9/10
momomo 2014 máj. 24. - 14:37:04 9/10
(29/49)
Engem lebilincselt a film, és különösen akkor ajánlom megnézésre, ha valaki ismeri a Disney-féle Mary Poppins-filmet, úgy jók igazán a dalok születésérõl szóló részek! Emma Thompson nem a kedvenc színésznõm, de most nagyot alakított, igazán hiteles volt Ms Trevis szerepében.
Ezen kívül magával ragadott a két szál összefonása, és úgy érzem, sokat megtudtam a könyv hátterének születésérõl.

Ami viszont végig motoszkált a fejemben, hogy nem igaz, hogy már arról is lehúznak egy bõrt, hogy egy film megfilmesítése hogyan készült... Ennyire nincsenek sztorik arrafelé..?
ad mala 2014 ápr. 18. - 18:03:12
(28/49)
"P. L. Traversnek olyannyira nem tetszik a film, hogy végigzokogja a bemutatót és követeli Disney-tõl, hogy vágja ki az animált részeket, mire õ annyit felel, hogy „Ez a hajó már elment.”"


Én már akkor éreztem, amikor néztem, hogy nagyon el van sunnyogva az egész, nagyon erõltetett (hol magyarázzák el azt hogy Travers miért is megy bele olyan dolgokba amiktõl elõtte fekve hányt? (joggal, jegyzem meg, idióta animált táncoló pingvinek...). Annyira tudtam, hogy itt valami óriási filmtörténeti hamisítást látunk... Disney egy borzalmas alak volt, Travers meg utálta a filmet, ez a film meg egy propagandafilm.
Az egész dízniség mint olyan egy nagy, hazug, giccses gyerekbutítás.

Mindamellett a film ellenállhatatlanul szórakoztató, leszámítva a legvégén ordító hazugságot. Nem értem a közönséget, hogy tudták ezt letolni a torkukon?
Most azon töprengek mely filmek voltak azok amikben ennyire szemérmetlenül és homlokegyenest ellenkezõt hazudnak a valóságról.
10/10
Bigpapa 2014 ápr. 15. - 12:24:21 10/10 Előzmény zora
(27/49)
Dolgozom és közben a számítógépen pont a Mary Poppinst nézem/hallgatom :) immár ötszázadszor legalább :DDD

Pár napja újra néztem a Banks úr megmentését is. Ugyan úgy magával ragadott,mint a moziban. És hiába pereskedett Disney-vel az írónõ és hiába akadt ki, hogy õ nem ilyennek írta meg Mary Poppinst, szerintem a Mary Poppins zseniálisan aranyos film, a dalaival, a színvilágával, az összes fõszereplõvel együtt. És nem kifejezetten gyerekfilm csak, hiszen én 39 évesen is élvezettel nézem :D
zora 2014 ápr. 08. - 22:07:30
(26/49)
Nagyon-nagyon jó film, kitûnõ dráma - NEM GYEREKFILM!!!
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy tegnapelõtt néztem meg a Mary Poppins-t, most meg ezt. Mindenkinek ajánlom!
10/10
kgabor 2014 ápr. 05. - 15:10:35 10/10 Előzmény lollippi
(25/49)
Millió dolláros bébi, Gettómilliomos,A leggyorsabb Indian, A király beszéde és a Banks úr megmentése az a film amit mindenkinek az életben legalább egyszer meg kell néznie.
4/10
szõnyegtáska 2014 márc. 05. - 10:36:11 4/10
(24/49)
Egyszer meg lehet nézni. Emma Thompson jó, õ menti meg a filmet, a többiek nem nagyon csinálnak semmit, csak ostobán mosolyognak, Tom Hanks még modoros is a mosoly mellé, amire bármit lehet mondani, de hogy õszinte lenne, azt nem :(
Kár, mert érdekes film lehetett volna, ha nem fojtják cukorba. Kis utánajárással ki lehet deríteni, pl. a film baromira nem tetszett P.L. Traversnek, de hát ki vár el hitelességet egy (részben)Disneyrõl szóló, Disney filmtõl :)
10/10
lollippi 2014 febr. 12. - 06:19:47 10/10
(23/49)
Nagyon megkapó! Csak ültem még a végefõcím alatt is odaszögezve a székhez, sokáig megszólalni is alig bírtam - ami nálam ritka. :D Nagyon ajánlom mindenkinek, értékes alkotás. :)
KarAncsiX 2014 febr. 10. - 15:08:50
(22/49)
Eladó 2 db jegy erre a filmre, amit a Cinema City mozikban lehet felhasználni hétfõtõl csütörtökig.
Ár: 2000 Ft / 2 db
Érdeklõdni: kar.ancsi@citromail.hu
Charlie Sheen 2014 febr. 07. - 18:31:26 Előzmény Bigpapa
(21/49)
Értem, kár. :D
Sajnos kevés olyan film, vagy esetleg mûsor van, amivel betekinthetünk úgymond a kulisszák mögé, pedig mennyire jó az! Rengeteg filmforgatáson voltam, és pótolhatatlan élmény... Meg magát azt látni, mennyi munka van egy másfél órás ,vagy akár egy LOTR-féle 4 órás film elkészítésében.

