Téma: Balzac

Thich 2019 aug. 20. - 12:55:16 Előzmény lszl139
(6/6)
Hello! Milyen formátumban, minőségben van meg?
lszl139 2011 márc. 20. - 17:42:26 Előzmény Sugovica
(5/6)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
Sugovica 2007 nov. 22. - 05:35:58
(4/6)
Sajnos lemaradtam az elsõ részrõl! Nem vette fel véletlenül valaki??!!
9/10
kyramer 2007 nov. 21. - 22:37:32 9/10
(3/6)
Eszembe jutott egy gimnáziumi élményem, ami mai napig olyan erõsen él bennem.Akkortájt utálni való dolog volt a kötelezõ olvasmány egy 17-18 éves fruska számára.Balzac Goriot apóját kaptuk ukázba - másnap dolgozat az egész regénybõl.Nem volt mit tenni,barátnõimmel bevonultunk a szobába és délután 5-kor elkezdtük olvasni a könyvet,ki-ki egy csendes sarkot kiválasztva magának.Annyira belefeledkeztünk,hogy szinte fel sem tûnt a múló idõ,újszerû volt,más volt,érdekes volt és JÓ volt olvasni.Hajnali 2-kor behajítottuk a könyveket a szoba közepére - egy éjszaka alatt kiolvastuk - és lefeküdtünk.Másnap mindhárman kitûnõ dolgozatot írtunk az anyagból.De ami igazán megmaradt,az maga az olvasás élménye.A filmet nézve, úgy faltuk a betûket,olyan elánnal,mint amilyen szenvedéllyel Balzac írhatta regényét.Láttam már ezt a filmet pár éve,akkor is magával ragadott,most sem hagyom ki.Csak ajánlani tudom mindenkinek,aki irodalmi "fertõzésre" vágyik,Depardieau-nél pedig egyszerûen nincs jobb választás,õ maga Honoré de Balzac.
murci 2007 nov. 21. - 10:22:19
(2/6)
hmm, örvendetes ismétlés...
én is Balzac fun vagyok, a film pedig valahogy illõ hozzá... GD pedig kitûnõ a szerepre... (amilyennek én elképzelem B.-t)
Sugovica 2007 nov. 19. - 18:07:30
(1/6)
Szép estét kívánok mindenkinek! Nagyon várom már ezt a sorozatot. Szeretem Balzacot és igazán kiváncsi vagyok, hogy az életérõl készült film hogy mutatja be õt, akinek szinte jelszava volt a szenvedély!