8/10
Roberto DiCapribogyó 2023 jún. 20. - 13:36:56 8/10
(88/88)
Nagyon kellemes (kis B filmes hangulatot árasztó) film, szórakoztató, alapvetően könnyedebb hangulatú, nagyon látványos parkour-os üldözésekkel. Amik nem is lehetnének hitelesebbek, tekintve, hogy a főszereplő a műfaj "feltalálója". A történet is korrekt volt szerintem, de egy ilyen típusú filmnél nyilván nem ez a lényeg. Esti (agypihentető) kikapcsolódásnak tökéletes.
3/10
Dörflinger 2022 ápr. 27. - 19:59:01 3/10
(87/88)
Hamar rá kellett jönnöm, hogy ez a film, nem nekem készült. Az első 20 percben, 15 percet kergetőztek a háztetőkön. Nekem ennyi bőven elég is volt belőle... 3/10
6/10
Csodálatos Pukkandúr 2020 szept. 27. - 11:54:26 6/10
(86/88)
Érdekes vízió a 2010-es évek Európájáról. A film 16 éve készült, azóta sok minden történt Franciaországban, a gettósodás csak fokozódott Párizs-szerte. Falak nincsenek ugyan, de égő autók, kábítószer, beilleszkedésre képtelen bevándorlók, erőszak, terror viszont annál inkább...

"A törvény mindenek felett, mindig lesz valaki, aki ennek érvényt szerez" - szól a végén a film üzenete, és minden jóra fordul - a jelen tényleg ezt mutatja?



Jó kis "progresszív" indíttatású libsi propagandafilm, látványos, szórakoztató és akciódús körítésben.
6/10
7/10
sexykex 2019 jún. 17. - 00:26:28 7/10
(85/88)
Őszinte leszek: a legkevésbé sem érdekel, hogy a jövőben lesznek B13-as negyedek, vagy nem lesznek. Mindez a fiatalokon és a még fiatalabbakon fog múlni.
A filmes történetben nincs túl sok csavar, semmit sem kell megfejteni: „Ez a produkció ugyanis egy elképesztően tempós és látványos akciófilm, amelyben annyira minden ennek van alárendelve, hogy még a színészek is valójában parkourosok vagy harcművészek.” Különösebben nem tudnak meghatni a bárgyú történetű akciófilmek, de ezt a mozit érdemes megnézni.
AttilaG. 2019 jan. 28. - 01:38:19 Előzmény tomy88trance
(84/88)
A hozzászólásod csak azért vicces, mert mire a hozzászólásod megszületett, már 7 éve kész volt a folytatás is.
8/10
King Diamond 2017 nov. 02. - 21:00:19 8/10
(83/88)
Régebben már láttam a Veszélyzónát, de még nem írtam róla, mert olvastam, hogy az ennek a filmnek az amerikai verziója, ha lehet így mondani. Aztán láttam, hogy van ennek egy folytatása is, de magyar szinkron egészen mostanáig nem készült hozzá, így nem is néztem még meg õket. Aztán most, hogy leszinkronizálták a második részt is, megnéztem egymás után a kettõt + még egyszer a Veszélyzónát.
Nekem körülbelül egy szinten van mindhárom film. Egyiket sem mondanám sokkal jobbnak vagy rosszabbnak a másik kettõtõl. Ezek a filmek nem a történetre mennek rá, így nem kell a mélyen szántó gondolatokat keresni bennük. Az akciójelenetek baromi látványosak, a parkour elemek belevitele az üldözésekbe, verekedésekbe zseniálisan van kivitelezve, koreografálva, elõadva. De hát ez nem is csoda, mikor maga a "kitaláló", David Belle az egyik fõszereplõ. Ebben a részben a társát, a húgát és K2-t lehetne még kiemelni a szereplõk közül. Szerintem a két francia filmbeli társa jobb, mint Paul Walker. Látszik, hogy Cyril Raffaelli szintén benne van (volt) a parkourban, míg Paul Walker kevésbé, de elõtte is le a kalappal. A fõgonosz például annyira nem volt kemény itt sem, a nagy állat, jeti testõrével a harc már inkább. A zenék szintén nagyon jók voltak és illettek a verekedésekhez, valamint a magyar szinkron is rendben volt (bár, ahogy nézem az ISZDB-t, két szinkron is készült hozzá, én az elsõvel láttam).
Aki szereti a pörgõs, akciódús, jó verekedésekkel és egyéb, látványos elemekkel tarkított filmeket, az mindenképp tegyen vele egy próbát.
