Téma: Baráti kör

Kriszta 25 2019 júl. 22. - 18:40:40
(12/12)
Most néztem meg újból 10év után megint ugyanúgy tetszett mint akkor!
8/10
Caline 2013 jan. 24. - 00:17:50 8/10
(11/12)
Jó színészek voltak,jó szerepekkel.
9/10
pneklara 2012 ápr. 10. - 07:07:38 9/10
(10/12)
A filmet nézve elgondolkodik az ember, hogy melyik nevelés a jobb? A /vallási/ közösségé, ahol a fiatalokba bûntudatot nevelnek, ahol pl a társválasztás nem érzelmi alapon történik, hanem racionális, gazdasági meggondolások alapján? Vagy a mai, szabados gondolkodás, ahol az a fõ, hogy te jól érezd magad?
Ilyen és olyan közegben egyaránt, de a fiatalok járják a maguk útját, teherbe esnek, elszeretnek, megcsalnak - csak valahol ez lelkifurdalást okoz nekik a beléjük nevelt normák miatt, valahol könnyen túl lépnek az érzelmi problémákon.
Helyes kis film, olyan lányregény féle.
C. First már 1995-ben is remek színész volt.SPOILER!!:
Sok kis erkölcsi tanulság levonható a filmbõl: a kövérke, önbizalomhiányos lányra is rátalál az értékes pár, a vakon szerelmes lány kijózanodása a kihasználtsága felismerésekor, a mintaszerûen viselkedõ, a szülõk kegyeibe beférkõzõ, megbízhatónak látszó alkalmazott sunyisága, alattomossága,jellemtelensége.
A film alapjául szolgáló irodalmi mû biztos nevelési célzattal született.
10/10
anyuka50 2012 ápr. 09. - 19:43:54 10/10
(9/12)
Nekem nagyon tetszett! Kb. 2 évig noszogattam a lányomat, hogy õ is nézze meg - mert fiatal lányoknak nagyon tanulságos -, és mikor végül megnézte, neki is tetszett. :) Olyan helyes és szimpatikus a fõszereplõ srác! Jó a szinkronhangja is.
raczkia 2011 aug. 14. - 11:01:58
(8/12)
Nagyon jól ábrázolja az akkori kor társadalmi rétegeit. Szerencsére nem kiszámítható a vége, ezért érdemes végig nézni! Tetszett! 10/9
9/10
mildi 2009 szept. 08. - 23:20:27 9/10
(7/12)
Szerintem a film elejére kifejezetten illik, hogy bájos, hamvas, tiszta hangulatú - ahogy a cselekmény megy elõre, úgy bontakozik ki a dráma, már mát thriller lesz a bûbájos lányregénybõl.
Érdekes, kissé nyomasztó hangulatú a film.
Nagyon érdekesek a karakterek, Minnie Driver a maga hétköznapi külsejével, pozitív kisugárzásával viszi a filmet, a mellékszereplõk, különösen a gonosz hódolót alakító színész nagyon hiteles.
Paradicsomoskáposzta 2009 aug. 05. - 22:28:05
(6/12)
Egyetértek. A harmonikus és a tiszta hangulatú jellemzõk egyáltalán nem illenek a filmre. Viszont szerintem egy filmet nem(csak) a színészek miatt kellene megnézni.
Nem rossz film, a cselekmény vége felé már úgy tûnik, hogy az erkölcsi tanulság pozitív, de ez a legvégén végén megváltozik. Sajnos. Pedig az egyik szereplõ egyszer nagyon jól ráérez, és elmondja, miért is kéne máshogy csinálni a dolgokat.
A történet átlagos, de jól jellemzi az adott kort, a fiatalságot, a még meglévõ társadalmi, és családi feszültségeket.
Egyébként élvezhetõ is, de egyszer bõven elég volt megnézni.
zenka 2009 aug. 05. - 21:40:17
(5/12)
Azt konkrétan nem mondanám, hogy rossz film. De hogy harmonikus, és tiszta hangulatú lenne, esetleg elringató? Ugyanazt a filmet néztük? :)
Én csak azoknak ajánlanám, akik szeretik a filmben szereplõ színészeket.
Natesz 2009 márc. 26. - 18:04:36 Előzmény Turorudi
(4/12)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz: nagyon tetszett a film, nem is tudok mást mondani, azóta is a hatása alatt vagyok :) Jó a sztori, a szereplõk, a zene... Chris O'Donnell szemeirõl nem is beszélve :D
Turorudi 2009 márc. 11. - 21:58:49
(3/12)
Így van, én is csatlakozom. :) Azért Colin Firth azzal a hetyke bajuszkájával... :)
palankika 2008 márc. 04. - 11:59:48
(2/12)
Csatlakozom. Mindenkinek ajánlom. Tetszett.
10/10
ReBoot 2008 márc. 04. - 11:54:27 10/10
(1/12)
Igazi romantikus "lányfilm". Egy harmonikus, tiszta hangulatú, elringató darab, ami számomra mindig kellemes emlék marad. Ajánlom mindenkinek, aki szereti az ártatlan történeteket, és az üde, tiszta történetmesélést. Jó szórakozást.