10/10
breeder 2014 jún. 09. - 14:08:59 10/10
(104/124)
Ebbõl a filmbõl mindig Joker karakterét hiányoltam a legjobban! De sajna neki az elsõ részben bevégeztetett! :D
A Pingvin és a Macskanõ viszont teljes mértékben feledtetni tudta velem eme hiányosságot, úgyhogy Burton-nak ezért egy nagy-nagy vállveregetést gyorsan ki is osztok. :D Nagyon jó második részt kreált, pedig egy remek elsõ rész után ez nem sok rendezõnek szokott sikerülni. Úgyhogy nálam ez a rész is simán 10/10. :)))

10/10

A link alatt megleshetjük, ahogy Danny DeVito-ból pingvin úrfi-t varázsol a sminkmester:
https://www.stanwinstonschool.com/blog/batman-returns-the-penguin-danny-devito-makeup#
8/10
cellasto 2014 ápr. 15. - 22:17:28 8/10
(103/124)
messze felülemelkedik ez és az elsõ rész minden szempontból a nolan-féle hülyeségen
jahh,nem.. a cgi az nem jobb
talán mert ebben nincs,vagy csak nagyon kevés :)
10/10
Kozutas 2014 jan. 11. - 20:06:51 10/10
(102/124)
A kocsinak itt már hajtómû hangja van végre :)
8/10
cellasto 2014 jan. 11. - 19:06:07 8/10
(101/124)
igen és nagyot játszik ebben a filmben,az tény :)
10/10
Kozutas 2014 jan. 11. - 18:43:54 10/10
(100/124)
+1
SteelDog 2013 okt. 28. - 07:42:05
(99/124)
Sziasztok!

Az eddigi Batman mozifilm-szériából ez az egyetlen darab, amit moziban is láttam. :) Arra emlékszem, hogy helyenként élvezhetetlenül sötét volt. :) Régen ezt tartottam a széria leggyengébb darabjának, mára ebben vitatkoznék (magammal :).

A napokban néztem meg újra, érettebb fejjel.

Minden rendezõ ember, így a saját szájíze szerint viszi vászonra a keze ügyébe kerülõ témákat. Tim Burton felfogásában Gotham City 'dark' ábrázolása tetszik leginkább, de a karakterek lényegét is jól megfogta. Olvastam, hogy a Rendezõ Úrnak (akinek egyéb munkássága még bepótlandó számomra) már az elsõ epizóddal is sok mindenben meggyûlt a baja. Pl. hogy az inkább komikusként ismert Michael Keatont választotta a fõszerepre. Szerintem Keaton egyedi arcberendezésû és tehetséges színész, többféle szerepben gyõzött már meg. A szériában szerintem Bruce Wayne karakterét (ami eltérõ Batmanétõl) õ játszotta a legjobban, az emberbarát, szórakozott üzletemberét. Michelle Pfeiffer, akit szintén nagyon kedvelek, is zseniális Macskanõ, pedig Halle Berry és Anne Hathaway is tetszett hasonló szerepben. Christopher Walken és Danny DeVito is jó választás volt.

<OFFTOPIC>

Konkrétan e film kapcsán (is) gondolkodtam el, hogy mi alapján is tartjuk tehetségesnek az általunk kedvelt színészeket, színésznõket? Mindenki másért szereti õket, ezért kár vitatkozni, ki a jobb vagy a legjobb. Ritka az olyan színész(nõ), akirõl általában egységes vélemény alakul ki. Tetszhet a külleme, a figurája, a maszkja / jelmeze. De végsõ soron õk is csak a saját arcukkal tudnak játszani, aminek behatárolt a jelkészlete. Van, aki az én megfigyelésem szerint csak egy-két pofát tud vágni, mégis szeretjük õket. Lényegében viszont szerethetjük õket azért, mert szórakoztatnak minket, még ha nem is feltétlenül miattuk jó egy film.

</OFFTOPIC>

Visszatérve a Batman visszatérre :) a sztori jó, csak két dolog kidolgozatlan benne:

<SPOILER>

1.) Batman megérzése a Pingvin színjátéka kapcsán. Nézi a tévében, megsejti, megbeszéli Alfreddal, oké, de szerintem erre több idõt fordíthattak volna, mint csak ennyivel elintézzék.
2.) Honnan szerzi meg a Pingvin és bandája a Batmobil tervrajzait?

</SPOILER>

Összességében ha ez a széria egyik gyengébb darabja, ha nem, méltó folytatása (és elõzetese) a többinek. Jól összekötötték az elsõ résszel Batman megjelenésének Gotham Cityre tett hatásának érzékeltetése és magánélete révén. Most figyeltem meg azt is, hogy mindössze néhány helyszínen játszódik a történet, mégsem szûkül be (segít egy kevéske CGI (vagy festett háttér?) is, ami nem rondítja az összképet). Amint elõttem már említették, nekem is feltûnt a Macskanõ lakását díszítõ neonfelirat 'átértelmezése'. :) Zseniális! Viszont, ami még érdekesebb, hogy szerintem épphogy Batman karaktere a leglényegtelenebb, a másik három figura érdekesebb. De szuperül összekapcsolták õket, mint a sakkfiguráknak, úgy nekik is közük van egymáshoz, sõt, mintha egyfajta szimbiózis is lenne közöttük. A Macskanõ és a Denevérember kettõs viszonya (akárcsak személyiségük) izgalmas, bezzeg a két rosszfiú motivációi egyértelmûek.

