Téma: Bakaruhában

alex4427 2010 jún. 17. - 09:43:36
(78/118)
Meg Óbudán is forgattak, a Fõtéren például.
Danny Wilde 2010 jún. 16. - 16:53:54
(77/118)
De jó hogy ezt írod,mert azt hittem hülye vagyok amikor a kis Dobó teret és a Senator házat véltem felismerni a filmben :-)
pdettuska 2010 jún. 16. - 12:56:26 Előzmény orgyen
(76/118)
Igaz,hogy elég régen forgatták a filmet,de azért egri létemre a Dobó szobrot felismertem :)(mikor az anya és lánya ülnek egy napernyõ alatt). Szóval egyes részeit Egerben
Eleniel_E 2010 jún. 15. - 23:29:59 Előzmény Bill52
(75/118)
Helyesbjtek....volt, aki megengedte magának, hogy lányokat csapjon be, volt aki nem. Voltak cselédlányok, akik hagyták, voltak, akik nem. Megtörtént régen is, ma is. De nem fekete vagy csak fehér.
Eleniel_E 2010 jún. 15. - 23:27:05 Előzmény Bill52
(74/118)
Már hadd kérdezzem meg...Mért szégyen az, ha valaki "zabigyerek"? Szégyen volt, egy idõben, tény...de hogy jössz TE ahhoz, hogy ezt elítéld? És az, hogy az általad felsorolt személyiségeknek ilyen-olyan problémái voltak, az a gyermekkoruk következménye is lehet. Ha egy gyermeket, legyen fiú, legyen lány, elhagy az egyik szülõje, az súlyosan kihat a pszihéjére....talán olvass ennek is utána....a szülõk fiatalkori botlása pedig NEM a gyermek hibája. Propaganda film? Részben az....de ne mondd, hogy a lány ügyefogyott....szeretett valakit, aki hazudott neki...ennyi...akkoriban cselédlányok körül legyeskedhettek a bakák, de egy újságíró, vagy más plogári személy, tehát a felsõbb kör...az nem igen engedte meg magának, de a cselédlányok sem gyakran, mert abból nem mindíg származott jó. S hogy a polgárság olyan egyenes lett volna....nézd meg talán az Édes Annát. Ami egy lélektani regény alapján készült. És a politikát meg kellett említeni...benne éltek, nem volt hogy kikerülni. És még egyszer...ne ítélkezz olyan emberek fölött, akik több megpróbáltatáson mentek át, mint te.
aiolosz 2010 jún. 15. - 21:18:51
(73/118)
Ennyi hülyét még nem láttam 1rakáson...
Sokxor megfogadtam, hogy nem reagálok az itt ráérõ f@szkalapok idióta grafomániájára, de ami itt történik, az rémálmaim sem fordul még elõ.
A filmet láttam 1957-ben is és késõbb még soxor, nem volt felesleges idõtöltés. A film meg van csinálva és a színészek kiválóak..tanulhatott volna tõlünk holiwud :)
Ennyi...ja, jut eszembe, mikor is volt Darvas börtönben ?
Danny Wilde 2010 jún. 15. - 20:10:09 Előzmény Bill52
(72/118)
"Csak hadd mutassak rá a kommunista propaganda eszközeire. Az Egri Csillagok ugye egy olyan ártatlan téma. Gárdonyi már csak nem volt KOMMUNISTA?? Nem hát. Csak hogy a filmben Gárdonyi gyáva cigányából hõs lesz, míg a valóban hõs Dobó-ból részegen fetrengõ disznó! "

Maga nagyon csúnyán beverte a fejét uram!
orgyen 2010 jún. 01. - 13:02:19
(71/118)
Tudja valaki hogy hol forgatták a filmet?
orgyen 2010 máj. 31. - 18:53:18 Előzmény pozsizsuzsi
(70/118)
Idézet:
"A többség csendben végigszívta a XX századot, dolgozott mint a barom, és egy dolgot tartott fontosnak: a túlélést, az utódok biztonságát és jövõjét. A történelem cserbenhagyta õket. Az utódok is."

Röviden szólva: tették a dolgukat, építették az országot.
Nem a történelem hagyta õket cserben hanem a politikai kalandorok, akik korábban sem tettek semmi hasznosat, de most a kitalált múltjukból akarnak megélni és propagandájukkal sajnos megtévesztik az utódokat.
Pedig annak az országnak amelyben a hasznos munka becsülete elvész és helyét átveszi a "kommunikáció", nincs jövõje.
És ez nemcsak Ránk igaz, elég ha csak körülnézünk a világban.
orgyen 2010 máj. 31. - 18:43:38 Előzmény Vinogradov
(69/118)
Idézet:
"Helyesbítenék: az igazi 28-asok igen ritkán politizáltak...
Ja, és még valami: közülük került ki az a társaság, amely 1944-ben a holokauszt és a nyilas rémuralom,.... idején kompromittálta az egész országot a világ és a történelem elõtt."

16 évesen? EZT komolyan gondolod?
orgyen 2010 máj. 31. - 18:16:22 Előzmény Vinogradov
(68/118)
Jól megadtad neki! Megérdemelte!
Csak gratulálni tudok!

Majdnem írni akartam erre a vérlázító beszólásra, de szerencsére megláttam a válaszod és így már az enyém okafogyottá vált.

