Téma: Batman

5/10
zscdoki 2022 máj. 08. - 21:38:14 5/10
(78/118)
Még jó, hogy nem moziban néztem meg...
kissjani 2022 máj. 08. - 17:27:31
(77/118)
Szerintem az eddigi legjobb Batman film.Nolan féle se kutya de ez ezz...Ez egy fájdalmasan realisztikus Batman a mocskos Gotham-al együtt.
A szereplők mindegyike jól játszott,Rébusz,Pingvin és Falcone tetszett a legjobban.Rebusz tényleg nagyon para volt.De a kivágott 5 perces Joker jelenet az valami fantasztikus volt,így képzelek el egy lelkileg testileg meggyötört lelket.
4/10
sawyerx 2022 máj. 04. - 09:01:06 4/10 Előzmény anette0118
(76/118)
Épphogy nem. A könyökömön jön ki a sok sablonos szuperhősfilm, ez meg épp a ló túloldalára esett.
10/10
anette0118 2022 máj. 04. - 04:40:17 10/10 Előzmény Akylleus
(75/118)
Egyetértek. Az a baj, hogy mindenki egy klasszikus szuperhős filmet várt, aztán az ingerküszöbüket nem haladta meg.
Nekem is nagyon tetszett, végre Bruce Wayne nem egy playboy csávó, hanem egy traumát feldolgozó hús-vér ember.
Van az egésznek egy retro 90-es évek feelingje, amikor az Animated Series futott, és nagyon érződik rajt a hatás.
A színészek egytől egyig nagyszerű munkát végeztek. Paul Dano nagyon para, mint Rébusz.
Kövezzetek meg, de nekem ez a Batman tetszett eddig a legjobban.
9/10
Akylleus 2022 máj. 01. - 22:47:01 9/10
(74/118)
Wow.

Mi tortent itt?

Roppant ritkan latott, majdnem minden telintetben, kimagasloan igenyes film.

Kotelezo darab Batman-rajongoknak.
1/10
gembacsi 2022 ápr. 28. - 23:36:45 1/10
(73/118)
Véleményem szerint ez egy igazi hulladék, a szeméttelepen a helye. Egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy ha lehetne, 0 pontot adnék rá. Illetve azt nem értem, hogy aki leírja, hogy szerinte is egy ótvar gané szar a film, az miért ad rá 4-5 pontot?
1/10
Shut Up! 2022 ápr. 28. - 21:19:31 1/10 Előzmény Sz. Péter
(72/118)
Arról beszélek hogy hagyjuk a képregényeket mert ugye ezt mondtad. Erről beszélek hogy ezt te találtad ki hogy hagyjuk. Én meg azt mondtam erre hogy nem hagyjuk mert az az eredeti sztori ez meg egy baromság ez az egész film. Látszik is a kommentekből meg az értékelésekből hogy sokaknak nem tetszik ez a gagyi történet meg a főszereplő.
1/10
shade3 2022 ápr. 28. - 00:15:19 1/10
(71/118)
Ez borzalmas volt. Batman legfőbb képessége nem az okos kutatómunka (az egyetlen módszere hogy odamegy valakihez és próbál beszélni vele, aztán ha nem megy hát lelép), nem a lehengerlő küzdőtechnika (egyet üt és kész, azt is elég bénán) nem a technika kihasználása (Semmi kütyüt nem használ, a mobil telefon felvételében kimerül a tudása. Még a kocsija és a ruhája is csak fétis szimbólumnak jók, se védelmet, se támadást nem adnak), hanem a Nagyon Lassú Járás. Ha lövik, akkor sétál, ha bemegy valahova, akkor sétál, ha robban a bomba akkor még lassabban sétál. Drogosabbnak tűnik, mint a filmbeli igazi drogosok ahogy csak bámul maga elé.
Én szeretem a sötét filmeket, a viharos éjszaka éles fekete árnyait, de nem ezt az elmosódott szürkeséget, amitől inkább bealudni van kedvem.
offtopic
Sz. Péter 2022 ápr. 26. - 18:42:05 Előzmény Shut Up!
(70/118)
"nem amit te kitalálsz"?