Ennek ellenére biztos megnézem. :) Már csak Hanks miatt is.
10/10
Bigpapa 2014 febr. 06. - 22:44:14 10/10 Előzmény Charlie Sheen
(20/49)
Szia!

Nem. Igazából ez a film nem a Disney-rõl szól, hanem az írónõ életét ismerjük meg, a lelki sérüléseit és a kettejük harcát a Mary Poppins sztoriért. Érdemes megnézni, de nem egy Disney látványfilm :)
Charlie Sheen 2014 febr. 05. - 16:56:38
(19/49)
Vannak a filmben jelenetek, ahol betekintést kapunk itt-ott a Disney stúdiójába?
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 03. - 20:20:20
(18/49)
És ezt a filmet nem jelölték legjobb film kategóriában az Oscar-on, és Tom Hanks se kapott egy jelölést se, ezért se meg a Phillips kapitányért sem. Ki érti ezt...:D
10/10
Bigpapa 2014 febr. 03. - 19:54:38 10/10
(17/49)
Húúú, gyerekek! Most jöttem haza a moziból. EZ VALAMI FANTASZTIKUS VOLT!!!!!

Legalább négyszer potyogtak a könnyeim, és pasi lévén ez azért nem elhanyagolható egy filmtõl! Az, hogy folyamatosan fut a két történet egymás mellett, egyszerre vicces és megható. Egyik pillanatban mosolygunk a kiállhatatlan Emma Thomsonon , a másikban a szívünk facsarodik bele ,amit a kislány átél! Hanks is zseniális,de igazából mindenki fõszereplõ, ahogy az elõttem szóló mondta.
Az pedig külön öröm, hogy a látjuk is a Mary Poppins filmet. A felirat kezdetekor ne menjetek ki, mert eredeti képeket mutatnak a filmbõl és hallható az írónõ igazi hangja. Érdemes maradni!

10/10
8/10
Senhora 2014 jan. 30. - 07:54:35 8/10
(16/49)
Nekem nagyon tetszett. DE jó lassan ért el a magyar mozikba.
Drámai és vicces egyben. Emma Thompson nagyon angol, merev és megkeseredett:D
10/10
zimzum1111 2014 jan. 29. - 23:33:46 10/10
(15/49)
Mindenki fõszereplõ ebben a filmben!
Még a nézõ is.
Sõt Mi vagyunk az mese-menedzser alkotásainak a legnagyobb nyertesei.
A koncepció kristály tiszta és ezért láthatatlan.
A film egésze egy életmû eszencia korszerûbe' csomagolva.
Ha akarom, a film egyes jeleneteinek formakultúrája a Disney klasszikusokat idézi: tehát gyerekfilm,
ha akarom dermesztõ drámává változik, de nézhetjük életrajzi filmként, sõt a stáblista még azt is elhiteti velünk, hogy dokumentumfilmet láttunk. Nagyon nagyon ügyes.

Ha valaki az említett mûfajokat szereti, akkor még a pszichodrámát is fellelheti benne.
Akinek nem tetszik a film az bizonyosan a fenti kategóriák, elõre vetített szûrõjén keresztül nézte meg és nem szabad elképzelése és játékos képzettársításai szerint.