7.5/10
7/10
Owl 2017 febr. 12. - 13:00:54 7/10
(82/88)
Ez egy szórakoztató és látványos film. Nagyon jó bunyók vannak benne, jók a futkosós, ugrálós részek is. Ezzel nincs semmi gond. Viszont a történet - hát, az olyan gagyi, hogy - nem részletezem, alant már valaki kielemezte. Kár, hogy nem tudtak valami jobbat kitalálni, ez a megvalósítás jobb történetet érdemelt volna.
frenchbullie 2016 szept. 13. - 14:23:12
(81/88)
Üdv! Van második rész, B13-Ultimátum a címe. Láttam, nem tetszett. Nem méltó párja az elsõ résznek, szerintem. Mellékelek egy fotót a "folytatásból", ízelítõül:-)
10/10
tomy88trance 2016 szept. 13. - 09:48:04 10/10
(80/88)
Lesz vajon folytatás? Nagyon jó lenne, jó film nagyon!
1/10
nnnn4444 2015 okt. 19. - 02:54:01 1/10
(79/88)
Migránssajnáltató liberát nyáladzás.
Nagyon felkúrt ez a film.
1/10
nnnn4444 2015 okt. 19. - 02:04:54 1/10
(78/88)
Ekkora egy rágógumi szart!
Mire adtatok ennyi pontot, az erõltetett videóefektekre vagy az észnélküli csimbumcirkuszra?
kleavenae 2014 szept. 07. - 01:30:15
(77/88)
A videóeffektek úgy komplette kurva jók, majdnem a francia Sin City (elõre látom, hányan fognak ezért lehurrogni). Más pozitívum viszont nem hozható fel, ami kiemelné az átlagos filmek mezejébõl. De nem is szar. Csak átlagos. Egyszeri alkalomra ajánlom mindenkinek.
Am nem tudtam, hogy van normális szinkron is hozzá, ezért eredeti franciával néztem, úgy jó volt.
Belmont 2014 jún. 04. - 22:09:19
(76/88)
Szokás szerint csak benyomtam a „teljes film"-et a mindenkiáltalismertvidejjómegosztó szörcs mezejébe, a leggagyibbnak tûnõ címre rákattintottam... és csakhamar a pofám leszakadt. Ez a film a francia Ong Bak! :D Hatalmas! Tíz éves és nem ismertem. Nem is mondok többet. Nézzétek.
talpfaszamlalo 2012 nov. 30. - 16:00:05
(75/88)
Nemrég megnéztem ,mert ajánlották, de nagyon szar film. A az elején a fõhõs menekülése tetõkön ugrálva meg lépcsõkorlátokon meg a verekedõs részek azok jók ,de a történet, meg a többi az pocsék. Meg eleve a történet nagyon szánalmas. Mert ok, a gettó problémát meg akarják oltani úgy ,hogy felrobbantják az egészet egy bombával amit becsempésznek, de ezért miért küldenek be valakit, aki azt hiszi hatástalanítja majd, és miért olyan kódot adnak, amibõl rájön ,hogy hazudtak. Miért pont az irányítószám meg a mai dátum és a B13 a kód? Ha simán csak egy számsor nem jönnek rá. Meg eleve egy ilyen precíz bombánál nem sok plusz kiadás lett volna egy GPS-es jeladó, amibõl pontosan tudják ,hogy hol van és egy SIm kártyás adó, amivel távirányítással is be lehet robbantani.
7/10
sanderb 2012 aug. 28. - 21:04:45 7/10
(74/88)
A története nem elég izmos, de a két fõhõs akciójeleneteinek sora, kidolgozottsága ellensúlyozza azt. Pergõ ritmusú, sodró lendületû, látványos akciófilm, amibõl nekem hiányzik a velõ. 10/7
silimarin 2012 máj. 20. - 10:55:17
(73/88)
Sosem néznék erõszakos filmet önszántamból,de itt annyira megfogott a sok háztetõn ugrálás és akciójelenet hogy másodszor is megnéztem.
8/10
PivarnyikKrisz 2010 okt. 22. - 23:39:33 8/10
(72/88)
Szerintem nagyon jó akciófilm. Tök jó sztori,tök jók szereplõk. 10/8.
Dyrtyho 2010 okt. 17. - 03:49:29 Előzmény lápus
(71/88)
Én nem azt mondtam,hogy ez egy harmat gyenge egy film,hanem azt,hogy maga a film tényleg jó,az eredeti magyar szinkronnal együtt,de az átszinkronizált verziója egyszerûen élvezhetetlen
Sárkányölõ 2010 okt. 12. - 08:27:14 Előzmény DrAnthony
(70/88)
Az a baj, hogy nagyjából Luc Bessonnal meg is áll jó francia filmek sorolása. Ezzel a fimmel az a problémám, hogy nagyon próbál az amcsi fimekhez hasonlítani. Emiatt kissé gagyi. Egyedül az akciójelenetek mentik meg a fimet. De pl a Taxinál épp az volt a jó, hogy európai stílusban készült, és mellette jó akciójelenetek voltak.
7/10
Ford Mustang 2010 okt. 01. - 20:47:29 7/10
(69/88)
Az, hogy ez a valóságban (a gyengébbek kedvéért a való világban, vagyis ahol élünk) is elõfordult már ilyen, nem azt mondom, hogy Párizsban, de Amerikában és a Közel-Keleten bizony igen.