Az énekes-producer-stb. Pierrot máshonnan vett szavaival: kutya baja ennek a résznek! Jó már csak nosztalgiából is megnézni, ahol még nem a realitás volt a fõ motívum, lásd a figurák állatsegédeit, amik a képregények régi korszakaiban voltak divatban; a látvány, a hangulat, az akció és a technika sajátos keverékéért. Utólag lehet ferdén nézni ezt a filmet, de önmagában jól kidolgozott, keretbe foglalt (a szériától eltekintve is).

És amiért mindennel együtt megmaradt bennem: olvastam képregényen és könyvben is, már csak ezért is emlékszem a forgatókönyvíró / ötletelõ páros, Daniel Walters és Sam Hamm nevére, amint az eredeti szinkron bemondja a nevüket, ahogy Danny Elfman zenéjének maradandó motívumaira is. :)
Kumpirka 2013 júl. 05. - 20:03:04
(98/124)
Én vagyok az egyetlen, akinek feltûnik, hogy a Tim Börtön Batman filmek nem sokkal kevésbé röhejesek, mint a '60-as évek Batman tévé sorozata?
Rókatündér 2013 ápr. 26. - 22:40:19
(97/124)
Selina Kyle átalakulása örök kedvencem marad. Amikor mindennel tele a hócipõm", akkor így változnék át és rendezném le az ismerõseimet. Minden nõ néha megengedné magának, hogy megõrüljön.. Miau! """Booom"""
Verhetetlen. Az összes macskanõ csak utánzat Róla!
gergo.gery 2013 jan. 07. - 11:03:21
(96/124)
Jó a film,csak Keaton barátunk elég puhány Batmanként.De azért 10/10 ez is.
kata3 2012 aug. 29. - 15:51:49
(95/124)
Eddig csak részleteket láttam belõle, de most végignéztem, elég vegyes érzelmekkel. Pfeiffer szuper, dehát õ mindig az. Az elsõben Joker karaktere jó, itt a Pingviné nem tetszett. Nekem a Batman mindig is Keatont jelenti, és Nicholson nélkül nem az igazi. A szinkron sem jött be Gyabronkával és Sztankayval. Az elsõ rész abszolút 10-es, ez annyira nem jött be, max. ötöt ér, azt is Keaton és Pfeiffer miatt.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 29. - 14:47:03 8/10
(94/124)
nem is olyan rossz ez a film :)
fergusson3 2012 aug. 29. - 13:46:19
(93/124)
Nagyon jó film és a szinészek is nagyon jól játszanak benne. Én fõkként Christopher Walken-t emliteném meg, a rezzenéstelen arcával, de mégis sokat kifejezõ tekintetével:)
Viszont egy-két dolgot nem igazán értek a filmben. Elõször is: a "bohócok" miért engedelmeskedtek a Pingvinnek, ugyanis feltételezem fizetni nem igen tudott nekik. Másodszor: amikor a Pingvin irányitja Batman autóját akkor õ látja a Pingvint és a Pingvin is látja akik a Batman kocsija elött vannak. De amikor Batman betöri a monitorját, hogy ne kelljen a Pingvint bámulnia, attól még õ(a Pingvin) simán láthatja, hogy merre megy a Batmobil (Feltételezem a Wayne kastélyba...)De errõl nem tesznek emlitést...:?
1/10
antimason 2012 aug. 29. - 11:53:50 1/10
(92/124)
Hogy ez mekkora ökörség. Egy Csupasz pisztolyhoz hasonló paródia.
De ezek komolyan gondolták...
10/10
Kozutas 2012 aug. 28. - 22:40:16 10/10
(91/124)
Én is így látom. A vasember és a batman technikai oldalról jobban fel van építve, talán emiatt lehet ez.
ceia 2012 aug. 28. - 21:17:23
(90/124)
A többi képregény-feldolgozás nem nagyon jön be, (Superman, Spiderman..) de a Batman valahogy más. Talán nem olyan nagy hülyeség, mint a többi? Mindenképpen komolyabb, jobban van kitalálva az egész, elfogadhatóbb az ilyesmikért nem rajongóknak is. Jól néznek ki a karakterek, a ruhák, a kocsi, meg úgy általában a helyszínek, szóval ez talán a legfogyaszthatóbb képregényhõs.
10/10
Kozutas 2012 aug. 28. - 19:17:44 10/10
(89/124)
Akár szereted az öreget akár nem a 3.-4. rész a legrosszabb. Nem akarok külön fórumot indítani, de azok már túl giccses kabaré kategóriák....
4/10
lotto 2012 aug. 28. - 12:24:02 4/10
(88/124)
Bocs mindenkitõl, de én rühellem Danny DeVito-t(kis kopasz tehetségtelen törpe), tudom sokan csípik a kistagot, de kinek a pap..:) ezért elfogult is vagyok, hogy ez a leggyengébb Batman rész!
Viszont Michelle Pfeiffer mindig is bájos volt, van egy sajátos kisugárzása és bírtam minden filmjében.
Andrew8 2011 nov. 19. - 12:28:30
(87/124)
Igen jövõ év júliusában jön a 3. Nolan Batman film. Reméljük az is szuper lesz.
10/10
Ford Mustang 2011 nov. 19. - 01:38:53 10/10
(86/124)
Igen, én is észrevettem, elbaszták a végefõcímet.
Kiccike 2011 nov. 19. - 00:38:36
(85/124)
most a viasaton akadt be a lemez...