Abban viszont szinte biztos vagyok hogy az illetõ még Nálad is fiatalabb, ugyanis hozzászólása a teljes múltbeli tájékozatlanságot és a "plázamûveltséget tükrözi". Idetartozik még a manapság sajnos divatos elvakult szélsõjobbos prekoncepciós beállítottság.
Az hogy 90 évet írt be csak azt jelenti hogy titkolja korát, a 0-át ill. 99 évet beírókhoz hasonlóan.
zemester123 2010 febr. 14. - 20:14:07 Előzmény zemester123
(67/118)
Folyt: A téma nekem Lamartine Grazielláját juttatja eszembe. Sõt, nem csak a téma, s a végkifejlet, hanem a stílus is. Ez talán furcsa, mert a Graziella (Somlyó György csodálatos fordításában) maga a romantikus szépség, a költõiség. A Graziella kápráztató szépségébõl itt is sok megvan, s ez tovább enyhíti az egyébként sem nyers, inkább végsõ fokon mindent megbocsátó realista ábrázolást.
zemester123 2010 febr. 13. - 21:38:13
(66/118)
Nagy meglepetés nekem ez a film, kevés ilyen remekmûvet láttam. Ki ez a Fehér Imre, aki csinálta? Ott kezdõdik, hogy a forgatókönyv nagyszerû, minden esemény és párbeszéd él. Sajnos, nem ismerem a Hunyady S.-mûvet, de ilyen jó szite nem is lehet: mintha filmre született volna a történet.
Bara Margit túl jó és túl szép, megható, tökéletesen játssza a végtelenül õszinte, szelíd leányt. Darvas Iván is jó, nyoma sincs benne a késõbbi állandó önjátszó modorosságának, itt egy adott figurát, sõt, embert alakít, egy kicsit léhát, az igaz, de szerencsére az elején még nem tudjuk, hogy cserben hagyja majd a lányt, csak akkor fogunk gyanút, amikor idõsebb kollégája megmutatja nem társaságképes feleségét neki…A két fõszereplõ közt van affinitás, vagy szinergiának mondják? :ketten együtt még jobbak, mint egyenként. Az, hogy ha nagyítóval nézi az ember, rájön, hogy kissé túkorosak szerepükhöz, nem von le, hanem még hozzátesz irántuk érzett csodálatomhoz. A többiek is nagyszerûek! Hogy lehet ennyi tökéletes lakítást összehozni egy filmben? Ez csak a rendezés érdeme lehet! De azért csak arra jutok, hogy a színészekbe is kellet lenni (akkoriban még) valami belsõ ismeretnek arról, milyen egy igazán szép karakter, egy lenyûgözõ ember, másképpen honnan vennék ezt a minden pillanatot átható, belülrõl fakadó ábrázolást!
De aki a legjobb, és ehhez két perc elég neki, az SZIRTES ÁDÁM.
Mindig is imádtam, senkit sem tudnék mondani az általam valaha ismert színészek közül, aki ilyen pillanatok alatt tudtak ilyen mély benyomást kelteni egy ember tökéletes életrekeltésével. A pályaudvaron találkozik a húgával, aki kiszalad, mert hallja, hogy viszik a frontra. Ahogy széles mozdulataival megmutatja ezt a kedves, barátságos parasztfiút, az lenyûgöz, majdnem sírva fakadok. Még Bara M. Vilmája sem ilyen megható. Micsoda tehetség! Pillanat alatt megszeretteti ezt a fiút, aki amikor ez alatt a pillanat alatt megérti, ki a Sándor, s szól pár kedves szót vele, majd szépen indul a halálba.
10/10
DarkGirl 2010 febr. 10. - 11:26:06 10/10
(65/118)
Nagyon jó film volt. 10/10
offtopic
Vinogradov 2009 dec. 05. - 11:47:08
(64/118)
Köszönöm a helyreigazítást!
offtopic
francika 2009 dec. 05. - 08:55:46 Előzmény Vinogradov
(63/118)
Tényleg csak a precizitás végett:

A "háború után" szószerkezet, csak a precizitás véget - az elsõ világháború utáni idõket takarja...

helyette inkább így:

A "háború után" szószerkezet - csak a precizitás végett - az elsõ világháború utáni idõkre céloz...
10/10
euTanázia 2009 szept. 15. - 23:07:09 10/10
(62/118)
"A szó elrepül
ki tudja, kit hogyan talál"

A magam részérõl visszaadom a bakaruhát a témaadó filmnek.

:)
offtopic
Vinogradov 2009 szept. 15. - 19:52:47
(61/118)
A "háború után" szószerkezet, csak a precizitás véget - az elsõ világháború utáni idõket takarja...
offtopic
Vinogradov 2009 szept. 15. - 19:51:51
(60/118)
Attól függ, mit értünk huszonnyolcasok alatt...

Ha a 27-28-ban születetteket, nos ez esetben persze nem - de ha, mint ahogy én (és úgy tûnt, Szilágyi is) tettem, a háború után született és felnõtt generációt, akkor már azért mindjárt másképp föst a képlet.

Mellesleg, persze, ne is varjunk mindent a 28-asok nyakába (remélem, ennek még a látszatát is elkerültem) - de mégiscsak nem kis részben õk jelentették a szélsõséges pártok tömegbázisát a 40-es és az 50-es esztendõkben - a nyilasokra nézve a filmben is történik erre utalás...
fredi60 2009 szept. 15. - 19:38:50
(59/118)
"a 28-asok másik része nem volt hajlandó kimaradni a politikából, romlásba taszítva ezzel az országot 1944-45-ben"

Azért nem kellene mindent a 28-asok nyakába varrni. :(
És még igazán a 49-50-es eseményekbõl is kihagynám (mit is tehettek 21-22 évesen nagy átlagban?)