Pedig itt nincs kategória!

Ez egy MESE!

A mese pedig nem a valóságról szól. Annál sokkal tágabb fogalom : a mese az egyszerre dráma, vígjáték, akció és horror, sõt thriller… Egyértelmû! Csak vegye le mindenki a polcról Andersent, Dickenst, a Grimm fivéreket.
Mestermûnek látom, mert szórakoztat és egyáltalán nem egy könnyed film. Ezért nem szabad kategorizálni. Mindenki nézze, ahogyan akarja, de én a mesét javaslom! Szerintem akkor hat igazán.

A cím is remek, hiszen a film végén érik be a mondanivaló úgy, hogy valahol minket is megment a film üzenete.
Felébreszt minket az álomgyáros a valóságból, és mégis álmodozhatunk tovább. Az élet meséje a legjobb, és ha úgy nézzük a sajátunkat, mint ahogyan Walt látta volna, akkor óriásit nyerhet bárki a film által.
9/10
bee eater 2014 jan. 05. - 12:14:26 9/10
(14/49)
Emma Thompson viszi a pálmát a karótnyelt, igazi angol vénkisasszonyos hanghordozásával, viselkedésével és öltözködésével. Jobb is, h nem lett szinkronizálva, mert így sokkal jobban élvezhetõ puccos angol kiejtése. Az arcmimikája sem semmi, ahogy meg van döbbenve azon, h Walt Disney kapásból a keresztnevén szólítja Hollywood-ba érkezése pillanatától a formálisabb Mrs vagy Ms helyett. Tom Hanks Disney-je itt inkább mellékszereplõ, de jelenléte végig érezhetõ a film alatt, hiszen mindenki neki dolgozik a stúdióban, h rávegyék Thompson karakterét arra, h adja el végre Mary Poppins könyvének megfilmesítési jogait 20 év hiábavaló könyörgés után. Az ott dolgozók nem kis napi tortúrát állnak ki az olvasópróbák alatt, mivel a hölgy szinte minden szóba beleköt, minden vázlatot kritizál. Ezzel párhuzamosan bepillantást kapunk az írónõ gyerekkorába és h milyen események vezettek oda, h ötletet kapjon a híres nanny történetének megírásához. A múlt és a jelen közti váltások segítenek megérteni, miért viseli az írónõ annyira szívén Mary Poppins-t.
10/10
angia 2014 jan. 03. - 21:25:07 10/10
(13/49)
Borzasztóan tetszett a film, ezért gondoltam feljövök a port-ra s megnézem, hogy kire milyen hatással bírt, mert számomra nagyon megindító volt. Erre azt látom, hogy utálkoznak az emberek...na szép...
edneni 2013 dec. 15. - 09:33:01 Előzmény booms
(12/49)
Sziasztok!
Nyertem ennek a filmnek a premier elõtti vetítésére páros belépõt, de sajnos nem tudunk elmenni. Ha valakit érdekel, írjon nekem nyugodtan, megegyezünk egy baráti árban és elmehet a filmre. A vetítés hétfõn (dec. 18.) lesz 19:00-kor a Lurdyban!
edneni@vipmail.hu
booms 2013 aug. 10. - 22:31:19
(11/49)
Szerintem mindegyikõtök fogja vissza magát, ez a filmek fóruma és nem csatatér. Amúgy varom a filmet.
Sonic8 2013 aug. 09. - 23:17:13
(10/49)
Én nem zaklatok senkit csak nem bírom az ilyen szánalmas embereket.
Egyébként nézegettem a kommentjeidet és ha éppen nem témát nyitottál akkor szépen belekötöttél valakibe vagy megalázó megjegyzést tettél az illetõrõl...

Én nem akarok veled összeveszni csak néha fogd már vissza magadat. De tényleg. Meg ezek a témanyitogatásaid az kész.
Senki nem kötne ebbe a dolgodba ha normálisan is csinálnád. Érted elindítasz egy topicot egy linkkel azt csá.
Akkor már rakj mellé egy forgatási képet vagy valami story-t amit lehet tudni és ne csak egy linket..
És már is segítettél a te általad feltételezett békés fórumozóknak. Ennyi.