Én mit találtam ki?
Lehet el foglak keseríteni de nem én találtam ki, vagy készítettem a korábbi Batman filmeket és azok szereplőit, amikről szó van.
1/10
Shut Up! 2022 ápr. 26. - 18:31:39 1/10 Előzmény Sz. Péter
(69/118)
Mi az hogy hagyjuk a képregényeket stb? Ha én igazi Batmanről beszélek akkor az igaziról nem amit te kitalálsz. Abban egyetértünk hogy amiket mondasz azok is nevetségesek voltak. Persze ott még a kezdetleges technológia stb. is közre játszott. De ma már olyan komoly kis filmet lehetne csinálni ebből a karakterből erre egy nyápic kisfiú bambulását kell nézni a vásznon.
offtopic
Sz. Péter 2022 ápr. 25. - 22:43:37 Előzmény Shut Up!
(68/118)
Eredeti Batmanről beszéltél.
És mivel ez egy mozifilm, hagyjuk a képregényeket, akcióbábukat.
Visszamehetünk Lewis Wilson-ig, vagy Adam West-ig. Mind nevetséges volt.
9/10
4anyreg 2022 ápr. 25. - 22:09:33 9/10
(67/118)
Számomra ez volt a legjobb Batman film. Elég nehezen indulok neki a szuperhősös filmeknek, bár gyerekként rengeteg képregényem volt, de utána jöttek az első Batman filmek, és hát borzalmasak voltak: Tim Burton gyermeteg verziói csak a kezdet volt, a többi is csapnivaló volt ahhoz képest, amit nekem gyerekként jelentettek a képregények. Nolan persze itt is sokat tett le az asztalra, mégis, ez 2022-es sokkal jobb volt összességében. Képregényes megjelenítés, összetett story, és a megfelelően adagolt színészi munka, ami soha nem volt sok (mint pl. Bale esetében, akit egyébként nagyon csípek). Elsőre a közel 3 óra játékidő ijesztő volt, de gyorsan elment, és a történet kibontásához + az elmélyüléshez kellett is ennyi (azért remélem, nem megy tovább ebbe az irányba a filmes szakma, mert 10 év múlva 4-5 órás filmek lesznek...). Batman személyiségét pedig jobban el tudom képzelni ilyen komornak, aki a rengeteg bizarr helyzetben nem egy vidám milliomos playboy életét testesíti meg "civilben". Kicsit fura volt a sok high-tech filmek után egy ilyen majdnem minimalista, de így az egész realistábbnak tűnt számomra. Már annyi féle Batman film van, hogy tényleg ízlések és pofonok kategória: mindenki talál kedvére valót - nekem ez volt az, örülök, hogy végül megnéztem.
1/10
CS@ 2022 ápr. 25. - 19:43:50 1/10
(66/118)
Ez filmként értékelhetetlen. Az rendben, hogy Gotham –et egy nagyon sötét valamiként kell ábrázolni, de azért ez már túlzás + erre még rájön a mostanában nagyon kedvelt DOF effekt észnélküli használata így kb a sötét elmosott háttéren néha láthatunk valami sötét homályos izét ez mehetne inkább podcast –nek. A történet ilyen szintű megváltoztatása se tetszett.
1/10
Shut Up! 2022 ápr. 23. - 22:49:57 1/10 Előzmény Sz. Péter
(65/118)
Mert itt aztán sokat beszéltem Michael Keatonról ugye? Egyébként az is eléggé nevetséges volt. Ez a Tim Burton féle sötét hangulatú vígjáték vonal is egy erőltetett marhaság volt. Egyébként ha igazi Batmant akar valaki látni akkor ajánlom ezt az amatőr kis pénzből készült rövid szösszenetet. Na valahogy így tudnám elképzelni Batmant.
Batman: Dying Is Easy(youtubeon megtekinthető)
Sz. Péter 2022 ápr. 23. - 20:05:57 Előzmény Shut Up!
(64/118)
Mert Michael Keaton aztán egy roppant erős fizikumú Batman volt! :)
8/10
Ildikó Nóra 2022 ápr. 23. - 17:53:21 8/10
(63/118)
Tetszett a film hangulata, a filmzene, a szereposztás, a színészi alakítások, a főszereplőknek jól állt a szerep. Macskanő maszkja lehetett volna jobb; Zoe K-nek jól áll a rövid haj, a parókák is. A szinkron nem tetszett, kivéve John T. és Colin F. magyar hangjai (Schnell Ádám, Czvetkó Sándor), Zoe K-nek szerintem jobb lett volna Bogdányi Titanilla hangja, Robert P. magyar hangjaként pedig Simonyi Balázs v. Szvetlov Balázs. A film nagyon hosszú (közel 3 órás), lehetett volna rövidebb.
1/10
Shut Up! 2022 ápr. 23. - 15:34:20 1/10
(62/118)
Nagyon gyenge eresztés semmi köze az eredeti Batmanhez. Súlytalan karakterek tömkelege gyenge fizikumú emos Batman. Ha valaki igazi Batmant akar látni akkor játszon vagy nézzen videókat a neten a Batman Arkham játékokról. Abban tökéletesen ábrázolják a marcona keménykötésű igazi nehézfiúként fellépő Batmant. Tökéletes nyomozói véna képzett harcművész fotografikus memória etc etc. Ez egy B kategóriás alkotás sajnos. Valószínűleg az életben nem kapunk egy igazán kemény és tökös Batman filmet csak ilyen vézna kissrácokat kitömött jelmezzel meg 5 centis talpú magasított bakancsot. A félmeztelen jeleneteknél felröhögtem hogy ezt minek kellett? Nincs mit mutogatni egyszerűen. Pedig elméletileg ez a gyerek edzett a szerepre. Édes istenem senki nem mondta neki hogy ehetne is. Biztos a 13 éves kislányoknak tetszik a vámpírfiú de ő messze van egy ninjutsu mestertől aki az árnyak ligájában edződött könyörtelen edzésmódszereknek köszönhetően. A rendező előtte elolvashatott volna egy két eredet sztorit mert ez nem Batman ez egy pojáca.
1/10
Bada79 2022 ápr. 23. - 11:15:34 1/10
(61/118)
Rém unalmas ! A film felénél már azt hittem eret vágok. Minden szürke és unalmas . Béna karakterek.
k11zoltan 2022 ápr. 23. - 11:13:46
(60/118)
Más megközelítésű film.
Nem szuperprodukció, talán nem is annak szánták.
A Nolan filmek fapados verziója, mind történetileg, mind kivitelezésileg, és Batman karaktere is emberibb vonásokkal rendelkezik (elesik, ha bemosnak neki, nem sikerül szépen landolni egy nagy esés után, stb...)

A 3 óra valóban hosszú, ettől függetlenül, ha úgy nézzük, hogy más megközelítésű film, mint a Nolan Batmanek, akkor egynek nézhető kategória.
Ami tetszett, az operatőri munka, és a vágóképek helyenként.
4/10
pihes 2022 ápr. 23. - 10:55:59 4/10
(59/118)
4/10