140/227)
Bocsánat, nem rendõrautó, hanem furgon.
10/10
technokrata 2012 febr. 10. - 09:14:15 10/10 Előzmény SecunDoom
(139/227)
Totálisan így van!
Ám egy dolog még hátra van.
SPOILER
A pali balszerencsés, mert az egy személyiség, ami, vagy ha jobban tetszik aki megmarad, az pont a kissrác. Azaz a gyilkos személyisége. Ennek is köszönhetõ a végén a brutális és kegyetlen gyilkosság, amit már valóságban követ el a rendörautóban.
SecunDoom 2012 febr. 09. - 19:54:49
(138/227)
Na, visszaolvastam a létezõ összes hozzászólást, és mivel szaggatni kezdtem a hajam, úgy döntöttem, hogy leírom, mi a lényege.

SPOILER JÖN, NE OLVASD EL, HA NEM LÁTTAD.

AKI LÁTTA, ÉS AZT HISZI, HOGY ÉRTI, OLVASSA EL.

1. Sokan emlegetnek ilyesmit, hogy 4 személyisége van, + a kisfiú (???? Ezt elképzelésem sincs, hogy sikerült kigondolni, na mindegy), vagy 9 személyiség, blabla. NEM.
Kezdjük ott, hogy 11 személyisége van: Exrendõr/sofõr + a színésznõ, akit visz, álrendõr + rab, 3 fõs család, a házaspár, a ribi, plusz a fogadós. Számolni nem nehéz.
2. Totálisan mindegy, hogy MALCOLM hány személy megöléséért ül, semmi köze a fejében szereplõk számához. Gyilkolt, tök mindegy, mennyit, nincs összefüggés.
3. Emlegette valaki a helyszíneket is, mert hogy õ a motel. NEM. Egy skizofrénnek saját elképzelt világa van, nem egy konkrét helyszíne. Szóval nem kell ezen fennakadni, hogy elõször motelban vannak, aztán narancsligetben, totálisan mindegy, az is Malcolm világa.
4. Malcolm-ot azért vitték megfigyelésre, mert valószínûleg a kezelõjének feltûnt, hogy aktívabb, ergo valami történik bent.
5. És hogy miért érdekes ez? Az ápolója tudja, hogy tudathasadásban szenved, ezt akkor is tudta, amikor Malcolm (A TEST) megölte azt az x embert, a VALÓSÁGBAN. Azért figyelik meg Malcolmot, hogy a végén kiderüljön, a TEST ölt-e, vagy egy személyiség. És a végét meg ugye mindenki tudja.
6. A holttesteket nem viszi el senki. A kisfiú pláne. Ahogy halnak meg Malcolm személyiségei, úgy tûnnek el az áldozatok is.
7. Amitõl tényleg az arcom kapartam: hogy honnan tudta a kisfiú, ki mikor született. *facepalm*
Mivel az õ személyisége, így totálisan logikus, hogy mindegyik egy napon született, MALCOLM születésnapján, mivel mind a 11 személy MALCOLM teremtménye.

Remélem, így már valamennyire érthetõ lesz mindenkinek.
Talán azért választotta a rendezõ a kisfiút gyilkosnak, mert Malcolm édesanyja is ribanc volt, és talán nem volt túl jó gyerekkora. A többivel szerintem nem lett volna túl extra. Két rosszfiú túl egyértelmû, a többinek meg semmi értelme. Persze hallottunk mi már gyilkoló gyerekes filmrõl is, de hát na.:)

Ja, és SPOILER vége.
10/10
technokrata 2012 febr. 09. - 19:06:26 10/10 Előzmény kadar1995
(137/227)
Bocs, de egy többszörösen skizofrén embertõl mit vársz??? Minden észrevételedre ez a magyarázat. A film egyébként zseniális!!! Izgalmas, érdekes, fordulatos, nincs benne unalmas rész. A történet nagyszerû! A színészek pedig eszméletlenül jók és kitûnõen játszanak. És ami fontos, értelmes és érthetõ a film.
8/10
kadar1995 2012 febr. 07. - 17:20:23 8/10
(136/227)
Ez egy 10/10-es film is lehetett volna, ha a végét nem rontják el ennyire.

spoiler
1) A rab akit Ray Liotta szállított miért nem mondta el, hogy valójában õ nem rendõr.
2) Elég idétlen fordulat volt, hogy a kis srác ölt meg mindenkit.
kybuck 2012 febr. 06. - 03:01:01
(135/227)
Egyszer nézhetõ alkotás, csodákat véletlenül se várjon tõle senki! Agatha Christie történetét viszont én is mindenkinek ajánlom.
7/10
convar 2011 dec. 09. - 22:33:14 7/10
(134/227)
U.az a bajom vele mint a Jákob lajtorjájával.


SPOILER

Miért gondolta úgy a rendezõ, hogy a "pár ember összezárva egy helyre és közben egy gyilkos egyenként elkezd végezni velük" sztori önmagában kevés? Ha ennyi lenne, annak jobban örültem volna.

SPOILER VÉGE


Mindenesetre az igazság pillanatáig így is remekül szórakoztam rajta.
2/10
Ford Mustang 2011 szept. 02. - 14:03:56 2/10 Előzmény Damcika
(133/227)
Áhh, Viharszigettel össze sem lehet hasonlítani. Köszönõ viszonyban nincsenek. :)
2/10
Ford Mustang 2011 szept. 02. - 14:02:00 2/10 Előzmény zotyoka666
(132/227)
Kedves zotyoka! Ha gondolkoznál, nem írnál ekkora ostobaságot...

Nem azt mondtam, hogy a Fûrészbõl és a Motelbõl szedték a jeleneteket, hanem hasonlóak, tehát fordítva; vagyis ebbõl szedték a dolgokat a másik kettõbe. Csak azok jutottak eszembe errõl a filmrõl, mivel azokat korábban láttam.
zotyoka666 2011 szept. 02. - 06:07:41
(131/227)
Ford Mustang,

Mielõtt ekkora ostobaságot leírsz, legalább utánanéznél...
Segítek!

Azonosság - 2003
Fûrész - 2004
Motel - 2005

:D

Egyébként szerintem nem rossz film.
Damcika 2011 aug. 24. - 03:44:36
(130/227)
Ez a film nem tudom,h kaphatott 8,4-es átlagot :(( Iszonyat sz@r.. Végignéztem,azzal a reménnyel, hogy a végén lesz vmi hajmeresztõ csattanó,de nem így történt.. Akinek nincs felesleges 90 perce az életébõl, az kerülje el... :( Viharsziget, Orphan, Megérzés, Hívatlan vendék 10000x jobb!
Antiochus Epiphanesz 2011 aug. 14. - 07:51:15
(129/227)
Valóban van benne egy egyszer nézõs beütés, mégis elég jó ahhoz, hogy többször is megnézze az ember. Az a rész tetszett, mikor rájön a dolgokra, aztán visszamegy a motelhez.
10/10
bikinis 2011 aug. 12. - 23:37:36 10/10
(128/227)
fuuu de nagy film!!!!! ajánlom mindenkinek aki szereti a csavaros izgi filmeket!!:)